Skocz do zawartości

Wiarygodność recenzji ze słuchu - prezentacja Amira


Dzik

Recommended Posts

2 minuty temu, Melo-man napisał:

Wiem, że lepszy, czytaj droższy zagra zazwyczaj lepiej, ale moja "wiara" w audio ma swoje granice.

Pytanie, czy ta granica nie jest ustanowiona jednak za daleko - o tym, poniekąd, jest ten temat.

Na marginesie, jak ktoś ma jakieś uwagi odnośnie tego, kim wg niego jestem, w jakim stanie jest mój słuch, czym się zajmuję, od kogo bym żony nie odróżnił albo jakiej okropnej muzyki słucham, to proszę z tym na priv albo do bardziej odpowiedniego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Te wszystkie kontaktowe, co zostaną w "głębokościach" mogą powodować błyskawiczną korozję 

Ale jakie? Deoxit, Kontakt?

Bo ja mam na myśli inne 😉

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

@misiek x Właśnie jestem po oglądnięciu filmu z tematu. Dzik wyjął mi to dosłownie z ust.

Także, ilość przewalonych klocków nie ma tu nic do rzeczy. Magia jest w muzyce, a sprzęt ma ją wydobyć, i jednocześnie zagrać ją jak najwierniej. Do tego będę dążył kompletując swój system.

To powiedz w takim razie, który poradzi sobie lepiej z wydobyciem tej magii?

Tylko konsekwentnie bez teorii zassanej z for.

Uprzedzę tylko, że cena nie gra.

1. https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-stereo-denon-rcdn-10-kolumny-wilson-six-bialy-light-oak

2. https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa61-monitor-audio-bronze-200.html

3. https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-luxman-l-505uxii-proac-response-d-two-r.html

Czekam na odpowiedź, twoją odpowiedź, nie interesuje mnie co powie kraft, dzik, czy inny fafniak (Marcin przepraszam, to z sympatii, chociaż nie zgadzamy się w tematach audio 😊)

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Tyle że akurat ja mam do tego odpowiednie narzędzia:

To teraz wszystko jasne, pożyczyłeś od Amira?

Prosilem, nie interesuje mnie twoje zdanie, nie masz pojęcia, zatem pozostał ci tylko Tarot.

 

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Nie mój budżet ale że jestem fanem łączenia japońskich wzmacniaczy 😝 i angielskich kolumn, chętnie bym tego połączenia posłuchał. Zresztą facet, od którego kupiłem swoje ATC też grał na luxmanie, z tym że napędzał nimi wysoki model dynaudio a atc były tylko ciekawostką. 

Wybierz się do Topów, chociaż w ich salonach akustyka zazwyczaj kuleje, ale da się posłuchać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Wybierz się do Topów, chociaż w ich salonach akustyka zazwyczaj kuleje, ale da się posłuchać 😉

Bywam czasem w lubelskim topie ale luxmana to w nim raczej nie uświadczysz. Zresztą teraz jest taka posucha w ich salonach, że nawet Bluesounda nie można dostać. Może w łódzkim Top Hi-Fi będą dostępne chociaż Proaci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dzik napisał:

To raczej ty "zapomniałeś", że poza sferą intelektualną jest także emocjonalna, która ma istotny wpływ na percepcję - i w tym problem.

no to się zdecyduj . Jak tak istotna jest sfera emocjonalna a więc indywidualne postrzeganie ,to co jest ważniejsze dla naszego odbioru ucho czy wykres ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

no to się zdecyduj . Jak tak istotna jest sfera emocjonalna a więc indywidualne postrzeganie ,to co jest ważniejsze dla naszego odbioru ucho czy wykres ? 

Tomek, zapoznaj się może z materiałem, argumentami, bo jest oczywistym, że ich nie znasz i nie wiesz, z czym właściwie polemizujesz. Jaki ma to sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2022 o 17:35, Dzik napisał:

Umiejętność krytycznego słuchania nie wynika ze szczególnego słuchu, a już na pewno nie z „osłuchania”, tylko – jak wszystkie umiejętności – z odpowiedniego treningu.

 

Dnia 21.04.2022 o 17:35, Dzik napisał:

Wytrenowani słuchacze są w stanie z całkiem niezłą precyzją nakreślić krzywą charakterystyki częstotliwościowej, którą można zmierzyć – instrumenty są po prostu bardziej precyzyjne.

 

Dnia 21.04.2022 o 17:35, Dzik napisał:

Istotny w obecnie dźwięku jest punkt odniesienia – czyli coś, do czego umysł może się odwołać i z czym może dźwięk porównać.

Może źle to interpretuje , ale jak dla mnie to się kupy nie trzyma. Jak poznać brzmienie bez osłuchania , bo z wpisu wynika , że "trening" nie polega na słuchaniu , to pytam na czym ?

W drugim cytacie następuje nagły zwrot akcji i jednak coś na nasz ułomny słuch można wyłapać.

A teraz ostatni cytat z którym się zgadzam , tylko jak to się ma do Twojej teorii krótkotrwałej pamięci dźwiękowej , ile to było ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2022 o 17:35, Dzik napisał:

W każdym razie, jeśli ktoś mówi, że „pomiary nie grają”, to zaprzecza nauce.

Nie mają praktycznie żadnego znaczenia dla naszego odbioru jakości dźwięku bo nie mierzą tego co istotne. 

Nie zmierzymy separacji dźwięku, nie zmierzymy stereofoni, nie zmierzymy barwy, wybrzmień, impuls też nam powie więcej o pomieszczeniu, sygnał/szum - bullshit - niektóre (nie wszystkie) dace z super SNR grają jak muł bagienny.

Jedyne do czego są przydatne faktycznie pomiary to do zmierzenia modów pomieszczenia i do wykluczenia sprzętu który nie spełnia jakichkolwiek norm przyzwoitości - bo takie śmieci (czasem nawet i hiperaudiofilskie) Amir recenzuje i to jedyny chyba plus tych pomiarów.

Cała dalsza mitologia w stylu - "wiemy" co słyszycie i co mierzyć i wiemy co dla Was lepsze jest po prostu idiotyczna - plus całe stadko bezmyślnych, podążających jak ślepe kury za prorokiem wyznafcuf 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jedyne do czego są przydatne faktycznie pomiary to do zmierzenia modów pomieszczenia i do wykluczenia sprzętu który nie spełnia jakichkolwiek norm przyzwoitości

Bzdury.

Zmierzysz też charakterystykę przenoszenia (ważne), zniekształcenia (bardzo ważne), kierunkowość, promieniowanie, rozkład spektralny.

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak poznać brzmienie bez osłuchania , bo z wpisu wynika , że "trening" nie polega na słuchaniu , to pytam na czym ?

Jest o tym mowa w materiale. Trening polega właśnie na słuchaniu i rozwija umiejętność identyfikowania brzmienia.

15 minut temu, tomek4446 napisał:

jak to się ma do Twojej teorii krótkotrwałej pamięci dźwiękowej

To nie jest moja teoria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ

Ty sobie jaja robisz, czy co?!

Usuwasz moje riposty do tego czuba, ale jemu pozwalasz na teksty, że można mu skoczyć .

Raz, że przyzwalacie  na pobyt tego gościa tutaj, mimo, że prosił o usunięcie konta.

A dwa dajecie mu prawo do obrażania, ale jak kogoś wqrwi i dostaje ripostę to ukrywasz takie wpisy.

Kolejne forum, gdzie są równi i równiejsi ?

Zatem zapytam.

Dlaczego inne fora radzą sobie i mają narzędzia, choćby do banowania użytkownika nawet w konkretnych wątkach nie tylko ban od forum, a tutaj nie dajecie sobie rady z takimi narzędziami?

A może  nie chcecie z nich korzystać?!

Jednak klikalność ważniejsza!

Pomijam fakt, że taki cwaniaczek jak dzik ma jeszcze możliwość zakładania wątku, który jest prowokacyjny i wiadomo, że opprędzej, czy później prowadzi do takich przepychanek.

Kpina, przez duże K.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dzik napisał:

Trening polega właśnie na słuchaniu i rozwija umiejętność identyfikowania brzmienia.

Jak bym się czepiał , a nie chcę :) to zapytałbym czym w takim razie jest "osłuchanie " jak nie słuchaniem i zacytował 

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Umiejętność krytycznego słuchania nie wynika ze szczególnego słuchu, a już na pewno nie z „osłuchania”,

 

11 minut temu, Dzik napisał:

To nie jest moja teoria.

Ale się na nią powoływałeś .

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

@MariuszZ

Ty sobie jaja robisz, czy co?!

Usuwasz moje riposty do tego czuba, ale jemu pozwalasz na teksty, że można mu skoczyć .

(...)

Kpina, przez duże K.

 

Napisałem, że możesz mi „skoczyć” w tej dyskusji, jeśli nie masz kontrargumentów – a nie masz, ale to już tylko i wyłącznie twój problem.

Staram się bez wzajemności odpowiadać co meritum.

Wątek jest „prowokacyjny” dla ciebie – bo porusza problemy, o których nie chcesz, żeby rozmawiano. No ale to znów twój problem, a nie mój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

czy inny fafniak (Marcin przepraszam, to z sympatii, chociaż nie zgadzamy się w tematach audio 😊)

Luz 

Jeżeli mam być szczery to ja już nie wiem o czym gadacie. 

Z mojej perspektywy to pomiary ważne są dla dac-a i kolumn. Choć jeśli chodzi o kolumny to i tak wyszło że wziąłem nie te z dobrymi parametrami tylko te które nie się podobały PO ODSłuchu.

DAC, ostateczny wybór był pomiędzy dwoma pomierzonymi dacami ale zdecydował odsłuch

I tu się zgadzam że pomiary ch... dadzą bo niewiele mówią o zestawieniu wzmacniacz/ kolumny/pomieszczenie "w naszym przypadku"

Ale kreowanie wizerunku ślepych testów jako błędnej drogi na podstawie problemu widzenia to jest aberracja. Ale o tym już pisałem. Postrzeganie tych testów poprzez pryzmat odczulania sensorycznego jest dla mnie sprytnym ale wybiegiem. Dlaczego? Bo z prostego doświadczenia statystyk wynika że gdyby teorie audiofilskie były prawdziwe to jakaś znacząca  część byłaby pozytywną

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dzik napisał:

To nie jest moja teoria.

Tak, wiemy.

Ty tylko kopiujesz Amirka.

Przy okazji, nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym ci skoczyć …

Jeszcze jedno, „nie masz pojęcia” nie jest równoznaczne z „ nie znasz się”.

Wbij sobie do makówki.

Nie to miałem na myśli miszczuuuuu…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

zapytałbym czym w takim razie jest "osłuchanie " jak nie słuchaniem i zacytował 

Osłuchanie to chałupniczy termin, który ma niewiele wspólnego, o ile cokolwiek, z treningiem krytycznego słuchania.

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Tak, wiemy.

Ty tylko kopiujesz Amirka.

To nie jest też teoria Amira. To po prostu dość podstawowa wiedza. ;) 

Nie moja wina, że nie znasz nawet podstaw. "Nie znam się, ale się wypowiem" - to twoje motto, które wypada chyba zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...