Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 23.04.2022 o 17:10, lpomis napisał:

Nigdy nie byłem na AVS. Czy oprócz audiofilskiego plumkania, które praktycznie na każdym sprzęcie brzmi przyzwoicie, można usłyszeć tam inną muzykę?

To jest problem od lat. A jak zapuścisz swoją płytę to licz na jeden kawałek i od razu ktoś przychodzi i zmienia na plumkanie.

o Przepraszam post z kwietnia :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend w Eindhoven/Niderlandy Audio Dutch Weekend. Około 100 pokojów. 
Nie było problemów z „zapodaniem” własnej muzyki/pliki, CD, winyle.

Ale..dla mnie to co mi się bardzo nie podobało było podkręcanie volume. Bo …goście w drugim, trzecim rzędzie słabo słyszeli. 

Na tak „głośnym” odsłuchu większość klamotów brzmiało dobrze i trudno było mi wyłapywać różnice.

Zdaję sobie sprawę, że to mój „problem”. U mnie średnio na apce jest 50-60db. No i równy pogłos w całym paśmie.

Na tym event było 65-75. A często i „głośniej”.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na takim wydarzeniu i przy takiej ilości zainteresowanych ciężko będzie zestroić sprzęt pod siebie.

Wiadomo że to ma grać na maksa uniwersalnie i raczej zachęcać wizualnie do tego aby potem w salonie na spokojnie posłuchać sprzętu według siebie. Takie są uroki imprez z setkami wystawców i tysiącami zwiedzających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halik napisał:

Cisza jakaś w temacie, ktoś się wybiera ? piątek, sobota ?

Jestem w piątek , sobotę i ....chyba w niedzielę.

1 godzinę temu, halik napisał:

Może jakieś wspólne zwiedzanie pokoi .

Jak będzie tyle ludu co zawsze na AVS to się nie da. Nieraz ciężko się wcisnąć do boxu samemu a co dopiero w parę osób. Możemy się co najwyżej spotkać w " kawiarence " na Narodowym lub po zwiedzaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2022 o 07:24, AudioTube napisał:

..dla mnie to co mi się bardzo nie podobało było podkręcanie volume. Bo …goście w drugim, trzecim rzędzie słabo słyszeli. 

Na tak „głośnym” odsłuchu większość klamotów brzmiało dobrze i trudno było mi wyłapywać różnice

No tak. Bo widocznie nasza "wrażliwość" na dzwieki jest  najwyższa przy srednio-cichym słuchaniu. Tez tak mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Słusznie. U mnie np. próg bólu jest niższy niż u większości ludzi. Z tego powodu rzadko chodzę na koncerty rockowe. 

Bo na koncerty chodzi się w zatyczkach ;)

Zwłaszcza te metalowe 

2 godziny temu, dorsz napisał:

Trzeba by zdefiniować ile to średnio-ciche ma 😀

 

Wiesz ile dB ma szept, rozmowa, śpiew? No to mniej wiecej w tym rejonie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz chyba największa atrakcja tegorocznego Audio Show - prezentacja Wilsonów Chronosonic XVX wraz z flagową elektroniką Gryphona: Ethos, Apex + Commander.

Całość za okrągłe 4mln zł. 

image.png.44ae4df8f8a92f4f118ada26f334ac16.png

Spoko - tez mnie nie stać, więc nie ma się co trigerować, ale jak to mówią: kupić nie kupić - posłuchać zawsze warto 🙂

image.png.8189a62b07ead9876f3314043919cf33.png

 

Zdjęcie nie oddaje skali tych urządzeń. Apex waży 202kg i ma prawie 90cm głębokości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na systemie. 

Ważne by wokal nie "darł japy"

10 minut temu, lysyrafal napisał:

bo mnie zaciekawiłeś tym wpisem

Wiesz to co piszę to moje własne wynurzenia, do których doszedłem słuchając na roznych poziomach u mnie jak i u innych.

Ma być realistycznie łącznie z siła głosu wokalistki. Gdy łagodnie śpiewa to ma być w pokoju łagodny śpiew, a nie przeciążenie i nienaturalna głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Ten kawałek brzmi pięknie przy cichym i głośniejszym graniu,

 

Dokładnie tak. Jednak ja wolę gdy jest jak pisałem wczesniej. Kwestia gustu. Gdy wokalista np. Zespołu rockowego będzie skakać po scenie i wydzierać sie do mikrofonu, zapewne również podgłośnię wokal by "przejąć emocje" ;)

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

ciekawe teorie się tu pojawiają i po prostu chcę wiedzieć?

Już spieszę z wyjasnieniami.... to Moje Widzimisię :) - tak lubie poprostu, zadna to teoria. 

Tak to juz jest gdy system audio pokazuje (subiektywnie) świetną barwę, dynamikę a nawet holografie sceny.... 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...