Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Czy jest komfortowo?

Jasne , hostessy , cygara i drinki przy wejściu , fotele klubowe i muzyczka w tle :) Czego chcieć więcej ! :)

A co do Focala z Naimem to znalazłem , to był 2018 rok , grały Focal Stella Utopia EM Evo z Naim Statement . Nie mogę sobie przypomnieć ale dałbym głowę , że wcześniej też już była prezentowana podobna kombinacja. Dlaczego nie pokazał ten system klasy ? Powodów może być wiele , od akustyki po preferencje brzmieniowe. Z tego co zauważyłem to ludziska wchodzili i ....szybko wychodzili z pokoju , nikt krzyżem nie leżał a opinie były jak gadałem raczej stonowane bez entuzjazmu. Co podzielam.obraz.thumb.png.24f951cf2ff179a8eb22eb5635e71924.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Są kadziła, Gwar i wszędobylski Jazz.

Świeczki to stawiał zawsze Zeta Zero. Może ktoś jeszcze ... nie pamiętam. Jedna lub dwie sale na 160. W tym roku go nie ma. 

Jak ktoś chce obejrzeć wszystko w super komfortowych warunkach, to najlepiej przyjść w piątek (jest do 20:00). 

Niedziela 10-13 też nie jest zła oraz 17-20 sobota. Najwięcej ludzi jest 12-15 w sobotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz raczej nie wiele osób kupi zestawy top cenowe to jasne ale taką imprezę należy traktować bardziej jako otwarcie się na świat audio, zobaczenie czegoś futurystycznego, innego czy tez wyrobienie sobie opinii. Zapewne będą i urządzenia z niższej półki cenowej.

Wydaje się, iż na tej imprezie po prostu trzeba być:) i nie koniecznie trzeba potem coś kupić. 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wito76 napisał:

wydumane futurystyczne kolumny droższe od samochodu ojca dyrektora.

Nie ma kolumn droższych od podarunku bezdomnego dla ojca dyrektora to raz . Dwa , na wystawie jest sporo fajnych marek i małych manufaktur ze sprzętem w rozsądnych cenach. Niestety w odróżnieniu od tuzów rynku komercyjnego typu Onkyo , Yamaha , Marantz .... są w małych salkach Sobieskiego i odsłuch jest znacznie utrudniony. Wchodzi 5 osób i mamy ścisk.

Ale warto powalczyć , niektóre te niepozorne systemy grają lepiej niż Naim z Focalami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te kolumny się pięknie nazywają:

Estelon Extreme Mk II Bronze Royale 

Cena jest faktycznie królewska - ponad 1 mln zł. Hotel Golden Tulip, Nautilus sala Tulip.

image.png.1e52760f1ee0b5d9a55c0562d0892759.png

Ciekawostka: ta "głowa" jest regulowana na pilota i jeździ góra/dół.

Tu można zobaczyć opis tych kolumn - 2:30s widać jak jeżdżą:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi777 napisał:

Z jakiej paki te Focale miałyby zagrać tragicznie?

Nie wiem. Liczymy na cud w takim razie.

Jak mówie może to wina statement

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jasne , hostessy , cygara i drinki przy wejściu , fotele klubowe i muzyczka w tle :) Czego chcieć więcej ! :)

A co do Focala z Naimem to znalazłem , to był 2018 rok , grały Focal Stella Utopia EM Evo z Naim Statement . Nie mogę sobie przypomnieć ale dałbym głowę , że wcześniej też już była prezentowana podobna kombinacja. Dlaczego nie pokazał ten system klasy ? Powodów może być wiele , od akustyki po preferencje brzmieniowe. Z tego co zauważyłem to ludziska wchodzili i ....szybko wychodzili z pokoju , nikt krzyżem nie leżał a opinie były jak gadałem raczej stonowane bez entuzjazmu. Co podzielam.obraz.thumb.png.24f951cf2ff179a8eb22eb5635e71924.png

Nie obstawiał by tu akustyki.

Bo inne sale były zrobione w ten sam sposób. A zdecydowanie ten jeden z droższych systemow zagrał wyraźnie najsłabiej. I zgroza ale na poziomie systemu znacznie tańszego. Znacznie mam na myśli obcięcie kilka zer z tyłu.

2 godziny temu, Elberoth napisał:

Świeczki to stawiał zawsze Zeta Zero. Może ktoś jeszcze ... nie pamiętam. Jedna lub dwie sale na 160. W tym roku go nie ma. 

W hotelu są w każdym pomieszczeniu.

2 godziny temu, Wito76 napisał:

A mi się marzy, by zobaczyć coś dla "Kowalskiego", nie jakieś tam wydumane futurystyczne kolumny droższe od samochodu ojca dyrektora.

I właśnie to się da zrobić!

Niestety głowa Cie boli i jesteś już zmeczony kiedy do tego dochodzisz i wtedy nawet nie wiesz.

Mi na poprzedniej się udało znaleźć 3 takie systemy.

2 godziny temu, Elberoth napisał:

Ale te kolumny się pięknie nazywają:

Estelon Extreme Mk II Bronze Royale 

Cena jest faktycznie królewska - ponad 1 mln zł. Hotel Golden Tulip, Nautilus sala Tulip.

image.png.1e52760f1ee0b5d9a55c0562d0892759.png

Ciekawostka: ta "głowa" jest regulowana na pilota i jeździ góra/dół.

Tu można zobaczyć opis tych kolumn - 2:30s widać jak jeżdżą:

Czyli to będzie podłączone pod Accuphase.

No to tu wdepnąć warto.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowe sprzęty pokazowe to coś jak bolid f1 na targach samochodowych , fajnie wygląda , ale po ulicy się nie pojeździ ;)

Wg mnie na taki sprzęt trzeba mieć odpowiednie pomieszczenie , natomiast jest wielu bogatych ludzi kupujących takie kolumny by ładnie wyglądały w pokoju , oczywiście bez okablowania które mogłoby szpecić :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Elberoth napisał:

 topowe Blumenhofery - Gioia XXL (to te z prawej):

image.thumb.png.fef80102c8fd343bb69787870617ab7a.png

To jedna z 5 par kolumn za ponad 1mln zł na tegorocznym AVS, więc to też waga ciężka.

https://www.blumenhofer-acoustics.com/News/News.php?categories=Product

O kurde, powiedzieć że są brzydkie, to nic nie powiedzieć 🤦

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać, wygląda na to, że uda mi się w końcu pojawić po raz pierwszy. Z tej okazji również miałbym pytanie do bardziej doświadczonych i zaprawionych, czy istnieje w ogóle szansa, że taki zwykły zjadacz chleba jak ja bedzie mógł przyjść z własną płytką i trochę posłuchać bez większego stresu? Czy raczej nastawić się tylko na materiały od wystawców? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pajto02 napisał:

Odpukać, wygląda na to, że uda mi się w końcu pojawić po raz pierwszy. Z tej okazji również miałbym pytanie do bardziej doświadczonych i zaprawionych, czy istnieje w ogóle szansa, że taki zwykły zjadacz chleba jak ja bedzie mógł przyjść z własną płytką i trochę posłuchać bez większego stresu? Czy raczej nastawić się tylko na materiały od wystawców? 

Zależy jaki system i jaki dzień. Z tymi najdroższymi jest różnie - wystawcy często nie chcą puszczać nieznanych płyt. Nie dlatego, że się ich boją - tylko dlatego, że połowa z nich okazuje się być fatalnie nagrana i podczas takiej prezentacji pozostali ludzie wychodzą z sali (często jeszcze z komentarzem - "ty słyszałeś, ale ujowo grało"). 

Na pewno prościej jest w takie dni jak piątek, gdy przychodzi <10% z całości odwiedzających. 

Luźniej jest też w sobotę 17-20, i w niedzielę 10-12, 15-18.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dorsz napisał:

Najpierw trzeba by zdefiniować tę "lepszość", tak uważam.

Ok. masz rację , dlatego zacząłem od wg, mnie :) 

34 minuty temu, Elberoth napisał:

Tenor będzie grał z Martenami Coltrane Momento 2 - wrzucałem na poprzedniej stronie. 

O, kurna , patrzę na zdjęcie i ....... kogo obchodzi z czym będzie grał ....😂

Dzięki za informację.

28 minut temu, Pajto02 napisał:

czy istnieje w ogóle szansa, że taki zwykły zjadacz chleba jak ja bedzie mógł przyjść z własną płytką

gość z MBL chciał ode mnie kupić płytkę " RAZ ,DWA, TRZY- Młynarski " , to był ten rok jak prezentowali mniejsze "cebulki" i tłumów w boksie nie było. Nie było problemów z puszczeniem własnej płyty , wręcz zachęcał. Płytki nie sprzedałem , miałem na niej dedykację Nowaka i ekipy , a zamienić się na elektronikę nie chciał . Dziwne prawda ?😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Elberoth napisał:

Z tymi najdroższymi jest różnie - wystawcy często nie chcą puszczać nieznanych płyt. Nie dlatego, że się ich boją - tylko dlatego, że połowa z nich okazuje się być fatalnie nagrana 

Jak większość płyt. I jeżeli system gra poprawnie pięć płyt na krzyż, to chyba jednak nie o to chodzi.

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ok. masz rację , dlatego zacząłem od wg, mnie :) 

Wiem, wiem 😉 Ale z tym drogim sprzętem zawsze jest ten sam problem, braku stosownego punktu odniesienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...