Skocz do zawartości

Krok w przód - zmiana wzmacniacza stereo


Polar

Recommended Posts

22 godziny temu, J4Z napisał:

O ile pamięć mnie nie myli to @MariuszZ pisał że ma to związek ze zniekształceniami? 

Odpowiedź na temat zniekształceń, liniowości wzmacniaczy i dyskusja jaka się wygenerowała poleciała do odpowiedniego  tematu

@FromBorg twój niesympatyczny post ukryłem. Możesz śmiało doradzać. Nikt już nie będzie przeszkadzał, a gdyby zaczął to daj znać 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ Dzięki za komentarz o Audiophonics. Czy można zatem powiedzieć, że jest to wzmacniacz referencyjny jeżeli chodzi o neutralność dźwięku? Czy na podstawie wykresów da się również "wybadać" jaka jest jego charakterystyka w reprodukcji niskich tonów - wspominane wcześniej dłuższe lub krótsze wybrzmiewanie dźwięków?

16 godzin temu, DiBatonio napisał:

Robienie akustyki na samych absorberach z wełny, to nie jest optymalne rozwiazanie na poprawę akustyki niestety.

Dlatego moje panele od frontu mają perforowaną płytę. To oczywiście żarcik, wiem do czego zmierzasz :) Tak jak pisałem, mój pokój odsłuchowy jest w pokoju dziennym, więc za wszelkie rozpraszacze służą nieprofesjonalne ustroje typu kwiatki, meble itd. W każdym razie po dołożeniu paneli akustycznych znacznie zmniejszył się czas pogłosu w pokoju i na tym uważam dużo zyskałem.

 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Polar czy Ty już coś w domu przetestowałeś?

Coś już masz zamówione?

Piotr

Świeży temat więc jeszcze nie. Pojawiło się kilka typów, także będę się powoli przymierzał do wstępnych odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Polar napisał:

Czy można zatem powiedzieć, że jest to wzmacniacz referencyjny jeżeli chodzi o neutralność dźwięku? Czy na podstawie wykresów da się również "wybadać" jaka jest jego charakterystyka w reprodukcji niskich tonów - wspominane wcześniej dłuższe lub krótsze wybrzmiewanie dźwięków?

Ja bym zaliczył ten wzmacniacz do kategorii neutralnych. Jest referencyjny wg mnie. Jeżeli chodzi o bas to wzmacniacze klasy D nie mają z nim problemów. Jeżeli w ścieżce będzie bas zróżnicowany to taki dostaniesz na wyjściu. D klasa nie ma najmniejszych problemów z osiąganiem odpowiednio wysokich Slew Rate bo idea pracy tych wzmacniaczy jest inna niż klasy A czy AB. Nie ma praktycznych barier w rzeźbieniu napięciem zasilania. Wystarczy odpowiednio szybkie kluczowanie. Tradycyjne wzmacniacze w tej materii mają trudniej, szczególnie gdy potrzeba dostarczyć do kolumn dużą dawkę energii w krótkim czasie. 

Czas wybrzmiewania czy upraszczając mikrodymamika zależy od poziomu szumu i wzmocnienia. Poziom szumu tego wzmacniacza jest bardzo niski, jest przełącznik low/medium gain dodatkowo. Dla low gain poziom szumów czy zakłóceń podanych na wejście będzie mniejszy. Dla mocy 5W dynamika to kosmiczne 109dB. Jeżeli w ścieżce będą wybrzmienia to nic ze strony wzmacniacza ich nie zagłuszy. 

To końcówka mocy więc rozważając zakup warto dobrać odpowiednie pre. Wzmacniacz na pewno odda jej charakter, bo sam jest wybitnie neutralny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka tematów na forum i znalazłem taki post na temat R3 użytkownika @TomekN. Zgoła odmienne zdanie niż to, które przeczytałem w tym wątku od niektorych z Was.

Cytat

Nie jestem dobry w opisywaniu subiektywnych odczuć dźwiękowych. Na pewno po zmianie z Q350 moją uwagę zwrócił bardziej sprężysty i zwarty bas. Przyzwoicie mocny - ale jednocześnie subtelny i taki jakby "wyrafinowany". Środek i góra są dobrze zrównoważone - dźwięk jest precyzyjny, ale nic w nim nie przeszkadza, przynajmniej mi. Jestem zadowolony z tego zakupu i nie czuję potrzeby szukania czegoś lepszego. Mam nadzieję, że ten stan się możliwie długo utrzyma.... chociaż nie ukrywam że będę uważnie czytał recenzje R3 Meta, jeśli takie w przyszłości wyjdą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobre kolumny :) i nie w nich upatrywałbym problemów, choć oczywiście zawsze moze okazać się znalazło by się coś bardziej odpowiedniego. Byłym daleki od szukania wg jakichś zasad typu: że głośnik basowy musi być duży :D , bo wtedy a niewielkiego problemu częściej zrobi się on większy :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Zawsze są rozbieżności - pomieszczenie , reszta toru , wymagania i upodobania .

A testy 🤦, co z nich , nawet jak wyjdą super a dla kogoś zagra słabo i lepiej się spodoba ten który został w tabelkach zjechany .

To jaki wybór będzie ?

Wychodzę z założenia, że lepiej wyselekcjonować sprzęt, który dobrze wypadł w pomiarach i następnie z kilku propozycji wybrać ten, który brzmi najlepiej wg subiektywnych odczuć po odsłuchu. Tym sposobem przynajmniej mam spokój ducha i świadomość, że wybrałem produkt dobrze skonstruowany i dobrze brzmiący. Mniejsze ryzyko audiofilia nervosa ;)

 

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Byłym daleki od szukania wg jakichś zasad typu: że głośnik basowy musi być duży :D , bo wtedy a niewielkiego problemu częściej zrobi się on większy :) .

święta prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich pomiarach ?

Uważasz że zwykli użytkownicy robią jakieś pomiary ? 

Ja nie robię 😋, Ty robisz ? czy opierasz się na wiemy jakich . 

Nie zachowujesz się jak początkujący , więc naprawdę ciężko coś wytypować 😊😊 tym bardziej że masz świadomość swoich oczekiwań 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykład kolumn które nie są bardzo małe. :) Są przeznaczone do średnich i dużych pomieszczeń i wyposażone w głośniki basowe 135mm schodza w polu tloreancji +/- 3 dB do około 30 Hz. Ze spadkiem 6 dB nawet do 26 Hz. Nie trzeba dużego głośnika niskotonowego aby w domowych warunkach mieć bas bez kompleksów. Tu pomaga im technika aktywnej korekcji charakterystyki. W ten sam sposób można skompensować dobroć małych i dużych głośników...

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

Wow to jesteś niezwykły . Mam tez pomiar w Rew swojego pomieszczenia pod kątem akustyki .

Na jego podstawie chcesz wzmacniacza szukać 😆?

Pytałeś czy robiłem pomiary więc odpowiedziałem. Nie wiem do czego zmierzasz.

Wcześniej pisałem o tym, że wolę kupić sprzęt, który w pomiarach wypada dobrze co świadczy, że jest dobrze skonstruowany. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MobyDick napisał:

To przykład kolumn które nie są bardzo małe. :) Są przeznaczone do średnich i dużych pomieszczeń i wyposażone w głośniki basowe 135mm schodza w polu tloreancji +/- 3 dB do około 30 Hz. Ze spadkiem 6 dB nawet do 26 Hz. Nie trzeba dużego głośnika niskotonowego aby w domowych warunkach mieć bas bez kompleksów. Tu pomaga im technika aktywnej korekcji charakterystyki. W ten sam sposób można skompensować dobroć małych i dużych głośników...

Faktycznie, takie 85db vs 95 db, to żadna różnica. Po co przepłacać.

https://akustyk.com.pl/p/56/242/32w4878t11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywizm vs subiektywizm. Jeden będzie chciał słuchać muzyki tak jak chciał tego zespół, producent, inżynier dźwięku przy nagrywaniu płyty, a drugi będzie chciał inaczej. Bo lubi, żeby jakieś częstotliwości grały głośniej, albo żeby bas był bardziej gęsty niż rozdzielczy. I spoko, niech każdy słucha jak lubi.

Nie wiem po co te nerwy, wpychanie na siłę swoich przekonań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nerwów nie widzę , przynajmniej z mojej strony . 

A kto tu sugeruje że dobre wyniki w tabelkach gwarantują brzmienie jakie być powinno i na dodatek pasujące Tobie ,mnie i innym 😉

Wybierz co lubisz tak jak napisałeś , albo zmień temat na Wzmacniacze tylko poprawnie zbudowane (zmiana)

Pzdr 😊 i powodzenia w poszukiwaniach tego jedynego .

Ale każdy ma wady i zalety ,😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...