Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do audiophisik classic 5


jagger

Recommended Posts

Dzień dobry 

Jak w temacie posiadam głośniki audiophisik classic 5 oraz odtwarzacz cd pioneer PD 50 AE. Najsłabszym ogniwem jest amplituner yamaha RN 803 D. Chciałbym ją wymienić na dobrą integrę w cenie do 10K myślałem o techniksie su g700 jako że najbardziej chyba pasuje wizualnie do odtwarzacza. Co sądzicie czy warto zainteresować się tym modelem czy może coś innego mi polecacie. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jagger napisał:

Najsłabszym ogniwem jest amplituner yamaha RN 803 D. 

Nie jestem wcale przekonany. Może jednak kolumny i/lub akustyka. Classic 5 to fajne paczki, ale mistrzostwo świata to nie jest. W dziedzinach szybkości, rozdzielczość, namacalności, stereofonii to średnia półka. Za wspomniane 10 000 zł można kupić coś lepszego (zakładam, że pomieszczenie masz niezbyt wielkie). Pomyśl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kraft napisał:

Nie jestem wcale przekonany. Może jednak kolumny i/lub akustyka. Classic 5 to fajne paczki, ale mistrzostwo świata to nie jest. W dziedzinach szybkości, rozdzielczość, namacalności, stereofonii to średnia półka. Za wspomniane 10 000 zł można kupić coś lepszego (zakładam, że pomieszczenie masz niezbyt wielkie). Pomyśl.

Tak pomieszczenie ok 20m kwadratowych. W sumie z brzmienia jestem bardzo zadowolony dobrze mi się 'ustawiły' kolumny bo podobno classiki są w tym trudne 🙂 w sumie świetnie to brzmi ale kurcze gonię dalejkróliczka dalej.

45 minut temu, kaczadupa napisał:

Cyrus 8.2 DAC z PSX r2. 

Cyrus odpada jest tak brzydki że nawet jakby grał pięknie to musiałbym zamykać oczy 😉

Edytowano przez jagger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jagger napisał:

 

 

12 minut temu, Elizjum7919. napisał:

Technics  SU-G700M2 wypożycz nowszą wersję.Podobno lepsza od pierwszej.Ale mało kto go ma i informacji mało.Reduktor szumu go testował. Jest filmik na YouTube.

Mam poprzednią wersję Pioneer PD50A.Jak leci płytka cd jest fajnie.Ale jak puszczę coś z chromecast audio po optyku przez dac w pionku.To mam wrażenie że dźwię wydaje się pełniejszy?Robiłes też taki test?

 

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

posłuchaj tych kolumn chociażby z Musical Fidelity M5si lub Atoll IN200Sig. Bardzo fajnym zestawieniem jest również Rega Elicit. Wszystko zależy jakiego dźwięku byś oczekiwał. Ten Technics na pewno nie byłby moim pierwszym wskazaniem, w mojej ocenie to przeciętny wzmacniacz. Na razie piszesz głównie o wyglądzie więc ciężko coś więcej Ci powiedzieć, napisz coś o dźwięku.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

posłuchaj tych kolumn chociażby z Musical Fidelity M5si lub Atoll IN200Sig. Bardzo fajnym zestawieniem jest również Rega Elicit. Wszystko zależy jakiego dźwięku byś oczekiwał. Ten Technics na pewno nie byłby moim pierwszym wskazaniem, w mojej ocenie to przeciętny wzmacniacz. Na razie piszesz głównie o wyglądzie więc ciężko coś więcej Ci powiedzieć, napisz coś o dźwięku.

Pozdrawiam,

Michał

Słucham bluesa jazzu i rocka progresywnego. Lubię ciepłe brzmienie. W sumie ten zestaw co mam spełnia moje oczekiwania ale wiem, że może być lepiej 🙂 

10 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Dokładnie miałem tak samo.Lecz później wczytywał płyty coraz żadziej i dłużej.Okazało się że napęd był uszkodzony.Może kurier żucał🤣Serwis na gwarancji wymienił mi i od tamtego czasu wszystkie płyty wchodzą beż problemu.

A jaki serwis polecasz? Podobno w trójmieście jest bardzo dobry ale to znów kurierem trzeba wysłać czyli rzucanie 😉

 

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

posłuchaj tych kolumn chociażby z Musical Fidelity M5si lub Atoll IN200Sig. Bardzo fajnym zestawieniem jest również Rega Elicit. Wszystko zależy jakiego dźwięku byś oczekiwał. Ten Technics na pewno nie byłby moim pierwszym wskazaniem, w mojej ocenie to przeciętny wzmacniacz. Na razie piszesz głównie o wyglądzie więc ciężko coś więcej Ci powiedzieć, napisz coś o dźwięku.

Pozdrawiam,

Michał

Kurczę ale ja naprawdę zadowolony jestem z tych classików no i kupiłem je właśnje u Was 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Elizjum7919. napisał:

No właśnie tam go wysłałem.Ale jak zwykłe cd czyta normalnie to jest ok.Z sacd zawsze będzie troszkę  głośniej chodził.Pionki tak mają

Tak, mam jeszcze yamahę cd s1000 i tam też sacd głośniej chodzą. Na razie nigdzie nie wysyłam jeszcze 1.5 roku gwarancji mam 😉 A powiedz mi czy też płyty się grzeją? 

Edytowano przez jagger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2022 o 19:41, jagger napisał:

Dzień dobry 

Jak w temacie posiadam głośniki audiophisik classic 5 oraz odtwarzacz cd pioneer PD 50 AE. Najsłabszym ogniwem jest amplituner yamaha RN 803 D. Chciałbym ją wymienić na dobrą integrę w cenie do 10K myślałem o techniksie su g700 jako że najbardziej chyba pasuje wizualnie do odtwarzacza. Co sądzicie czy warto zainteresować się tym modelem czy może coś innego mi polecacie. Pozdrawiam 

Z nowych NAD C399, na razie to świeży twór więc mało kto słuchał. Z używanych Electrocompaniet ECI 5. Potrzebuejsz prąd na pewno, ale nie wiem jak tam jest u Ciebie z akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Z nowych NAD C399, na razie to świeży twór więc mało kto słuchał. Z używanych Electrocompaniet ECI 5. Potrzebuejsz prąd na pewno, ale nie wiem jak tam jest u Ciebie z akustyką.

Wydaje mi się że z akustyką jest ok. Dywan, skosy sufitowe, regały z książkami 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jagger napisał:

 A powiedz mi czy też płyty się grzeją? 

Płyty wewnątrz odtwarzacza nagrzewają się do temperatury powietrza jaka w nim panuje. Dlatego spory wpływ na to może mieć postawienie odtwarzacza na wzmacniaczu, co z zasady jest błędem. Na głośność odtwarzania płyty zwykle największy wpływ ma jej bicie osiowe. Laser musi śledzić ścieżkę przy normalnym jej odchyleniu na poziomie szerokości kilkudziesięciu takich ścieżek. Płyty są odtwarzane od środka i dlatego na początku obracają się najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś zadowolony z AP ale coś jednak byś zmienił to wypożycz wzmacniacz do domu.

Na razie dowolny wymieniony w tym watku. Moim zdaniem NAD 399 nie pasuje ale na testy obojętnie.

Zobaczysz jak w domowych warunkach przy Twoim sprzęcie zmienia się sygnatura całego systemu. I czy faktycznie chcesz wymienić wzmacniacz.

To jest teraz najprostsze. Bo to jednak jedno pudełko do domu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
W przypadku Audio Physic Classic 5 proponowałbym cieplejszy wzmacniacz, który wydobędzie barwę oraz nasyci dół. Jest to zupełnie inne brzmienie niż Classic 3 czy 8 i warto o tym pamiętać. 
Proponowałbym posłuchać Trigon Exxact, wegierską manufakturę Heed Obelisk lub Musical FIdelity M5si. W mojej ocenie najciekawszym zestawieniem może okazać się Heed, do którego możesz także w przyszłości pomyśleć o zasilaczu, który doda energii, wyciągnie więcej smaczków z nagrań ale odchudzi nieco średnicę choć w dalszym ciągu będzie ona naturalna. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...