Skocz do zawartości

Przyszłość sprzętu audio?


Recommended Posts

44 minuty temu, TomekN napisał:

Nawet rozważałem kupno G One lub Two jako głośniki biurkowe do komputera. Ale niestety nie wpisują się one w moje poczucie estetyki i chyba jednak kupię nowe LSXy.

Jesli będę wchodził w przyszlosci w system zbudowany na monitorach studyjnych (przez wzglad na to że są średnie raczej jesli chodzi o efekty wizualne) to wymyśliłem już dawno że przed standami będą specjalne ramki w kształcie półokrągłym na ktorych bedzie nałożony materiał akustycznie przezroczysty.

Efekt ma do zludzenia przypominać kolumny wolnostojące

Ps: nikt nie bedzie wiedział co gra dopóki nie spojrzy za te duże maskownice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jaki % kwoty która miałbym płacić za stream, dostaje osoba której utwory miałbym wybrać na danej platformie?

To dość zawiłe, tu są jakieś obliczenia z 2017r.
Gdy kupujesz fizyczną płytę, obliczenia wytwórni (marketingu i całego łańcucha sprzedaży) też są pewność dość zawiłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraft napisał:

Może jednak. Mają prosty system dostosowania poziomów do zastanej sytuacji akustycznej. Banał, a w zwykłych kolumnach człowiek będzie się męczył wzmacniaczami, źródłami czy kablami, zamiast zrobić jednego klika z tyłu obudowy. Inne podejście do audio.

image-3.500223.106084.20201021094056.5cbf9e19ac.thumb.jpg.dc29d608461eea737d12b6ff4ec5c399.jpg

 

 

To zmienia postać rzeczy dość istotnie, bardzo przydatna funkcjonalność.
 

Jednak moim zdaniem największe zmiany powinny dokonać się w audio-edukacji a nie w sprzęcie (ten jest już doskonały). Wciąż mało kto zwraca uwagę na akustykę i nowinki je poprawiające. Nawet na tym forum. A co dopiero wśród konsumentów jeszcze mniej wdrożonych. Tak długo jak „zielonemu” klientowi odwiedzającemu salon audio na poprawę brzmienia proponowane będą kable i listwy zamiast ustroje akustyczne czy rozwiązanie DSP- podobne, nie spodziewam się aby tego typu urządzenia jak ww kolumny rozpowszechniły się szybko.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Nie chodzi o technologię, ale o podejście. 

60 lat temu bardzo wiele kolumn miało regulowana zwrotnicę.

 

3 minuty temu, sonique napisał:

To zmienia postać rzeczy dość istotnie, bardzo przydatna funkcjonalność.
 

Jednak moim zdaniem największe zmiany powinny dokonać się w audio-edukacji a nie w sprzęcie (ten jest już doskonały). Wciąż mało kto zwraca uwagę na akustykę i nowinki je poprawiające. Nawet na tym forum. A co dopiero wśród konsumentów jeszcze mniej wdrożonych. Tak długo jak „zielonemu” klientowi odwiedzającemu salon audio na poprawę brzmienia proponowane będą kable i listwy zamiast ustroje akustyczne czy rozwiązanie DSP- podobne, nie spodziewam się aby tego typu urządzenia rozpowszechniły się szybko.

Wątpię, ludzie najpierw budują domy z betonu i szkła, później wkładają minimalistyczne meble, a później wstawiają system audio, najczęściej tak żeby pasował kolorystycznie i to jest głównym wyznacznikiem. Nie sądzę żeby to się zmieniło.

Dodam, że jak budowałem dom to architekt miał zaznaczone, że pomieszczenie ma być przyjazne akustycznie. Efekt? Slucham w innym.

Acha, architekt na koniec oświadczył mi, żebym zamontował sobie głośniki sufitowe i będzie ok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

monitorach studyjnych (przez wzglad na to że są średnie raczej jesli chodzi o efekty wizualne)

Nie chodzi mi tu akurat o nowe tylko o starsze modele studyjne z drugiej reki bo w takie bede całował - żeby potem nie bylo. Genelec akurat podobają mi sie wizualnie👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

Dodam, że jak budowałem dom to architekt miał zaznaczone, że pomieszczenie ma być przyjazne akustycznie. Efekt? Slucham w innym.

Niestety akustyka nie jest działem architektury. Tak samo jak niestety psychologia nie jest porządnie wykładana na studiach medycznych. Potem architekt konstruuje budowle ładne ale nie nadające się do zamieszkania. A lekarz przepisuje lek na przypadłość psychosomatyczną, którą można rozwiązać jedynie terapią a lekiem co najwyżej złagodzić objawy oraz zniszczyć żołądek. Można przykłady mnożyć w nieskończoność.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique Obstawiam że ta akustyka w (niektórych) nowych budynkach determinowana jest przez księgowego dewelopera a nie architekta. Wiedza po studiach architektonicznych jest w tym kierunku.

4 minuty temu, TomekN napisał:

A czym miałoby być w projekcie budowlanym pomieszczenie przyjazne akustycznie? Prostopadłościanem o określonych wymiarach/proporcjach ?

Tak, między innymi proporcje pomieszczenia są bardzo istotne. Pomijając wyposażenie i wykorzystywane materiały wykończeniowe, to nawet układ okien i drzwi potrafi być kluczowy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sonique napisał:

I też salonów audio. Na dyfuzorze też można zarobić tak samo jak na innym elemencie toru audio. Więc mam nadzieję na zmianę.

Porzuć nadzieję. Musimy sami. Na dyfuzorze można zarobić raz. Na poszukiwaniach idealnego wzmacniacza salon zarobi kilka razy. Rachunek jest prosty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Stare audio było racjonalne. Potem to się popsuło.

Masz dużo racji ale w audio często jednak ważne miejsce zajmuje sentyment który może zaburzać percepcję. Spora część współczesnych miłośników audio tkwi w tym hobby „po rodzicach”. Ja tak mam. A wiadomo: nic nie przebije zapachów, smaków, i dźwięków w których dorastamy. Z tym po prostu nie da się walczyć, no bo i po co… Trzeba tylko mieć świadomość ich dużego wpływu na nas i nasze postrzeganie, a co za tym idzie wybory.

- „Dzień dobry, czy to Klub Nostalgiczny”?

- „Owszem, zapraszamy, ale ostrzegamy, że dzisiaj to już nie to samo…”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, J4Z napisał:

Nie wiem czy ktoś o tym wspominał, ale jest jeden bardzo ważny moim zdaniem plus posiadania fizycznego nośnika lub nawet pliku - nikt nam go nie odbierze. Czasem, rzadko ale jednak, wchodzę w jakiś album na streamie, a tam brakuje kilku utworów. Można się wkurzyć. 

Mam albumy których pojedyńcze utwory nie nadaja sie do wrzucenia na forum bo by mnie zbanowano (nie mam tu na mysli przeklestw). Mówię głównie o rapie. Tresci są wysoce wybitne lirycznie, ale niestety dla większości moga być conajmniej kontrowersyjne i zbyt "śmiałe". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...