Skocz do zawartości

Modyfikacja systemu Naim/Dynaudio - zmienić integrę czy kolumny?


tomasz1w

Recommended Posts

37 minut temu, kaczadupa napisał:

Czytając Twoje opowieści o bezpiecznikach itp. urojeniach też jedyne co przychodzi do głowy to

Ostatnio był u mnie nasz wspólny kolega, jego pytaj jak gra system u mnie, o bezpiecznikach już dawno zapomniałem,  nie zmieniam niczego w sprzecie, bo nie muszę.

Nie ignoruję wpływu akustyki, kabli, zasilania etc. Niech Ci kolega Maciej powie, co się zadziało po zmianie zasilacza impulsowego w modemie na niskoszumny ifi Power X.

Wypierasz rzeczy, których nie ogarniasz i nie dopuszczasz, tylko to nie ja żongluje wzmacniaczami i DACami, czy streamerami.

Bo dawno mam to za sobą.

Jesteś tendecyjny, Tobie grają tylko ATC 7 i Naimy, czy inne Regi, nic ich nie przebija. 

Niestety nawet nie masz pojęcia jak się mylisz i wprowadzasz w błąd świeżaków, a ATC słuchałem chociaż nie u siebie i szału nie było, trochę im brakuje do tego co mam.

Następnym razem w rozmowie z kolegą powiedz mu, że też ma urojenia, jak większość szanujących swój sprzęt. 

Tutaj żadnej prawdy objawionej nie wymyślisz,  już dawno Tobie pisałem na AS, że nie ma producenta, który by Tobie dogodził ze wzmacniaczami. Jeszczdctakiegk wzmacniacza nie wymyślili. 

A wystarczy choćby poszukać, gdzie indziej problemu jak już wspomnial @J4Z

Ja na Twoje kwieciste opowieści jak co gra nie dam się nabrać, ktoś kto wstawia sprzęt do12m metrowej sypialni na bele czym  i spina bele czym, nie jest dla mnie żadnym wiarygodnym "znawcą" tematu. 

Masz wywalone na adaptację akustyczną,  na akustykę,  a to ma najwięcej do powiedzenia jeśli chodzi o brzmienie i dobrze wiesz o tym, też od Maćka. 

Mnie to koło pióra lata, co Ty robisz ze swoim sprzętem, ale żadnego z tych wzmacniaczy nie słyszałeś w porządnych wrunkach akustycznych o reszcie nie wspomnę. Niemasz pojęcia jak naprawdę mogły by zagrać, gdybyś zadbał o inne rzeczy i nie mówię tu o bezpiecznikach, które do znudzenia tacy jak Ty wypiminają innym.

Zatem śmiem twierdzić, że nie wiesz jak gra Naim, jak gra Rega i inne,  nie słyszałeś ich w poważnym zestawieniu.

Dalsze dyskusje o bezpiecznikach sobie daruj, bo mi latają koło pióra Twoje ignoranckie pierdolety na ich temat.

Żal pl

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DiBatonio napisał:

Ja na Twoje kwieciste opowieści jak co gra nie dam się nabrać, ktoś kto wstawia sprzęt do12m metrowej sypialni na bele czym  i spina bele czym, nie jest dla mnie żadnym wiarygodnym "znawcą" tematu. 

1. Każdy słucha, gdzie może.

2. Niby gdzie wstawić małe ATC, jeśli nie do takiego pomieszczenia?

3. Nie każdy ma warunki do adaptacji akustycznej:

a) zmniejsza ona optycznie i funkcjonalnie już i tak mały pokój,

b) wywołuje uczucie dyskomfortu, jeśli się śpi pod baterią ciężkich absorberów, czy dyfuzorów.

4. Teksty Adama ( @kaczadupa ) i Wojtka ( @lpomis ) są bodaj najlepsze na tym forum. To nie barwne opowieści, tylko precyzyjne diagnozy. W znacznym stopniu dzięki nim zrozumiałem, jakiego brzmienia szukam i jakie zmiany mnie do niego zbliżą. Ich testy przyciągnęły na forum mnie i nie tylko mnie i to dla nich regularnie tu zaglądam. Do tego Adam poświecił mi wiele czasu na porady, dzięki którym bardzo zaoszczędziłem na czasie i zbędnych wypożyczeniach. O zasługach Wojtka dla forum nie będę się rozpisywał, bo nie wystarczyłoby mi czasu na dzisiejszą pracę. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Jesteś tendecyjny, Tobie grają tylko ATC 7 i Naimy, czy inne Regi, nic ich nie przebija. 

To źle, że podoba mi się jakieś brzmienie bardziej a jakieś mniej czy wcale? Przecież każdy z nas dobiera brzmienie pod siebie. 

Jacku, to że nie piszę nic o akustyce nie znaczy, że jej wpływ kwestionuję. Jest w tym wszystkim najważniejsza, o tym wie każdy na forum ale nigdy nie będzie u każdego taka sama więc zawsze nasze opisy będą tylko naszymi... Już pomijam, że nawet w tym samym pomieszczeniu, każdy z nas będzie miał swoje zdanie jak mu to gra lub nie. 

Nie muszę Ci się tłumaczyć co, kiedy i za ile zrobiłem ze środowiskiem akustycznym w moim pokoju. 

Jeszcze raz - Forum to miejsce, gdzie piszemy swoje wrażenia - czemu to dla Ciebie taki problem? Jak tak bardzo przeszkadzają Ci takie osoby jak @Kraft, ja czy @lpomis to zgłoś ten fakt do właścicieli Forum. 

Napisz, że trzeba nas z niego usunąć. To takie proste.

Tylko najpierw nie zapomnij wspomnieć za kogo masz użytkowników tego forum.  Nie wszyscy zapomnieli o tym jaki popis tu dałeś...

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

i nie mówię tu o bezpiecznikach, które do znudzenia tacy jak Ty wypiminają innym.

Jacku ale to Ty, wręcz chorobliwie, przez kilka miesięcy robiłeś kupę pod praktycznie każdym wpisem Krafta. Teraz jak Krafta już nie ma, znalazłeś sobie inne osoby. Czy ja tak jak Ty komentuję Twoje wpisy, które dla mnie są zabawne? Czy komentuję w złośliwy sposób każdy Twój wpis? Nie, pisz sobie chłopie o bezpiecznikach, lutowaniu, wtyczkach skoro ich wpływ słyszysz ale nie unoś się, gdy ktoś potraktował Twoje wpisy tak jak najpierw notorycznie Ty robiłeś to z jego wpisami. No ile można Ci ustępować.... Tak, pamiętam regulamin Forum, zawsze ustąp, ale ile można.... 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Jak tak bardzo przeszkadzają Ci takie osoby jak @Kraft, ja czy @lpomis to zgłoś ten fakt do właścicieli Forum. 

Kraft był bardziej rzetelny, mimo wszystko ma bardziej ogarnięty temat niż Ty w swojej sypialni.

Żeby była jasność, to co wcześniej napisałem, to nie tylko moje zdanie, możesz mi wierzyć. 

2 godziny temu, Rafał S napisał:

To nie barwne opowieści, tylko precyzyjne diagnozy. W znacznym stopniu dzięki nim zrozumiałem, jakiego brzmienia szukam i jakie zmiany mnie do niego zbliżą. Ich testy przyciągnęły na forum mnie i nie tylko mnie i to dla nich regularnie tu zaglądam. Do tego Adam poświecił mi wiele czasu na porady, dzięki którym bardzo zaoszczędziłem na czasie i zbędnych wypożyczeniach. O zasługach Wojtka dla forum nie będę się rozpisywał, bo nie wystarczyłoby mi czasu na dzisiejszą pracę. :)

Aha, to obca osoba  musiała Tobie podpowiedzieć jakiego brzmienia potrzebujesz i jakiego szukasz?

Brawo.

Nie wciskaj tutaj zaslug dla forum, bo nie o tym mowa.

 

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Tylko najpierw nie zapomnij wspomnieć za kogo masz użytkowników tego forum.  Nie wszyscy zapomnieli o tym jaki popis tu dałeś...

Bardzo słabe to jest, żeby nie powiedzieć prostackie.

Dawne czasy, widzę lubisz babrać się w "historii", nazwlabym to w gównie...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Jacku ale to Ty, wręcz chorobliwie, przez kilka miesięcy robiłeś kupę pod praktycznie każdym wpisem Krafta. Teraz jak Krafta już nie ma, znalazłeś sobie inne osoby.

Teraz jest względny spokój i każdy to zauważył,  rownież w wątku moderacyjnym.

 Nie przerzucaj na mnie odpowiedzialności za całe zło, bo każdy sredniointeligentny zdążył zauważyć, że nie ma już gównoburzy  jak zniknęło kilka osób.

Zresztą po  nowych pojawiających sie nickach, mam wątpliwości, czy to nie czasem starzy userzy.

Nie bijmy już piany, szukaj dalej, ale odpimpaj się od mojego podejścia do audio, bo ja przynajmniej wiem jak sie za to zabrać. A jak gra w każdej chwili możesz się dowiedzieć. 

Po chamsku mógłbym napisać: " możesz o takim brzmieniu pomarzyć" 😛

 

12 minut temu, kaczadupa napisał:

Dobrze Jacku....

Śladami Krafta i specjalnie dla Ciebie i innych osób o których wiesz, nie będę już pisał na Forum Audio. 

Nikt Ciebie stąd nie przegania i nie o to chodzi, nie zachowuj sie jak baba przed okresem.

Olej i miej dystans, nie bądź miękiszon 🤭

Masz swoją publiczność, komu będą klaskać chłopie...

Zostań.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DiBatonio napisał:

Teraz jest względny spokój i każdy to zauważył,  rownież w wątku moderacyjnym.

 Nie przerzucaj na mnie odpowiedzialności za całe zło, bo każdy sredniointeligentny zdążył zauważyć, że nie ma już gównoburzy  jak zniknęło kilka osób.

🤣 buhaha

To nie kwestia osób, a "nagród" przyznawanych !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz1w Tomek, a ja się zastanawiam, czy nie rozważasz zbyt radykalnych zmian (niektóre z wymienionych opcji). W końcu swoje lata już masz i trochę sprzętu słyszałeś. Jeśli kupiłeś Dynaudio, a potem Naima, to widać jednak ciągnęło Cię do nasyconych barw i dociążonego brzmienia. Wspomniane Audiovectory może i spodobałyby się z Naimem komuś innemu, ale czy po Dynaudio to nie będzie szok?

Jeśli Naim z X34 to przesada, to może warto zacząć od pytania: co w tym tandemie jest dla Ciebie ważniejsze i co chciałbyś zachować - nasycone barwy, czy dociążenie? Może filozofuję, ale ostatnie własne odsłuchy dały mi do myślenia: osobiste preferencje co do brzmienia są ważniejsze niż obiektywnie trafione połączenia. Branża podpowie Ci co dobrać nowego, ale na pytanie, co zostawić z bieżącej konfiguracji, powinieneś sobie sam odpowiedzieć. :)

Namawiam Cię gorąco, żebyś po wypożyczeniu nowości posłuchał ich tak długo, na ile umowa pozwoli. Bo w pierwszej chwili na bank będzie zachwyt większą przestrzenią i klarownością. To zawsze oszałamia przy przejściu z gęstego grania i wydaje się wtedy, że jest jednoznacznie lepiej. Ale czy dostarczy tych samych emocji?

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja NAIM zostaje - na tą chwilę biorę pod uwagę Amphion A3LS lub Audiovector QR5, chyba jednak z naciskiem na Amphiona.

Opcja DYNAUDIO zostają - rozważam Hegel H190 lub Rega Elicit MKV - tu już raczej z naciskiem na Regę, choć Hegla mógłbym w każdej chwili wypożyczyć na miejscu (Top Hi-Fi Białystok).

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2022 o 17:36, tomasz1w napisał:

Rozumiem, że QR5 nie powinny być za duże do 27m2? Myślałem jeszcze o QR3, ale mimo, że to ta sama linia, to czytałem, że to jednak nie to. Wstęgowy w QR5 jest zdaje się inny i ogólnie to jest ponoć inna (lepsza) jakość dźwięku i nie chodzi tu tylko o wysokie tony. Choć i QR3 nie wypadł sroce spod ogona, ale jednak QR5 jest "pewniejszy" i ma mocniejsze argumenty? Potwierdzacie to? Co nie zawsze jest regułą u innych producentów, tzn. nie zawsze większa podłogówka w obrębie danej serii jest jednoznacznie lepsza.

Wizualnie bardzo mi się podobają, dźwiękowo pewnie też są super, wartość materiałowa do ceny to chyba best buy ever. Ale jednak są za drogie dla mnie. Z przodu smukłe, ale jednocześnie są bardzo głębokie (ponad 40 cm), do tego "dmuchawy" z tyłu. Wydaje mi się, że miałbym kłopot z ustawieniem, moim zdaniem na nie dobrze jest mieć te 35-40 m2 pokoju. Pylon podaje na swojej stronie przedział 20-50 m2, ale przy 20m2 to już trzeba mieć pokój raczej głównie pod odsłuchy, a nie normalny "living room Mr Kowalskiego".

Dlatego kusi mnie ta kombinacja. Rozumiem, że u Was posłucham Amphiona, ale nie Hegla?

P.S.

Regę Elicit MK5 jednak wciąż rozważam do Dynaudio X34. Miałem kiedyś Elicit R i miała w sobie jakiś niepowtarzalny pierwiastek, takie wewnętrzne napięcie w dźwięku, ale bez żadnego wysilenia czy wyostrzenia, bez efekciarstwa, żałuję, że ją sprzedałem. Gdybym teraz miał do wyboru do X34 Naima XS2 i Regę Elicit R, wybrałbym Regę... Jakkolwiek nie miałem okazji posłuchać nowego Elicita.  

Amphiona 3LS mamy na stanie , podobnie jak Regę Elicit MK5. Audiovector QR5 oraz Pylony Jasper 18/23/25 także są do posłuchania. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomasz1w napisał:

Opcja NAIM zostaje - na tą chwilę biorę pod uwagę Amphion A3LS lub Audiovector QR5, chyba jednak z naciskiem na Amphiona.

Opcja DYNAUDIO zostają - rozważam Hegel H190 lub Rega Elicit MKV - tu już raczej z naciskiem na Regę, choć Hegla mógłbym w każdej chwili wypożyczyć na miejscu (Top Hi-Fi Białystok).

No to ruszaj na odsłuch.

Dobre systemy.

Rozdzielisz kłótnie i poprawisz brzmienie swojego systemu :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A gdzie tam, sajgon w robocie, także tylko Wam zawracam głowę;)

Z kolumnami, jak już gdzieś pisałem, to nie takie proste, chciałbym je najpierw wypożyczyć a w Białymstoku nie ma ani Amphiona ani Audiovectora. A przesyłka kurierem na palecie w obie strony to 400-500 zł. Trochę grubo, jak nie przypasują. A najchętniej to porównałbym jedne z drugimi, czyli koszt x 2. Jak żadne nie przypasują do 1000 zł w plecy. Aż tak bogaty nie jestem... Także myślę, że na razie Dynie zostaną.

W zakresie elektroniki rozważania podpowiadane mi obecnie przez audionerwicę:

1) HEGEL H190 plus podłączenie Node 2i coaxialem do wejścia cyfrowego wzmacniacza

2) REGA ELICIT MK5 plus podłączenie Node 2i coaxialem do wejścia cyfrowego wzmacniacza

3) Node 2i + zewnętrzny DAC do 2 kzł + Naim XS2

4) SMSL VMV A2 plus podłączenie Node 2i coaxialem do wejścia cyfrowego wzmacniacza

5) NuPrime IDA-16 plus podłączenie Node 2i coaxialem do wejścia cyfrowego wzmacniacza

Pozdrawiam, Tomek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

jeśli wzmak nie kosztuje 20k, to nie gra. 

I od nowa ten sam płacz, lament, zawodzenia, te same kłamstwa, zaczepki ( no, może parę nowych, w zależności od dnia i tego co ślina na język przyniesienie...).

Siedzi taki Pan Sebastian na forach audio i albo filozofuje albo podlicza ludziom pieniążki, ocenia na co wydali i dopowiada sobie własne teorie... To jest dopiero cel w życiu, nic tylko gratulować Panie Sebastianie. 

Czy nie można za osobiście zarobione pieniądze kupić  piecyka stereo czy głośników czy innej zabawki ?

No jak ten Adam mógł kupić wzmacniacz za 20 kzł i jeszcze innym polecać sprawdzenie tak drogich urządzeń hi fi :) 

I najważniejsze!,  czemu nikt nie chce dla Pana Sebastiana sprzedać piecyka za 20 kzł w cenie 3kzł, przecież Pan Sebastian od roku codziennie po 10 razy sprawdza wszystkie giełdy hifi i OLX-y ale poszukiwania ciągle kończą się niepowodzeniem... 

Na marginesie, Adam poleca też Regę Elicit mk5 za 11kzł stawiając ten wzmacniacz na równi z obecnie posiadanym Supernaitem....Bardzo, bardzo dobrze wspomina Cyrusa 8.2

To się chyba nigdy nie skończy, te 20kzł...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, seba3002 napisał:

Jeśli ktoś zaś czuje potrzebę porozmawiania z nim, może wskoczyć na audiostereo, na pewno dostanie garść rad, z jedną główną - jeśli wzmak nie kosztuje 20k, to nie gra. 

Nie zauważyłem. Adam bardzo chwalił np. Regę Elicit - do kupienia pewnie poniżej 10k. Mnie regularnie przestrzega przed wydawaniem na niepewne (trudne do odsprzedania) sprzęty i zachęca do pozostania przy tym, co mam.  Ale może to dlatego, że nie wierzy, że docenię lepsze?  ;)

Pozdrawiam i proponuję, żebyśmy przenieśli się z tym do wątku o naturalnie brzmiących wzmacniaczach, czy podobnego. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...