Skocz do zawartości

6 błędów których nalezy unikać przy wyborze AVR


Piotr Sonido

Recommended Posts

Dnia 14.10.2022 o 18:48, Kubakk napisał:

Z doświadczenia Piotrowego , czy rzeczywiście wyższe modele danego producenta grają lepiej KD/STEREO , czy tam tylko więcej kanałów , jakieś imax / thx / auro3d bajery w 99% nie używalne nigdy ? ;) 

Zalezy.

Onkyo serii 7 nie gra lepiej od 6 w stereo. Ma dodatkowe funkcje. Teraz i lepsza kalibrację.

W Denon seria X3 nie gra proporcjonalnie lepiej w stereo od X2. Ale ma wiecej funkcji i lepsza kalibrację

Nie wiem jak teraz po zmianie wygladu.

Ale Yamaha 685 grała lepiej od wyższego A680.

Dnia 14.10.2022 o 19:35, MASX napisał:

Miałem onkyo 686 i 840, obecnie arcam avr10. Zaczynajac od KD to 840 gra lepiej z większa dynamiką. Arcam gra jeszcze lepiej do tego scenami z muzyką zamiata oba onkyo. Z trybów onkyo kozystałem sporadycznie, głównie thx. Dolby audio prc. w Arcamie to inna liga.

Jasne że tak. Sprawdziłeś to ja też. A inni tylko czytają i nie moga uwierzyć więce nadal będa pisać głupoty.

Dnia 14.10.2022 o 18:48, Kubakk napisał:

Za msc black friday , zastanawiam się czy zmieniać onkyo 676 na coś z wyższej półki z mocarniejszą korekcją pomieszczenia

Pytanie czy ktoś coś pokaże. Bo chyba nic nie będzie.

:/

Dnia 14.10.2022 o 19:35, MASX napisał:

Piotr Sondino - kolejny ważny punkt to, że ludzie podpinają zakupiony sprzęt, rozstawiają kilkanaście kolumn, kalibrują i odpalają film ze streamingu i jest rozpacz bo nie gra.

Pełna zgoda. A niesyety streaming coraz bardziej wypiera płyty BD :/

Dnia 14.10.2022 o 22:36, lolekdrugi napisał:

w przypadku tego modelu onkyo i pokrewnych zmiana na cokolwiek z systemem kalibracji na pewno pomoże w filmach.

No własnie nie. I nadal nie przeczytałes. Sam wklejasz mase linków. Nic ale to NIC sam nie testowałeś. Ale nadal brniesz.

Dnia 15.10.2022 o 09:59, maciek72 napisał:

Widziałeś ceny za Diraca ? 

Ludzie ledwo kupują sprzęt za 5k , a tu jeszcze kod , mikrofon itp 

 

Odpuść już z tą radą o cudzie Direca:)

 

O to to!

Dnia 15.10.2022 o 11:03, lolekdrugi napisał:

Tak, najtańszy amplituner z Dirac z tego co widzę w PL kosztuje ~6800 Onkyo NR7100.

I liczysz że będzie cud. A nie będzie. Tylk ow fatalnie akustycznym pomieszczeniu będzie różnica.

Brzmieniowo gra tak samo jak seria 6

Dnia 15.10.2022 o 11:20, lolekdrugi napisał:

Samo YPAO nie jest lepsze ale już YPAO posiada YPAO Volume którego Dirac nie ma. Tutaj wybór niestety jest ciężki bo YPAO jest najsłabsze z tych wszystkich systemów - pomijając to coś co Onkyo AccuEq nazywa. Ale przynajmniej ma ten system Volume.

 

 

Ale ty go nawet nie znasz.

Ja miałem 3 Yamahy. A Ty żadnej.

Nie znasz praktycznych rezultatów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:




o własnie nie. I nadal nie przeczytałes. Sam wklejasz mase linków. Nic ale to NIC sam nie testowałeś. Ale nadal brniesz.






pisałem, Ci testowałem A1070 która miała być oh ah... gra tak samo w trybie direct. Ale Ty chciałeś zdjęcie "buta" bo to do Twoich wyssanych z palca teorii nie pasuje.




 





4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:




I liczysz że będzie cud. A nie będzie. Tylk ow fatalnie akustycznym pomieszczeniu będzie różnica.






no popatrz to tutaj Cię zaskoczę bo ludzie na "słuch" twierdzą, że jest dużo lepiej. Przecież oni słyszeli a to jest według Ciebie najlepszy wskaźnik. Czyli oni jednak źle słyszą według Ciebie?




 





5 minut temu, Piotr Sonido napisał:




Ale ty go nawet nie znasz.




Ja miałem 3 Yamahy. A Ty żadnej.




Nie znasz praktycznych rezultatów.






Teraz to nieźle pojechałeś, pisałem Ci, o a1070, pewnie o 685 zapomniałem o Onkyo też. Zobacz też na pomiary co "robi" Ypao albo raczej czego nie robi. Mowa o kalibracji. YPAO A.DRC oraz Volume trochę pomaga, Audyssey według mnie robi to lepiej. Niestety nie miałem nic z Dolby Volume pod ręką jeszcze a podobno tam ten system działa najlepiej.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Brzmieniowo gra tak samo jak seria 6

No właśnie, Onkyo nieźle zamieszało z tymi następcami, następcą NR696 miał być NR6100, a tu pojawił się NR7100 trochę lepiej wyposażony, ale czy to nie następca serii RZ7xx, która była lepiej wyposażona (wzorem RZ8xx) od serii NR6xx, ale brzmieniowo było to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



57 minut temu, tomek72 napisał:




No właśnie, Onkyo nieźle zamieszało z tymi następcami, następcą NR696 miał być NR6100, a tu pojawił się NR7100 trochę lepiej wyposażony, ale czy to nie następca serii RZ7xx, która była lepiej wyposażona (wzorem RZ8xx) od serii NR6xx, ale brzmieniowo było to samo?






NR6100 to następca 696 dokładnie tak. Nr7100 to następca modelu RZ7xxx  natomiast RZ50 to powinny być okolice RZ8xx




 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 08:36, lolekdrugi napisał:

pisałem, Ci testowałem A1070 która miała być oh ah... gra tak samo w trybie direct. Ale Ty chciałeś zdjęcie "buta" bo to do Twoich wyssanych z palca teorii nie pasuje.

Tetowałem A1070 i A1080 i nie gra tak samo. akurat w 1070 był bardziej rozbudowany YPAO który dobrze kalibrował. Tak samo gotowe tryby wyboru, FLAT, Front itp. 

Znaczy że nie umiałeś tego zrobić. Po prostu

Dnia 17.10.2022 o 08:36, lolekdrugi napisał:

no popatrz to tutaj Cię zaskoczę bo ludzie na "słuch" twierdzą, że jest dużo lepiej. Przecież oni słyszeli a to jest według Ciebie najlepszy wskaźnik. Czyli oni jednak źle słyszą według Ciebie?

Ludzie słyszą a Ty nie ......

Dnia 17.10.2022 o 08:36, lolekdrugi napisał:

Teraz to nieźle pojechałeś, pisałem Ci, o a1070, pewnie o 685 zapomniałem o Onkyo też. Zobacz też na pomiary co "robi" Ypao albo raczej czego nie robi. Mowa o kalibracji. YPAO A.DRC oraz Volume trochę pomaga, Audyssey według mnie robi to lepiej. Niestety nie miałem nic z Dolby Volume pod ręką jeszcze a podobno tam ten system działa najlepiej.

Czytasz. A ja mówie kiedy sprawdzałeś realnie te kalibracje u siebie.

Dnia 17.10.2022 o 18:13, tomek72 napisał:

No właśnie, Onkyo nieźle zamieszało z tymi następcami, następcą NR696 miał być NR6100, a tu pojawił się NR7100 trochę lepiej wyposażony, ale czy to nie następca serii RZ7xx, która była lepiej wyposażona (wzorem RZ8xx) od serii NR6xx, ale brzmieniowo było to samo?

To nie do końca tak.

6100 jest nastepcą 696 a 7100 modelu RZ740. Z tym że wybrano akurat serie 7 bo ona była droższa zawsze i od tego modelu postanowiono wsadzić Dirac.

Dnia 17.10.2022 o 19:27, tomek72 napisał:

Czyli NR7100 to brzmieniowo blisko żeby nie powiedzieć to samo 686, 696 i 6100, a wyposażeniem bliżej RZ50 jeżeli Onkyo zachowało dotychczasowe podejście, tak właśnie myślałem

Dokładnie tak.

W stereo 7100 będzie grał jak 696. Pytanie ile da mu jego Dirac. Bo to nie jest pełny Dirac chyba.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eMBe napisał:

A taki się fajnie wątek zapowiadał. @lolekdrugi czerpiesz radość z rozdupiania wątków?

widzisz, ja podrzuciłem rzeczowe materiały i argumenty ale jak zwykle wyskoczył ktoś z teorią "chłopskiego rozumu" i próbuje innych ustawiać. Nie mój problem, że fakty przeczą "chłopskiemu rozumowi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2022 o 17:42, lolekdrugi napisał:

widzisz, ja podrzuciłem rzeczowe materiały i argumenty ale jak zwykle wyskoczył ktoś z teorią "chłopskiego rozumu" i próbuje innych ustawiać. Nie mój problem, że fakty przeczą "chłopskiemu rozumowi".

Nikt o nie nie prosił;) wez chłopie na wstrzymanie. Jak widzisz ludzi w tym wątku nie interesuje ani Twoje zdanie ani Twoje argumenty 🙂 także miłego wieczoru :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, ja lubię czytać co ma lolek do powiedzenia. Dlaczego? Bo jak wszyscy będą pisać na jedną nutę to przestaje być to wiarygodne tak jak by to było kółeczko różańcowe. Musi być jakieś odmienne zdanie by forum zachowało rzeczowość i rzetelność. A że Wasz ancymon czasem nie ma czasem racji? Nie ważne, wywołuje dyskusję która daje większą wartość dodaną niż 10 takich w których klepiecie się po pleckach. Ma chłop argumenty i ma prawo je przedstawiać, nie musimy się z nimi zgadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ma coś fajnego do powiedzenia.

Głównie jeśli chodzi o funkcje czy ustawienia.

Jesli przychodzi do oceny to jest problem. Bo nie ma własnej oceny a jedynie wyczytaną z zagranicznych forów.

To już jego drugie konto tutaj. Pierwsze zostało zbanowane. I tak wyluzował. Ale nadal nie przyjmuje pewncyh rzeczy do siebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



16 minut temu, Piotr Sonido napisał:




o już jego drugie konto tutaj. Pierwsze zostało zbanowane. I tak wyluzował. Ale nadal nie przyjmuje pewncyh rzeczy do siebie.






Ty masz coś nie tak z głową czy jak? Pisałem Ci już nie jeden raz, że to nie jest moje drugie konto. Może Ty takie masz ale ja nigdy nie miałem.




 





17 minut temu, Piotr Sonido napisał:




Jesli przychodzi do oceny to jest problem. Bo nie ma własnej oceny a jedynie wyczytaną z zagranicznych forów.






o tym też pisałem, że mam własne zdanie, ale Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem co nie jeden raz udowodniłeś.

Druga sprawa, ja się podpieram obiektywnymi faktami bo moje odczucia nie koniecznie mogą się podobać innym. Ty natomiast próbujesz każdemu na forum imputować swoją subiektywną opinię która bazuje na ustawieniu sprzętu pod Ciebie. Dlatego taka opinia jest mało znacząca zwłaszcza w przypadku wzmacniaczy które już nie jeden raz pisałem, nie mają prawa grać inaczej bo wtedy to oznacza, że są uszkodzone o czym też nie jeden raz pisałem.




 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

w przypadku wzmacniaczy które już nie jeden raz pisałem, nie mają prawa grać inaczej bo wtedy to oznacza, że są uszkodzone o czym też nie jeden raz pisałem

Ale skoro w pomiarach mają różnice między sobą to jak mają grać tak samo? Amir nie miał by co w życiu robić. :D Deferencja pomiędzy różnymi sprzętami nie oznacza że któreś z nich są uszkodzone. Jak zestawisz wzorzec do wzorca to zakładam że będzie jota w jotę. Ale te wszystkie nasze zabawki podbarwiają tu i ówdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lolekdrugi napisał:

Dlatego taka opinia jest mało znacząca zwłaszcza w przypadku wzmacniaczy które już nie jeden raz pisałem, nie mają prawa grać inaczej bo wtedy to oznacza, że są uszkodzone o czym też nie jeden raz pisałem.

O szk.....

Patrz pan, zatem szlag trafił wszystkie kacze testy wzmacniaczy. 😁

Czyli  nie tylko słyszący kable mają omamy słuchowe....

Z drugiej strony można przyjąć,  że w salonach mają zepsute wzmacniacze, tylko które to te zepsute, a które dobre?

Wszak różnice brzmieniowe między nimi są, większe lub mniejsze, ale jednak. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



7 minut temu, Adi777 napisał:




Absolutnie nie mam nic do kaczych testów, ale tak jakoś dziwnie mi się wydaje, że te różnice byłyby "trochę" mniejsze, gdyby nie wiedział, co w danym momencie gra.






kiedyś tutaj wklejałem linka do testu. Jeden gość oferował dość sporo kasy dla osoby która w teście który przygotował usłyszy różnicę pomiędzy wzmacniaczami. Nikt nigdy tego nie zrobił.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adi777 napisał:

Absolutnie nie mam nic do kaczych testów, ale tak jakoś dziwnie mi się wydaje, że te różnice byłyby "trochę" mniejsze, gdyby nie wiedział, co w danym momencie gra.

Dokładnie tak

Mózg jest najmniej wiarygodnym elementem tej układanki

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko będzie pomylić Supernaita 3 z np. Trigonem Exxceed mając nie tylko zasłonięte oczy ale nawet zimową czapkę na uszach.

Wystarczy samemu sprawdzić (nie trzeba ściągać tego żelastwa do domu, można się wybrać np. do Q21), bez tego możemy tu pisać bez końca a finałem tej dyskusji wiadomo co będzie...

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adi777 napisał:

Absolutnie nie mam nic do kaczych testów, ale tak jakoś dziwnie mi się wydaje, że te różnice byłyby "trochę" mniejsze, gdyby nie wiedział, co w danym momencie gra.

 

Wystarczy że nie widzisz czy aktywny jest tryb "direct" i robi się "gorąco" ;)

Ps: przypominam ze podczas pewnych odsłuchów muzyki w "gościach" nie zauważono "w porę" ze aktywny był loudness :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



34 minuty temu, kaczadupa napisał:




Bardzo ciężko będzie pomylić Supernaita 3 z np. Trigonem Exxceed mając nie tylko zasłonięte oczy ale nawet zimową czapkę na uszach.






w takim razie proponuje odszukać mój stary wpis gdzie daje linka do "konkursu" zgłosić się i odebrać naprawdę sporo $$


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...