Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

4 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Sa zdaje sie DACe zdolne do tego, by input na toslinku wyrzucic jako output na usb, co ulatwia nagranie i zrzut do pliku. Czy pomimo zgodnosci takiego materialu z plikiem wzrorcowym wciaz bylyby glosy, ze bitperfect nic nie znaczy?

Coś mi się wydaje , że mam takie ustrojstwo. Tylko jak sprawdzić zgodność ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Coś mi się wydaje , że mam takie ustrojstwo. Tylko jak sprawdzić zgodność ?

Np. tak, jak sadze, byloby niezle:

"Import them both into Audacity. Apply the "Invert" effect to one of the tracks. Select both tracks, then from the "Tracks menu > Mix and Render".
If the tracks were identical, the result will be silence. To check that it is absolute silence, select the full (mix) track, and open the "Amplify" effect. If the Amplify effect says that the "New Peak Amplitude" is "-infinity", then the mix track is totally silent and the two imported files have identical audio."

 

Gdybym mial wciaz ADI-2 poprobowalbym z USB (Rec opt.), ale juz go nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Node po podpieciu liniowego zasilacza "mruga" na toslinku inaczej tak, ze DAC na wejsciu dostaje inne bity?

Dokładnie tak. Jedynki są bardziej przejrzyste a zera też nie są takie zamulone. I żeby było jeszcze bardziej elegancko to zasilacz dokłada od siebie kilka jedynek w razie gdyby zgubiły się po drodze, im droższy tym więcej, zresztą piszą o tym w instrukcji zasilacza. 

Odpowiedź adekwatna do pytania. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka. Temat o sprzęcie ,którego nie ma jeszcze na rynku, otwarty wczoraj i już można się dowiedzieć kto jest poważnym audiofilem, dla kogo są zabawki, złośliwości i luzowanie gumy, forumowe " mądrości ", przykłady anegdotyczne a nawet hejt na port USB w gramofonie i przebijanie się w tym kto lepiej wie co gra a co nie gra i na jakim sprzęcie. Robicie ze słuchania muzyki sport wyczynowy Panowie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wing0 napisał:

Tak tu się zgadzam w pełni, że dla części osób cena gra równie dobrze co grube aluminium, czy piękne diody ;). To popieram Twoje zdanie w pełni. Może faktycznie moje posty bardziej przedstawiały mój pogląd na sprawę, bo dla mnie cena jest mało istotna i znam tanie sprzęty bijące na głowę wiele pięknych drogich cacuszek :). 

W takim przypadku przepraszam za źle przedstawienie mojego poglądu ;).

A mógłbyś podać kilka tych tanich sprzętów o dobrej jakości?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maliik napisał:

Spróbuję więc jeszcze raz. Gdyby zapowiadany wiim miał kosztować nie 750zł, a 5000zł, to (patrząc tylko na specyfikację urządzenia) "poważni użytkownicy audio" czekaliby z niecierpliwością na pierwsze testy. Ale przecież żaden "poważny" nie przyzna się na forum (ani tym bardziej przed samym sobą), że małe pudełeczko niczym nie ustępuje klockom kilka razy droższym.

Bzdura i wyświechtany frazes apologetów broniących takie pudełka.

Tak się składa, że jeden z moich kolegów słucha z iFi Zen stram  pudełko za niewielkie pieniądze i ma świetne granie, tylko, że akurat On ogarnął resztę na poziomie pro.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wito76 napisał:

Dokładnie tak. Jedynki są bardziej przejrzyste a zera też nie są takie zamulone. I żeby było jeszcze bardziej elegancko to zasilacz dokłada od siebie kilka jedynek w razie gdyby zgubiły się po drodze, im droższy tym więcej, zresztą piszą o tym w instrukcji zasilacza. 

No tak. Nic tylko zazdroscic efektow, ksztaltne bity to na mus lepsze wypelnienie i inne smakolyki dzwieku, o ktorych istnienui moge miec jedynie mgliste pojecie. 

 

Odpowiedź adekwatna do odpowiedzi na rozsadnie zadane pytanie.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Bzdura i wyświechtany frazes apologetów broniących takie pudełka.

Tak się składa, że jeden z moich kolegów słucha z iFi Zen stram  pudełko za niewielkie pieniądze i ma świetne granie, tylko, że akurat On ogarnął resztę na poziomie pro.

 

 

Więc bzdura czy nie bzdura? 

Bo ja miałem na myśli dokładnie to o czym napisałeś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako totalnemu nieaudiofilowi i właścicielowi sprzętu o wartości mniej więcej połowy jednej żyły kabla walczących tu gladiatorów całkiem wesoło się to czyta. Emocje jak na grzybach w lutym, a na te nie mam czasu, zatem podziękował z całego serca. Dajcie jakieś info gdzie by można wylać ów hejt na porty USB bo się nakręciłem. Czy po takim hejcie wspomniane porty cierpią, bo jak nie to bez sensu cała ta zabawa 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc.....nie wiem jak te Wimii grają,są w dotyku, etc.

Ale wiem,że z każdą premierą mają swoich orędowników,promotorów,wyznawców.

Ja wiem,że w dzisiejszych czasach kasa jest Bogiem, ale ludzie, miejcie litość. Wzięliście kasę, zachwaliliście i już, wystarczy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

Bzdura jest gadanie, że gdyby to pudełko kosztowało 5tys wtedy by się audiofile na nie rzucili.

Tak, to jest bzdura.

A ja myślę, że gdyby "bebechy" z wiim mini wrzucić do jakiegoś dizajnerskiego "opakowania", zainwestować w opinie "niezależnych" fachowców z youtube oraz testy w fachowych czasopismach, dać wyjściową cenę 5000zł to "poważni użytkownicy audio" by się mocno zainteresowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chudeusz09 napisał:

 Dajcie jakieś info gdzie by można wylać ów hejt na porty USB bo się nakręciłem. Czy po takim hejcie wspomniane porty cierpią, bo jak nie to bez sensu cała ta zabawa 🤔

Poszukaj sobie wątków o USB, może tam znajdziesz jakieś poletko dla siebie.

Hejt na USB?

Naprawdę?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było czasem routerów sprzedawanych jako audiofilskie za grube tysiacea w środku były zwykle bebechy jakiś niskich tplinkow? Z listwami zasilającymi też jakiś taki myk był. Ze nie wspomnę o kartach sieciowych 100mb zachwalanych jako lepsze bardziej audiofilskie bo te 1gb to za szybkie są.

 

Wiima w obudowę z aluminium i drewna i można sprzedawać za grube piniondze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maliik napisał:

dać wyjściową cenę 5000zł to "poważni użytkownicy audio" by się mocno zainteresowali.

Albo nie ? Odpuśćmy sobie jasnowidztwo.

Miałem Wiima na testach razem z Chromecastem . Porównywałem z maliną i Pioneerem. To bardzo fajne urządzenie , wiem , że były jakieś problemy z softem , ja akurat nie miałem żadnych. , wszystko śmigało. Jako  transport jest do przyjęcia ,choć z tych trzech urządzeń w mojej klasyfikacji zajął ostatnie miejsce. Dlaczego ? Pisałem już o tym w teście , nie wybrzmiewają dźwięki w pełni. Są ograniczane , tą samą wadę ale w mniejszym stopniu miał Chromecast , w Malinie zależy to od zastosowanej nakładki. Słuchanie po AUX ,czyli z DAC-em może się wg. mnie świetnie sprawdzić pod namiotem , lub gdy chcemy mieć muzyczkę podczas gotowania lub serwisowania roweru :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2022 o 11:41, Wito76 napisał:

Myślisz, że ktoś mi uwierzy jeśli tak napiszę? Mogę napisać, że 50 razy przełączali i prawidłowo odgadnąłem 49 razy, to nic nie zmieni. Audio i wrażenia odsłuchowe to złożony temat, są  jeszcze upodobania, przyzwyczajenia itd. Któryś odtwarzacz może podbijać pasma, grać trochę V-ką, bardziej efektownie, dynamicznie i powiemy, że jest lepszy a ktoś inny powie, że nienaturalny, że podbarwione granie, że kicha. Ja staram się oceniać,  który dźwięk jest bardziej naturalny, bardziej live, czysty, bez nalotu cyfrowego, w którym graniu dźwięk materializuje się, gdzie trąbka ma swoją fakturę, groove, gdzie słyszę szuranie miotełek o talerze a gdzie jakąś namiastkę tego, gdzie gitary w starym rocku grają surowo "garażowo", a gdzie jedynie udają to, gdzie słychać szuranie sukienek panienek w chórku a gdzie tego nie ma. Przejaskrawiam, to oczywiste, ale kuźwa, to przecież słychać co gra fajnie a co tylko udaje. Tak jak porównać granie z miniwieży i naszych sprzętów za kilkanaście tysi - to przecież słychać od razu, nie wiem jak to jeszcze wytłumaczyć.

No to ze mną też jest chyba coś nie tak... dla mnie Wiim gra po prostu słabo i to porównując z Chromecast Audio który wybitny nie jest. Na 3-ch różnych systemach po 10 sek utworu już wiedziałem który gra. I to nie była tylko moja opinia. Ale jak pisałem wcześniej funkcjonalność/cena poziom master 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyłem Mini w sobotę (i wczoraj jeszcze raz) to miałem jakąś aktualizację zarówno apki jak i software samego urządzenia. - dawno go nie włączałem, nawet nie wiedziałem że jest taki upgrade. Ktoś tam kiedys pisał, że będzie lepiej grał. Owszem, pojawiły się wyższe samplingi dla optyka 192/24 o ile dobrze pamiętam, ale granie jakie było takie jest. 

Dnia 23.10.2022 o 09:11, tomek4446 napisał:

Pisałem już o tym w teście , nie wybrzmiewają dźwięki w pełni. Są ograniczane

No coś w tym stylu. Blisko jestem określenia "koc", ale trochę skrzywdziłbym urządzenie. Po prostu nie słychać wszystkiego, sporo jest wyfiltrowane, mniej jest informacji w dźwięku. Gitara która ma być szorstka jest zaokrąglona, to samo trąbka. Fortepian, który powinien mieć swoją dynamikę i barwę jako instrument strunowy tu jest taki zgaszony. Nie chcę się znęcać, ale i tak dalej i tak dalej. Ale za to fajnie było wrzucić sobie radyjko 357 i sobie w tle pogrywał. Fajnie go mieć, w tak śmiesznych pieniądzach zwłaszcza (przypomnę poniżej 2 stów w marcu chodził), ale jako główne żródło w systemie to jednak nie, bo będzie robił za wąskie gardło. Tytułowy Wiim Pro już wygląda bardziej pro i jeśli obroni się dźwiękiem to namiesza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...