Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Witek , a nie przyszło Ci do głowy , że to po prostu tandeta. Przy tej cenie detalicznej , koszt wytworzenia tego cuda techniki to grosze.

Jak większość wtedy w marcu rok temu kupiłem okazjonalnie od tzw Janusza z olx, który widząc błąd cenowy na Amazonie kupił kilkanaście sztuk za 99zł chyba i sprzedawał za 180. Kupiłem za wspomniane 180zł bez "paragonu" i na własne ryzyko. Ale rzeczywiście to gniazdo to tandeta, bo statystycznie bardzo często klapa się wyłamuje- tak przynajmniej wynika z opisów. Wkładałem/wyjmowałem kabel może raptem 7 razy i za siódmym razem pękła klapka i wpadła do środka. Dramat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Witek , a nie przyszło Ci do głowy , że to po prostu tandeta. Przy tej cenie detalicznej , koszt wytworzenia tego cuda techniki to grosze. Masówka rządzi się swoimi prawami, tylko do niektórych to nie dociera i myślą , że za parę groszy złapali Boga za nogi :)

A może kabel był (nie wystarczająco) tandetny? Pamiętam, że ten z kompletu siedział jak zamurowany i wszystko działało. Z innymi bywało różnie, ale szczęśliwie klapka i gniazdo u mnie przeżyły (też był od Janusza) :)

Edytowano przez klimkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Przypomniało mi się, że taka klapka mi wyleciała w Audiolabie 6000A.

Ta klapka "wylata" często, nawet w droższych sprzętach. Moim zdaniem to całe gniazdo optyczne wymyślił ktoś niewyspany albo zdrowo naćpany. Przecież tam jest tylko jedna żyła światłowodu - ale oczywiście trzeba było nacudować i zrobić gniazdo i wtyczkę niesymetryczną. Dużo lepszym rozwiązaniem jest optyczny mini-jack, tak jak w chromecast audio. 

 

Czy ktoś wie na uja te wypustki i wycięcia we wtyczce optycznej? Tam jest jedna żyłka! 

toslink-digital-audio-cable.webp.ed446d5fed29001097066bcc9434d03a.webp

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2023 o 17:47, 1Ender napisał:

@rms.pl, robiliście takie porównanie? Widzę oba dostępne. Funkcjonalność widzę na + dla pro. A dźwiękowo różnią się? 

Bezpośredniego porównania jeszcze nie robiliśmy, choć po pierwszych odsłuchach powiedziałbym że granie jest zbliżone. Natomiast funkcjonalnie jak wiadomo na duży plus. Minus to wyjścia z tyłu, lepiej jakby by wystawały poza obudowę, bo jak ktoś ma wtyki o większej średnicy to może być problem z podłączeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Czyli, że żadnych zmian sonicznych np. po miesiącu grania? Gra tak samo jak nowy?

Odniosłem wrażenie falowania dźwięku, później zaczęło się uspokajać. Np. raz więcej niskich, raz mniej. Podobnie z głośnością na tym samym utworze. Ciszej i głośniej. A nie mam omamów. 😅

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Oryginalny kabel jak na moj gust lezy w Pro nawet zbyt ciasno.

Kurcze bo przyszedł mi dziś wiim mini i ten oryginalny kabel strasznie goni na boki a nie mam zamiaru go mocniej wpychać bo czytałem na forum że były przypadki z wypadająca klapka lub gniazdem. Wg mnie bardzo luźno siedzi bo nawet przy podłączeniu wiima do prądu sam wyleciał. Mój egzemplarz też wygląda jak ten na zdjęciu które wrzuciłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...