Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

2 minuty temu, Adi777 napisał:

@Rafał S

Uważam, że wzmacniacz bez słyszalnych zniekształceń jest lepszym wzmacniaczem niż Lampa X, ponieważ nie lubię lamp, które zniekształcają?

Ja tu nie widzę żadnego błędu.

Mieszasz pojęcia gustu (lubię) i oceny (lepszy). Unikaj używania tych dwu słów w jednym zdaniu. Człowiek dorosły powinien je rozróżniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adi777 napisał:

Grubo 👍

Chciałbym trzymać się twardo tylko obserwacji. Nimi nie mogę nikogo urazić, sprawić przykrości itp

Kupa kasy i grubo to są oceny. Każdy może je inaczej zinterpretować, one pogarszają jakość mojego życia i ludzi, których one dotyczą.

Szklanka wody wypełniona  do połowy, jest także od połowy pusta, ale nie wiem jak ta woda smakuje, jak pachnie, czy nie jest zatruta itp

Rozumiesz @Adi777?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, nas Polaków, tak nie poróżni jak pieniądze. A to przecież tylko monety i papierki.

Audio to trochę dziwne hobby, sporo wypowiedzi jest jednak impulsywnych i podszytych emocjami, nie zawsze tymi pozytywnymi/przyjaznymi. Przyznam, że nie rozumiem tego. Grałem sobie przez całe lata na kompletnie byle czym i było fajnie, bo była muzyka. Potem ponad 5 lat grałem na RN803D i AA Hyperion i było fajniej, bo oprócz muzyki pojawiła się namacalna dla mnie jakość. To, wraz z odtwarzaczem CD i kablami kosztowało wówczas ok. 10 kPLN.

Nadarzyła się luka/sposobność/możliwość wydania tytułowych pieniędzy na zmianę. Mniejsze kroki mnie nie interesowały, z różnych przyczyn, a to by nie musieć znowu za kilka lat szukać, a to by nie żałować (jak kupno hatchbacka zamiast kombi w przeddzień narodzin córki - swego czasu), a to by mieć coś co mnie urzeknie i potarga jelita. 🤣

Nie mam zamiaru nikogo do swych wyborów przekonywać lub komukolwiek cokolwiek udowadniać. Nie miałem jakiegoś przymusu kupowania, ba, nie kupiłbym tego, co by nie zrobiło na mnie prawdziwego wrażenia. A MA 8950 zrobił!!! Oj zrobi!!! Miałem go miesiąc na testach, bez zobowiązań, mogłem mieć jednocześnie obok siebie również MA9500 lub też jakikolwiek system dzielony. Niestety one były zbyt drogie dla mnie. Po tym miesiącu już wiedziałem, pshaw wiedziałem to po kilku pierwszych nutach zagranych jeszcze na Hypkach, że to jest właśnie TO!!! Że nie spotkałem na swojej drodze (podkreślam: swojej) nic, co by mnie tak urzekło, porwało, zahipnotyzowało. A szczęście polegało na tym, że mogłem sobie na MA8950 pozwolić.

Absolutnie bez żadnej zjadliwości, ironii czy też sarkazmu, lecz szczerze: życzę wszystkim by wpinając w swoją muzykę jakikolwiek sprzęt - bez względu na cenę, wygląd, produkcję - również mogli poczuć to co ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adi777 napisał:

Uważam, że wzmacniacz bez słyszalnych zniekształceń jest lepszym wzmacniaczem niż Lampa X, ponieważ nie lubię lamp, które zniekształcają?

Ja tu nie widzę żadnego błędu.

A ile Ty wzmacniaczy w życiu u siebie  słyszałeś? 

Skąd Ty to możesz wiedzieć,  jak Ty pykasz na aktywnych monitorach.

Znowu  gdzieś napisali?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Znowu  gdzieś napisali?

 

Odpowiadałem na wpis Rafała:

"Uważam, że Satriani jest lepszym gitarzystą niż Metheny, ponieważ nie lubię jazzu."

Zniekształcenia w audio to nie jest moja droga, ani mój cel. Jak ktoś lubi, to niech sobie tak słucha, ja nie zamierzam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lpomis napisał:

Skrobniesz coś więcej o tym zawodniku? Jak wrażenia? Słuchałeś może Heeda w komplecie z dedykowanym zasilaczem?

Nie słuchałem z dedykowanym zasilaczem. Pozwolę sobie przekopiować swoją opinię z sąsiedniego forum. O dziwo, nawet teraz, po kilku miesiącach, jak miałbym coś napisać byłoby to samo lub prawie to samo. Więc wzmacniacz dość dobrze mi się utrwalił w pamięci.

Słuchałem Obelisk III z Klipschami Forte IV (99 db) i rzeczywiście było to przyjemne, muzykalne i przyjazne granie. Ze sporym wykopem jak na taki "mały" wzmacniaczyk. Niestety nie był w stanie okiełznać pulpy basowej zalewającej średnicę i kładącej się "kocem" na instrumentach jazzowych. Słabo nagrane utwory z rocka progresywnego ze sporą ilością klawiszy były pozbawione selektywności. Choć całość brzmiała bardzo muzykalnie i oddawała klimat utworu (Collage, Abraxas).

W mojej (i nie tylko, bo słuchałem z obeznanym i mającym dobry zestaw kumplem) ocenie Heed Obelisk pozostawił daleko w tyle Haiku Bright Mk5, który z Forte IV okazał się największą porażką dnia.....

Stety, niestety te kolumny są bardziej wymagające niż na pierwszy rzut oka wygląda. Sam zaś wzmacniacz jest urzekająco melodyjny i muzyczny, jak ktoś trafi w kolumny, to za te pieniądze (w obecnych, chorych, czasach) mega produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Pytanie samo się ciśnie na usta. A ile godzin na nim słuchałeś?

@Rokownik przepraszam, że mój trzeci post w którym zajmuje się sobą i nic nie wnoszę do Twojego wątku.

Z szacunku do Jarka. @Kraft Rozumiem pytanie. Dokładnie nie wiem, ile godzin. Wczoraj 4. Dziś chciałbym także nie mniej. 
W weekend jeżdżę konno, fotografuję, poza tym jestem zakochany. Słucham 2-3 razy w tygodniu. Robię przerwy, świadomie😉, by mnie “gorączka” nie dorwała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Józef, najpierw boksy posprzątać. 4 godziny roboty/wiemy jakiej prawda😉 a dopiero lekcja plus teren. Że też nic mi w życiu za darmo nie wyszło, oprócz włosów.

Dokładnie, ale ich szczęśliwy wyraz twarzy jak wracają spocone i śmierdzące (im to pachnie) bezcenne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Odpowiadałem na wpis Rafała:

"Uważam, że Satriani jest lepszym gitarzystą niż Metheny, ponieważ nie lubię jazzu."

Zniekształcenia w audio to nie jest moja droga, ani mój cel. Jak ktoś lubi, to niech sobie tak słucha, ja nie zamierzam.

 

Adi, jeśli już cytujesz i odpowiadasz, to rób to prawidłowo i nie wciskaj innym bzdur w usta. Problem nie polega na tym, kto lubi zniekształcenia, tylko na tym, że nie potrafisz się precyzyjnie wypowiadać w ojczystym języku i jest to straszne.

Przy okazji: nie mam lampy, tylko tranzystor w klasie AB i był to świadomy wybór. Ale nigdy nie powiedziałbym, że tranzystor jest w ogólności lepszy od lamp. Co do zniekształceń: one występują zawsze, kwestia nie tylko ich ilości, ale też tego, które z nich nam subiektywnie przeszkadzają bardziej, a które mniej lub wcale. Tranzystor tranzystorowi też nierówny, bo dochodzi np. kwestia wpływu pętli sprzężenia zwrotnego bądź jej braku itp. Jeśli sprowadzasz sprawę do tego, że lampy zniekształcają, a tranzystory nie, więc są lepsze, to takie rozumowanie jest błędne. :)

Niestety muszę ponownie dodać Cię do ignorowanych.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafał S napisał:

Niestety muszę ponownie dodać Cię do ignorowanych.

Dodany do ignorowanych, bo śmiałem skrytykować Heavy Weather 🤣

To jest straszne. Strasznie dziecinne. Nie zgadzam się z czyimś zdaniem. Co robię? Dodaję do ignorowanych. Ciężko to skomentować. Musisz być albo niedojrzały albo przewrażliwiony. To już nie mój problem.

Ja nie umiem się wypowiadać w ojczystym języku? Dobre. 

15 minut temu, J4Z napisał:

Gość nie miał u siebie lampy, ale już wie że jej nie chce. Nie wie jak brzmia zniekształcenia lampy ale już ich nie chce.

Dokładnie tak.

W salce kinowej postawię na zimną, mechaniczną, jałową, bezduszną klasę D. 

PS Zapomniałem o jakimś przymiotniku?

Niemuzykalną i nieorganiczną - tak, tych by brakowało.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Moim zdaniem dojrzałe. Wlurwiasz go to zamiast się kłócić z Tobą, będzie Cię ignorować. 

Nie zrozumiałeś. Dał mnie do ignora, bo skrytykowałem jakiś album, który lubi.

To jest normalne według Ciebie? 

Zresztą, teraz tak samo. Inne zdanie, i do ignora. Śmieszne, ale cóż.

11 minut temu, J4Z napisał:

Poczytajcie i będziecie wszystko wiedzieć.

W moim wypadku tak. Zresztą, lampa do kina domowego to żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, J4Z napisał:

Gość nie miał u siebie lampy, ale już wie że jej nie chce. Nie wie jak brzmia zniekształcenia lampy ale już ich nie chce. Będzie słuchał na poprawnie skonstruowanym wzmacniaczu. Ciekawe czy znajdzie w nim naturalność. 

Nie mialem u siebie w domu kozy czy krowy, ale wiem, ze ich nie chce. Dziwne, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...