Skocz do zawartości

Kolumny do wzmacniacza Nad c368


Tomasz Krzyminski

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zastanawiam sie nad zakupem zestawu stereo do pomieszczenia jak na zalaczanym obrazku. Po godzinach czytania recenzji padlo na wzmacniacz Nad c368. Czy moglibyscie polecic kolumny podlogowe, ktore zgraja sie z nim idealnie? Muzyka, ktorej slucham to rock i blues w kazdej postaci. Odtwarzana bedzie najczesciej z aplikacji Deezer. Zalezy mi na bardzo nisko schodzacym basie. Do tej pory uzywalem jamo s606 z kilkoma roznymi wzmacniaczami i basu zawsze brakowalo. Moj budzet na kolumny to ok 5 tys. Myslalem o Heco Aurora 1000 z racji konkretnego basu, natomiast czesc "rozrywkowa" pomieszczenia ma ok 20m2 wiec pewnie za malo dla tych kolumn. Nie wiem czy jadalnia i kuchnia ciagnaca sie obok czesci "rozrywkowej" wplywa jakos na brzmienie?Z gory dzieki za sugestie.

Screenshot_20221212-193900609_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dorsz napisał:

Tu może @tomek4446 miałby jakieś doświadczenia.

Jasne , że ma 😂 O, te wszystkie np. zrobiłem w okienkach 

http://raas.pl/architektura/

No , dobra koniec kryptoreklamy 😄

22 godziny temu, Tomasz Krzyminski napisał:

natomiast czesc "rozrywkowa" pomieszczenia ma ok 20m2 wiec pewnie za malo dla tych kolumn. Nie wiem czy jadalnia i kuchnia ciagnaca sie obok czesci "rozrywkowej" wplywa jakos na brzmienie?

Ależ skąd ? Po pokonaniu 3950 mm szerokości części rozrywkowej pomieszczenia, fala dźwiękowa zatrzymuje się i zawraca 😂

Chłopie , masz 50 m2 ,a nie żadne 20. A jak masz 50 m2 i budżet 5k. to dokładasz ok. 1 - 2 k. kupujesz Dali Grandy / nie Diva/ i pozamiatane .

Howgh !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dochodzi kominek. 

Zresztą, nawet jakby walnąć ściankę, to też szału by nie było. 

Chałupa z zewnątrz, wygląda super. Naprawdę. 

Natomiast, patrząc od wewnątrz, wygląda jak adaptacja na siłę starego projektu. Góra, zupełnie standardowa. 

 

Screenshot_20221213-183001~2.jpg

Dlaczego w tych projektach nie przewidziano stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dorsz napisał:

Dlaczego w tych projektach nie przewidziano stereo?

Bo to sztampa. Ustawienie choćby kolumn wymuszałoby przemyślenie układu pomieszczenia. A po co ? Z reguły jest tak , że faceci nadzorują budowę ,a kobietom powierzają wnętrza. Rzadko która dama zaakceptuje w salonie ograniczoną ilość okien , litą pustą ścianę z dwoma kolumnami + kablami na podłodze , oddzielną kuchnię ...... Ma być jak w katalogach i ....jest😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Bo to sztampa. Ustawienie choćby kolumn wymuszałoby przemyślenie układu pomieszczenia. A po co ?

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Bo architekci mają to głęboko w d...

Panowie, czy tak trudno sobie Wam wyobrazić, że ludzie wchodzą w audio na różnym etapie życia. Niektórzy dopiero jakiś czas po zbudowaniu wymarzonego domu. Przecież komuś przez lata może wystarczać głośnik komputerowy, lub inny bluetooth, a w pewnym momencie po usłyszeniu fajnego zestawu, człowiek dopiero zaczyna myśleć gdzie ustawić stereo. A jak się buduje wymarzony dom nie będąc w temacie audio, to jak to się robi? Ma być funkcjonalnie, optymalnie pod względem wykorzystania przestrzeni i ładnie, a to wszystko w zadanym budżecie. A jeszcze projekty katalogowe muszą się sprzedawać. Naprawdę sądzicie, że w każdym z nich powinno być miejsce na 2 kolumny? Po co? Chyba przeszacowujecie odsetek audiofili w społeczeństwie.

Narzekamy czasem w  różnych wątkach, jak to inne hobbystyczne fora traktują pytania laików, odpowiadając najczęściej w stylu: "jak się nie ma warunków, to nie ma sensu", "podstawowy błąd", "bazarowe badziewie", "rowery to się zaczynają od 15k" itd. itp. A sami tak tu traktujemy niektóre pytania.

W projekcie rzeczywiście nie ma zbytnio miejsca na stereo. Chyba, że @Tomasz Krzyminski chce poświęcić kominek i kupić ciężkie zasłony na okna? Albo po prostu zrobić sobie osobny pokoik na poddaszu, jeśli jest taka możliwość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Wielkie dzieki za pierwsze sugestie odnosnie Fyne audio F502 oraz Dali Grand. Pozostale historie potraktuje troche z przymruzeniem oka. Zdecydowalismy sie na ten projekt wlasnie ze wzgledu na ogromne przeszklenia i widok natury wokol domu. Jestem totalnym laikiem i absolutnie nie aspiruje do miana audiofila wiec nie biegne w tym momencie po kielnie aby zamurowac okna🙂chodzi mi zwyczajnie o sprzet na ktorym pieknie bedzie brzmial np koncert Gary'ego Moora. Rozumiem, ze z punktu widzenia audiofila to wnetrze sie absolutnie nie nadaje pod audio, ale moje pytanie brzmi: czy wyzej zaproponowany zestaw (Nad c368 + Fyne audio F502) zagra "wystarczajaco" dobrze w tym wnetrzu czy bedzie to brzmialo dramatycznie, powodujac krwawienie uszu i rozwolnienie?🙂Skracajac, warto pakowac tyle kasy w sprzet?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Panowie, czy tak trudno sobie Wam wyobrazić, że ludzie wchodzą w audio na różnym etapie życia. Niektórzy dopiero jakiś czas po zbudowaniu wymarzonego domu

Mi jest ciezko zrozumiec że mając taki salon spychasz TV gdzieś na jakiś boczny filar.

Audio? Trochę tak. Jak planujesz dom, wykończenie to się zastanawiasz gdzie będzie wypoczynek tak? Stół? 90% juz wie że będzie chciało jakieś "głośniki" . To nie jest nagła ochota. "O zapomnieliśmy"

Nie, nie.

14 godzin temu, Tomasz Krzyminski napisał:

chodzi mi zwyczajnie o sprzet na ktorym pieknie bedzie brzmial np koncert Gary'ego Moora.

No włąsnie. Żeby to pieknie brzmiało to musisz mieć dobrze ułożony sprzet względem TV.

14 godzin temu, Tomasz Krzyminski napisał:

ale moje pytanie brzmi: czy wyzej zaproponowany zestaw (Nad c368 + Fyne audio F502) zagra "wystarczajaco" dobrze w tym wnetrzu czy bedzie to brzmialo dramatycznie, powodujac krwawienie uszu i rozwolnienie?🙂Skracajac, warto pakowac tyle kasy w sprzet?

Gdzie to postawisz?

Zrób zdjęcie tej wnęki.

Jaka tam będzie szafka pod to TV. Stolik czy jakaś zabudowana? Obie kolumny we wnękach?

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

90% juz wie że będzie chciało jakieś "głośniki" . To nie jest nagła ochota. "O zapomnieliśmy"

Jeśli twierdzisz, że 90% ludzi budujących domy w ogóle myśli o 2 dodatkowych głośnikach, to pozostaje mi tylko chyba rozłożyć ręce, bo zakładam, że żaden z nas nie znajdzie statystyki na ten temat. Ale Piotrze, tak po prostu nie jest! Większość myśli gdzie będzie telewizor. To że Ty się obracasz w takich kręgach nie znaczy, że w Polsce w 9/10 nowo budowanych domów będzie stereo! Owszem, ten kto ma bakcyla o tym pomyśl. To jakbyśmy oburzeni pytali: a gdzie miejsce na duże akwarium? No przecież to oczywiste, że musi być akwarium! Więc architekt to debil. To tak nie działa.

Gotowe projekty robi się z myślą o miejscu na telewizor. Nie ma pustych ścian po min. 3,5-4m i to specjalnie usytuowanych. Bo większość ludzi w Polsce nie myśli o stereo, bo ma inne priorytety.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Jeśli twierdzisz, że 90% ludzi budujących domy w ogóle myśli o 2 dodatkowych głośnikach, to pozostaje mi tylko chyba rozłożyć ręce, bo zakładam, że żaden z nas nie znajdzie statystyki na ten temat. Ale Piotrze, tak po prostu nie jest! Większość myśli gdzie będzie telewizor. To że Ty się obracasz w takich kręgach nie znaczy, że w Polsce w 9/10 nowo budowanych domów będzie stereo! Owszem, ten kto ma bakcyla o tym pomyśl. To jakbyśmy oburzeni pytali: a gdzie miejsce na duże akwarium? (...) Bo większość ludzi w Polsce nie myśli o stereo, bo ma inne priorytety.

@Piotr Sonido Piotrze, na własnym przykładzie mogę potwierdzić słowa Grześka. Kupując (dwa i pół roku temu) i remontując swoje obecne mieszkanie nie brałem w ogóle pod uwagę prawdziwego zestawu audio. Tym bardziej, że większość funduszy poszła na wspomniany zakup i remont. I to pomimo tego, że jestem od lat melomanem z dużą kolekcją płyt. Gdybym to planował, oczywiście mógłbym zadbać od razu o wstępną adaptację akustyczną oraz trochę inne umiejscowienie telewizora i niektórych mebli. Ale były inne priorytety i nie dałem rady myślami wyjść poza nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...