Skocz do zawartości

MARANTZ CD6007, DENON DCD-900NE czy ROTEL CD14


gogiel

Recommended Posts

59 minut temu, Asia napisał:

Szczerze wątpię czy można znaleźć te Meridiany w ogóle, że o cenie nie wspomnę.

Asiu można można. 506 są często dostępne w podobnej kasę, 508 droższa i mało kiedy się pojawia. 

40 minut temu, DiBatonio napisał:

Wiszą jakieś na giełdzie hifi, pytanie czy napędy i lasery są jeszcze dostępne. 

Są dostępne nie do wszystkich dlatego nie wszystkie polecam. 

A tak szczerze lasery nie tak łatwo zajechać, często te w nowych DVD napędach padają, dziś masę "wysokiej" klasy CD ma zwykle szuflady jak u mnie w PC... Dawniej deko jednak lepiej mechanizmy robili. Miałem kiedyś rozkminy nad Sony wyższej klasy z dawnych lat i fakt bałem się, ale kondycję laserów tam są często idealne pracują od dziesiątek lat i tak pewnie będzie jeszcze drugie tyle. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

A może raczej szukać po prostu transportu?

Może i tak, ale tak sobie myślę: "zwykły" transport kosztuje w zasadzie tyle co pełnoprawny odtwarzacz.

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Z czystym sumieniem polecam w tej cenie Meridiana z drugiej ręki 506.20 lub 506.24.

No nie jest chyba tak łatwo kupić je (w ogóle). bez ryzyka wtopy.

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Sam nie wiem czemu ale te trzy firmy z tematu nigdy mnie nie przekonywały choć mają zapewne kilka świetnych urządzeń.

Chyba każdy tak ma 😉. Nie powiecie mi, że pewne marki samochodów jakoś Was nie interesują, mimo nawet zupełnego braku osobistego doświadczenia z nimi? Ja tak mam i choć staram się w życiu posługiwać logiką podpartą osobistym doświadczeniem, to tak po prostu jet.

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Ale to trzeba Pana Tomka z lutownicą

Kurczę, komponenty o wartości 25% nowego Denona do reanimacji staruszka, któremu nie wiadomo co jeszcze dolega. Choć nie mam dwóch lewych rąk - to nie dla mnie.

1 godzinę temu, Asia napisał:

Mimo wszystko Grzesiek chyba jednak liczy na sprzęt nowy.

Nie upieram się, bo lubię podejrzeć bebechy i niestety, to co teraz można kupić za ok. 2000 zł a nawet i za 5000, nieczęsto ma nawet transformator. Odzywa się we mnie wtedy moja druga (lub jak twierdzi lepsza połówka) utajniona natura, pytająca natrętnie: "za co?"

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Już dawno nie słuchałem tyle CD co teraz :)

To pochwal się, co tam masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

A jaki masz @Grzesiek202 potencjalnie budżet na cdeka?

Jednak staram się być pragmatyczny. Ma kosztować tyle, aby  bezproblemowo działać dekadę. Wcześniejsza wymiana możliwa jest tylko ze względu na hobbystyczne zacięcie. 😁

Pierwsza "nieprzekraczalna" bariera to 2000 PLN za sprzęt używany. 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 godzin temu, Asia napisał:

Panie, nie wszyscy potrafią lutować jak

Fajniejsze od lutowania jest burzenie. Machanie 8 kilowym młotem strasznie odpręża :)

12 godzin temu, lpomis napisał:

Zajeeeeebiiiiiście :)

Już dawno nie słuchałem tyle CD co teraz

Kurde jak to dobrze , że w ostatniej chwili zamontowałem licznik :)

 

10 godzin temu, Asia napisał:

Ekhem, Tomasz ma Meridiana. Wystarczy żeby poszedł wyżej

Wyżej , już chyba nie ma sensu. Słuch mi teraz dyktuje poziom audio.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Jednak staram się być pragmatyczny. Ma kosztować tyle, aby  bezproblemowo działać dekadę.

Moj niebawem bedzie mieć dekadę jako w pełni działający cd-ek (pilot musiałem wyczyścić - jest tu temat o tym), co prawda to model cd6004. Dopóki będzie działał, nic innego nie kupię. Zanosi sie na kolejną dekadę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.12.2022 o 13:16, Q21 napisał:

Odtwarzacz Marantza gra dobrze, ale nieco inaczej od wzmacniaczy tej marki nieco tonując i łagodząc nieco jaśniej brzmiące wzmacniacze, ale uważam to za ich zaletę.

Tak sie składa, że mam zestaw PM 6007 i CD 6007 od jakiegoś już czasu więc trochę o brzmieniu już wiem. Czytając testy, pojawia się właśnie taka teza, że CD graja równo a wzmacniacz jest lekko rozjaśniony. Tylko, że jak wytłumaczyć fakt, że podłączając CD cyfrowo do wzmacniacza tak aby to on odpowiadał za całą obróbkę dzwięku brzmienie jest spokojniejsze, lekko wycofane w górnej średnicy a przy połączeniu analogowym kiedy to CD tworzy gotowy sygnał do wzmacniacza brzmienie jest właśnie bardziej otwarte i jasniejsze. Wychodzi wprost przeciwnie, że to CD jest otwarty i jasny brzmieniowo a wzmacniacz stonowany i delikatniejszy.

 

Co nie zmienia faktu, że dla mnie Marantz jest jednym z najlepszych zestawów za te pieniadze. Denon jest dla mnie za bardzo ofensywny, natarczywy, słuchalem zestawu poprzedniego czyli PMA 800 i DCD 800. Denon nie gra delikatnie, tak jak piszecie, śmiało gra wysokim środkiem przez co jest męczący, sopran też jest taki piaszczysty troche. Do tego bas denona nie ma żadnej formy, jest poprostu rozmyty. Rotel natomiast jest ok, dla mnie troszke bez wyrazu, nie wiem może poprostu gra za bardzo neutralnie i szczupło jak dla mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2023 o 13:52, Whiplash napisał:

Tak sie składa, że mam zestaw PM 6007 i CD 6007 od jakiegoś już czasu więc trochę o brzmieniu już wiem. Czytając testy, pojawia się właśnie taka teza, że CD graja równo a wzmacniacz jest lekko rozjaśniony. Tylko, że jak wytłumaczyć fakt, że podłączając CD cyfrowo do wzmacniacza tak aby to on odpowiadał za całą obróbkę dzwięku brzmienie jest spokojniejsze, lekko wycofane w górnej średnicy a przy połączeniu analogowym kiedy to CD tworzy gotowy sygnał do wzmacniacza brzmienie jest właśnie bardziej otwarte i jasniejsze. Wychodzi wprost przeciwnie, że to CD jest otwarty i jasny brzmieniowo a wzmacniacz stonowany i delikatniejszy.

 

Co nie zmienia faktu, że dla mnie Marantz jest jednym z najlepszych zestawów za te pieniadze. Denon jest dla mnie za bardzo ofensywny, natarczywy, słuchalem zestawu poprzedniego czyli PMA 800 i DCD 800. Denon nie gra delikatnie, tak jak piszecie, śmiało gra wysokim środkiem przez co jest męczący, sopran też jest taki piaszczysty troche. Do tego bas denona nie ma żadnej formy, jest poprostu rozmyty. Rotel natomiast jest ok, dla mnie troszke bez wyrazu, nie wiem może poprostu gra za bardzo neutralnie i szczupło jak dla mnie. 

Trzeba pamiętać, że audio jest mocno subiektywne :) Niejednokrotnie opinie się różnią w zależności od systemów, miejsca odsłuchu, czy po prostu zmęczenia uszu, tego czego ostatnio słuchaliśmy i tak dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ten denon z amazona to byl z dystrybucji niemieckiej i z tego co widze po numerach to wersja sprzetowa mk2 

Od tych ktore widzialem na polskim rynku rozni sie  zmienionym napedem szuflady (???) bo jest bardzo cicha a poprzednia halasowala

Widze ze link mozna jeszcze zamawiac ale dostawa nie jest okreslona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...