Skocz do zawartości

Subwoofer (2000-3000 zł) do monitorów i 25 m2


Kraft

Recommended Posts

Przed chwilą, Adi777 napisał:

czy w takiej sytuacji subwoofery dodadzą jakości, czy nie są już potrzebne?

Dodadzą , użyj logicznego myślenia (wiem boli) , czy Twój wzmak daje impulsowo tyle W rms co zasilanie w subach średniej półki , i jak takie peaki idące na kolumnę wpływają na jakość pozostałości pasma ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubakk napisał:

Dodadzą , użyj logicznego myślenia (wiem boli) ,

Masz jakiś problem?

Normalnie się pytam, a doświadczenia nie mam.

Na innych forach widziałem wpisy sugerujące, że gdy akustyka w pomieszczeniu kuleje, bo WAŻ, bo jeszcze coś innego, to subwooferami, najlepiej czterema poprawimy dźwięk, i to nie jest dziwne, tylko ja pytałem, gdy akustyka jest maksymalnie dopracowana, a to przecież różnica.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adi777 napisał:

Tak z ciekawości. Jeśli mamy duże kolumny podłogowe, adaptację akustyczną zrobioną porządnie, więc zapewne nietanio, od najniższych częstotliwości - czy w takiej sytuacji subwoofery dodadzą jakości, czy nie są już potrzebne?

Adaptacja akustyczna dla najniższych częstotliwości by musiała mieć około 1m grubości żeby faktycznie zdała egzamin. Żeby było jasne, kilkucentymetrowej grubości panele (absorbery, rozpraszacze) tak bardzo tu popularne na niewiele się zdadzą.

Masz dwie wielkie potężne kolumny na froncie. Niech grają nawet do 15Hz z niewielkim spadkiem. Ustawiasz je tak, by zachowane były wszelkie zasady dla stereo. I co? I DUPA. Basu na 70hz nie ma bo kanapę masz na węźle. I co zrobisz? A to częsty problem.

Suby postawisz za i przed odsłuchem lub w narożnikach, trochę pobawisz się z ustawieniami i problem znika jak za dotchnieciem różdżki.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Na pewno w trakcie budowy warto zwrócić szczególną uwagę na geometrie pomieszczenia. Ale mody pomieszczenia nadal będą bo każde pomieszczenie je ma. Można jedynie niwelować efekt geometrią. Ale to tylko moje zdanie wiec....  nie zwracaj na to uwagi ;)

Zdaje sie nie kazde je ma, np. takie zwane komora bezodbiciowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

czy Twój wzmak daje impulsowo tyle W rms co zasilanie w subach średniej półki , i jak takie peaki idące na kolumnę wpływają na jakość pozostałości pasma ?

RMS - root mean square (średnia kwadratowa), w odniesieniu do wielkości elektrycznych zmiennych - wartość skuteczna.

Co to znaczy impulsowo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nowy78 napisał:
6 godzin temu, Kubakk napisał:

czy Twój wzmak daje impulsowo tyle W rms co zasilanie w subach średniej półki , i jak takie peaki idące na kolumnę wpływają na jakość pozostałości pasma ?

RMS - root mean square (średnia kwadratowa), w odniesieniu do wielkości elektrycznych zmiennych - wartość skuteczna.

Co to znaczy impulsowo?

Źródło

"Moc ciągła nazywana jest też mocą sinusoidalną lub mocą RMS. Ogólnie biorąc, chodzi o moc, jaką wzmacniacz może dostarczać do obciążenia przez dłuższy czas.

Moc szczytowa, zwana też mocą impulsową, mocą maksymalną czy mocą chwilową, dotyczy mocy, jaką wzmacniacz może oddać do obciążenia tylko w krótkich chwilach maksymalnego wysterowania. Moc szczytowa jest zawsze większa od mocy ciągłej, czasem nawet kilkakrotnie."

Kubie zapewne chodziło o powyższe ;) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ pokazywałeś zniekształcenia stx suba , można było z tego coś wysnuć ;) 

Ale też biorąc pod uwagę iż odpowiedniej jakości sub ma wystarczające zasilanie do swojej konstrukcji , to góruje nad "normalnymi" kolumnami które nie są w stanie utrzymać czystości z wzmaka jeśli sekcja niskotonowa musi otrzymywać z wiadomych względów większe ilości prądu.

Napisałem więcej ale skasowałem , bo jak to na forach zaraz wyskoczy ktoś z kolejnym jakimś przykładem , przytykiem , "ja wiem lepiej" - a póki co 90% tego tematu jest nie na temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...