Skocz do zawartości

Jaki wybrać subwoofer


IgiK

Recommended Posts

Przed chwilą, STELVIO napisał:

Ten Rel Ht 1205 to słyszałem w wielu miejscach. Teraz jestem już dalej i głębiej 😁 w temacie subwooferów więc ten model nie istnieje dla mnie. Ale.... Piętnastke Predatorka mógłbym przetestować. Tak z ciekawości. ☝️

Ja tez go mialem u siebie, ale szybko odpadl, razem z reszta z SVSami serii 1000 i SB2000 🙂 Dopiero otwarty PB2000PRO mozna powiedziec ze zagral 🙂 Gdybym musial miec jednego suba, to bez zastanowienia bym wzial PB4000 🙂

A wracajac do RELa, dalej bede brzmial jak zdarta plyta, ale ma za slabe zejscie 🙂 Gralem z miesiac na SB3000 ktore wedle producenta schodza do 18Hz a i tak wrocilem do otwartych PB2000PRO bo czuc bardziej te porty i nizsze zejscie 🙂 A Predator schodzi wedle producenta do 21Hz przy -6dB, czyli przy standardowych -3dB to bedzie pewnie ze 23-24Hz 🙂 Posluchac bym posluchal zeby wiedziec, ale podejrzewam ze SB3000 zagra lepiej od niego, ta sama moc, glosnik ciut mniejszy ale zejscie ma nizsze 🙂 ALE w kinie nadal bym wolal mysle otwartego PB2000PRO 🙂 Za duza krowa zeby tachac, plus jestem mega zadowolony z basu u mnie wiec nie szukam juz nic aby zmieniac, ale z ciekawosci bym porownal 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2023 o 10:40, tomw napisał:

No widze wlasnie ze bronisz RELa 🙂 Mizerne zejscie ? Nie wazne. Srednie parametry ? Nie waznne. Brak mozliwosci ogarniecia problemow pomieszczenia ? Nie wazne. Wazne aby byl REL bo ja lubie 🙂 Ma sens 🙂

Po prsotu go miałem testowałem i nie rozumiem skąd mizerne zejscie, brak mozliwści ogarnięcia problemów pomieszczenia? Kopletnie nie rozumiem.

Dnia 20.01.2023 o 11:01, Adi777 napisał:

To chyba nie jest przypadek, że praktycznie nikt nie poleca RELi na zagranicznych forach. Uważane są wręcz za mocno przereklamowane.

W UK polecają akurat. Mówisz o rynku niemieckim?

Dnia 20.01.2023 o 23:24, tomw napisał:

tylko XYZ

Sa takie ale XTZ :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA jest trochę inaczej przez generalnie inną akustyką pomieszczeń. Wynika to po prostu z innej technologii budowy domów. U nas to w większości murowane budynki się stawia, u nich to raczej drewno króluje. No i ten dźwięk się różni. Bas z Rela nie schodzi zadowalająco nisko, a Klipsch nie kłuje po uszach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Po prsotu go miałem testowałem i nie rozumiem skąd mizerne zejscie, brak mozliwści ogarnięcia problemów pomieszczenia? Kopletnie nie rozumiem.

Czego nie rozumiesz ? RELe po prostu nie schodza nisko i tyle, a niskie zejscie w kinie jest bardzo wazne, dla tego tez RELe nie nadaja sie do kina 🙂 I nie tylko RELe, duza czesc zamknietych budzetowych subow nie schodzi nisko, to raczej SVS jest wyjatkiem na plus 🙂Jak bys porownal HT1205 z jakims nisko schodzacym subem, jak ja porownalem, to nie pytal bys nawet czemu sie nie nadaje 🙂

A brak mozliwosci ogarniecia problemow pomieszczenia ? Ogromna wiekszosc pomieszczen w ktorych ludzie maja kina jest nie za duza i co za tym idzie, maja problemy z modami wlasnymi pomieszczenia 🙂 Normalne suby maja pokretlo glosnosci, odciecia i fazy na subie i nie jestes w stanie nic z problemami z pomieszczeniem zrobic 🙂 W budzetowych subach to jest normalne, tylko SVS ma wbudowany DSP od najnizszych modeli ktory pozwoli w mniejszym lub wiekszym stopniu zaradzic tym problemom 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adi777 napisał:

Głównie USA.

No to w USA też go lubią

 

19 godzin temu, tomw napisał:

Czego nie rozumiesz ? RELe po prostu nie schodza nisko i tyle, a niskie zejscie w kinie jest bardzo wazne, dla tego tez RELe nie nadaja sie do kina 🙂 I nie tylko RELe, duza czesc zamknietych budzetowych subow nie schodzi nisko, to raczej SVS jest wyjatkiem na plus 🙂Jak bys porownal HT1205 z jakims nisko schodzacym subem, jak ja porownalem, to nie pytal bys nawet czemu sie nie nadaje 🙂

A brak mozliwosci ogarniecia problemow pomieszczenia ? Ogromna wiekszosc pomieszczen w ktorych ludzie maja kina jest nie za duza i co za tym idzie, maja problemy z modami wlasnymi pomieszczenia 🙂 Normalne suby maja pokretlo glosnosci, odciecia i fazy na subie i nie jestes w stanie nic z problemami z pomieszczeniem zrobic 🙂 W budzetowych subach to jest normalne, tylko SVS ma wbudowany DSP od najnizszych modeli ktory pozwoli w mniejszym lub wiekszym stopniu zaradzic tym problemom 🙂

Ok w takim razie 2x PB2000 :)

Zamykamy temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...