Skocz do zawartości

Kabel zasilacy do Bluesound Node


Recommended Posts

Z moich doświadczeń powinieneś zauważyć poprawę czy to w trybie DACa czy transportu. Zignoruj wypowiedzi typów, jak tego od krasnoludków i okrąglejszych zer z wątku Wiima, sam wyciągniesz swoje wnioski. Nie mam BS, ale różnica być musi. Co prawda zasilacz zasilaczowi nierówny i nie wszystko co ma w nazwie "liniowy" jest super. Są lepsze, gorsze, mniej lub bardziej szumiące i te właściwości są słyszalne. Osobiście zaproponowałbym zasilanie bateryjne, ale wiadomo to już trochę upierdliwe rozwiązanie. Sam stosuję takie do DACa i Signature i różnica względem nawet zasilacza liniowego jest słyszalna. Z tym że moje urządzenia są malo wymagające jeśli chodzi o prąd (DAC 0,4A a Signature 70mA) więc przy moim rytmie słuchania ładuje akumulatory raz na 2 tygodnie. 

P. S. 

Ten zasilacz co kupiłeś, to czasem nie jest taki brandowany chińczyk typu Weiliang czy BreezeHiFi z Aliexpress? Bardzo podobny. 

Screenshot_20230209_204042_com.android.chrome.jpg.d338c0488f3e4488a82c0a96610c8d8c.jpgScreenshot_20230209_204306_com.alibaba.aliexpresshd.jpg.08cab9de7e5a72be3f1802a4f38ad524.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J4Z napisał:

chyba niepotrzebnie się pospieszyłeś z zakupem.

Okaże się, nie nastawiaj negatywnie i nie podłamuj Mateolo2 :). Stronę wcześniej linkował 2 zasilacze, Nostromo i jakis z olx. Myślę że ten zakupiony mimo wszystko będzie lepszy od tego z olx.

Z opisu wynika że użyto nienajgorszych komponentów, ze zdjęć widać że ma na wejściu jakiś prościutki filtr EMI co nie jest standardem przecież, szybkie diody zbocznikowane kondami , niskoszumowy stabilizator i ogólnie oparty jest na projekcie Jung Super. Są takie polecane przez audiofilów pomysły zasilaczy np Sigma 11/22, Studer czy właśnie Jung Super i ludzie je chwalą- są całe grube forumowe wątki związane z nimi. To coś jak oprogamowanie open-source, ludzie rozwijają projekt, zmieniają komponenty na inne (wartości i marki), zmieniają opampa itd i wychodzą z tego całkiem fajne rzeczy. 

6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ale do switcha jest idealny

Pytanie czy masz taki czy tylko podobnie wyglądający bo to różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wito76 napisał:

Z moich doświadczeń powinieneś zauważyć poprawę czy to w trybie DACa czy transportu. Zignoruj wypowiedzi typów, jak tego od krasnoludków i okrąglejszych zer z wątku Wiima, sam wyciągniesz swoje wnioski. Nie mam BS, ale różnica być musi

Ten zasilacz co kupiłeś, to czasem nie jest taki brandowany chińczyk typu Weiliang czy BreezeHiFi z Aliexpress? Bardzo podobny. 

 

Dzięki to mega miłe. Wyglądają podobnie, ale jak się przyjrzałem to w tym moim jest dużo różnych układów, których nie ma w tym co załączyłeś. Więc na pewno nie jest to to samo. Pewnie używa podobnej obudowy, tego samego trafi, głównych kondów i płytek PCB. Reszta jest kompletnie inna. Poza tym na audiophonics kosztuje on 90 euro i ma same pozytywne recenzje (jest ich dużo). Jest dużo użytkowników Chorda Quetesta, którzy kupili ten zasilacz, więc totalne gówno to być nie może. 

@marcinmarcin @J4Z

Poza tym, historia mojego zasilacza (który już mam w domu) polega na tym, że rozmawiałem z Pawłem z PD Creative (założycielem i głównym projektantem upgradu zasilania do BS) i powiedziałem mu, że na jego zasilacz nie mogę sobie na razie pozwolić i poprosiłem o opinie na temat tego na olx DIY i kilku innych marek Polskich, które na pewno wszyscy znacie (nie będę wymieniał, żeby nie robić antyreklamy i problemów Pawłowi) i on mi je odradził ze względu na wątpliwą jakość. Mam nadzieję, że jak Paweł to przeczyta to się na mnie nie wkurzy, ale był na tyle kochany, że powiedział, że mi pomoże i sprzeda mi swój prywatny zasilacz liniowy, z którego korzystał jeszcze w czasach kiedy robił same płytki do BS, ale nie miał jeszcze w ofercie swoich zasilaczy. Powiedział, że wybrał właśnie ten bo ma świetne podzespoły, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i jest w pełni bezpieczny i dawał najlepsze rezultaty. Dlatego sorki, ale ufam mu bo jest jednak człowiekiem, który sam buduje świetne zasilacze liniowe i słynne na całym świecie płytki zasilania do BS, więc na pewno się zna i nie wcisnął by mi chińskiego gówna, bo jest ultra kochanym i uczciwym człowiekiem :) Dodatkowo dostałem w prezencie jego własne kabelki diy do zasilania BS z miedzi beztlenowej, na pozłacanych wtykach itd. Dzisiaj do mnie zasilacz przyjechał i jest to kawał super solidnie wykonanego i porządnego urządzenia :) Nie jest to żaden "bubel". Mam w domu sboostera też do daca, który chodzi po 1200 zł i jest wykonany jak tani Chińczyk w stosunku do tego audiophonics. Więc ja ufam temu urządzeniu oraz Pawłowi. Dlatego mój będzie cały czas włączony niezależnie czy jestem w domu czy nie, tak jak był u Pawła przez kilka lat.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

Poza tym na audiophonics kosztuje on 90 euro i ma same pozytywne recenzje (jest ich dużo).

Ale ja nie pisałem o tym z Audiophonics tylko o chinskim bublu. Jak odpukać coś się stanie to Audiophonics jest w UE. A sprowadzając szajs sami jesteśmy importerem na teren UE i odpowiadamy za to żeby gniot komuś krzywdy nie wyrządził. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

Czy coś jest ok to można stwierdzić po jakimś czasie użytkowania, a nie po wyglądzie. Ciekawe co będzie jesli przy pierwszym włączeniu spali się bezpiecznik, a na urządzeniu plomba😉

Jezu jakie czarnowidztwo - Dzieki, ze mi tak życzycie 😞 Od samego początku hate na to, ze coś kupiłem. Może następnym razem po prostu się nie będę dzielił nowymi zabawkami. Na razie tylko mogę powiedzieć, ze wyglada, wazy zajebiscie. Jak przetestuje wrażenia dźwiękowe to dam znać

Na razie działa 

19C137D1-137B-484B-9C0D-131A35DC1C1F.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz @mateolo2 nauczkę na przyszłość by nie chwalić się nowymi gadżetami ...moja rada - kupuj, testuj, wyciągaj audio wnioski i jeśli uznasz że warto dopiero wtedy ewentualnie pochwał się zabawką 🤘. A osobiście sam jestem ciekaw efektu nowego zasilania - ja u siebie przetestowałem 5 streamerów i tylko do jednego mogłem podpiąć liniówkę i szczerze mówiąc wielkiej różnicy w brzmieniu w porównaniu z aktualnie posiadanym streamerem Denka podłączonym do posiadanych klamotów nie zauważyłem a jeśli była to tak marginalna że nie była warta kasy ile kosztowały te urządzenia ...ale może ja mam drewniane uszy 😁🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aprox napisał:

No masz @mateolo2 nauczkę na przyszłość by nie chwalić się nowymi gadżetami ...moja rada - kupuj, testuj, wyciągaj audio wnioski i jeśli uznasz że warto dopiero wtedy ewentualnie pochwał się zabawką 🤘. A osobiście sam jestem ciekaw efektu nowego zasilania - ja u siebie przetestowałem 5 streamerów i tylko do jednego mogłem podpiąć liniówkę i szczerze mówiąc wielkiej różnicy w brzmieniu w porównaniu z aktualnie posiadanym streamerem Denka podłączonym do posiadanych klamotów nie zauważyłem a jeśli była to tak marginalna że nie była warta kasy ile kosztowały te urządzenia ...ale może ja mam drewniane uszy 😁🤘

Dzięki. Mam nauczkę. Ja Ci powiem, ze swojego irdaca kupiłem tez z zasilaczem liniowym i to nie takim złym bo sbooster i kiedyś z ciekawości podłączyłem oryginalne impulsowe i tez nie poczułem specjalnej różnicy. No może minimalna, ale to było na granicy placebo, więc zobaczymy jak będzie tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 - gdzie Ty widzisz hejt w tym co napisałem??? Chyba trochę przesadziłeś. A poza tym, chwalisz dzień przed zachodem słońca. Ja życzę Ci aby było jak najlepiej, tylko zbyt wiele rzeczy widziałem takich , które na pierwszy rzut oka były ok, a okazały się bublem. Trochę mniej hurraoptymizmu, a więcej powściągliwości w ocenianiu rzeczy na wygląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Dzięki. Mam nauczkę. Ja Ci powiem, ze swojego irdaca kupiłem tez z zasilaczem liniowym i to nie takim złym bo sbooster i kiedyś z ciekawości podłączyłem oryginalne impulsowe i tez nie poczułem specjalnej różnicy. No może minimalna, ale to było na granicy placebo, więc zobaczymy jak będzie tutaj.

Ja liniówkę podłączałem do Silent Angel Munich M1T i w teście przy odtwarzaniu jednocześnie tych samych utworów  przełączanych raz z jednego raz z drugiego streamera różnica pomiędzy SA a Denkiem  była znikoma - trzeba było naprawdę się mocno wsłuchiwać by tak mniej więcej wyłapać jakąś różnicę o ile taka wystąpiła. Ale tak jak napisałem może ja mam drewniane uszy ale z drugiej strony ratują mnie one od wywalania kolejnych tysi na wymianę klamotów w pogoni na "brzmieniem idealnym" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 zobacz jakich zasilaczy uzywałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Od takiego do zasilania elektronarzędzi do takiego używanego w szpitalach do zasilania kilku sprzetów medycznych (z płynną regulacją napięcia i natężenia) i prawie żadnych różnic.

 

IMG_20221016_131254.jpg

IMG_20221123_173500.jpg

IMG_20221123_182119.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że tylko z wyglądu podobny. Budowa zasilaczy to nie technologia Nasa więc one zawsze będą podobne, choć te z moich zdjęć bliźniaki wręcz. Musisz na priv podzielić się tą swoją zdobytą wiedzą na temat zasilaczy 😀

A to, że Marcinowi się grzeje to przecież nie dlatego że przyjechał z Chin. Myślę że chińczyk ma uniwersalną konstrukcje i czasem po prostu trafo jest przewymiarowane względem napięcia na wyjściu. Po prostu duży dropout jest i żeby zbić kilka woltów na regulatorze trzeba gdzieś tą energię oddać, w tym przypadku zamienić na ciepło. Zasada zachowania energii, synek w VIII klasie się o tym uczy 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

@Wito76 O ile sprawdziłem kilkanaście (może kilkadziesiąt) zasilaczy to na ogół grzanie się było spowodowane zbyt małym transformatorem lub zbyt cienkim uzwojeniem w stosunku do zapotrzebowania na moc. Nigdy nie było to spowodowane przewymiarowaniem transformatora. no, ale może jeszcze zbyt mało zasilaczy sprawdziłem. 

,,Wystrugałem,, też własnoręcznie zasilacz do wzmacniacza Sansui Alpha na japońskim trafo Shimojima. Po wielu godzinach pracy osiąga temperaturę pokojową. Ma moc 750W a zapotrzebowanie na moc Sansui i moc jego fabrycznego trafo to 250 W. 

 

20180916_105717 (1).jpg

20180916_122509.jpg

IMG_20220601_151045.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 10 kg ,,żywej,, wagi, ale musi być schowany bo 

1 bezpieczniej

2 w obudowie jest miejsce na dodatkowe zabezpieczenia

3 jest miejsce na zamontowanie włącznika, gniazd, wtyków itp

Planuję zamontowanie wskaźnika napięcia sieciowego oraz poboru mocy aktualnej.

Przepraszam za OT

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

to, że Marcinowi się grzeje to przecież nie dlatego że przyjechał z Chin

A rozumiesz istotę rzeczy czy nie? Bo istota rzeczy jest taka że to g... o zostało u mnie tylko dlatego że nie chciałbym odpowiadać za czyjaś chatę. Chyba że wierzysz ze pozwiesz majfrenda 😂

Wolałem to oddać w wolnej chwili na złom niż komuś sprzedać taki szajs. No ale na 0,5A starcza. I tak zawsze wyłączam 

Więc jak za 100zl drożej jest z EU, to o czym debatować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A rozumiesz istotę rzeczy czy nie? Bo istota rzeczy jest taka że to g... o zostało u mnie tylko dlatego że nie chciałbym odpowiadać za czyjaś chatę. Chyba że wierzysz ze pozwiesz majfrenda 😂

Wolałem to oddać w wolnej chwili na złom niż komuś sprzedać taki szajs. No ale na 0,5A starcza. I tak zawsze wyłączam 

Więc jak za 100zl drożej jest z EU, to o czym debatować 

No to mój „chiński szajs” z EU jest chyba inny niż Twój, bo mój jest chłodniutki i w ogóle się nie grzeje i działa perfekcyjnie przy poborze 2,5A

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...