Skocz do zawartości

Kabel zasilacy do Bluesound Node


Recommended Posts

13 minut temu, J4Z napisał:

 

 

Dziękuję!!!

3 minuty temu, MarekB napisał:

Zmieścisz się w cenie 4 000,00 zł za komplet (node+interfejs+zasilacz)?

Node już mam ( wersja 2, nie 2i). Interfejs pd creative kupiłem za 350 zł. A zasilacz liniowy na olx kupię za około 2-3 stowki

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jakoś liniowy. Myślałem o tym:

https://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/118-zasilacz-liniowy-nostromo-5v-25a.html
 

Lub w tej samej cenie gość robi na olx pod zamówienie. Tylko pytanie czy to dobre jest… i mi chałupy nie spali :) 

 

FF227AFD-24D5-439D-9E08-0046BEE838CF.png

https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-liniowy-5v-9v-12v-nichicon-np-do-dac-CID99-IDNMNAd.html tutaj link

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zasilacz liniowy poprawia trochę wydawane przez BS-daca dźwięki, to na jakośc samego streamingu, wplyw zauważylem zerowy. Lepszą inwestycją było by po prostu przeznaczenie tej kasy na lepszy zewnętrzny dac. No ale sam przekonalem się o tym dopiero po zmianie zasilania, mając nie wiadomo dlaczego nadzieję, że inwestycja  niecałego tysiaka sprawi że BS nagle zacznie grać jak dac za 4 tys. Skończylo się oczywiście na dokupieniu daca za 4 tys....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu opinie są podzielone bo kolega @River (ktory mnie namowil, wiec w razie czego bedzie na Ciebie hehe) uzywajac zewnetrzengo daca usłyszał znaczacą róznice. Pozytywne komentarze na stronie producenta tez są w wiekszosci od osób używających go w formie transportu cyfrowego, więc mam nadzieję, że ja też coś usłyszę. 

Pytanie z innej beczki do osób, które posiadają node'a z tym zasilaczem liniowym i modyfikacją od pd Creative:

Ja swojego node'a nie mam włączonego 24/h bo nie lubię (ledy się szybciej zużywają, a nie chce ich włączać z aplikacji za każdym razem itd). Pomimo, że tak zaleca producent. Ja po każdym słuchaniu tak jak wzmacniacz przytrzymuje guzik play przez 5 sekund i go usypiam i włączam jak słucham - jak reszte klocków. I teraz pytanie bo zasilacz liniowy tez ma swój włącznik... Chłopaki z pd Creative doradzili mi, żeby po słuchaniu normalnie wyłączać włącznik na zasilaczu liniowym i na twardo go tak włączać/wyłączać. Można też robić tak jak ja dotąd czyli mieć non stop włączony zasilacz liniowy i po prostu usypiam go guzikiem play. Jak Wy to robicie? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel Kloch napisał:

W poniższym teście autorzy twierdzą, że zasilacz liniowy ma minimalny wpływ na wyjście cyfrowe w Node. Znacznie większy ma na wyjście analogowe wykorzystujące wewnętrzny DAC.

https://alpha-audio.net/review/review-pd-voedingsmodificatie-bluesound-node-2i/2/

Tutak kilka przykładowych opinii osób z zewnętrznymi dacami.

 

Zrzut ekranu 2023-02-8 o 20.08.21.png

Zrzut ekranu 2023-02-8 o 20.08.33.png

Zrzut ekranu 2023-02-8 o 20.08.57.png

Zrzut ekranu 2023-02-8 o 20.10.10.png

Zrzut ekranu 2023-02-8 o 20.10.41.png

1 minutę temu, J4Z napisał:

Zasilacz włączony, Node sam się usypia. 

Ale lampki wciąż święcą na górze :( u mnie jak się niby usypia to nadal pali się światełko na dacu aktywnego sygnału. Chyba ze w najnowszym coś poprawili

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, ja też zmieniłem to zasilanie na podstawie opinii wyczytanych w internecie. Choć głównie ze względu na parszywy wbudowany dac. Dacowi słyszalnie to pomogło, choć nadal to nie bylo to. No ale żeby jakoś usprawiedliwić wydatek przed samym sobą, po zakupie zewn. dac'ka, wsadziłem w BS stare zasilanie spodziwając się degradacji w jakości transportowanego sygnału, i... żadnej różnicy nie usłyszalem.  Zakładam, że  "śmietnik" wysyłany po USB jest trochę mniejszy, bo na fimowym zasilaniu, DPLL ( redukcja jittera ) w zewnętrzym dac'ku nie mógł być ustawiony poniżej 7 a na liniowym można zejść do 5 bez przycinania się sygnału. Ale moje ucho nie wychwyciło różnic w jakości odtwarzanej muzyki jeśli DPLL ustawiłem na bezpieczną wartość. 

p.s. zapomnialem dodać że posiadam BS3, więc niewykluczone że nowy zasilacz zrobi u ciebie większą różnicę. Czego oczywiście życzę. 

Edytowano przez Karmelowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wciąż o poprawie po transporcie cyfrowym node'a  i użytkownik daca ps audio (za bagatela 28 kola) opisał swoje doświadczenie z produktem naszej rodzimej marki.

Więc ja tu tylko to zostawię:

https://forum.psaudio.com/t/using-a-bluesound-node-2-or-2i-with-upgraded-power-supply-interface-and-linear-power-supply-unit/29859

Jak podłączę swój to też dam znać. Ale uwaga (o zgrozo - słyszę tez kable zasilające), dlatego może się okazać, ze placebo zadziała - hehe taki żarcik.

Tkana marginesie - anegdota. Ostatnio kłóciłem się ze swoim znajomym, który z wykształcenia jest po polibudzie i to z zakresu elektroniki i mi próbował wytłumaczyć, dlaczego mój kabel zasilający nie ma prawa mieć wpływu na dźwięk. Mówił coś o elektronach i rzeczach, na których się nie znam. I w pewnym momencie powiedział piękne zdanie: "Mateusz, a czy nie masz czasami tak, ze jak nalejesz swojego ulubionego whisky do takiej pięknej kryształowej szklanki to jakoś lepiej smakuje niż z takiej zwykłej?" hahah i tym mnie pięknie zagiął. Oczywiście, wiem co usłyszałem zmieniając swój zasilający, więc zdania nie zmienię, ale facet no pięknie to ubrał w słowa :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

Baitujesz koleg, baitujesz. 

Serio pierwszy raz usłyszałeś ten tekst? Pada tutaj co jakiś czas. 

Serio! To może on się nie przyznaje ale czyta to forum 🤔 skubany 

Myslalem, ze nie znacie i Was rozbawię anegdota 😭😫

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...