Skocz do zawartości

Kabel zasilacy do Bluesound Node


Recommended Posts

7 godzin temu, Rega napisał:

Nigdy nie było to spowodowane przewymiarowaniem transformatora. no, ale może jeszcze zbyt mało zasilaczy sprawdziłem. 

Oczywiście masz rację a ja chyba zbyt dużego skrótu myślowego użyłem. Chodziło o to, że chińczyk robi zasilacz w konstrukcji "uniwersalnej" przewymiarowany napięciowo i np daje trafo na 12V (pomijam woltoampery) i z tego robi się 9V - 7V - a nawet 5V DC.  A przy tak dużej różnicy napięć radiator oddaje sporo ciepła.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości napięć w chińskich trafach to oddzielna sprawa. Choć ostatnio nastapił znaczący postęp. Zarówno w jakości jak i w cenach. Tzn ceny trafo chińskich stały się jeszcze bardziej konkurencyjne. A wracając do zauważonego przez RoRo napisu made in China to Japonia ponad 70% swojej produkcji przeniosła do Chin. Tam ma tańszą siłe roboczą oraz tańsze podzespoły. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. A jakość? - owszem, sa produkty chińskie bardzo wysokiej jakości, ale ich cena jest tylko nieznacznie niższa niż tych z innych części świata. Tak, więc nie demonizowałbym tej tabliczki z napisem made in PRC lub sdiełano w Kitaje (żeby się tak nie rzucała w oczy ta China), bo pewnie niedługo i tak większość będzie z tamtąd, z napisem lub bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

No jak niedziwne jak żeś napisał że Paweł mówił że Node bierze minimum 1,8A. 5V to napięcie. 

No to już musiałbyś z samym Pawlem porozmawiać. Elektrykiem nie jestem, ale z tego co mi wiadomo to jeśli urządzenie 5v potrzebuje np 2A to przy zasilaczu 5v 1A tez zadziała ale przegrzewa to sam zasilacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, J4Z napisał:

W ten sposób mówisz? Mi się wydawało że urządzenie nie wystartuje. Zobaczymy, ktoś się wypowie jeszcze. 

Tak mi się wydaje. Tak przynajmniej czytałem zawszec ale na prawdę specem od elektroniki nie jestem :)

Poczytałem i wychodzi na to, ze jest tak jak mówiłem i Paweł:

”Jeżeli zastosujesz zasilacz o zbyt małej wydajności w stosunku do prądu 
obciążenia, to w najlepszym przypadku zadziałają w zasilaczu jakieś 
bezpieczniki (jeżeli są) lub coś się nieodwracalnie uszkodzi. 

Zatem zasilacz dobiera się do obciążenia tak, aby nominalny prąd 
obciążenia (podaje go producent) był większy od średniego prądu 
pobieranego przez odbiornik. Optymalna wartość przewymiarowania 
to jakieś 25-30 % dla przypadku, kiedy urządzenia nie pochodzą 
z rodziny jednego producenta 

Napięcie nominalne też nie powinno być inne, niż wymagane przez 
odbiornik. Optymalna tolerancja to około +/- 10 %”

Stad informacja, ze Bluesound potrzebuje minimalnie 2,5A, zalecane jest 3A - żeby był zapas. Niezależnie czy ciągnie 1,5-1,8 chodzi o zapas dla zasilacza. Podłączając 5v 1A urządzenie się włączy, ale po czasie albo spali bezpiecznik, albo przegrzeje się zasilacz.

Zawsze jest lepiej mieć zasilacz czy który ma więcej amperów jako zapas, ponieważ urządzenie które zasila pobierze tyle ile potrzebuje i nie więcej, natomiast w druga stronę będzie to szkodliwe dla sprzętu. Wiec ja bym na Twoim miejscu @J4Z nie podłączał tego Allo 1A do bluesounda bo sobie załatwisz zasilacz, a cholera wie czy nie sam układ zasilania w BS

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaprzęgniesz osiołka do wozu z 3t węgla (może być ekogroszku) zamiast konia, to zepsuje się wóz czy osiołek?

40 minut temu, mateolo2 napisał:

Zatem zasilacz dobiera się do obciążenia tak, aby nominalny prąd 
obciążenia (podaje go producent) był większy od średniego prądu 
pobieranego przez odbiornik. Optymalna wartość przewymiarowania 
to jakieś 25-30 % dla przypadku, kiedy urządzenia nie pochodzą 
z rodziny jednego producenta 

Tu chodzi też o sprawność zasilacza, zwykle podaje się średnią niemniej jednak jest ona najwyższa przy 75-80% nominalnego obciążenia prądowego.

A takie niedopasowanie prądowe jak u J4Z traktowane jest w przybliżeniu jak praca w stanie zwarcia.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2023 o 03:45, mateolo2 napisał:

ale w porównaniu do niby wypasionego Sbooster’a to jest zimny

Cześć Mateusz. Mam na imię Adam. Gdy tylko „pojawiłeś” się na forum, po pierwszych Twoich wpisach „wlałeś” we mnie nadzieję, na choć wirtualne, ale spotkanie życzliwych, przyjaznych, kolegów. Bez zacietrzewienia, rozgoryczenia, zgorzkniałości, frustracji itp 

Jest Was wielu, gratuluję sobie zatem a Wam dziękuję.

Co do Sbooster. Mam dwa, używam z BS/interfejs od Pawła i Lumin. Oba po kilku godzinach „pracy” zachowują temperaturę, którą nazwę - pokojowa. 
Po odsłuchach zasilacze zawsze wyłączam przyciskiem.

Zachęcam Ciebie do podłączenia Noda, tak na próbę - analogowo.

I nalegam na opisanie obserwacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2023 o 17:29, mateolo2 napisał:

Mam nadzieję, że jak Paweł to przeczyta to się na mnie nie wkurzy, ale był na tyle kochany,

No kto tak dzisiaj o kimś się tu wypowiada :)

 

46 minut temu, AudioTube napisał:

spotkanie życzliwych, przyjaznych, kolegów. Bez zacietrzewienia, rozgoryczenia, zgorzkniałości, frustracji itp 

j.w.

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

Nodzik zasilała bakteria i problemu nie była

Co to za zasilanie? Mam nadzieję, że nie powerbank?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie,

Obiecałem opinie o zmianie tego zasilania. @River mi powiedział, że zmiana będzie tak duża jakbym kolumny wymienił. Nie za bardzo chciało mi się w to wierzyć (wybacz mi ten brak pełnego zaufania, ale sam rozumiesz). Oczywiście domysłem się, że jak ktoś słucha po dacu w BS to zmiana może być wyraźna, ale jako transport cyfrowy... no byłem mocno sceptyczny. 

Dzisiaj odpaliłem system tak jak zawsze rano do tak zwanych "domowych obowiązków", tła. Nie odsłuch. I po pierwszych sekundach, pierwszego utworu zatrzymałem się i mówię sobie "niemożliwe...". Usiadłem i odpaliłem kilka swoich utworów testowych i co mogę powiedzieć (nie będzie to długa recenzja) - wybaczcie przekleństwo, ale po prostu mnie wyj***ło z kapci.

Różnica jest POTĘŻNA - pierwszy raz streamingiem mam wrażenie, że przeskoczyłem CD! Po prostu WOW - ilość szczegółów,  kultura, przejrzystość dźwięku - jakbym ściągnął przysłowiowy kocyk z kolumn, który nie wiedziałem, że tam kiedykolwiek był. Siedzę teraz to pisząc i nie mogę się skupić bo gra system, od którego nie mogę się oderwać. Mam ciarki od stóp po czubek głowy. Może wyleje się teraz na mnie fala opinii o moim "placebo", ale ja tylko wtedy czytając to tylko się głośno zaśmieje, bo to co teraz słyszę sprawia, że nie chce mieć już żadnego innego system w życiu.

Inaczej mówiąc - POLECAM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy to lubi, powiedzieć "a nie mówiłem?". No mowilem przecież na pierwszej stronie już :). Wspomniałem też o tym koledze co zawłaszczył sobie wątek Wiima, twierdzący że transport to transport i że krasnoludki chyba prostują jedynki i zaokrąglają zera i nie ma opcji by coś grało lepiej po cyfrze. Ja już mam ten Twój etap za sobą i też wiem co usłyszałem po zmianie zasilania i trudno dyskutuje się z takimi typami. Powiem krótko, fajnie że wyrwało z kapci, człowiek nie żałuje wtedy wydajnej kasy i satysfakcja jest ogromna. Nie mam akurat super CD, pewnie to jest przyczyną, ale u mnie też cd nie ma startu do transportu i daca. Super, że zadowolony jesteś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wito76 napisał:

Każdy to lubi, powiedzieć "a nie mówiłem?". No mowilem przecież na pierwszej stronie już :). Wspomniałem też o tym koledze co zawłaszczył sobie wątek Wiima, twierdzący że transport to transport i że krasnoludki chyba prostują jedynki i zaokrąglają zera i nie ma opcji by coś grało lepiej po cyfrze. Ja już mam ten Twój etap za sobą i też wiem co usłyszałem po zmianie zasilania i trudno dyskutuje się z takimi typami. Powiem krótko, fajnie że wyrwało z kapci, człowiek nie żałuje wtedy wydajnej kasy i satysfakcja jest ogromna. Nie mam akurat super CD, pewnie to jest przyczyną, ale u mnie też cd nie ma startu do transportu i daca. Super, że zadowolony jesteś. 

Dzięki! Mądre słowa. Ja też nie zamierzam się z nikim kłócić i go próbować przekonać. Dla mnie to są lepiej wydane pieniądze na audio w stosunku do cena-uzyskana różnica w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, J4Z napisał:

Jak zwykle przesadzasz, ale wiadomo wpływ jest. Sam Ci to polecałem zamiast przewodu. Chociaż pamiętam jak byłeś podobnie podjarany po podpięciu Stratusa do wzmaka. 

W wolnej chwili sprawdź czy Ci teraz ten Rdac potrzebny. ;)

 

Nie uważam żebym przesadzał. Jak testowałem Daci to pisałem ze różnice mikro. Przy głośnikowych kablach tez mikro różnice opisywałem przy testach wielu drutów. Jakby to był rdac to pewnie nie byłby już potrzebny, ale Irdac na pewno potrzebny - to kompletnie innej klasy dac od poprzednika :) Bardzo się obecnie najaralem na denafrips ares II, topping D70 albo RME Adi 2 - żeby jeszcze bardziej wyciągnąć tego BS teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

A ja uważam. 🤷‍♂️

"Jeszcze nie sprawdziłem, ale już wiem."

Ok, pozdrawiam. 

No bo powszechnie wiadomo ze dac w BS nie jest najwyższej jakości. Miałem tutaj wątek o moim irdacu z liniówką i wiele osób włącznie z S4Home mówiło, ze takie porównania nie maja nawet sensu. Wiec mi się nawet kabli nie chce szczerze mówiąc przepinac

Ciezki z Ciebie człowiek do dyskusji, nie powiem 🤣🤣🤣

Rowniez gorąco pozdrawiam 😂

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, J4Z napisał:

Edytowałeś post. 

Edytowałem, ponieważ jak zawsze piszę z telefonu i słownik robi psikusy. @J4Z ja Cię na prawdę szanuje i Twoją sporą wiedzę na temat audio. Jesteś ważny członkiem tego forum - ja na prawdę nic do Ciebie nie mam, ale ciągle wyczuwam jakąś wrogość i czepliwość do mnie. Ja na prawdę wydaje mi się jestem uprzejmym, normalnym, szczerym gościem - przynajmniej tym się w życiu kieruję. Pokój bracie - mamy czasami odmienne zdania, ale mam nadzieję, że kiedyś na jakimś zjeździe uda się wypić wspólnie piwko i się poznać, wymienić doświadczeniami i po prostu polubić prywatnie :) A jakbyś był kiedyś w Warszawie to zapraszam na obiadek, kawkę i oczywiście wspólne posłuchanie muzyki.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, J4Z napisał:

Niestety, alkoholu nie pijam, ale jak będę kiedyś w Warszawie i będę miał czas, odezwę się. 

Ja w sumie tez nie 🤣 To kawkę albo piwko bezalkoholowe - ale fajnie, ze wstępnie przyjąłeś zaproszenie! Ciesze się :) Ugoszcze z należytym szacunkiem

1 godzinę temu, Amarok napisał:

Juz tu kiedyś na forum pisałem,  że to były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy wlasnie jeśli chodzi o zmianę zasilania w Node wraz zasilaczem.

No u mnie chyba tez…

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że mój zasilacz liniowy, który niby jest Chińczykiem ewidentnie jest robiony pod audiphonics pod kątem komponentów - ma poziom szumów na poziomie 100 mikrowoltów - zmierzone. Dla porównania oryginalny zasilacz w BS ma 2000. Oryginalny zasilacz PD Creative ma kosmiczne 6 mikrowoltów.. Więc jakby ktoś szukał porządnego i niedrogiego zasilacza liniowego to bardzo polecam ten z audiophonics. Po całym dniu grania nie grzeje się. Jak bluesound nie gra to po 10 minutach jest zimny. Na prawdę porządne urządzenie, mimo, że robione w chinach.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

ma poziom szumów na poziomie 100 mikrowoltów - zmierzone.

Kto mierzył? Ze specyfikacji wzięte? 100uV to dopiero taki aspirujący do miana niskoszumowego :), ale w jego opisie było wspomniane że ma niskoszumny stabilizator na pokładzie i jak sam widzisz to slychać. Te "kosmiczne" 6uV to dzisiaj standard, pełno jest już zasilaczy o takich parametrach Ja akurat mam oparty na LT3042, można popatrzeć na trochę słabszy prądowo LT3045 i oglądając specyfikację rzeczywiście parametry wyglądają obłędnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...