Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

9 godzin temu, AudioTube napisał:

Kiedy audiofile kładą się spać, pany fotografy właśnie wstają/złota godzina😊

No jesli chce sie gdzieś "dalej" dojechać i trafić w dobre warunki (złota godzina) nieraz może to tak właśnie wyglądać, że wstaje sie jeszcze "po ciemku". Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czy poważnie odbyła się tutaj dyskusja o brzmieniu kolumn na podstawie filmików nagranych telefonem? 🤣 No Panowie, nie żartujmy. Nie da się absolutnie NIC powiedzieć na podstawie takich filmów. 

A @River takie stwierdzenia, że Kef lepszy od Gato to też ciężka sprawa, bo to sprawa względna. 

Dla mnie Kef R3 to wybitne kolumny, ale w tej marce i ich dźwięku jest coś mocno z produktów konsumenckich. Kiedyś ktoś mi w salonie powiedział, że jak podłączają klientom kolumny i nic się nie podoba, to się podłącza R3 i bierze ;) To kolumna, która ciężko, żeby się nie podobała. 

Dla mnie Gato to po prostu bardziej wyrafinowane granie. I dla mnie lepsze (DLA MNIE ;) ). Już sobie nie wyobrażam powrotu do R3. Kocham swoje 15 :))
 

Wielu z nas po powrocie w zeszłym roku z AVS wymieniało 8 jako jedne z najlepiej brzmiących kolumienek na całych targach. Ja uważam, że na prawdę jest w nich coś z high endowego grania i ludzie się cieszą (włącznie ze mną), że można mieć tej klasy brzmienie nie wydając 20 tysięcy.

Z czasem może 30, no ale to już ponad 20 tysiecy 

 

najlepszego w nowym roku!!

IMG_0090.jpeg

IMG_0210.jpeg

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż… znów chodzą po głowie zmiany. Osłuchałem się GATO po uszy przez te kilka ostatnich dni. Nie potrafię powiedzieć, które kolumny są dla mnie lepsze, choć R3 i FM8 to zupełne przeciwieństwo, to każde z nich mają cechy, które bardzo mi się podobają. R3 były ze mną najdłuższą przygodą z kolumnami, to taka przygoda, gdzie spędziłem dziesiątki godzin śmigania po salonach i wypożyczania różnego sprzętu. Nic nie potrafiło zastąpić mi grania R3, ale nie wszystko udało się przesłuchać i wtedy myślałem, że R3 zamkną mój temat poszukiwań, ale wiadomo minął czas, kolumny wciąż mi się podobały, ale dopadła chęć spróbowania czegoś nowego. Teraz wpadły Gato, o których zawsze marzyłem, żeby spróbować posłuchać sobie dużej u siebie w domu i okropnie mi te kolumny się podobają, ale wczoraj przesiedziałem z refleksjami przy alko zero procent (tak pierwszy sylwester w domu bez większej imprezy przez pewną wyjątkowość w moim życiu, na którą czekam i muszę być w gotowości) i przemyślałem wszystko od nowa, udało mi się też wynegocjować pewne warunki z moją żoną, która zaczęła również wkręcać się w audio, normalnie oczy przecierałem, nie wierząc w to, że spędziła tyle czasu przy porównaniach, odsłuchach R3 VS FM8. Postanowiliśmy też sprzedać kilka gratów, których nie używamy, okazało się, że troszkę tego jest, a z tego oczywiście spiąć budżet na poszukiwania czegoś nowego, oczywiście tak się składa, że w styczniu mam dużo wolnego czasu i właśnie dlatego chciałbym to wykorzystać. Dlatego też wystawiam swoje GATO, jeśli ktoś jest zainteresowany GATO, to zapraszam na giełdę :]

Mam już coś na oku i będę informował na bieżąco.

Do siego roku! :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lukluk71 napisał:

No cóż… znów chodzą po głowie zmiany. Osłuchałem się GATO po uszy przez te kilka ostatnich dni. Nie potrafię powiedzieć, które kolumny są dla mnie lepsze, choć R3 i FM8 to zupełne przeciwieństwo, to każde z nich mają cechy, które bardzo mi się podobają. R3 były ze mną najdłuższą przygodą z kolumnami, to taka przygoda, gdzie spędziłem dziesiątki godzin śmigania po salonach i wypożyczania różnego sprzętu. Nic nie potrafiło zastąpić mi grania R3, ale nie wszystko udało się przesłuchać i wtedy myślałem, że R3 zamkną mój temat poszukiwań, ale wiadomo minął czas, kolumny wciąż mi się podobały, ale dopadła chęć spróbowania czegoś nowego. Teraz wpadły Gato, o których zawsze marzyłem, żeby spróbować posłuchać sobie dużej u siebie w domu i okropnie mi te kolumny się podobają, ale wczoraj przesiedziałem z refleksjami przy alko zero procent (tak pierwszy sylwester w domu bez większej imprezy przez pewną wyjątkowość w moim życiu, na którą czekam i muszę być w gotowości) i przemyślałem wszystko od nowa, udało mi się też wynegocjować pewne warunki z moją żoną, która zaczęła również wkręcać się w audio, normalnie oczy przecierałem, nie wierząc w to, że spędziła tyle czasu przy porównaniach, odsłuchach R3 VS FM8. Postanowiliśmy też sprzedać kilka gratów, których nie używamy, okazało się, że troszkę tego jest, a z tego oczywiście spiąć budżet na poszukiwania czegoś nowego, oczywiście tak się składa, że w styczniu mam dużo wolnego czasu i właśnie dlatego chciałbym to wykorzystać. Dlatego też wystawiam swoje GATO, jeśli ktoś jest zainteresowany GATO, to zapraszam na giełdę :]

Mam już coś na oku i będę informował na bieżąco.

Do siego roku! :]

Mam już coś na oku i będę informował na bieżąco.
 

Otwieram nieoficjalne zakłady bukmacherskie:

Dynaudio Special 25 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Może już czas na Bowersy? Po co się tak męczyć?

🙂

Miałem R3. Najpierw je wypożyczyłem na weekend. Nie byłem przekonany. Po paru tygodniach kupiłem przez internet, naprawdę z zamiarem ich posiadania jako drugiej pary kolumn. Kurczę, no nie jest to mój dźwięk. To naprawdę fajne kolumny. W stosunku do ceny oferują bardzo dużo.

Zastanawia mnie natomiast, jak możecie postrzegać ich granie jako otwarte, jasne i "na twarz". W mojej opinii są to jedne ze spokojniejszych kolumn. Dla mnie to był właśnie powód ich zwrotu po konfrontacji z B&W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

No cóż… znów chodzą po głowie zmiany. Osłuchałem się GATO po uszy przez te kilka ostatnich dni. Nie potrafię powiedzieć, które kolumny są dla mnie lepsze, choć R3 i FM8 to zupełne przeciwieństwo, to każde z nich mają cechy, które bardzo mi się podobają. R3 były ze mną najdłuższą przygodą z kolumnami, to taka przygoda, gdzie spędziłem dziesiątki godzin śmigania po salonach i wypożyczania różnego sprzętu. Nic nie potrafiło zastąpić mi grania R3, ale nie wszystko udało się przesłuchać i wtedy myślałem, że R3 zamkną mój temat poszukiwań, ale wiadomo minął czas, kolumny wciąż mi się podobały, ale dopadła chęć spróbowania czegoś nowego. Teraz wpadły Gato, o których zawsze marzyłem, żeby spróbować posłuchać sobie dużej u siebie w domu i okropnie mi te kolumny się podobają, ale wczoraj przesiedziałem z refleksjami przy alko zero procent (tak pierwszy sylwester w domu bez większej imprezy przez pewną wyjątkowość w moim życiu, na którą czekam i muszę być w gotowości) i przemyślałem wszystko od nowa, udało mi się też wynegocjować pewne warunki z moją żoną, która zaczęła również wkręcać się w audio, normalnie oczy przecierałem, nie wierząc w to, że spędziła tyle czasu przy porównaniach, odsłuchach R3 VS FM8. Postanowiliśmy też sprzedać kilka gratów, których nie używamy, okazało się, że troszkę tego jest, a z tego oczywiście spiąć budżet na poszukiwania czegoś nowego, oczywiście tak się składa, że w styczniu mam dużo wolnego czasu i właśnie dlatego chciałbym to wykorzystać. Dlatego też wystawiam swoje GATO, jeśli ktoś jest zainteresowany GATO, to zapraszam na giełdę :]

Mam już coś na oku i będę informował na bieżąco.

Do siego roku! :]

A moze coś na powazniej np Kudos :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Dla mnie to był właśnie powód ich zwrotu po konfrontacji z B&W.

Grupa B&W coś bardzo mocna w tym roku na forum. ;) 

@LukLuk Nie słuchaj ich, pozostań w strefie marek z klimatem. Większe Gato, Xaviany lub Dynaudio. @Prawie Audiofil dobrze prawi. Special 25 sam bym posłuchał. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkel74 napisał:

To będzie po prostu coś nowego. Znowu faza euforii, oczarowania, miesiąc miodowy minie i czas rozejrzeć się za czymś nowym ;)

W pewnym momencie swojej podróży w ten właśnie sposób przerobiłem dużą ilość kolumn. Niczego nie żałuję, ale było to męczące. Teraz osiadłem. I siedzę na Gato fm-15 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafał S napisał:

Grupa B&W coś bardzo mocna w tym roku na forum. ;) 

@LukLuk Nie słuchaj ich, pozostań w strefie marek z klimatem. Większe Gato, Xaviany lub Dynaudio.

No chyba nie odbierasz B&W tworzenia klimatu 😶. A to że jest on surowy a  nie przytulny, to już inna sprawa. R3 to granie po przeciwnej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

No chyba nie odbierasz B&W tworzenia klimatu 😶. A to że jest on surowy a  nie przytulny, to już inna sprawa. R3 to granie po przeciwnej stronie.

KEF R3 jest po środku. Dlatego każdy test, każda opinia na temat tych kolumn, opisuję je jako neutralne. Tak jak mateolo2 który przez długi okres miał te kolumny i ja to potwierdzam, bo tak samo je odbieram.

Ciemne to mogę nazwać teraz swoje FM8, ciemne i gęste, choć nie są aż takie ciemne, ale słuchając bezpośrednio po R3 to właśnie Gato są ciemne a R3 z iskrą. Gdzie po takim przełączeniu FM-8 na R3 właśnie jesteś atakowany informacjami, detalicznością, dźwiękiem który jest podzielony na kawałki,z wielkim wokalem i wielką średnicą, a to że R3 mają przy okazji (JAK NA MONITORY) duży bas, i nie iskrzą na górze, to nie czyni ich ciemnymi, trzeba pamiętać że granie to nie tylko góra i dół, ale też środek, a R3 potrafią grubo polecieć środkiem, stąd właśnie opinię że przy wokalach słychać każde przełknięcie śliny. Ale to już pisałem, tak samo jak sporo jest testów na YT które to potwierdzają. 

Ale to dynaudio wpisuję na listę :D

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

No chyba nie odbierasz B&W tworzenia klimatu 😶. A to że jest on surowy a  nie przytulny, to już inna sprawa.

Napisałem pół żartem. Oczywiście szanuję Bowersy i nie neguję ich zalet. Natomiast z tego, co pisze Łukasz, wnioskuję, że albo on sam, albo jego Lyngdorf może nie być do końca kompatybilny z graniem B&W.

Tonalnie Kefy to chyba jeszcze nie jest drugi biegun w stosunku do Bowersów. Już prędzej Dynaudio (szczególnie z serii Contour), Xaviany (np. Ambra) czy - sądząc z opisów - Gato (FM15).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S jasne. Ironia. To czasem broń obosieczna. Rozumiemy się. 

Ja, kiedy tak sobie słucham coraz to innych kolumn, dochodzę do wniosku, że jednak nomenklatura, a w zasadzie jej brak stanowi spory problem. Dla mnie mnie moje kolumny są muzykalne. Dlaczego? Pogadajmy w innym wątku 😀

Aha. A Łukasz, sądząc po Jego wpisach  nie polubi B&W. No i też świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzesiek202 napisał:

@Rafał S jasne. Ironia. To czasem broń obosieczna. Rozumiemy się. 

Ja, kiedy tak sobie słucham coraz to innych kolumn, dochodzę do wniosku, że jednak nomenklatura, a w zasadzie jej brak stanowi spory problem. Dla mnie mnie moje kolumny są muzykalne. Dlaczego? Pogadajmy w innym wątku 😀

Aha. A Łukasz, sądząc po Jego wpisach  nie polubi B&W. No i też świetnie.

nie tyle co nie polubię, a tyle że polubiłem. Chociaż doceniam kunszt i rozumiem za co można lubić BW. Ale to nie mój kierunek:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

🙂

Miałem R3. Najpierw je wypożyczyłem na weekend. Nie byłem przekonany. Po paru tygodniach kupiłem przez internet, naprawdę z zamiarem ich posiadania jako drugiej pary kolumn. Kurczę, no nie jest to mój dźwięk. To naprawdę fajne kolumny. W stosunku do ceny oferują bardzo dużo.

Zastanawia mnie natomiast, jak możecie postrzegać ich granie jako otwarte, jasne i "na twarz". W mojej opinii są to jedne ze spokojniejszych kolumn. Dla mnie to był właśnie powód ich zwrotu po konfrontacji z B&W.

A co bylo nie tak z R3 jesli mozna wiedziec? Mam 706 S2 i wedlug mnie R3 lepszejsze, chociaz przyznam szczerze, ze 706 dlugo juz nie sluchalem. Pamietam, ze pierwsze wrazenie jakie bylo po podlaczeniu R3 wyciagnietych prosto z pudelka to byl bardziej namacalny wokal w stosunku do 706. W 706 byl na linii kolumn, w R3 troche wysuniety do przodu i bardziej "czarowal", bardziej szczegolowy. Dolu w R3 na poczatku jakby w ogole nie bylo w porownaniu do 706, ale po 40-50h bardziej roznorodny w R3, chociaz jakby bardziej w tle. W 706 wydaje sie blizej srednicy. Gora bardziej napowietrzona w 706, ale w R3 znowu bardziej szczegolowa, roznorodna. Tutaj z kolei 706 mialy latwiej, bo od poczatku wyciagnalem firmowe zworki i graly ze zworkami Tellurium Q Black II. W R3 zmienilem zwory dopiero po 40-50h wygrzewania i pamietam, ze gora sie otworzyla i zrobila jeszcze bardziej szczegolowa, roznorodna, zaczela w koncu "czarowac" jak 706. Niestety pozniej juz nie sluchalem 706, bo R3 jak dla mnie byly od nowosci lepsze praktycznie we wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...