Skocz do zawartości

Prośba o polecenie używanego daca do 2,5k


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Wiem, że tutaj ostatnio zakładam wątek za wątkiem, ale cóż - po to jest forum, a ja mam pytania. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe.

Mianowicie szukam nowego daca. Obecnie posiadam Arcama Irdaca z zasilaczem liniowym Sbooster - sami mi tego daca tutaj poleciliście kiedyś i na prawdę jest super w swojej kasie. Zasilacz liniowy też swoje robi. Jednak zmieniam teraz cały swój system i będę wszystko opierał o daca (transport tidal, transport cd i tv) i chciałbym wskoczyć na poziom wyżej. 

Jest tego sprzętu na runku od cholery. Mnie interesują tylko i wyłącznie sprzęty używane (mogą być starsze byleby miały max to 192 khz). Mój budżet to około 2,5 tysiąca. Jedynym tak na prawdę wymogiem jest to, żeby ten dac miał 2 wejścia coaxialne i jedno optyczne (Bluesound, transport Cd, Tv) - tutaj niestety pojawia się problem bo wiekoszsc darów ma po jednym coaxialb i optycznym :( więc od razu mam ograniczony wybór. Ewentualnie z optycznego jestem w stanie zrezygnować i do tv kupić sobie jakiegoś taniego daca z allegro za 100 zł typu fito i przez niego puszczać tv. Fajnie by było też, żeby ten dać miał opcje wyświetlania próbkowania jaki dostaje sygnał (tego mi w irdac brakuje). Jarają mnie tez ekraniki jak w tych Chińczykach, ale to oczywiście nie jest dla mnie najważniejsze. Bardzo by mnie cieszyło, żeby miał już na pokładzie zasilacz liniowy a nie zewnętrzny impulsowy, który wymagałby zmiany na liniowy. 

Moim takim pierwszym strzełem był topping d70/d70s, ale tutaj niestety jedno optyczne i coaxialne - a czytałem mega dużo pozytywnych recenzji o nim i porównań do Aresa II, ale niestety. W ogóle wszystkie te chińskie daci z tego co widzę maja tylko po jednym każdego typu. 

Moim marzeniem jest Denafrips Ares, ale na niego mnie po prostu nie stać. Na niemieckich portalach ogłoszeniowych da się znaleźć RME Adi 2 za około 2,5 tysiąca, ale ten sam problem z gniazdami co w toppingu :/ 

No i przeglądam od wczoraj olx, ebay i widziałem np Roksana K3 Dac - za 2000 - super cena. Ale też problem z mała ilością gniazd. Inną opcją jest musical fidelity mx dać - ale tutaj nie mam żadnego pojęcia o klasie brzmienia itd. Pojawiają się też jakieś daci od np project DAC Box DS2 ultra - tylko pytanie czy to nie będzie skok w bok względem arcama. Hegeli raczej nie chce bo mam złe doświadczenia po ich wzmacniaczach. Myślałem o dacmagic 200m, ale ma średnie opinie - podejrzewam, że to by była podobna klasa do irdaca.

No i nie wiem... jakieś macie propozycje może? Czy jednak z takim budżetem trzymać się tego irdaca bo nic lepszego się nie kupi?

Jeśli chodzi o dźwiękowe preferencje - to mój wzmacniacz gra dosyć ciepło i analogowo, kolumny są szczegółowe i szybkie. Na pewno nie chciałbym, żeby był to dać w stylu audiolab, który bardzo rozjaśnia brzmienie i dodaje "iskierki". Lubie brzmienie dagmagica plusa, który kiedyś mialem - był on dosyć jasny, ale miał tez fajnego kopa na dole i życie w sobie. Irdac jest raczej dociążonym, cieplejszym graniem (ale nadal blisko neutralności) z fajnym dociążeniem. Podejrzewam, też ze mój budżet nie jest na tyle wysoki, żeby wybrzydzać dźwiękowo. Chciałbym po prostu mieć klasę wyżej dźwiękowo daca niż mój irdac. 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stach_s napisał:

Hej @mateolo2 obczaj wyszukiwarke hifishark.com

znam ją - i co sugerujesz? 

3 minuty temu, Wing0 napisał:

LKS 003. Powinien mieć wszystkie gniazda jakie Ci pasują ;).

zaraz obczaje :)

4 minuty temu, Wing0 napisał:

LKS 003. Powinien mieć wszystkie gniazda jakie Ci pasują ;).

No wyglada kozacko! A to dobrze jest bo o marce nie słyszałem... Pytanie czy lepsze od irdaca. Posiadasz prywatnie?

Od razu też mówię, że to nie musi być nic co jest obecnie do sprzedania, a co po prostu da się w takim budżecie dorwać. Nie spieszy mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Miałem go z rok mniej więcej, w tej kasie bardzo dobry DAC. Amareno na pokładzie. Budowę widzisz. Tyle napisze. :) Mogę polecić z czystym sumieniem. 2.5-2.7 tyś zł chodzi.

Widzę, że to Chińczyk - nie zapali się czy coś 😂? Wyglada super

A z czym go porównywałeś?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było kilka, ale nie o to chodzi. To po prostu dobry DAC nie płaczę za nim, ale był bardzo solidnym źródłem przez dłuższy czas. Mógłby grać dalej w systemie na spokojnie. Pasował do toru, miał masę gniazd, odtwarzał wszystko. Jest o nim potężny wątek odnośnie modów. Poczytaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz

Posiadasz świetnej klasy audio. 
Zachęcam Cię, byś dał sobie „czas” i tylko słuchał i próbował znaleźć radość z odsłuchów, brzmienia. 
I tak „czuję”, że tak jest.

A gdy się już nasłuchasz, to nadwyżkę kasiory proszę przeznacz na „inne” kolumny/monitory. 


„przewaliłem” grubo ponad 10 różnych wzmocnień, wiele źródeł, nawet i kable były. Zawsze było „wow”. Ale…trwało krótko i znowu zaczynało „swędzieć”. 

Jestem po Twojej stronie, bo fajnie mi, gdy czytam takie Twoje różne posty. I będę czytał dalej😊👍





 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AudioTube napisał:

Mateusz

Posiadasz świetnej klasy audio. 
Zachęcam Cię, byś dał sobie „czas” i tylko słuchał i próbował znaleźć radość z odsłuchów, brzmienia. 
I tak „czuję”, że tak jest.

A gdy się już nasłuchasz, to nadwyżkę kasiory proszę przeznacz na „inne” kolumny/monitory. 


„przewaliłem” grubo ponad 10 różnych wzmocnień, wiele źródeł, nawet i kable były. Zawsze było „wow”. Ale…trwało krótko i znowu zaczynało „swędzieć”. 

Jestem po Twojej stronie, bo fajnie mi, gdy czytam takie Twoje różne posty. I będę czytał dalej😊👍





 

Dzięki, to już któryś Twój post, który czytam w odpowiedzi na moje wypociny na forym i za każdym razem czuć w nim tyle uprzejmości i klasy - musisz być mega fajnym człowiekiem w "realu" :) To taki komplemencik

Jeśli chodzi o moje audio. Bardzo dziękuję za miły komentarz dotyczący systemu. No faktycznie młody jestem audiofil i ciągle mnie "swędzi". Natomiast mam poczucie, ze mam świetnej klasy audio (w moim budżecie), ale mam puczucie, ze właśnie wypadałoby do niego wrzucić daca o trochę wyższej klasie brzmienia...

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2500 zł z tego co miałem mogę polecić Mytek 192 DSD, ma chyba wszystko czego potrzebujesz łącznie z cyfrową regulacją głośności. Produkt Made in Poland, solidnie zbudowany. 

Gdyby Ci zależało na MQA to Gustard x16, ale on u mnie jasno grał, choć wtedy miałem Focale. U Amira wypadł wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, soberowy napisał:

Do 2500 zł z tego co miałem mogę polecić Mytek 192 DSD, ma chyba wszystko czego potrzebujesz łącznie z cyfrową regulacją głośności. Produkt Made in Poland, solidnie zbudowany. 

Gdyby Ci zależało na MQA to Gustard x16, ale on u mnie jasno grał, choć wtedy miałem Focale. U Amira wypadł wyśmienicie.

Gustard x16 mnie interesował, ale tez tylko jeden coaxialne cholera... Co to za plaga :) A mytek podobno mocno gra średnica i trzeba uważać na elementy towarzyszce. Bałbym się go trochę z r3. Ale poczytam!

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Czemu taki wymog na liczbe wejsc? Dodatkowy spdif switch nie wystarczy?

Tak jak w pierwszym poście opisałem 

23 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Weź sobie nowego toppinga dx3 pro+. Wydasz mniej, więcej zostanie na inne rzeczy:)

Dzieki, ale wątpię żeby to przeskoczyło mojego obecnego…

A może salony coś podpowiedzą? Pewnie Wy tego słyszeliście najwiecej, wiec będę wdzięczny bardzo za jakieś podpowiedzi. Wiem, ze głupio Was pytać o używany sprzęt, ale w końcu tez jesteście kolegami po fachu ;) 

@Q21 @Top Hi-Fi & Video Design @S4Home @rms.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Napisales, ze ma byc 2+1, a ja pytam, czemu nie zewnetrzny switch spdif? W DACach wejscia cyfrowe raczej nie pracuja jednoczesnie.

Bo optycznego potrzebuje jednego. Problem jest znaleźć 2 coaxiale w dacu, a takich switchy nie konarze plus nawet gdyby było to wolałbym tego nie rozdzielać. Nie po to inwestuje w dobry kabel coaxial itd, żeby potem switch mi tam mieszał :) takie zdziadziale podejście, No ale coz. Chce mieć jeden klocek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

Wiem, że tutaj ostatnio zakładam wątek za wątkiem, ale cóż - po to jest forum, a ja mam pytania. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe.

Ja tu często wpadam i sobie tylko czytam, troche mam za zle wlasnie.

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

Jednak zmieniam teraz cały swój system i będę wszystko opierał o daca (transport tidal, transport cd i tv) i chciałbym wskoczyć na poziom wyżej. 

Powiedz mi, gdzie w momencie tej zmiany zostana wszystkie Twoje wczesniejsze pytania? Taki byles zadowolony ostatnio, ze swojego zestawu, chociaz pytan miales ciagle mnostwo. W wiekszosci Twoich watkow, po pewnym czasie sam sobie odpowiadasz na pytania. Szukasz daca (gdzie kilka sam opisujesz, ale jednak odpuszczasz), jednoczesnie piszac, ze zmieniasz caly system, to czego oczekujesz?

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Powiedz mi, gdzie w momencie tej zmiany zostana wszystkie Twoje wczesniejsze pytania? Taki byles zadowolony ostatnio, ze swojego zestawu, chociaz pytan miales ciagle mnostwo. W wiekszosci Twoich watkow, po pewnym czasie sam sobie odpowiadasz na pytania. Szukasz daca (gdzie kilka sam opisujesz, ale jednak odpuszczasz), jednoczesnie piszac, ze zmieniasz caly system, to czego oczekujesz?

Nie rozumiem trochę co masz na myśli. 
 

Ale to nieważne - odpowiedz jest taka, ze bawię się w audio - ciagle coś zmieniam, eksperymentuje, mam mnóstwo pytan, chce się uczyć, zachwycam się, czasami zawodzę, próbuje różnych rzeczy, dziele się swoimi doświadczeniami, chce ciagle poznawać nowe rzeczy. Inaczej mówiąc przeżywam to hobby po swojemu.

I nie ma co tego ciągnąć, bo chciałbym, żeby w tym wątku była mowa o dacach, a nie moim podejściu do audio. Każdy to robi po swojemu. 
 

Pozdrawiam i czekam na kolejne ewentualne propozycje fajnych klocków! :) 
 

p.s. A jak masz za zle to nie czytaj moich wątków i będzie Ci lepiej :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mateolo2 napisał:

Nie rozumiem trochę co masz na myśli. 
 

Ale to nieważne - odpowiedz jest taka, ze bawię się w audio - ciagle coś zmieniam, eksperymentuje, mam mnóstwo pytan, chce się uczyć, zachwycam się, czasami zawodzę, próbuje różnych rzeczy, dziele się swoimi doświadczeniami, chce ciagle poznawać nowe rzeczy. Inaczej mówiąc przeżywam to hobby po swojemu.

I nie ma co tego ciągnąć, bo chciałbym, żeby w tym wątku była mowa o dacach, a nie moim podejściu do audio. Każdy to robi po swojemu. 
 

Pozdrawiam i czekam na kolejne ewentualne propozycje fajnych klocków! :) 
 

p.s. A jak masz za zle to nie czytaj moich wątków i będzie Ci lepiej :)

Ladnie piszesz, ale bez sensu. Na przyklad temat „dla kolegi”, gdzie szukales wyboru miedzy wiim, a taga (chyba), w ktorym sam sobie rozstrzygnales ten wybor.. A! To nie Ty z miesiac temu zakladales watek, z pozegnaniem i deklaracja, ze nie bedziesz sie udzielal? 
Czasami nie da sie nie czytac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Ladnie piszesz, ale bez sensu. Na przyklad temat „dla kolegi”, gdzie szukales wyboru miedzy wiim, a taga (chyba), w ktorym sam sobie rozstrzygnales ten wybor.. A! To nie Ty z miesiac temu zakladales watek, z pozegnaniem i deklaracja, ze nie bedziesz sie udzielal? 
Czasami nie da sie nie czytac ;)

Zakładałem, ale zostałem przekonany, żeby zostać bo jak się okazało bardzo wielu osobom (o zgrozo, nieskromnie mówić) zależało, żeby czytać to co piszę. 

5 minut temu, no_i_fajnie napisał:


Czasami nie da sie nie czytac ;)

Dzięki :) Traktuję to jako komplement

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Zakładałem, ale zostałem przekonany, żeby zostać bo jak się okazało bardzo wielu osobom (o zgrozo, nieskromnie mówić) zależało, żeby czytać to co piszę. 

Zostales, z przytupem. Po prostu, mam wrazenie, ze zaraz zalozysz temat, w ktorym zapytasz, co sie stanie, przekladajac kolumne 50cm dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...