Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

Powinno być tak że jest ustalony utwór/utwory przez wszystkich. Wtedy by było łatwiej ocenić sprzęt. A tak jak większość słyszała jakieś dziwne kawałki i to po raz pierwszy w życiu,  to trudno wyrobić jakąkolwiek opinię o danym sprzęcie. A nikt nie będzie siedział w danym pokoju po 1h aby ocenić sprzęt. Bo jest tego dużo... A tak jakby coś wpadło w ucho to łatwiej by było porównać jedno z drugim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majkel74 napisał:

No i nie trzeba czekać 5 min aż coś się zacznie dziać, co w warunkach wystawowych jest bezcenne.

Żebyście nie myśleli, że się czepiam, to na mnie ten utwór robił piorunujące wrażenie gdy byłem małolatem i słuchałem go na walkmanie czy u kumpli na kasetowych Kasprzakach będących kopiami jakiegoś Grundiga. Jednak w 1986 roku moja mama przytargała z Czechosłowacji winyl i puściliśmy to właściwym sprzęcie. Wtedy się trochę rozczarowałem. 

Remaster z 1996 trochę poprawia sytuację, ale nadal mam niedosyt. Dla mnie ten utwór jest momentami nierówny. Są momenty gdy bas wydaje mi się płytki, gdy w innych momentach potrafi zdecydowanie lepiej dopełnić dźwięk.

Płytę kocham, ale szczerze mówiąc najczęściej pomijam 3 pierwsze utwory. So Far Away i Walk of Life najmniej lubię, a Money for Nothing jest akurat pomiędzy. Za to resztę płyty od Your Latest Trick kocham miłością dozgonną.

W każdym razie to nie jest mój utwór testowy. W ciągu niemal 40 lat od wydania tej płyty pojawiło się wiele ciekawych propozycji pozwalających mi na to by lepiej się zapoznać z możliwościami sprzętu.

Rozumiem jednak argumentację, że każdy ten utwór dobrze zna.

Tylko się zastanawiam czy ja z moimi o nim przemyśleniami jestem odosobniony.

6 minut temu, Carmion napisał:

Powinno być tak że jest ustalony utwór/utwory przez wszystkich. Wtedy by było łatwiej ocenić sprzęt. A tak jak większość słyszała jakieś dziwne kawałki i to po raz pierwszy w życiu,  to trudno wyrobić jakąkolwiek opinię o danym sprzęcie. A nikt nie będzie siedział w danym pokoju po 1h aby ocenić sprzęt. Bo jest tego dużo... A tak jakby coś wpadło w ucho to łatwiej by było porównać jedno z drugim. 

No nie. Tu w końcu są różne sprzęty, projektowane z innymi założeniami brzmieniowymi. Coś, co się na jednym zestawie sprawdzi inny zestaw może dobić. Wystawca prezentuje to co chciałby najbardziej pokazać.

Szkoda, że czasami muzyka, którą puszcza trafia do niewielkiej ilości słuchaczy. Dlatego rozumiem Dianę Krall, Pink Floyd czy nawet Dire Straits (ale niekoniecznie Money for Nothing). 

Money for Nothing w salonie audio to chyba tak samo jak Stairway to Heaven w sklepie gitarowym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majkel74 napisał:

Niestety mam niedosyt „poznawczy” gdyż muzyka puszczana w 3/4 pokojów to było coś dziwnego… Zastanawiam się czy naprawdę ludzie słuchają tego w domach?  Przez 5 min nic się nie dzieje, potem jakieś dziwne dźwięki… jak przy czymś takim można sobie wyrobić opinię o jakimś sprzęcie? Albo jakiś mjuzik relaksacyjny jak w windzie lub w poczekalni u dentysty. Jak w końcu usłyszałem Money for nothing w pokoju z Dali, odetchnąłem z ulga.

Właśnie miałem się Was pytać o muzykę. Czy wpadło coś w ucho, jakieś nowe i ciekawe brzmienia. 

PS Dire Straits to raczej stały bywalec takich imprez? W szczególności chyba "You and Your Friend".

24 minuty temu, RoRo napisał:

Adaptacje akustyczne w pokoju 616 Nautilus (hotel Sobieski) wykonała i ustawiła  krakowska firma PROTONE, Alwernia,  ul. Kasztanowa 20a. Działa na rynku od 13 lat, rozmawiałem z jej założycielem-to Pan Robert Kramarz.

Pozdrawiam

Dzięki.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Adi777 napisał:

Co to za kolumny? Kojarzę je, ale nie pamiętam nazwy. Te dwa urządzenia po lewej. Matko i córko, ale brzydale. Jedno z nich to na pewno DAC. Jeden z najdroższych na świecie. A fuj!!!

Na zdjęciu na bocznej ściance kolumny widać nazwę firmy, choć to logo da się pewnie przeczytać na kilka sposobów 😉

Co do muzyki to dla mnie ciekawym odkryciem jest ta pozycja: 

image.jpeg.202715fa1d4ea43deb864f9b3f1f0b78.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Adi777 napisał:

Pamiętasz nazwę tych z drugiego zdjęcia?

Wyszedłem i nawet nie sprawdziłem nazwy, a szkoda bo chyba z monitorów najbardziej mi się podobały. Być może nawet pokój był dla nich za mały, bo potrafiły zagrać dość mocnym basem. 
Ale może tomek4446 będzie wiedział, bo widziałem że też go zatrzymały na dłuższą chwilę.

1 godzinę temu, majkel74 napisał:

Ostatni utwór The coal train nie dość ze ciekawy to nagrany z ogromna rozpiętością dynamiczną. Cała płyta ciekawa i świetnie nagrana.

Sprawdziłem dzisiaj swojego Shazzama z wystawy i też mam ten utwór. Widać nie tylko mi wpadł w ucho. Znalazłem ten album na Apple Music, będzie słuchane. 👍🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...