Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Fyne Audio


marcinsz

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu szukam wzmacniacza do Fyne Audio F500. Bardzo podobał mi się Hegl H120 i  Copland 70. Oba wzmacniacze grają super z przewagą Copland. Bardziej skupiam się na Copland ze względu na jego średnicę . Jest po prostu świetna .Wokale i  ich czystość robią wrażenie . W głowie jednak pojawia się taki lekki niedosyt . Brakuje mi w nim tego co ma Hegl. Tzn tej góry i tej analizy dźwięku. Dzwięk w Heglu odrywa się i czaruje . W Copland ten czar robi średnica. Bas też bardziej podoba mi się w Heglu. Jest go mniej niż w Copland ale to akurat mi pasuje że względu na słabą akustykę w pomieszczeniu. Copland jak dla mnie za dużo pompuje basu i jest on taki jakiś .... nie umiem tego określić. Co można posłuchać do kwoty 10tys.  Czytałem już o Marantz n40 Vincent 228. Moon 240i wzmacniacz musi mieć choć jedno wejście optyczne. Co słuchaliście i co można polecić do tej kwoty.( Czym mniej tym lepiej👌Copland to świetny piec ale chyba nie jestem na niego gotowy. Może kiedyś . Na chwilę obecną szukam coś co mnie oczaruje . Może być coś co ma dopalacze na średnicy .  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon na pewno zaczaruje średnicę :) To jest świetny element tego wzmacniacza. Vincent podobnie, ale na pewno ociepli dźwięk. Ciężko mi określić jak zgra się Marantz, ale powinno być przyjemnie, zwłaszcza że ich nowe produkty mają nieco inną górę. Warto spróbować. 

W podobnym budżecie warto rozważyć też Audiolaba 9000A, przyjemna średnica, muzykalne podejście, góra też powinna zaczarować. Sprawdziłbym też Atolle, Roksana K3. Opcji jest troche, a F500 doceniają lepsze wzmacniacze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Moon na pewno zaczaruje średnicę :) To jest świetny element tego wzmacniacza. Vincent podobnie, ale na pewno ociepli dźwięk. Ciężko mi określić jak zgra się Marantz, ale powinno być przyjemnie, zwłaszcza że ich nowe produkty mają nieco inną górę. Warto spróbować. 

W podobnym budżecie warto rozważyć też Audiolaba 9000A, przyjemna średnica, muzykalne podejście, góra też powinna zaczarować. Sprawdziłbym też Atolle, Roksana K3. Opcji jest troche, a F500 doceniają lepsze wzmacniacze :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce jak najlepiej ulokować kase i nie szukać już minusów. Z Roksana słuchałem Blacka 

1 minutę temu, Kraft napisał:

Jak szukasz poprawy, to za te 10 000 zł kup lepsze kolumny. Te Fyne to nie jest mistrzostwo świata. Nie mają jeszcze tego czegoś (piszę na podstawie odsłuchu podłogówek opartych na tych samych przetwornikach). 

A jaki masz teraz wzmacniacz? 

Kolum nie mieniam. Fyne muszą zostać. Mam jeszcze jeden system i tam mam Elaca z napędem Rotela. Szukam coś do tych monitorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Elicit mk5 ma optyka (brzmienie gęste, nasycone, bez ofensywnej górnej średnicy). Przy Coplandzie CSA 70 - przy dłuższym zapoznaniu z tym piecykiem mi trochę przeszkadzał wyższy środek - za ofensywny - zwróć na to uwagę!. Do tego grając z wbudowanego w Coplandzie  przetwornika niskie tony są wyraźnie poluzowane, dynamika jest bardzo przeciętna. Moim zdaniem Rega Elicit mk5 jest wzmacniaczem zwyczajnie lepszym od Coplanda CSA 70. 

A jak ma być taniej to może posłuchaj jeszcze Regi  Elex mk4 - też ma optyka. Tylko tutaj brzmienie nie będzie tak dociążone jak w droższej Redze no ale Ty chcesz lekkiego grania więc powinno być w punkt. 

No i obie ww Regi mają średnicę o wiele, wiele bardziej angażującą, namacalną, bogatą jak Hegle bo tu akurat średnica jest zdystansowana, bez emocji, bez zaangażowania, totalne zobojętnienie, nic ciekawego. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KrólKiczu napisał:

A czemu tak bardzo uparłeś się na te fyne? Za 6k masz na olx wyższą wersję tych monitorów. Po sprzedaży obecnych, możesz mieć zapewne lepsze kolumny, niż te które masz a i na fajny wzmacniacz zostanie.

https://www.olx.pl/d/oferta/fyne-audio-f-500-sp-standy-CID99-IDSP6mU.html

 

Dopiero co je kupiłem a kiedyś kiedyś ich słuchałem i bardzo mi się podobają. Kupiłem je za mega fajne pieniążki.Tak że zostają. Nie musi być to piec za 10 tys ale słuchając ich np z Roksana Black Coplanda i Hegl mi się osobiście mega podobają. Nie napinam się na mega drogi piec bo 10 tys to już uważam spora kwota ale wiem że one potrafią się odwdzięczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinsz witaj. 
Zrozumiałem co napisałeś i czego potrzebujesz. Nie doradzę, ponieważ nie mam „wiedzy”

Ale o ile zechcesz, napisz proszę co masz na myśli  

1 godzinę temu, marcinsz napisał:

słabą akustykę w pomieszczeniu

Przeczytałem dalej, czytam o …pompowaniu basu. W jakim utworze? Mam wolny wieczór, chętnie posłucham. 
Nie ma sprawy, gdybyś nie miał ochoty. Czytam i widzę kilka porad. Ważne, byś Ty był zadowolony. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 

Do kwoty 10000 - jesli bys mial szczescie moze znajdziesz za tyle  Gato Audio DIA 250s - polecam. Uzywam z Pylon Audio Diamond 25.

Wzmacniacz ktory tym modelem zastapilem to Cambridge Audio CXA81 - roznica z cenie duza ale w jakosci juz bardzo, bardzo nie wielka.

Tak ze te dwa , chyba ze masz ochote poszperac na rynku, porownac wieksza ilosc wzmacniaczy pod kazdym wzgledem to jak najbardziej radze tak zrobic. Warto.

Nabierzesz doswiadczenia i moze czegos sie dowiesz.

Jesli juz na teraz no to te ktore wymieniles i porownaj z tymi ktore ja polecam.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grzegorz. napisał:

Jeśli do10 tys. i masz problemy z akustyką oraz potrzebujesz wejście optyczne to zdecydowanie rozważ Buchardt i150. Doskonale działa tam funkcja LLE, która jest bardzo przydatna podczas cichych odsłuchów: www.olx.pl/d/oferta/buchardt-audio-i150-gwarancja-CID99-IDTrRmg.html

Burchard i 150 no tez fajna zabawka. Tyle ze jesli chodzi o moc Gato jest duzo mocniejsze I cena jest prawie taka sama.

Ale to juz zalezy od tego co jest potrzebne 

 

i150-1_deeb26d1-2584-48d8-8e0f-9c699f5372a1.webp

dia-250s_persp_black_grey_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Moim zdaniem Rega Elicit mk5 jest wzmacniaczem zwyczajnie lepszym od Coplanda CSA 70. 

Ty masz u Regi jakieś profity, za lobbowanie marki?

😁

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

No i obie ww Regi mają średnicę o wiele, wiele bardziej angażującą, namacalną, bogatą jak Hegle bo tu akurat średnica jest zdystansowana, bez emocji, bez zaangażowania, totalne zobojętnienie, nic ciekawego. 

Hegle nie kolorują tak barwy jak inne wzmaki, stąd pewno takie wnioski, mnie się wzmacniaczy Hegli dobrze słuchało w mojej akustyce.

Tylko u mnie wszystko inne niż u Ciebie Adam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Te Fyne to nie jest mistrzostwo świata. Nie mają jeszcze tego czegoś (piszę na podstawie odsłuchu podłogówek opartych na tych samych przetwornikach). 

Bez sensu argument, że Tobie nie przypadły do gustu, to komuś innemu też nie może podobać się ich brzmienie.

Pomijam już fakt, iż kolumny podłogowe różnią się w brzmieniu od kolumn podstawkowych.

Tj. dopiero MISTRZOSTWO ŚWIATA!

4 godziny temu, marcinsz napisał:

Dopiero co je kupiłem a kiedyś kiedyś ich słuchałem i bardzo mi się podobają. Kupiłem je za mega fajne pieniążki.Tak że zostają.

Tego się trzymaj, bo widzę iż niektóre osoby wiedzą lepiej od Ciebie, co Ci się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...