Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

Z moich obserwacji cen sprzętu IT, zazwyczaj było tak, że jeśli coś w USA kosztowało w sklepach internetowych 1000USD, to w Europie (już po podatkach) kosztowało około 100UER. A w Polsce zazwyczaj było to około 1000EUR + VAT.

Ostatnio nie patrzyłem jak się ceny kształtują, ale nadal lepsze ceny są zazwyczaj w innych krajach EU niż u nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie DMP-A6 na odsłuch. Coś nie mogę się przekonać do tego urządzenia. Obsługa jest w porządku, jest sporo możliwości. Plus za obsługę Apple Music z którego korzystam od jakiegoś czasu zamiast Tidala/Spotify. Fajna jest funkcja castowania ekranu streamera na smartfona - szkoda, że wszystko dzieje się w pozycji horyzontalnej i trzeba odwracać telefon. Ale mniejsza z tym.

Nie leży mi dźwięk przy wyjściu USB i optycznym. Bas dziwny, trochę rozdmuchany, średnica lekko oddalona, wokale czasami zalatują cyfrą. Lekko ubita rozdzielczość, spłycona scena. Nie widzę żadnych benefitów względem odtwarzania (streaming i pliki) przez komputer PC zrobiony pod audio. No mniej mi się to podoba. Sprawdzę jeszcze jak to idzie z wbudowanego w Eversolo daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2023 o 17:03, lpomis napisał:

Nie widzę żadnych benefitów względem odtwarzania (streaming i pliki) przez komputer PC zrobiony pod audio.

Jutro sprawdzę na NUC-u i Pioneerze. Na razie testuje funkcjonalność. 

Zastrzeżenia :

- po automatycznym wygaśnięciu wyświetlacza , żadna " komenda ' , zmiana utworu , cokolwiek go nie wybudza.

- Tidal conect wyświetla okładki i nazwę utworu , Tidal z Eversolo z aplikacji już różnie. 

- po szybkiej zmianie z z Tidala conect na radio internetowe z aplikacji Eversolo urządzenie się gubi. Radio odtwarza ale na ekranie mam stronę startową. Trzeba odświeżyć i zacząć od początku by było jak trzeba.

- Eversolo znalazło się w bazie Logitecha ale dostępna jest wyłącznie funkcja włączania i wyłączania. 

Zalety :

- żona opanowała :) 

Dnia 5.11.2023 o 18:19, MarcKrawczyk napisał:

A masz zwykłego A6 czy master edition

Master , ale to na razie nie ma znaczenia, póki robi jako transport. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

A masz zwykłego A6 czy master edition jak @tomek4446?

Sorki , słabo widzę na prawe oko i nie doczytałem :) 

14 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

No rzeczywiście, zalet moc…

Zawsze skupiam się na wadach. Tak prywatnie jak i zawodowo. Jest uczciwiej i unika się rozczarowań. Łatwiej też mając świadomość mankamentów przeanalizować ,czy da się z tym żyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Troszkę zasmucił mnie wpis Wojtka.   U mnie nie było takich objawów a słuchałem uważnie mając na uwadze durzą chęć zastąpienie duetu  Moon`a i M1T nowym urządzeniem.

Dlaczego zasmucił ?

Nie widzisz zależności ?

spójrz na swoja stopkę 😉

Silent Angel Munich M1T + zasilanie liniowe MuzgAudio / Digital AudioQuest Carbon = DAC 
Moon 280D + PAD Venustas / IC RCA Acrolink 7N-2070 Leggenda / McIntosh MA252 + X-Fuse+ Kepler-Divine Acoustics + Furutech FP-S55N - FI/FI-E-48R NCF
Głośnikowe PAD Poseidon Ban-widły / Heco The New Statement // Gigawatt PF-1 MK2 + AQ Thunder”

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

spójrz na swoja stopkę 😉

Sygnatury - OFF

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

@Bogusław 66 Boguś , przecież to proste. Stopki Kepler-Divine Acoustics mogą nie być dźwiękowo kompatybilne z Eversolo :) 

Tak, audio to piękne hobby, nic ze soba nie pasuje, wszystko trzeba łączyć na super glue

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

 

Zalety :

- żona opanowała :) 

Master , ale to na razie nie ma znaczenia, póki robi jako transport. 

To jest "zaleta"? Przecież to generuje same problemy:

1. Nie będziesz mógł już tego się pozbyć jeżeli uznasz że chcesz coś innego. No chyba że razem z żoną...

2. Podobno dla facetów inwestycja w sprzęt audio to jest najbezpieczniejsza inwestycja. Bo przy rozwodzie żony raczej nigdy nie dążą do zabrania sprzętu stereo. Więc jeżeli żona to ustrojstwo opanowała, to już nie wiesz czy to jest bezpieczna inwestycja.

3. To że żona nie jest w stanie opanować sprzętu stereo, dla faceta same korzyści z tego. Moja woli słuchać muzyki z TV niż ze sprzętu za kilkadziesiąt kilo zł, bo za dużo przycisków trzeba nacisnąć żeby włączyć muzykę. Dzięki temu nigdy się z nią nie kłócimy kto i co będzie słuchał na tym sprzęcie :))))

19 godzin temu, lpomis napisał:

Nie leży mi dźwięk przy wyjściu USB i optycznym. Bas dziwny, trochę rozdmuchany, średnica lekko oddalona, wokale czasami zalatują cyfrą. Lekko ubita rozdzielczość, spłycona scena. Nie widzę żadnych benefitów względem odtwarzania (streaming i pliki) przez komputer PC zrobiony pod audio. No mniej mi się to podoba. Sprawdzę jeszcze jak to idzie z wbudowanego w Eversolo daca.

Jeżeli wbudowany DAC nie jest ci potrzebny to jaki jest sens wydawać 4k na taki sprzęt? Nie lepiej wydać poniżej na Wiim Pro? Nie sądzę aby jako streamer A6 miał duży wpływ na dźwięk. Raczej dalsza część toru za to odpowiada.

Pytanie zasadnicze co ten sprzęt jest wart jako streamer z DAC w jednym pudełku? Czy ten DAC jest w stanie zastąpić DAC zewnętrzny za cenę ok. 2.000 zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis Od trzech godzinek testuje Eversolo vs Nuc na tranzystorze. wojtek przyjdzie mi chyba odszczekać , iż transporty brzmią identycznie. Nuc idzie po koaksjalnym przez HiFace TWO UAC2 , Eversolo po optyku . Obydwa ustrojstwa do RME , przełączam tylko wejścia. 

I .... bardziej odpowiada mi prezentacja Eversolo. Scena jest szersza ale to dlatego , że więcej detali jest słyszalnych. Wychodzi bardziej do przodu niż przy NUC-u , ale jest to dla mnie akceptowalne. Jest więcej " powietrza" ,czyli namacalności. Bas faktycznie jest mocniejszy w Eversolo , jednak jak dla mnie ok. Nie zagłusza reszty pasma , dudnienia ani pudełkowatości nie odnotowałem. Tego nie jestem do końca pewien , ale wydaje mi się , że Eversolo jest " szybsze".

Test przeprowadziłem bez DSP.

IMG_1458.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, xymark napisał:

To jest "zaleta"? Przecież to generuje same problemy:

Pozwolisz , że będę innego zdania.

51 minut temu, xymark napisał:

Nie lepiej wydać poniżej na Wiim Pro?

Miałem Wiim na testach i już raczej poszedłbym w Malinę.

58 minut temu, xymark napisał:

Nie sądzę aby jako streamer A6 miał duży wpływ na dźwięk.

A nie lepiej samemu sprawdzić ? Inaczej to tylko dywagacje .

1 godzinę temu, xymark napisał:

Czy ten DAC jest w stanie zastąpić DAC zewnętrzny za cenę ok. 2.000 zł? 

Nie wiem , bo mam za 8 k. :) Sorry nie mogłem się powstrzymać. :) 

Zadajesz mnóstwo pytań na które nie ma poprawnych odpowiedzi. Czy zastąpi DAC-a za 2k. ? Jakiego DAC-a ? Czy jest sens kupować streamer z daciem zamiast samego transportu ? Zależy od okoliczności , jak miałem pre w upgradzie to korzystałem z RME jako przedwzmacniacza , na co dzień robi tylko jako dac. Czasem dodatkowa funkcja się przydaje.

Wszystko jest względne i zależne od upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...