Skocz do zawartości

Nasze samochody. Kącik miłośników motoryzacji.


Recommended Posts

  • 4 months later...
6 godzin temu, Kubakk napisał:

Folia ppf z powłoką pod folię , wóz po myciu na monetowej myjni wygląda jak nówka , także polecam + nie ma strachu machać szczotą ;) 

Tu jeszcze jest do zrobienia tysiąc pięćset zaprawek... niestety czarny lakier nie wybacza. Wiem bo mam 😉

volvo.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na aucie ppf + powłokę do folii gtechniq , mycie na własnoręcznej jest przyjemne , nie zostają fale po bokach , ładnie brud schodzi , brak strachu że się porysuje , czy jak ptak nasra to nie pędzę na myjnię ;) 

Kolega który zajmuje się foliarstwem wspominał ,że co 18-24msc trzeba temat sprawdzać , jakieś udrożnianie kanałów folii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audiowit napisał:

Moja pierwsza A4 przed kupnem przezemnie byla pokryta ceramiką. Efekt fajny. Lustro. Podobno ma dzialać przez 4 lata z tym, że po 2 robi się poprawkę. U mnie po roku jej nie widzę :))). Moze nie byla profesjonalnie zrobiona.

Albo profesjonalnie dbana. To też ważne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, audiowit napisał:

Mycie tylko bezdotykowe. Wycierany mikrofibrą. Raczej nie robilem nic co mialoby zepsuć powierzchnię.

No właśnie a powłokę raz na jakiś czas trzeba "odetkać" odpowiednią chemią. Samodzielne mycie na bezdotyku niestety nie wystarczy. 

U mnie po raz pierwszy przestała działać i zrzucać brud jak na uczęszczanej drodze były roboty dużo gliniastego błota, pewnie z jakimiś olejami któe tu i niegdzie skapnęły z maszyn. Mycie na bezdotyku nie pomoagało, zostawał nalot brudu. Po porządnym myciu w miejscu gdzie robiłem powłokę problem ustąpił.

 

34 minuty temu, audiowit napisał:

Wycierany mikrofibrą. Raczej nie robilem nic co mialoby zepsuć powierzchnię.

Wystarczy, że był niedokładnie umyty (a jak tylko bezdotyk to z całą pewnością był niedomyty - patrz wyżej). 

Ludziom się wydaje, że powłoka to takie bezobsługowe coś. Niestety nie jest tak kolorowo i raz na czas jakiś trzeba odżałować na porządną myjnię, serwis powłoki, podbicie jej żeby ładnie zrzucała wodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2024 o 19:09, karolkos napisał:

Ja miałem takie coś. Rozkapryszone okropnie, ale sentyment został. Teraz już takich nie robią

alfa 155.jpg


@karolkos

Świetnie wygląda - jaki miałeś silnik pod maską "piątek"?

Też mam sentyment - podobał mi się ten model jako radiowóz włoskiej policji, dużo tego było na drogach.
Przymierzałem się do kilku Alf: począwszy od 75, przez 33 i 155 aż do 156 (jak się pojawiły w Polsce to na początku miały w miarę rozsądne ceny), zauroczyła mnie w niej świetna linia i genialny pomysł na klamki w tylnych drzwiach, a także wskaźniki w tubach i "telefoniczne" alufelgi.

A tak przy okazji dbania o lakier to jeszcze trochę niżej 😉 -   jakie macie doświadczenia i przemyślenia odnośnie zabezpieczania podwozia?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...