Skocz do zawartości

Poszukuję wzmacniacza do kolumn ATC SCM 7 - prośba o pomoc


palecki

Recommended Posts

Cześć. Mam na imię Sebastian.
Jest to mój pierwszy post na forum więc jeśli popełnię jakaś gafę, bardzo proszę wybaczcie.
Do rzeczy. Od kilku miesięcy jestem w posiadaniu zestawu opartego na angielskich klockach - ATC SCM7 i Cyrus 8.2 dac z dodatkowym zasilaczem. Zasadniczo jestem zadowolony z dźwięku, który generuje ów zestaw ale...
No właśnie. Chyba obudziła się we mnie potrzeba skosztowania czegoś innego i tu prośba do was, audiofili z krwi i kości.
Czego oczekuję a co mam.
Oczekuję większego "mięsa" w dole pasma. Cyrus gra co prawda fajnym, sprężystym basem, ale jednak brakuje mu trochę "ciężaru". Średnica jest fajna i czytelna ale chciałbym, żeby stała się trochę cieplejsza z większymi źródłami pozornymi. Oczekuję też większej świeżości i powietrza w wyższych rejestrach. Słuchałem jakiś czas temu kolumn audiovector qr1 i to jest kierunek, w którym chciałbym aby poszedł mój zestaw jeśli idzie o górne rejestry. To z grubsza tyle.
Dodam jeszcze, że miałem okazję słuchać u siebie Naima XS2. Podobało mi się, ale to jednak nie to. Brakowało magii. Wzmacniacze które rozważam to Trigon Exceed lub któryś z nowszych, wyższych modeli Cyrusa które są obecnie w fajnych promocjach.
Zatem... Pomożecie? :)

pokoj.jpeg.588bfbb892d1755a7bbd75cb28b5d347.jpeg

 

Edytowano przez palecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie.

Sprawdź Heed Lagrange. 

Nowe , wyższe modele Cyrusa z serii XR nie dadzą Ci tego czego szukasz. Nie mają tak otwartej góry jak 8.2 z psx r2 oraz środek nie jest tak dociążony , ciepły jak w Twoich Cyrusach. Do tego ilościowo niskich tonów jest mniej chociaż i9xr ma je lepszej jakości. 

55 minut temu, palecki napisał:

Trigon Exceed

Kompletny brak ciepła na średnicy , brak uderzenia na basie i nachalność góry w połączeniu z ATC. Będzie za jasno i za ofensywnie na dłuższą metę. 

Ps. Świetnie prezentują się te podstawki pod ATC. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC słuchałem u @KrólKiczu z Marantzem Ki Pearl Lite i Atollem in200se i zarówno mi jak i @KrólKiczu bardziej odpowiadał dźwięk z Marantza. Na pewno był bardziej przejrzysty i z większą precyzją. @KrólKiczuod dłuższego czasu używa ten wzmacniacz w połączeniu z ATC i bardzo sobie chwali takie połączenie. Może @KrólKiczu doda coś od siebie  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź... Tak, te podstawki są świetne i bardzo ładnie wyglądają z ATC. Trigon w takim razie odpada przez to co napisałeś powyżej. Heeda Lagrange miałem okazję kiedyś posłuchać w salonie audio. Nie podobała mi się pewnego rodzaju lepkość dźwięku którą prezentował. Nie podobała mi się też scena dźwiękowa i jakieś dziwne..... przesunięcie, hmm? Nie było jakby głębi.

Dodam jeszcze, że kwota jaką mogę przeznaczyć to 20 tysięcy, ale jestem w stanie rozważyć też droższe propozycje jeśli będzie warto dopłacić. ATC SCM 7 mają według mnie nieograniczony potencjał.

 

Nie miałem nigdy okazji posłuchać wzmacniaczy Marantz, ale poczytam. Na forum widzę, że jest trochę o modelu 40n, dziękuję za sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, palecki napisał:

Nie podobała mi się pewnego rodzaju lepkość dźwięku którą prezentował. Nie podobała mi się też scena dźwiękowa i jakieś dziwne.....

Słuchaj, nie wiem z czym w salonie grał Lagrange ale ja u siebie tego o czym piszesz nie zaobserwowałem. Jednak jak już są konkretne wymagania to odpowiedź może być tylko jedna.

Raz, konkretnie ale dobrze ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoimi wymaganiami, które świetnie, jako posiadacz ATC rozumiem niestety nic więcej nie podpowiem. Tanio nie będzie jak ma być otwarta, czysta, lotna ale i z ciężarem góra, pełna i naturalna średnica oraz bas z uderzeniem, czytelnością oraz zejściem.   Albo kompromisy albo olbrzymie pieniądze za "Diabelskie" wzmacniacze.

Ps. A to wszystko jeszcze spójne i z obszerną przestrzenią ... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuję. Jednak z tego co widzę dobór odpowiedniego wzmocnienia do ATC to nie jest wcale taka prosta sprawa. Być może to naprawdę bardzo wymagające kolumny tak jak opisują to w niektórych recenzjach? A czy mogę mieć jeszcze prośbę do Ciebie Kolego o opisanie Twojego Exposure 3510 w połączeniu z ATC? Szczerze mówiąc nie słyszałem wiele o tej marce i w ogóle nie brałem pod uwagę.

11 minut temu, J4Z napisał:

Oceniasz to po filmiku? 

Jasne, że filmik nie oddaje tego dźwięku, ale mimo to na słuchawkach sprawia przyjemne wrażenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem te kolumny z marantzem i atollem u Seby oraz z Sony str v5 i T+A pa 1500r u siebie, co prawda nie było potężnej dynamiki, wielkiej sceny czy rozmachu, ale może jacyś specjaliści na forum coś doradzą jaki wzmacniacz za kilkakrotnie większą cenę otworzy te kolumny tak żeby tez otwarta góra błyszczała ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kaczadupa napisał:

Tanio nie będzie jak ma być otwarta, czysta, lotna ale i z ciężarem góra, pełna i naturalna średnica oraz bas z uderzeniem, czytelnością oraz zejściem

W przypadku kolumn na pewno, bo chyba  nie można  mieć na myśli ATC 7.

17 minut temu, kaczadupa napisał:

to wszystko jeszcze spójne i z obszerną przestrzenią .

Ale co spójne? 

Gryphon Diablo 300 z pudełkami za niecałe 3tys.

Ten filmik z YT, to ktoś dla jaj sobie zrobił, czy jak?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, palecki napisał:

Exposure 3510

Odsyłam do dystrybutora po egz. demo , bez problemu wysyła. Jedyna słuszna droga. Z pewnością jest to wyraźnie inny pomysł na brzmienie jak Twoje Cyrusy. Co lepsze ? Kwestia gustu. Przestrzeń, więcej nasycenia na średnicy i wysokich  i mniej podbarwień to Exposure. Bardziej drapieżnie, szybciej!,  z mocniejszym uderzeniem na basie i lepszym zejściem  oraz z większym otwarciem na wysokich i średnicy (trochę już krzykliwie) to  Cyrus 8.2 z psx r2. 

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Ten filmik z YT, to ktoś dla jaj sobie zrobił, czy jak?

Napisz do autora filmu czemu sobie jaja robi, to nie ja nagrałem. Niestety ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie scena dźwiękowa jest całkiem sporych rozmiarów jak na 15m2, w których użytkuje te kolumny. Czy brakuje w nich dynamiki? Uważam, że z mocnym wzmacniaczem mogą zagrać wyśmienicie pod tym względem. 

W skrócie dodać im odrobinę zadziorności na dole, blasku na górze z zachowaniem przepięknej i namacalnej średnicy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kaczadupa napisał:

A ja widzę, że jak zawsze chodzi Ci tylko o sprowokowanie burdy

Po co wyprzedzasz fakty, czy twoje domysły mają podstawy? 

Nie sądzę. Następnym razem będę zgłaszać Twoje insynuacje, może się nauczysz ...

Naprawdę uważasz połączenie  ATC 7 do  Gryphona Diablo i MBL CDP2 za sensowny wybór?

W kablach i ich cenach do tanich systemów dostrzegasz mezalians i bezsens, a tutaj nie?

No to gratuluję, naprawdę brawo!!!

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pod ATC znajdzie się kilka fajnych klocków :)

W tym budżecie (idąc od najdroższych), sprawdziłbym Rega Aethos, Vincent SV700, SV237 MKII. Każdy z nich przyjemnie dociąży dźwięk, będzie nienachalnie muzykalny i moim zdaniem to może być odpowiedni kierunek, by ulepszyć granie SCM7. Te paczki jak napisałeś, mają nieograniczony potencjał. 

W razie czego, zapraszamy do nas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, palecki napisał:

Oczekuję większego "mięsa" w dole pasma. Cyrus gra co prawda fajnym, sprężystym basem, ale jednak brakuje mu trochę "ciężaru". Średnica jest fajna i czytelna ale chciałbym, żeby stała się trochę cieplejsza z większymi źródłami pozornymi. Oczekuję też większej świeżości i powietrza w wyższych rejestrach. Słuchałem jakiś czas temu kolumn audiovector qr1 i to jest kierunek, w którym chciałbym aby poszedł mój zestaw jeśli idzie o górne rejestry. To z grubsza tyle.

Cześć. Tak, jak napisałeś, generalnie jesteś zadowolony z Twoich paczek, ale... No właśnie, po tym ale są jednak spore oczekiwania. Wydaje mi się, że zmianą wzmacniacza coś osiągniesz, ale czy do końca taka inwestycja za 15 czy 20 tys. będzie miała sens? Z całym szacunkiem dla ATC SCM7 (zwłaszcza w tym wątku muszę ważyć slowa;), to jednak wciąż jest półka, w której trzeba być świadomym pewnych kompromisów. Pisząc o górze przywołałeś jako wzór Audiovdectory QR1,  tylko tam pozostale aspekty już Ci tak nie odpowiadały, prawda? O tym właśnie mówię. Może mając budżet 20 kzł warto posłuchać innych kolumn? Jak masz wolne środki na kaucję to ja bym tak zrobił: wypożyczył jakiś wzmak albo i dwa teoretycznie spełniające Twoje wymagania pod ATC (może wspomniana przez Q21 Rega Aethos? ) ale jednocześnie wziąłbym też inne (wieksze?) monitory z wyższej półki, które mogłyby Ci podejść choćby z tą elektroniką, którą masz. Pozdrawiam, Tomek. 

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ale co spójne? 

Gryphon Diablo 300 z pudełkami za niecałe 3tys.

👍

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Te paczki jak napisałeś, mają nieograniczony potencjał. 

Drogi Panie doradco klienta. Może zanim zacznie pisać Pan takie dyrdymały, warto chwilkę pomyśleć i dopiero stukać w klawiaturę 🙂. Przemilczę już fakt polecania produktów, których dystrybutorem jesteście.

Ale skoro padły już takie słowa to pozwolę sobie zadać kilka pytań. Jakież to "nieograniczone" możliwości mają minimonitorki za około 4 tysiące, zamknięte w budzie o pojemności 7 litrów, z przyzwoitym acz nie nadzwyczajnym głośnikiem wysokotonowym i bardzo dobrym przetwornikiem średnioniskotonowym? Podłączając do nich nawet i elektrownię, nie wyczarujemy  super niskiego basu, bo z czego? Z małej pierdziawki i budy wielkości bochenka chleba? Nie wyczarujemy też informacji, których głośnik wysokotonowy nie jest w stanie przekazać. Owszem, możemy bawić się w zmiany, które niesie ze sobą podłączenie innego piecyka, ale cudów się nie spodziewajmy.

Tak jak pisze kolega @tomasz1w, mając 20k moze warto spojrzeć na droższe kolumny? A może warto pobawić się z ustawieniem bądź akustyką? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już Seba popsuł zabawę, to też coś napiszę. Każde kolumny mają swoje ograniczenie. Są nimi także zniekształcenia które generują: zniekształcenia przetworników, obudowy/układu głośników i zwrotnicy. I żadna elektronika ich nie zniweluje. Co byśmy nie podłączyli, to owe zniekształcenia i tak będą "grały". No chyba, że podłączymy coś z DSP. Wtedy część wrodzonych wad kolumn możemy poprawić. Ale tylko część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

No chyba, że podłączymy coś z DSP. Wtedy część wrodzonych wad kolumn możemy poprawić. Ale tylko część.

I to raczej znikomą część  związana ze współpracą kolumn z danym pomieszczeniem .. właściwie DSP moim zdaniem możemy skutecznie i sensownie użyć do neutralizacji jakiejś górki (na basie) lub wyrównania L/R...

Ale brzmienia nie zmienimy, ani nie zlikwidujemy ograniczeń... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym, pozostając w klimacie ATC, przetestować ATC SCM 20. Autor ma spory budżet więc możliwe że lepiej można byłoby osiągnąć to czego obecnie brakuje. Seria klasyczna ma lepsze przetworniki. Myślę że podłączając dużo droższą i mocniejszą elektronikę można uzyskać przyrost jakości ale prędzej się to osiągnie zmieniając kolumny, w pierwszej kolejności. Jeśli ATC urzekają, to można pozostać w temacie marki i mieć progres 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muzofan napisał:

Ja osobiście wolałbym, pozostając w klimacie ATC, przetestować ATC SCM 20. Autor ma spory budżet więc możliwe że lepiej można byłoby osiągnąć to czego obecnie brakuje

Gospodarzu wątku @palecki

Zachęcam Ciebie do propozycji kolegi @muzofan

@palecki
Wybacz, że nie na temat 

I …jeszcze małe cosik. Czy posiadasz jakąś wiedzę/doświadczenie z obszaru - wpływ pomieszczenia na brzmienie zestawu audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...