Skocz do zawartości

Upgrade systemu. Budżet 70k


Bastek

Recommended Posts

Cześć wszystkim,


Posiadam zestaw:
- Fyne Audio f702
- Mcintosh ma6700
- Gustard x26pro

- Bluesound node

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki produkuje mój system jednakże myślę o upgrade. Wydaje mi się że najsłabszym elementem zestawu są kolumn.

Mój budżet to 70k.

Zanim udam się na odsłuchy. Czy Waszym zdaniem kolumny w tej cenie zagrają wyraźnie lepiej niż F702 czy w tej klasie różnice mogą być jedynie subtelne?

Czy będąc na pewnym poziomie audio warto brnąć w jeszcze lepsze systemy? Czy różnica między kolumnami za 30k a 70k będzie taka jak między kolumnami za 5k a za 25k?

Czy może te za 25k mają już bardzo dobrej klasy przetworniki i dalej to już jedynie akustyka pomieszczenia da mocno zauważalna poprawę?

Dodam że z akustyka już niewiele więcej mogę zrobić.

Jestem Ciekaw Waszych opinii.

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bastek napisał:

Czy Waszym zdaniem kolumny w tej cenie zagrają wyraźnie lepiej niż F702 czy w tej klasie różnice mogą być jedynie subtelne?

Nawet jak nie zagrają wyraźnie lepiej, to na pewno mogą zagrać wyraźnie inaczej. Mogą bardziej wpasować się w Twój gust. Może więc szukaj kolumn niekoniecznie droższych, ale po prostu bardziej pasujących Ci brzmieniem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bastek napisał:

Dodam że z akustyka już niewiele więcej mogę zrobić.

A co do tej pory z „akustyką” już zrobiłeś i jak ona dzisiaj wygląda?

Zapraszam do siebie. Mieszkam pod Hagą. Pojemy sera, stroepów, za płotem słodziutkie pomidorki cały rok. Posłuchamy muzyki. Nie spodoba się, to zwracam za bilet. 
A jak spodoba, to dam dwa numery telefonów i już nie będziesz ciekaw naszych opinii.

Zapraszam na pw, gdy już ból głowy minie po 

1 godzinę temu, Bastek napisał:

Jestem Ciekaw Waszych opinii


Ps. Jarek @Kraft ma bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o kolumny. Posłuchaj go, zanim branża się zleci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Nawet jak nie zagrają wyraźnie lepiej, to na pewno mogą zagrać wyraźnie inaczej. Mogą bardziej wpasować się w Twój gust. Może więc szukaj kolumn niekoniecznie droższych, ale po prostu bardziej pasujących Ci brzmieniem.  

Dzięki za odpowiedzi.

Chcesz rozumiem przed to powiedzieć że w tym pulapie cenowym jakość nie idzie już bezpośrednio w parze z ceną i trzeba się dobrze naszukać?

 

Znacie może jakieś salony na Śląsku które były by sklonne za opłatą przywieźć parę klocków na odsłuch do domu? W BB gdzie mieszkam w grę wchodzi wybór w salonie i ewentualnie przywiozą na odsłuch jedna finalna parę z tego co rozmawiałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bastek napisał:

Chcesz rozumiem przed to powiedzieć że w tym pulapie cenowym jakość nie idzie już bezpośrednio w parze z ceną i trzeba się dobrze naszukać?

Nie wiem. Najdroższe kolumny jakie u siebie miałem kosztowały kilkanaście tysięcy złotych. Szczegółowych rad nie mogę Ci udzielić. Jedynie ogólną, że trzeba szukać kolumn pod swój gust, repertuar i pomieszczenie. Cena jest tylko bardzo ogólną wskazówką. Mi np. jedna kolumna podoba bardziej niż inna, choć ta druga jest 3 razy droższa (i pod pewnymi względami wybitna - wcale nie jakiś słabeusz). Co zrobić, jak na tej tańszej słucha mi się całościowo lepiej. I która jest lepszej jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, majkel74 napisał:

Pytanie czy nie lepszym upgrade’m będzie zmiana wzmacniacza. Mac 6700 to  niski model, kiedyś miałem w domu Maca 6900 i to nie grało jakoś szczególnie.

Co z tego jak, źródło i DAC odstające od reszty?

Żaden wzmacniacz, czy kolumny nie uczynią cudów, jak na wejściu jest tak sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DiBatonio napisał:

Co z tego jak, źródło i DAC odstające od reszty?

Żaden wzmacniacz, czy kolumny nie uczynią cudów, jak na wejściu jest tak sobie.

Twoim zdaniem Gustard x26pro jest na tyle słaby, że odstaje od reszty?

Pokój to salon z aneksem.. Pełniący funkcje pokoju dziennego. Nalepilem paneli ile mogłem zakrywając puste ściany. Pomieszczenie jest otwarte na korytarz gdzie uciekał cały bas zanim nie położyłem pułapkę za kolumnę. Wtedy wreszcie pojawił się w miejscu odsluchowym. Jest słabo ale lepiej i będzie. 

Edytowano przez Bastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bastek napisał:

Twoim zdaniem Gustard x26pro jest na tyle słaby, że odstaje od reszty?

Niekoniecznie Gustard, ale w okolicach 12-14tys masz już na wtórnym Reimyo DAP-999EX K2, albo DACa od McIntosh.

Tak tak, wiem AMIR pomierzył i jest spoko 😆

2 minuty temu, ProjectPi napisał:

Ani nie jest slaby, ani nie odstaje od reszty.

No tak:

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Tak tak, wiem AMIR pomierzył i jest spoko 😆

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Niekoniecznie Gustard, ale w okolicach 12-14tys masz już na wtórnym Reimyo DAP-999EX K2, albo DACa od McIntosh.

Tak tak, wiem AMIR pomierzył i jest spoko 😆

Prawdę mówiąc Po podłączeniu Gustarda zamiast DA1 wbudowany w mcintosh dźwięk bardzo wyraźnie zyskał. Wcześniej miałem zastrzeżenia wyraźne do góry pasma ale teraz jest dla mnie super :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ProjectPi napisał:

Bo jest juz tak swietnie, czy bo niekoniecznie tak jak by sie chcialo, ale wzgledy insze na modyfikacje nie pozwalaja?

Właśnie, to jest dobre pytanie. 

17 minut temu, Bastek napisał:

Prawdę mówiąc Po podłączeniu Gustarda zamiast DA1 wbudowany w mcintosh dźwięk bardzo wyraźnie zyskał.

To akurat jest na pewno faktem, jeszcze nie słyszałem wbudowanego modułu DAC, żeby dorównał zewnętrznemu z własnym dopracowanym zasilaniem etc.

Nawet we wzmakach do 20tys.

Był kiedyś temat streamera w którym @Bogusław 66 polecał Tobie Lumina, a poszedłeś w Bluesound NODe ?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bastek napisał:

Pokój to salon z aneksem.. Pełniący funkcje pokoju dziennego. Nalepilem paneli ile mogłem zakrywając puste ściany. Pomieszczenie jest otwarte na korytarz gdzie uciekał cały bas zanim nie położyłem pułapkę za kolumnę. Wtedy wreszcie pojawił się w miejscu odsluchowym. Jest słabo ale lepiej i będzie. 

Po mojemu upgrade w tych okolicznosciach nie bedzie. Co najwyzej bedzie inaczej, jak juz @Kraft zauwazyl.

13 minut temu, Bastek napisał:

Prawdę mówiąc Po podłączeniu Gustarda zamiast DA1 wbudowany w mcintosh dźwięk bardzo wyraźnie zyskał. Wcześniej miałem zastrzeżenia wyraźne do góry pasma ale teraz jest dla mnie super :)

Bo to solidny DAC. A skoro zgrywa sie z ampli i z gustem, to tym bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ProjectPi napisał:

Po mojemu upgrade w tych okolicznosciach nie bedzie. Co najwyzej bedzie inaczej, jak juz @Kraft zauwazyl.

Dokładnie,  tym bardziej, że nie wiemy jak z akustyką. 

Progres może jakiś tam będzie z naciskiem na jakiś, niektórzy potrafią w % określić 🤭, czyli nawet jak się da przełożyć na procenty, to może z 5-10%. 

Nie sądzę, by było warto 70tys w to wkładać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kasie do wydania zainteresowałbym się wizytą akustyka. Profesjonalne pomiary i ewentualny projekt zmian po uzgodnieniu z małżonką i późniejszą aranżacja akustyczna przyniesie moim zdaniem więcej. Ustalcie sobie budżet. I do dzieła.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś zamieścił zdjęcie pomieszczenia z rozstawieniem sprzętu i miejscami ponalepiania tych paneli. Może tu jest miejsce do poprawy. Budżet masz całkiem fajny ale przypadkowe zmienianie sprzętu może spowodować że będzie jedynie inaczej, wcale niekoniecznie lepiej 😉

Ze swojej strony polecam serdecznie Darka z Korisa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bastek napisał:

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki produkuje mój system jednakże myślę o upgrade.

Przeglądam dyskusje ale nie widzę słowa na temat czego oczekujesz od dźwięku. Jakie cechy Cię denerwują, a co jest ok. 

Koledzy doradzają nie wiedząc w jakim kierunku dać drogowskaz. 

Pomocne odpowiedzi na hipotetyczne pytania mogłyby dotyczyć basu jego obfitości, konturu, szybkości, dalej średnicy - nasycenia harmonicznymi, namacalności,  detaliczności, góry pasma - perlistości, przestrzeni, napowietrzenia. To tylko wskazówki ale istotne w procesie doboru sprzętu.

Jeżeli nie zdefiniujesz niedoborów, a chcesz tylko upgrade to rozglądaj się za Rockportami mniejszymi. Zagrają że wszystkim dobrze. Z makiem na AVS pozamiatały 😉

Pozdrawiam.

Mariusz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje żadnych niedoborów. Jestem bardzo zadowolony z tego co mam. za każdym razem jednak, kiedy coś zmieniałem byłem jeszcze bardziej zadowolony pomimo tego, że nie sądziłem że może być jeszcze lepiej :)

Stąd właśnie pomysł na kolejny upgrade.

Chciałbym wrócić do pytania o salony, które robią za opłatą prezentacje w domu na Śląsku. Znacie jakieś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po zmianie daka na lepszy dźwięk zyskał, to chyba nie „zasługa” złej akustyki tylko co najmniej przyzwoitej. Czyli upgrade sprzętu przynosi uzysk w tej samej akustyce. 

 

Jeżeli na każdą prośbę o poradę jedyną odpowiedzią będzie „popracuj nad akustyką” to może od razu trzeba na forum włączyć taką auto-odpowiedź? A może warunki odsłuchu są jak najbardziej ok u pytającego?

Na pewno warto wiedzieć natomiast w jakim kierunku ma iść ten upgrade. Czy poprawa dynamiki, przejrzystości czy np. nasycenia, barwy itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bastek napisał:

Czy różnica między kolumnami za 30k a 70k będzie taka jak między kolumnami za 5k a za 25k?

Czy może te za 25k mają już bardzo dobrej klasy przetworniki i dalej to już jedynie akustyka pomieszczenia da mocno zauważalna poprawę?

Wszystko zależy oczywiście od konkretnych marek, ich potencjału, polityki pozycjonowania sprzętu i wreszcie zgrania z Twoim torem i gustem. W ogólności, uważam, że w tym budżecie wciąż da się sporo poprawić wymianą kolumn na wyższy model. DAC-a masz bardzo dobrego, patrząc na same ceny Twoich zabawek: w tej chwili to kolumny są prawdopodobnie wąskim gardłem.

Niestety ani nie znam Fyne, ani nie interesowałem się podłogówkami. Nie wiem, co ta firma proponuje wyżej, ani jak wygląda oferta konkurencyjnych marek o podobnym charakterze brzmienia. Ale podam Ci taką analogię. W moim torze (stopka) testowałem różne monitory Dynaudio. I kompletnie wbrew zasadzie malejących przyrostów Confidence 20 zagrały o klasę lepiej niż Contour 20 / 20i. Stosunek cen obu modeli ze standami: razy dwa. Stosunek jakości dźwięku: dla mnie też z grubsza razy dwa (a przecież zmieniałem tylko kolumny - reszta toru ta sama). W podłogówkach płacisz dużo za skrzynię i ogólnie - ilość. Więc strzelam, że te F702 to jakościowo odpowiednik takich Contour 20 wśród monitorów. Nie wiem, czy z dwa razy droższymi (i dobrze dobranymi!) kolumnami dostaniesz aż dwa razy lepszy dźwięk bez zmiany reszty (elektronika i akustyka). Ale znacząco lepszy na pewno da się wycisnąć. Ja bym spróbował. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam parę zdjęć pomieszczenia. Z profesjonalną adaptacją nie ma to ofc nic wspólnego. Te pułapki po prawej stronie mogą wydawać się dziwne, ale to dzięki nim bas zamiast uciekać do korytarza po prawej stronie pojawia się ładnie w miejscu odsłuchowym. Jak widać niewiele można poprawić a zważywszy na to, że sprzęt buduję przyszłościowo a w przyszłości zamierzam się przeprowadzić do domu to chyba nic więcej sensu robić nie ma.

IMG_6661.png.f7f01565c0d667c983c6400ebabd7a8d.pngIMG_6662.png.06a17c682ce818389a313be7c32740c4.pngIMG_6663.png.090409b4e4c42bfd33d1e5004bdb2858.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bastek napisał:

Cześć wszystkim,


Posiadam zestaw:
- Fyne Audio f702
- Mcintosh ma6700
- Gustard x26pro

- Bluesound node

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki produkuje mój system jednakże myślę o upgrade. Wydaje mi się że najsłabszym elementem zestawu są kolumn.

Mój budżet to 70k.

Zanim udam się na odsłuchy. Czy Waszym zdaniem kolumny w tej cenie zagrają wyraźnie lepiej niż F702 czy w tej klasie różnice mogą być jedynie subtelne?

Czy będąc na pewnym poziomie audio warto brnąć w jeszcze lepsze systemy? Czy różnica między kolumnami za 30k a 70k będzie taka jak między kolumnami za 5k a za 25k?

Czy może te za 25k mają już bardzo dobrej klasy przetworniki i dalej to już jedynie akustyka pomieszczenia da mocno zauważalna poprawę?

Dodam że z akustyka już niewiele więcej mogę zrobić.

Jestem Ciekaw Waszych opinii.

Dzięki!

 

Cześć, 

Bardzo mądrze pisze kolega Kraft. Ciężko jest wskazać właściwy kierunek bez odsłuchu. Myślę, że łatwiej byłoby, gdybyśmy mieli jakiś punkt odniesienia odnośnie tego, co chciałbyś zmienić w obecnym brzmieniu? W mojej ocenie można to zrobić, tylko musiałbyś wiedzieć w którą stronę chcesz pójść z dźwiękiem? Może coś z wyższych modeli ATC SCM50SLT  lub Dynaudio z serii Focus...

 

Pozdrawiam,

Q21.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...