Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

Idealnie ślepe testy robiłem w kilku tematach, z tych co pamiętam to:

1) dace po optyku z dwoma chromecast audio grającymi z Tidala w grupie (to samo), tak też zawsze porównywałem nowy dac do samego chromecast audio po analogu. (znam jego sygnaturę brzmienia i wady na pamięć więc traktuje go jako odniesienie).

2) dodatkowy zasilacz PSXR do Cyrusa 8.2. Ja nie słyszałem za bardzo różnicy. W związku z tym poprosiłem Żonę i włączała mi albo sam wzmacniacz albo wzmacniacz z zasilaczem. Po czym zakrywała kartonem diodki, żebym nie wiedział czy PSXR jest włączony. Nie byłem w stanie rozpoznać czy gra sam Cyrus czy oba. W związku z tym oddałem zasilacz. Możliwe że bardziej wymagające kolumny zmieniły by wyniki testu.

3) test który robiłem wielokrotnie i najłatwiej usłyszeć różnicę "w locie" to wypięcie kabla internetowego idącego do streamera (wtedy był to usbridge signature). Streamery mają swoją pamięć (cache) z której przez jakiś czas jeszcze grają (dla domorosłych fachowców od 0 i 1 - dane się nie zmieniają, są cały czas te same w pamięci streamera, ale odpadają nam zakłócenia przenoszone przez sieć internetową.)

Przy połączeniu usbridge bezpośrednio do routera moment wypięcia kabla był słyszalny od razu dla każdego - balans tonalny schodził w dół, dźwięk się "czyścił" wszystko było wyrażniejsze i lepsze - oczywiście po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach dźwiek znikał bo brak było połączenia z internetem.

Po dodaniu zwykłego switcha TP link wartego 100zł różnica się zmniejszyła diametralnie, ale dalej było słychać. Po zmianie zasilacza do switcha na liniowy , moment wypięcia kabla słyszy tylko jeden z moich kolegów (chyba nietoperz). Mimo głośnej muzyki i tego że nie widzi kiedy wypinam streamer od razu zgłasza ten fakt. Ja nie słyszę róznicy, albo jest ona minimalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...