Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

49 minut temu, kaczadupa napisał:

Są wzmacniacze neutralne (wierne idei Hi Fi - trochę tego na rynku jeszcze jest - to te, których unikasz jak ognia) i fałszujące (czy może jak to nazywa Kraft - niepoprawnie skonstruowane a doświadczeni audiofile i salony audio nazywają wyrafinowanymi - to te, które lubisz i jak najbardziej to rozumiem i popieram wybór pod własny gust). 

Nie, Kraft tak nie pisał. To ideologia, którą Ty dorabiasz, żeby nadać jego wpisom więcej sensu. Kraft pisał, że zdecydowana większość rynkowych wzmacniaczy jest poprawnie skonstruowana i tym samym nie powinna wpływać na dźwięk. Ostatnio już tego nie powtarza, bo przez te kilka lat dotarło do niego, że istnieje coś takiego, jak zniekształcenia harmoniczne. Jest postęp! :) 

Nie, nie unikam jak ognia wiernych wzmacniaczy i nie wiem skąd ten pomysł. Półtora roku temu kupiłem nawet wzmacniacz należący właśnie do tych wiernych i jeszcze tego lata z przyjemnością słuchałem na nim muzyki. Czy brzmi on identycznie jak Twój Hegel? Tego nie wiem, bo porównywałem go tylko z innym modelem Hegla (i słyszałem różnice).

Twój podział binarny na wierne i "niewierne" to duże uproszczenie. Nawet w ramach tych wiernych (przez co rozumiesz chyba niskie THD) będziesz miał jeszcze różnice w dynamice czy współczynnikach tłumienia. Osobna kwestia to wielkość źródeł pozornych - uważasz, że wszystkie neutralne wzmacniacze grają pod tym względem tak samo? Z opisów Twoich wrażeń wyciągnąłbym inne wnioski - bliższe moim własnym spostrzeżeniom. :) 

Adam, przejedź się kiedyś do Topa i poproś o porównawczy odsłuch swojego Hegla i Luxmana 509z. Wyrównaj poziomy głośności i sprawdź, czy oba zagrają tak samo. 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rafał S napisał:

Adam, przejedź się kiedyś do Topa i poproś o porównawczy odsłuch swojego Hegla i Luxmana 509z. Wyrównaj poziomy głośności i sprawdź, czy oba zagrają tak samo. 

To super pomysł tylko  dla większej ilości osób z forum. Zbiorowo, żeby więcej osób mogło się wykazać na wzmacniaczach, kablach, przetwornikach, transportach. Mają tam Hegla, Rotela, Luxa. Załatwić urządzenie pomiarowe i dobre monitorujące paczki i do dzieła. Ale to marzenia...

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

W ten sposób nie chcę z Tobą rozmawiać. 

Czepiasz się słów, pomijając mój komunikat: chcesz testu - przeprowadź go najpierw na sobie. Podjedz do salonu, wyrównaj poziomy, posłuchaj i podziel się wrażeniami, jeśli będziesz chciał. Bo na razie piszesz po raz któryś, że się nie da z winy branży. A branża jest całkiem przyjazna. Mnie włączyli tego Luxmana, jak poprosiłem. I to na dwu parach kolumn. Tobie też nie odmówią. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ProjectPi napisał:

Ciekawe, ze moimi slowami o Ultrze juz nie przeszkadzalo ci manipulowac.

Nudzisz się? Nie jesteś w temacie, tyle Ci powiem i tyle  powinno Ci wystarczyć. 

8 minut temu, Dedal napisał:

Widać ile ludzi na forum a ile jeździło na zloty.

Napewno tabuny by się pojawiły żeby zobavzyc jak się poziom głośności wyrównuje. 🤔 o tak .

 

To może zachęcimy ich dobrym trunkiem już  po wszystkim? 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa i @ProjectPi: chwiałbym uprzejmie przypomnieć, że należycie do jednego klubu: audio sceptyków. Nie jesteście w nim przecież po to, żeby spierać się miedzy sobą, tylko żeby zwalczać nas - słyszących. Proszę więc o większą dyscyplinę partyjną - w przeciwnym razie potrzebna będzie interwencja Prezesa Jarka. 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Żadnego z tych warunków nie miałem spełnionego więc już na starcie moje wrażenia są XXX warte.

Nie da się usłyszeć różnic.

Trudno uwierzyć w Twoje nagle nawrócenie i zmianę poglądów o 180 stopni. Musiałbyś mieć niezwykłą wyobraźnię, żeby wymyśleć te wszystkie różnice, których nie było. 
Tym bardziej, że inni tez często słyszeli podobnie, czyżby jakieś zbiorowe „przesłyszenie”?

Odnoszę wrażenie, że wyłącznie dla celów forumowej przepychanki jesteś w stanie zanegować całą swoją dotychczasową działalność - dziwne to…

ps. żeby nie było: lubiłem i ceniłem Twoje relacje z testów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palmos napisał:

To prosta pułapka na naiwnych. Możliwe, że poprawia brzmienie, a wytłumaczenie ma podstawy w nauce. Jeżeli w tym drewnianym opakowaniu jest coś ciężkiego to dociążając kolumnę zmniejszymy jej podatność na rezonanse.

To da się pomierzyć ale oczywiście im kolumna cięższa i lepiej skonstruowana tym mniejszy będzie wpływ. 

Producent w przypadku spraw wytaczanych przez rozczarowanych hobbystów w łatwy sposób się wybroni.  Ja za linię obrony przyjąłbym właśnie poprawę rezonansów kolumny plus opis, w którym jest też kilka pułapek, "na wprost", "na szczycie", "kąt 90 st" itd. Później można tłumaczyć, że za wysoko, za daleko, nie ten kąt. 

O dociążeniu kolumn wątek już kiedyś kolega  @Kraft zainicjował. 

Wg mnie to "tani" ale kosztowny gadżet dla naiwnych. Nic nie zwalnia nas od myślenia i przyswajania wiedzy chociażby w minimalnym zakresie, żeby nie dać się wkręcić ;) 

Jeszcze prekursor w formie myszy ;) 

źródło

Zrzut ekranu 2024-09-18 183522.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Widzisz, a wystarczy odrobinę logicznego myślenia i audio voodoo niczym się nie broni.

Wzmacniacze to audio-voodoo? No grube stwierdzenie. I logiki tu akurat nie widzę.

Zastanawiam się, czy do tak radykalnych wniosków nie doszedłeś z powodu monitorów, które do nich podłączasz. To bardzo fajne głośniki, ale mają swoje ograniczenia. Z drugiej strony miałem małe Harbethy P3ESR XD i one bardzo wyraźnie pokazywały różnice między różnymi moimi wzmacniaczami, oddając sprawiedliwość tym droższym / mocniejszym. 
Z trzeciej strony przecież słyszysz wyraźne różnice pomiędzy Regą i Heglem na nich. I słyszałeś wcześniej pomiędzy innymi wzmacniaczami.

Ale może jednak już czas żeby zmienić głośniki na coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...