Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Fajnie to się u Chińczyków zmienia. Był szał na Toppinga, przeminęło. Był szał na Eversolo, przeminęło ale fenomenalnie się sprzedało. Nadchodzi czas WiiMa co widać nawet po ilości otwartych tu tematów.

Ktoś już wie jaki producent będzie następny po WiiM? Pewnie Chińczycy już wiedzą ale nie powiedzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2024 o 18:02, marcinc napisał:

Cholewa. Byłem przekonany, że to będzie pełnoprawny Amp. Szkoda.

To z czym to teraz parować? WiiM Ultra + WiiM Amp? :)

No ale masz taki produkt i to się nazywa AMP wiec po co Ci to?

To jest streamer możesz go porównwyać do innych streamerów. Wiim do tej pory nie miał takiego produktu.

 

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Fajnie to się u Chińczyków zmienia. Był szał na Toppinga, przeminęło. Był szał na Eversolo, przeminęło ale fenomenalnie się sprzedało. Nadchodzi czas WiiMa co widać nawet po ilości otwartych tu tematów.

Ktoś już wie jaki producent będzie następny po WiiM? Pewnie Chińczycy już wiedzą ale nie powiedzą...

Tylko ze Wiim to Amerykanie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No ale masz taki produkt i to się nazywa AMP wiec po co Ci to?

To jest streamer możesz go porównwyać do innych streamerów. Wiim do tej pory nie miał takiego produktu.

Ultra ma lepszego DAC-a i wejście Phono. Po to mi to :) 

A niestety nie ma czegoś takiego jak AMP Ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinc napisał:

A niestety nie ma czegoś takiego jak AMP Ultra.

Jeszcze :D

Teraz na logikę zrobią końcówkę mocy a potem zrobią AMPa ultra :D

Tak ogólnie to jestem ciekaw tego urządzenia, patrząc po tym ile ma różnych wejść z tyłu serio wydaje się, że następnym logicznym wyborem powinna być końcówka mocy od WIIMa, choć przydałoby się to wypuścić w pakiecie by można było od razu składać sobie gotowy system :)

Ja jestem trochę rozdarty, generalnie chce streamer z ekranem LCD( taka fanaberia) ale też nie chce płacić za niego bóg wie ile i generalnie na ten moment to EverSolo był pierwszym wyborem, ale teraz stwierdzam, że jeszcze chwilę poczekam bo jak wspomniałem, nie jest mi to do niczego potrzebne, ale kto wie, może właśnie wiim przekona mnie do siebie i pozbędę się wiima pro na rzecz tego ultra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
15 godzin temu, kaczadupa napisał:

Fajnie to się u Chińczyków zmienia. Był szał na Toppinga, przeminęło. Był szał na Eversolo, przeminęło ale fenomenalnie się sprzedało. Nadchodzi czas WiiMa co widać nawet po ilości otwartych tu tematów.

Ktoś już wie jaki producent będzie następny po WiiM? Pewnie Chińczycy już wiedzą ale nie powiedzą...

Z jednej strony tak, z drugiej mówimy o urządzeniach nieco mniej niszowych i bardziej dostępnych. Kilku moich znajomych ma Wiim'y, bo w przystępnej cenie rozwiązały problem pt. "Spotify, AirPlay + multi-room" i czasem to jest najważniejsze - że ładnie wygląda, że aplikacja jest dobra i dla 90% społeczeństwa gra OK. Topping czy Eversolo dla przeciętnego Kowalskiego to marka kompletnie nieznana.

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kaczadupa napisał:

Był szał na Toppinga, przeminęło. Był szał na Eversolo, przeminęło

Gdzie odtrąbiono koniec szału? Jakoś wszędzie, na obydwóch forach czy grupach FB widzę to Eversolo. Toppinga czy SMSL faktycznie jakby mniej ostatnio. Zrobili trochę zamieszania niedrogimi DACami do 1k czy ciut powyżej i sporo osób je kupiło i nawet polubiło. Sam miałem SMSLa swego czasu jako główny w moim systemie,  a dzisiaj do drugorzędnych zadań wciąż mam małego Toppinga i małego SMSLa

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

A ilu promotorów na forach 😁

Promotor to jest jeden, wiadomo, ale jest przecież sporo posiadaczy z racji przystępnej ceny i stąd też spory ruch w internecie i popularność. Ale wiesz co Marcin, ja jakoś dobrze życzę tej marce. Obecne streamery (Mini, Pro, Pro Plus) zadowalają wielu i im wystarczają. Dla wielu też- w tym Ciebie czy mnie - trochę jednak im brakuje w kwestii jakości grania. Ale kibicuję marce, bo może bazując na obecnych doświadczeniach, w tym krytycznych słowach, zrobią jakiegoś killera, który rzeczywiście namiesza na rynku streamerów jakością grania i w cenie dla Kowalskiego. Bo w kwestii funkcjonalności to ja się nawet swojemu Mini czasem nie potrafię nadziwić. A przeprosiłem się z nim niedawno do słuchania radyjek internetowych i mimo wyłamanego gniazda optycznego da się go lubić :)

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Cxn 100 czy Volumio Primo są lepsze niż te wynalazki pod względem jakości dźwięku,  ale ktoś chyba zapomnial o ich promocji...

To prawda - aż dziwi mnie skąpa ilość informacji na temat tego CXN100 a miażdży on jakością dźwięku takie hiciory jak Everosolo, chyba że teraz już się nie liczy się w audio dźwięk a jeno wygląd i wodotryski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się marzy, ale jakiś porządny czysty transport. Fajnie byłoby przenieść w takim urządzeniu budżet przeznaczony na jakiegoś znajdującego się na pokładzie przeciętnego DACa na sekcję cyfrową. Jest przecież mnóstwo osób, które mają fajny DAC i potrzebują tylko transportu, a nie interesuje ich dostępny analog na poziomie Toppinga za 400zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kaczadupa napisał:

Byłem przekonany, że to jak kiedyś Oppo. Mówisz, że to 100% USA? Szok, że robią coś w takich cenach. 

 

Czy 100% to nie wiem. Nie zaglądam im do kapitału.

Linkplay to amerykańska firma z siedzibą w USA. A czy jej inwestorem lub właścicielem jest #@##&* tego nie wiem.

19 godzin temu, marcinc napisał:

Ultra ma lepszego DAC-a i wejście Phono. Po to mi to :) 

A niestety nie ma czegoś takiego jak AMP Ultra.

Wejscie gramofonowe pod to? no po co? Mezalians.

Lepsze? W jakim sensie? Parametrów? Bo dzwieku jeszcze nikt nie zna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To jest taki trochę trik. Ma Phono bo ich kosztował mało. A może komuś sięprzyda a jeszcze inny powie lepiej mieć niż nie mieć.

Z drugiej strony łączymy analogowy , ciepło grający gramofon na którym słychać trzaski od niezdjętego wczesniej kurzu a wybieramy Wiim który gra analitycznie, dokładnie i śrubuje wszystkie parametry.

Trochę taki mezalians moim zdaniem.

Ale widze to u kogoś w salonie. Pod szafką 4-5 płyt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wito76 napisał:

Aaa, to i jeszcze phono będzie. Przecież sensowne pre phono zaczynają się w cenie całego tego urządzenia. No to tym bardziej obstawiam, że bardziej wymagający nie polubią się z tym urządzeniem. 

Tak, tak, oczywiście, jeszcze nikt nie słyszał, a już każdy ma opinie. Bo przeca jak to może grać, skoro nawet $2000 nie kosztuje.

To jak gra urządzenie nie zależy od jego ceny, ale od tego co ma w środku. W branży audio cena jest baaaardzo często TOTALNIE oderwana od tego co urządzenie oferuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne :) znów będzie się wiele gadało ;) kolejny wątek urządzenia, którego jeszcze nie ma i coś czuję do dnia premiery to z 10 stron zrobimy:) Jedni będą go cisnąć, że marną jakość dźwięku a inni znów będą go traktować jako wybawienie i rozwiązanie wszystkich problemów :D

Myślę, że tak naprawdę na ten moment możemy sobie gdybać co i jak będzie :) Sam mam Wiima pro na o zgrozo Toppingu E 30 II z zasilaczem liniowym i na moje potrzeby to gra naprawdę bardzo fajnie, zresztą wielu ludzi, którzy przychodzą do mnie zarażam tym sprzętem i już kilka zestawów dla znajomych poskładałem, często w oparciu o Wiima właśnie  i też są zadowoleni :)

Także w skrócie, kto będzie chciał to kupi i będzie zadowolony, a kto będzie potrzebował lepszej marki to wybierze droższą konkurencje :) Z mojego punktu widzenia to taki wiim wydaje się być bardzo ciekawą opcją , a zaoszczędzone pieniądze będę mógł wydać na kolejny zegarek ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...