Skocz do zawartości

wzmacniacz klasy D


maskun

Recommended Posts

Mam prośbę czy wymienicie mi jakieś wzmacniacze zintegrowane w klasie D  ??

Potrzebuje do pomieszczenia 20m2 zakupić jakiś wzmacniacz. Nie zależy mi na doborze przez Was pod kolumny. Tutaj chodzi o wzmaka który obiektywnie "dobrze" gra i kosztuje (może być z drugiej ręki) do 10tyś i musi być ciemny kolor - absolutnie nie silver/srebrny.

Napisze tylko co znam:
Wiim Amp - bardziej jako ciekawostka wzmacniacza i jak sie włączy bez porównania do innych może się bardzo podobać szczególnie cena/jakość. Jednak jest to zbyt chude z małą dynamiką granie. Oczywiście pisze tak bo wiem jak gra co innego 😉 

Roma 54DC+ - słuchałem tylko w salonie audio. Grała świetnie i "żywo" a na pewno bardziej dynamicznie od taniego Wiima.

CA EVO150 - fajny z wyglądu i chyba duża część tej kwoty jest jednak w tym wyglądzie, streamerze. Sama jakość dźwięku taka średnia półka. Nic specjalnie mnie nie poruszyło. Fakt można z nim głośno, bardzo głośno pograć i tyle.

NuPrime IDA16 - jedyny wzmacniacz która grał wg mnie po ciepłej stronie i to mnie zdziwiło. Pewnie byłby faworytem ale jednak chce porównania do innych w klasie D.

Nigdy nie miałem nic z Gato (pewnie przez cene) i nigdy z SMSL (tutaj zaś ze skrajności w skrajność z ceną) - innych wzmacniaczy nie znam w tej klasie a zależy mi na Waszym doświadczeniu.

Fajnie jakby ktoś dopisał tylko czy danego wzmaka słuchał i czy jest warty swojej ceny. Nie mogę np. znaleźć w sieci w jakimś sklepie kategorii podziału na klase AB, D itd bo pewnie bym tak szukał ale na pewno tu pomożecie i coś wymienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba złośliwy post jest. Ba. nawet wydaje się ta złośliwość skierowana w moim kierunku.

Jakiż to zbieg okoliczności, gdy na forum pojawia się na sprzedaż po raz pierwszy Roma 54DC+, a dwa dni później ktoś myśli żeby taką kupić, ale nie w tym kolorze...

;) 

 

37 minut temu, maskun napisał:

Roma 54DC+ - słuchałem tylko w salonie audio. Grała świetnie i "żywo" a na pewno bardziej dynamicznie od taniego Wiima.

TU masz mój wątek gdzie trochę o tym wzmacniaczu znajdziesz. Jest tam też trochę porównań do innych wzmacniaczy. Wbrew pozorom, i obawom @AudioTube(:P) nie ma się czego wstydzić w stosunku do porównywalnej cenowo klasie AB.

 

Ja sprzedaję wersję z frontem ALU, ale trochę czerni i na froncie się znajdzie. Góra i boki to czerń. 

 

20240428_180534.jpg.593515fde9b3a4f9ae8d2280405cfd2c.jpg

20240428_180527.jpg.064ed634cd0962c3dd8489b258038d31.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie dowolnego wzmacniacza nie zależy od klasy konstrukcji, obojętnie czy to ab,d g, czy jakąkolwiek inną. To jak brzmi Integra, czy końcówka zależy wyłącznie od tego jak przedwzmacniacz skoryguje brzmienie. Jeśli podbije bas, przełom basu i średnicy, to będziemy go odbierać jako ciepły. Jeśli całe pasmo będzie płaskie jak stół, dźwięk będzie kompletnie nieatrakcyjny, bo usłyszymy prawie samą średnicę. Dobry wzmacniacz to taki który dopasuje brzmienie, do nieliniowości naszego słuchu.

Kolego Chmarski, nie przejmuj się, dobry wzmacniacz zawsze znajdzie kupca. 

Edytowano przez michaudio
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, AudioTube napisał:

Jeśli jesteś audiofilem z krwi i kości, to nie idź tą drogą

To będzie wzmacniacz w innym pokoju - akurat taką mam możliwość. Także zależy na konkretnych wzmacniaczach po marce i modelu.
W głównym salonie mam 2 wzmacniacze (w sensie na zewnątrz jeden a drugi wyciągam czasem) czyli CXA81 i Baltlab Epoca 3.

 

14 minut temu, Chmarski napisał:

To chyba złośliwy post jest. Ba. nawet wydaje się ta złośliwość skierowana w moim kierunku.

hehe faktycznie niezły zbieg okoliczności. Akurat nie przeglądałem Giełdy bo bym wpadł na Twój wzmacniacz. Jednak moim celem jest zebrać grupe wzmacniaczy w D klasie i wtedy coś wybrać. Musi być jednak czarny. Tak patrze jakby w tym Twoim taśmą malarską zalepić ten otwór słuchawkowy. Wyciągnąć potencjometr głośności bo mam dobrą matową czarną farbę w spray'u. Jednak nie bede ryzykował 😉
 

 

16 minut temu, michaudio napisał:

Brzmienie dowolnego wzmacniacza nie zależy od klasy konstrukcji

Potrzebuje w klasie D gdyż będzie troche zabudowany zalezy mi więc na najniższym możliwym oddawaniu ciepła - nie chce w nim toroida (a mój Baltlab ma aż 2 i grzeje się i pobiera za dużo prądu jakbym chciał go przenieść)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun Do sprawdzenia: Trigon Exxact. Miałem go w domu. Precyzyjne i otwarte soprany, przejrzysta średnica, niewielkie źródła pozorne, wszystko rysowane cienką kreską. Dźwięk raczej akcentujący świeżość niż nasycenie, choć nie nazwałbym go jednoznacznie chłodnym.  Z barwnymi kolumnami zdecydowanie może się podobać. Sporo basu, trochę poluzowanego na samym dole. 

W porównaniu z wyższym modelem (Exxceed - już w klasie A/B): Exxact ma więcej dołu (choć nie tak dobrze kontrolowanego) oraz mniejszą scenę i bryły instrumentów. Ale ogólnie - podobny kierunek.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maskun napisał:

Mam prośbę czy wymienicie mi jakieś wzmacniacze zintegrowane w klasie D  ??

Potrzebuje do pomieszczenia 20m2 zakupić jakiś wzmacniacz. Nie zależy mi na doborze przez Was pod kolumny. Tutaj chodzi o wzmaka który obiektywnie "dobrze" gra i kosztuje (może być z drugiej ręki) do 10tyś i musi być ciemny kolor - absolutnie nie silver/srebrny.

Napisze tylko co znam:
Wiim Amp - bardziej jako ciekawostka wzmacniacza i jak sie włączy bez porównania do innych może się bardzo podobać szczególnie cena/jakość. Jednak jest to zbyt chude z małą dynamiką granie. Oczywiście pisze tak bo wiem jak gra co innego 😉 

Roma 54DC+ - słuchałem tylko w salonie audio. Grała świetnie i "żywo" a na pewno bardziej dynamicznie od taniego Wiima.

CA EVO150 - fajny z wyglądu i chyba duża część tej kwoty jest jednak w tym wyglądzie, streamerze. Sama jakość dźwięku taka średnia półka. Nic specjalnie mnie nie poruszyło. Fakt można z nim głośno, bardzo głośno pograć i tyle.

NuPrime IDA16 - jedyny wzmacniacz która grał wg mnie po ciepłej stronie i to mnie zdziwiło. Pewnie byłby faworytem ale jednak chce porównania do innych w klasie D.

Nigdy nie miałem nic z Gato (pewnie przez cene) i nigdy z SMSL (tutaj zaś ze skrajności w skrajność z ceną) - innych wzmacniaczy nie znam w tej klasie a zależy mi na Waszym doświadczeniu.

Fajnie jakby ktoś dopisał tylko czy danego wzmaka słuchał i czy jest warty swojej ceny. Nie mogę np. znaleźć w sieci w jakimś sklepie kategorii podziału na klase AB, D itd bo pewnie bym tak szukał ale na pewno tu pomożecie i coś wymienicie.

Polecam do sprawdzenia Gato DIA 250s. W tej chwili troche wiecej niz te 10 tys, ale moze z drugiej reki sie znajdzie.

Moim zdaniem warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie no tyle nie mam zamiaru dawać @Wing0.....to drugi system i serio jakbym nie był dobrze doświadczony z różnym lepszym sprzętem to bym Wiim Amp nawet kupił bo to ogólnie dobrze gra jako taka muzyka bez analizowania czy z lewej strony jest kontrabasista czy z tyłu jest perkusja z 4 czy 5 talerzami itp.
Także im mniej tym lepiej 😉 przynajmniej dla portfela.
Podałem 10k ale tak coraz bardziej sprawdzam wśród Waszych porad tu i poprzez priv bo tez niektórzy napisali to myślę w 5k się wyrobie i to nawet troche mniej za używany.
Podajcie jeszcze parę modeli jak się Wam coś przypomni w D klasie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup jakąś końcówkę 1200 icepowera za 2 tysiące i po temacie. Do tego jakiś stream czy cus z regulacją głośności i tyle w temacie, będziesz chciał lepiej dokupisz jakieś pre na lampie. 

Jak dobrze pamiętam tamten JR był na Hypxie. Icepower mi najmniej pasował. Ale ogólnie tylko bas dobry dla mnie był z D klasy reszta nie do strawienia.... Wiele tanich tranzystorów lepiej grało całościowo mimo że różne pre przerabialiśmy. 

Jedynie nie miałem okazji słuchać Pascala Witek twierdzi że jedyną godna uwagi klasa D, ale mało kto to ma u nas. Raz na allegro widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Tylko tyle, a barwa instrumentów, akustyką nagrania (pogłosy), klimat?

no tak wiadomo ale wiesz dla nie wymagającego by starczyło....ja to miałem wypożyczone i to jednak zbyt prymitywne jest i tak jak piszesz.
Mała dygresja: Wiesz mam szwagra dobrego inżyniera ale w branży budownictwa. Lubi tez posłuchać muzyki ale kompletnie nie wkłada kasy w audio. Ma teraz taki mały wzmacniacz z Voice Kraft chyba 60W na kanał i głośno gra. koszt na allegro 399zł. Jednak jak przywiozłem do niego pół roku temu mojego Naima Star bo miałem go przez 3 miesiące to zaśmiał się w głos że nie ma różnicy a to co niby jest w bezpośrednim porównaniu to equalizerem w tym Voice Krafcie sobie doreguluje.
Serio włączył jakieś takie radiowe piosenki na średniej głośności i różnice były serio niewielkie - dopiero odpowiednia muzyka i z Tidala była znacznie bardziej dynamiczna i szczegółowa ale on nie słucha takiej specjalnej muzyki jak mi powiedział i śmieje się do dzisiaj jak gadamy coś o sprzęcie audio że można tak kase wtopić.
Także zmysł słuchu to subiektywna sprawa a ja mimo wszystko miałem chwile zwątpienia czy wydawać dalej tyle siana na audio i zostane przy swojej jakości ale jednak 10k to totalny max ale połowa tej ceny będzie lepsza jak na drugi poboczny sprzęt.

 

10 minut temu, Wing0 napisał:

Ziomuś używki chodzą po 8-10 tysięcy pierwsza wersja

No tak myślałem że to x4 ta cena faktycznie 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Chyba nikt nie wspomniał Cambridge Evo 75 lub 150

Na samym początku pisałem że miałem wersje 150. Akurat jak dla mnie aż głupio mi pisać bo jest troche zachwytów nad nim to dźwięk "wyprany z emocji". Jakoś nie potrafiłem znaleźć wyrafinowania i zachwytu nad jakąkolwiek piosenką. Być może dlatego że miałem równolegle Naima Star. Jednak EVO bardzo mnie rozczarował. Grał bardzo głośno, była kontrola basu w każdym wręcz utworze z wyeksponowaną linią niskotonową ale to tyle 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maskun napisał:

Na samym początku pisałem że miałem wersje 150. Akurat jak dla mnie aż głupio mi pisać bo jest troche zachwytów nad nim to dźwięk "wyprany z emocji". Jakoś nie potrafiłem znaleźć wyrafinowania i zachwytu nad jakąkolwiek piosenką. Być może dlatego że miałem równolegle Naima Star. Jednak EVO bardzo mnie rozczarował. Grał bardzo głośno, była kontrola basu w każdym wręcz utworze z wyeksponowaną linią niskotonową ale to tyle 😞

Widziałem. Edytowałem wpis ale nie wystarczająco szybko, jak widac:)

Naim są chyba niezle, może ten Atom? Choc nie mam zielonego pojęcia czy to jest klasa D i ile kosztuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Naim są chyba niezle, może ten Atom? Choc nie mam zielonego pojęcia czy to jest klasa D i ile kosztuje.

Miałem Atoma potem zamieniłem na Stara. Wszystkie Naimy to AB klasa - jedynie najnowszy Naim Nova power edition za 45k to D klasa.

27 minut temu, kaczadupa napisał:

Dorzucę Soulnote SA 300

oj ciekawe - nie znam kompletnie ale nie widzę nigdzie używki bo pewnie cena byłaby akceptowalna. Japoński wzmak i to w D klasie.

ps. jeszcze D klasa Primare mi się przypomniało. Miałem przez kilka dni Prisme i15 ale oddałem bo wyjątkowo kliniczny dźwięk był. Hegel już gra cieplej chociaż wiadomo do AB klasa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...