Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 18mkw


Recommended Posts

2 godziny temu, majkel74 napisał:

Piszą wyraźnie ze para no i jeśli 2 x porządne 20cm na stronę w 18m2 to za mało to ja już kończę tutaj ze swoim „doradztwem”.

Może i tak nie dopatrzyłem. Ale ale skuteczność na poziomie 88db co moje mają 91db,a 3 decybele to już kolumny głośniejsze i to słychać.Rekomendacja 50watt ,za dużo jak na mój wzmacniacz lampowy. 

9 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

Może i tak nie dopatrzyłem. Ale ale skuteczność na poziomie 88db co moje mają 91db,a 3 decybele to już kolumny głośniejsze i to słychać.Rekomendacja 50watt ,za dużo jak na mój wzmacniacz lampowy. 

Akurat doczytałem że moje mają 17cm średnicy niskosredniotonowe ,czyli niewiele mniej. Możliwe że to coś może zmieniać...

37 minut temu, ferszcik napisał:

Jak byk napisane w tytule: Polk Audio RESERVE R700 czarny para Outlet

Niedopatrzenie przepraszam, ale dużo teraz producentów podaję za sztukę i trzeba uważnie czytać do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Chyba cena za sztukę. A przetworniki za małe. Też teraz takiej wielkości  mam i mi dużo brakuje do dobrego basu.

Nie przejmowałbym się aż tak samą wielkością przetworników. Takie System Audio z linii Legend są oparte na 15cm przetwornikach, a potrafią naprawdę fajnie zejść. 

Piotr też podsunął pomysł, o którym większość nas w tym temacie zapomniało - może odpowiednio ustawiony subwoofer da tutaj to, czego oczekujesz? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Może i tak nie dopatrzyłem. Ale ale skuteczność na poziomie 88db co moje mają 91db,a 3 decybele to już kolumny głośniejsze i to słychać.Rekomendacja 50watt ,za dużo jak na mój wzmacniacz lampowy. 

Akurat doczytałem że moje mają 17cm średnicy niskosredniotonowe ,czyli niewiele mniej. Możliwe że to coś może zmieniać...

Niedopatrzenie przepraszam, ale dużo teraz producentów podaję za sztukę i trzeba uważnie czytać do końca.

Może więc pożycz jakiś tranzystor z mocnym, zwartym basem i posłuchaj jaka będzie różnica vs Twoja lampa? 
Zależy Ci na solidnym, dynamicznym basie, a to raczej nie jest najmocniejsza strona lamp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Luk Pl napisał:

Ja od siebie mogę z całym przekonaniem polecić Rebel Sentiment 10, których sam teraz używam. Możesz dostać nowe w swoim budżecie i fajnie wpisują się w Twoje oczekiwania. Na pewno opcja warta rozważenia.

Szlag by to trafił, już drugi raz w ciągu kilku dni cytuję sam siebie. Byłem pewien, że pytanie dotyczy kolumn podstawkowych. Nie wiem czy już wzrok siada, czy głowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radek Kostrzewski z tego, co przeczytałem, oczekujesz "wyczynowego" basu. Miałem Dali 450 przez kilka lat i to paczki z bardzo dobrym dolem, ale jak każde, mają swój limit w zejściu. To po pierwsze. Po drugie wydaje mi się, że trudno będzie pogodzić Twoje wymagania z EL34. Po trzecie kupowanie jeszcze większych kolumn może sprawić, że zyskasz na basie, ale stracisz gdzie indziej, ja bym nie pakował jakiś loch do 18m, nawet przy ogarniętej w miarę akustyce. Po czwarte wymóg wysokiej skuteczności kolumn dość mocno ogranicza Ci wybór (czyli znowuż patrz punkt 2). Po piąte pomysł z subem zdecydowanie wart rozważenia, za 6K można już kupić naprawdę coś z wysokiej półki, zwłaszcza jeżeli bierzesz też pod uwagę używki. Choć i nówka REL T9/x jest pewnie do wyjęcia za 6K. Kupujesz w sieci, a jak Ci nie przypasuje, to masz 2 tygodnie na zwrot. Ja bym spróbował.

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasz1w napisał:

@Radek Kostrzewski z tego, co przeczytałem, oczekujesz "wyczynowego" basu. Miałem Dali 450 przez kilka lat i to paczki z bardzo dobrym dolem, ale jak każde, mają swój limit w zejściu. To po pierwsze. Po drugie wydaje mi się, że trudno będzie pogodzić Twoje wymagania z EL34. Po trzecie kupowanie jeszcze większych kolumn może sprawić, że zyskasz na basie, ale stracisz gdzie indziej, ja bym nie pakował jakiś loch do 18m, nawet przy ogarniętej w miarę akustyce. Po czwarte wymóg wysokiej skuteczności kolumn dość mocno ogranicza Ci wybór (czyli znowuż patrz punkt 2). Po piąte pomysł z subem zdecydowanie wart rozważenia, za 6K można już kupić naprawdę coś z wysokiej półki, zwłaszcza jeżeli bierzesz też pod uwagę używki. Choć i nówka REL T9/x jest pewnie do wyjęcia za 6K. Kupujesz w sieci, a jak Ci nie przypasuje, to masz 2 tygodnie na zwrot. Ja bym spróbował.

 

Co masz na myśli. Czy kolumny  wysokoskuteczne nie zgrają się dobrze z wzmacniaczem na lampie el -34 ?. Chodzi o punkt 2 z punktem 4 możesz mi to jaśniej wytłumaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radek Kostrzewski napisał:

Co masz na myśli. Czy kolumny  wysokoskuteczne nie zgrają się dobrze z wzmacniaczem na lampie el -34 ?. Chodzi o punkt 2 z punktem 4 możesz mi to jaśniej wytłumaczyć?

Pewnie masz większe doświadczenie, niż ja. 

Ale odnośnie punktu 2 chodziło mi o to, że z tranzystorem łatwiej będzie uzyskać oczekiwany efekt na dole.

Odnośnie punktu 4 - szukasz kolumn o dużej skuteczności (ze względu na EL34), czym ograniczasz sobie wybór. Przy tranzystorze (punkt 2) otwiera Ci się zupełnie inny wachlarz kolumn do wyboru.

Pozdrawiam, Tomek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa fajnie gra po zmianie lamp i lepszych kondesatory sygnałowe. Efekt dobry tylko mała moc.Przez to niechciałbym zmienić wzmacniacza uważam że do pociągnie dużo w kosztach .Dlatego muszę tylko kolumny dobrać do niego takie aby grały mocniej z dobrym dołem.Bo te 32 watt jest mało i chciałbym to nadrobić wysokoskutecznymi kolumnami w kwocie jaką podałem lepiej grające niż dali.

Trochę trudny temat ,dlatego chciałem nie zrobić błędu i was doświadczonych oto zapytać?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam, ale te 32 Watty to jest od cholery. Pomiń ten czynnik.

Pytanie tylko z jakiego pomiaru są te 32 W? Na kanał? Na dwa? Z jakimi zniekształceniami? Może to PMPO? Żeby ten czynnik na 100% pominąć przydałoby się źródło tej informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin mt-35s  ma 2×32 watt według katalogu .

Dla mnie to mało mocy  jest  lub kolumny  dali 450 ...Potrzebne  są glosniejsze kolumny/skuteczność/. lepsze na  basie  kolumny  spełniły by się w tym metrażu tak uważam.Trudny temat to jest, wzmacniacz ogranicza wybór kolumn ,niestety ale zostaje na razie , może kiedyś się go zmieni.... 

57 minut temu, Kraft napisał:

Ale zdarza Ci się odkręcić potencjometr na maksa? Nie jest wtedy wystarczająco głośno?

Jest głośno ale brakuje żeby  jakby mocy kolumn zaczynają się nie wyrabiać. A to połowa wzmacniacza czyli wygląda.... na małą moc kolumn, lub już wchodzą zniekształcenia ze wzmacniacza.....A dla mnie jeszcze jest za cicho może komuś by było głośno  a mi brakuje potęgi na basie poprostu chciałbym wiekszej skali dźwięk z większą ilością basu o dobrej jakości.A tu potrzebuje większych kolumn .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mają 91 dB. To jest nie realne by 32 Wattowy wzmacniacz sobie nie poradził. Inną kwestią są indywidualne upodobania co do basu. Piszesz o większej ilości basu. To zależy od realizacji nagrania i innych czynników, nie koniecznie kolumn. Napędzam w większym niż Twoje pomieszczeniu 40 Wattową lampą kolumny 86 dB i naprawdę nie mogę złego słowa powiedzieć o basie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a jakby już zostawić te kolumny i ten bas jaki jest .To może zaplikowac chociaż lepsze tweeter  w tych kolumnach aby uzyskać więcej detali szczegółów, informacji z nagrania precyzji.Zanacze się  pasują jedynie głośniki morel ,dynaudio  i scanspeak. Który da więcej informacji wglądu w nagranie?.Bo faktycznie trzeba by cały system przerobić. A pomieszczenie też  małe i ciężko o dobranie lepszych już  kolumn jak ograniczeniem też jest pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...