Skocz do zawartości

NOWOŚĆ: Referencyjny wzmacniacz zintegrowany Marantz MODEL 10


Redakcja AUDIO

Recommended Posts

W kwestii zdrowego rozsądku, wartość każdego flagowca weryfikuje rynek. Znając życie, za dwa/trzy lata używki w stanie gabinetowym, będą do wzięcia za połowę dzisiejszej ceny sugerowanej. Wystarczy poczekać.

Było już trochę modeli opartych na Purifi, świetnie się mierzyły, choć mało kogo porywały. Te kosmiczne parametry, bywają przez niektórych ma dłuższą metę odbierane jako totalnie bezduszne brzmienie. Najpierw gigantyczny efekt "WOW", a potem... nuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o czytanie ze zrozumieniem kontekstu. Napisałem wyraźnie, ale powtórzę, bardziej dla niektórych zrozumiale: najpierw gigantyczne "Wow", zazwyczaj przy większej głośności, a na dłuższą metę cichszego codziennego użytku nuda, bezduszność. Ale pochwalam rewolucyjną czujność.😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie kręci, zwyczajnie mam inne preferencje. Słyszałem Nada M32,  Lyngdorfa 3400. Mają świetne parametry. Robiły duże wrażenie grając głośno, ale ciszej już niekoniecznie. Bo lubię namacalny dźwięk, od cichego grania. Ale mniejsza z tym.

Jakby nie patrzeć każdy wzmacniacz może się znudzić, niezależnie od tego jak doskonały jest (lub nie) technicznie. Dowodem jest okresowa obecność na rynku ofert używek dosłownie każdego modelu wzmacniacza, z tymi topowymi włącznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Flagowe modele firm nie mają się zwrocić finansowo. Mają pokazac mozliwosci firmy i budować prestiż marki.

Święta racja. To swoista forma reklamy.  Sam mam na wystawie drzwiczki wewnętrzne po 13 tys. szt. Nie przypominam sobie , by ktoś je kupił , ale za to robią wrażenie i faktycznie uwidaczniają możliwości producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audiowit napisał:

Flagowe modele firm nie mają się zwrocić finansowo. Mają pokazac mozliwosci firmy i budować prestiż marki.

Mówisz, że z tych 55kzł 20 kzł wpadnie do kieszeni dystrybutora a drugie 20 kzł do kasy dilera? 

Oczywiście, że tak.

Tak właśnie buduje się silną markę w audio. Prawie, ponieważ dzisiaj to  już nie przejdzie. Za dużo jest już Purifi na rynku.

Kto ma kasę i chce uznania swojego toru audio u znajomych audiofilów, legendarnego produktu, kupi Gryphona Diablo 333 a nie dostępne dla wszystkich producentów Purifi.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie interesuje ile ktos zarobi. A może prace nad zasilaniem trwały 10 lat i pochlonely miliony €. A moze nie.

Ważne jest jak gra ten wzmacniacz. Moze warto na ten 1% przyrostu jakości wydać te 55kzl ( co wcale nie jest dużo). Zawsze flagowce warte były drogie. Dla Ciebie to bzdura, a dla kogos, kto ma kasę, nie.

Dla mnie to wyglada tak. Mieszkasz w śmierdzacej ziemiance, patrzysz na wylnialego kota, nienajladniejszą żonę widok rozciaga Ci się na wysypisko. Przed domem stoi pordzewiały zaporożec. I mowisz,  mogę mieszkać w willi z widokiem na ocean, mieć piekną żonę i stado kochanek, moge mieć wspanialego Jaga ( ale z oznaczeniami, bo te nieometkowane sa dla jelopów) ale nie dam za ta willę 50mln€ bo posrednik na tym zarobi. Ale tylko tak mowisz, bo ich nie masz :).

zresztą i tak ta willa jest zbudowana z cegły, a cegłę robi się z gliny. Co za jełopy mieszkaja w willach nad oceanem !!!! ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2024 o 16:04, kaczadupa napisał:

Mówisz, że z tych 55kzł 20 kzł wpadnie do kieszeni dystrybutora a drugie 20 kzł do kasy dilera? 

 

34 minuty temu, Kraft napisał:

Producenci żerują na tym, że ludzie są dziwni;)

Panowie , ten flagowiec Marantza to kosztuje tyle co pasek do

https://www.showroom.pl/p-pre-owned-leather-handbags-07c78077-3ced-4bb9-8fa9-0795380174c3?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI_dTt3N6tiAMV4q5oCR0DcTWNEAQYBiABEgKGA_D_BwE

wyobraźcie sobie ile trwały badania nad tym produktem :)

Myślałem , że już nic mnie nie zaskoczy :) Wczoraj dowiedziałem się o tej marce. Zięć kolegi jest między innymi jej dystrybutorem. W ubiegłym roku kupił dom w Monako. Powiedzcie , co ja źle robię ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

 

Panowie , ten flagowiec Marantza to kosztuje tyle co pasek do

https://www.showroom.pl/p-pre-owned-leather-handbags-07c78077-3ced-4bb9-8fa9-0795380174c3?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI_dTt3N6tiAMV4q5oCR0DcTWNEAQYBiABEgKGA_D_BwE

wyobraźcie sobie ile trwały badania nad tym produktem :)

Myślałem , że już nic mnie nie zaskoczy :) Wczoraj dowiedziałem się o tej marce. Zięć kolegi jest między innymi jej dystrybutorem. W ubiegłym roku kupił dom w Monako. Powiedzcie , co ja źle robię ? :)

No jak to Tomek, to żona nie wspominala Ci o Hermes? :). Jestem pewien, ze tak, tylko jej nie sluchaleś, co jest naturalne ;).

Ja już tyle razy to slyszalem wiec dotarło. U nas jest prosta zasada ja sie nie wtracam w jej torebki, a ona w moje audio ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Każdy zainteresowany robi przelew po 10kzł na konto Jarka. On wypożycza flagowca Marantza do siebie. Jedziemy do niego i robimy ślepy test jego Marantza z tym hi - endowym. Jarek kręci gałkami potencjometrów i ustawia ten sam poziom głośności na obu piecach, oczywiście pod nadzorem @MariuszZ i z użyciem jego systemu pomiarowego a nie Jarka ( dla czystości procesowej eksperymentu ). Musimy też zaprosić na testy audiofila w wieku maksymalnie trzydzieści lat, żeby nie było tak, iż same stare konie w okolicach przed/po pięćdziesiątce będą słuchać. Proponuję @lpomis, ma świetny słuch i jest młody. 

Całe zdarzenie należy utrwalić na cyfrowym nośniku danych dla potomności. 

Raz na zawsze wyjaśnimy kwestie poprawnie skonstruowanego wzmacniacza i całego Hi - Endu. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...