Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 528 tematów w tym forum

    • 0 odpowiedzi
    • 763 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 714 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
    • 52 odpowiedzi
    • 10,5k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 100 odpowiedzi
    • 24,8k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4k wyświetleń
  1. Soundbar 5.1 do 1200zł

    • 2 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  2. Kina Domowe

    • 1 odpowiedź
    • 663 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 790 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,6k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 978 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 4,4k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 8,4k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  3. Centrum rozrywki w salonie

    • 2 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • To ja przeszedłem od 3.0 przez 5.0 do 5.1. 2.0 pomijam bo to był miesiąc oczekiwania na centralny głośnik. I powiem, że warto. Bo to robi fantatyczny klimat. Materiałów że ścieżka 5.1 jest od groma. I sport jest super, koncerty i konsola jak masz.
    • Cześć @RoRo,   Dzięki za odpowiedź!  Przepraszam za późną odpowiedź! Idea takich głośników współosiowych  wydaje mi się bardzo ciekawym pomysłem, ze względu na właśnie ograniczone możliwości ustawienia. Jednakże, mam pytanie - na ile takie rozwiązanie jest trwałe względem kolumn podstawkowych? Druga sprawa - nowe zestawy wydają się być dość drogie. W miarę w moim budżecie się mieścił KEF 105. Ale czy naprawdę takie małe głośniki są w stanie "zagrać"? Wybacz, że pytam - widziałem kiedyś tego typu kolumny od chińskich zestawów stereo i brzmiało to bardzo płasko. Wiem, że to inna półka cenowa, ale po prostu niesłuchałem nigdy takiego sprzętu, więc nie umiem się odnieść  - jedynie poza wspomnianym. Czy decydując się na takie rozwiązanie używane/bardziej przyjazne dla budżetu - będzie ono w miare trwałe (oczywiście, zakładamy że wszystko jest sprawne i nie ma wad ukrytych)? Mam obawy co do nabywania używanego sprzętu, gdyż kiedyś się naciąłem ale cena jest spora za nowe takie zestawy stąd moje pytanie. Czy w tych Tannoy Arena, można odkręcić nóżki od subwoofera?  Mix takiego 5.1 i stereo idealnie pasuje. Stereo bym mógł używać do mixera oraz do osłuchu muzyki. Mega trafne rozwiązanie! Subwoofer by się zmieścił w wymiarach 35x35x20 cm. 
    • To wstępny render, na razie komody nie będzie. Szerokość jest ograniczona głównie przez otwarte drzwi, ale pewnie ustawie najszerzej jaki się da  Jak liczyłem kiedyś kąty to powinno udać się ustawić je ~30 stopni jeśli dobrze pamiętam. Aktualnie te kolumny są w innym mieszkaniu i tam rzeczywiście są w złym miejscu (za blisko ściany i to jeszcze na szafce rtv) i dźwięk jest taki płaski, mało przestrzenny. Bas mi nie dudni, chociaż nie mam dobrego porównania. Przy PC mam edifiery 1700 i co bym z nimi nie robił to dudnią i może przez to nawet nie czuję mniejszego dudnienia w wharfedale . A co do standów to właśnie muszę się zastanowić. Plus taki, że potem mogę pokombinować z ustawieniem, a z tymi na ścianie to tak średnio. Tylko się zastanawiam czy warto. Wiem, że każdy musi sobie sam na to odpowiedzieć. Niestety ja nigdy nie oglądałem filmu w domu nawet na 5.1 więc będę zgadywał.  
    • Moim zdaniem spokojnie dasz radę 5.1. Tylne głośniki nie muszą być duże. Masz ścianę za sofa spokojnie możesz je tam umieścić na ścianie. Ja mam na tyle monitory na standach za sofa i dzieci. Jakoś jedne i drugie przeżyły, choć raz jedna kolumna zaliczyła glebę i działa nadal. Wygłuszeniem to się teraz nie przejmuj, wątpię aby były potrzebne. Te fronty powinny stać trochę szerzej. Prawy to trochę wtłoczony między rtv a szafkę. I chyba postawiłeś je pod sciana, nie masz problemu z dudniącym basem?
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...