Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 543 tematów w tym forum

    • 11 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  1. Monitory do Yamahy R-N803D

    • 11 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  2. Soundbar

    • 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,4k wyświetleń
    • 37 odpowiedzi
    • 13,9k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 45 odpowiedzi
    • 15,7k wyświetleń
  3. Niski amplituner stereo

    • 22 odpowiedzi
    • 5k wyświetleń
  4. Od stereo do kina

    • 4 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 6,1k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
  5. zestaw do 1500 zł

    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 140 odpowiedzi
    • 24,1k wyświetleń
  6. Chromecast Audio

    • 23 odpowiedzi
    • 6,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 713 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  7. Zestaw do 2500zł 1 2

    • 28 odpowiedzi
    • 5,3k wyświetleń
  8. Nowy subwoofer buczy

    • 19 odpowiedzi
    • 13,4k wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Tematy znane ❤️  W takim budżecie jest trochę opcji. Niestety jak grają Twoje Elac'i nie wiem, ale myślę że do listy można dopisać Atoll'a IN100 / IN200 po rabacie A jeszcze bardziej to bym Exposure rozważył i poszukał. Tylko poniżej 10k będzie tylko koncówka 3510 zamiast integry, która oscyluje w granicach 12k. Natomiat nieco bliżej budżetu napewno 2510 bym spróbował. Za 8,5k można też kupić Hegla H120 ale boję się, że to może nie być to
    • Cześć ogółem opcji w podobnym przedziale cenowym jest bardzo dużo i szkoda byłoby wybierać pierwszą z nich, zwłaszcza że akustyka u Ciebie będzie całkiem inna niż w salonie. Ile chciałbyś wydać na nowy zestaw? W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, dorzucam też filmy od siebie - może coś z nich Cię zainteresuje    
    • Cześć  Ogółem najlepiej będzie ponownie udać się na odsłuch i sprawdzić kilka opcji. Na pewno posłuchałbym KEF Q350, Monitor Audio Bronze 100, może coś z Argona. Jako wzmacniacz Taga HTA-25B, WiiM Amp, Argon Audio SA1 W razie czego zapraszam do kontaktu i wizyty w naszym salonie, podziałamy.   
    • Cześć. Temat wraca jak mantra. Dopóki unijne "tęgie" głowy nie zakażą takich sprzętów, to chciałbym na starsze lata pobyć jeszcze trochę z klasycznym wzmacniaczem.   Kolumny i sub (w sygnaturze) na razie zostają, ewentualnie przesiądę się za jakiś czas na Elaci Vela FS407 (opcja droga) lub Elaci Carina FS247.4 (opcja bardziej dostępna) lud Dynaudio Evoke 20 (opcja trochę odjechana, z sentymentu dla marki, bo miałem 3 różne kolumny tej marki). We wszystkich przypadkach raczej już bez subwoofera (konflikt "rodzinno-podłogowo-kwiatkowy" wciąż nie zażegnany). Jako źródło będzie prawdopodobnie Bluesound Node X po analogu lub Bluesound Node do DAC'a wzmacniacza. Ewentualnie CA CXN v2 lub CXN 100.   Opcja 1: Unison Research Nuovo. Miałem kiedyś Primo, ale brakowało mi trochę pazura, dół momentami był uproszczony, choć dynamika niezła. Choć z drugiej strony Primo słuchało się bardzo przyjemnie, dźwięk płynął i miał klasę. Takie kolorowe granie z nutą świeżości. Czy Nuovo będzie lepszy od Primo tym zakresie, gdzie Primo trochę odstawał na tle (przynajmniej niektórej) konkurencji? Opcja 2: Roksan Caspian M2. Dobra cena w Q21, tzn. 7499 zł. Wizualnie wygląda trochę jak tuner i to mi się nie podoba. Unison będzie i tańszy i ładniejszy. Ale co z brzmieniem? Opcja 3: Rega Elex R lub Rega Elex MK4. I tutaj mam zagwozdkę, bo na iluś forach czytałem opinie użytkowników, że nowy Elex to już nie to. Może jest bardziej otwarte brzmienie, ale nie ma już tego sznytu w brzmieniu i wykonanie jest gorsze? Czytałem coś nawet o jakiś plastikowych elementach obudowy w MK4... Opcja 4: Rega Elicit R lub Rega Elicit MK5. Z uwagą, jak w punkcie 4, choć podkreślam - to przeczytane, a nie stwierdzone osobiście. Opcja 5: Rotel RA1592 MK1 - brzydki, ale bardzo wydajny, z dobrym (chyba) DAC AKM. No i ta moc...   Sercem i oczami chyba Unison, jeżeli ma faktycznie więcej tego pozytywnego "napięcia", niż Primo, to chyba tak.  Rozumem Rotel, bebechy prima sort, bogate wyposażenie, dobra relacja ceny do jakości, no i ta moc. Pilot okropny, ale chyba będzie do niego pasował ten od A14, który jest dużo ładniejszy. Najwyżej dokupię. Gdzieś pośrodku (trochę serca, trochę rozumu) Rega Elex (to w końcu najbardziej ekonomiczna wersja), ewentualnie droższy Elicit.   Warianty ze streamerem jako przedwzmacniacz plus końcówka już sobie odpuściłem. Klasę D (rozważany przeze mnie wcześniej NAD M10 V2) również. Nie twierdzę, że to zły sprzęt, ale jak już wspomniałem, chcę na starsze lata pobyć z tzw. normalnym wzmacniaczem, odpocząć po pracy, mieć kolorowe barwy i naturalne brzmienie. Z pozytywnymi emocjami, nawet jeżeli będzie to wszystko lekko podkolorowane. Z góry dziękuję za Wasze sugestie, w końcu trzeba coś zmienić;)  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...