Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Tak, cały audio świat ściąga od tannoya 🥰

Seba, jesteś już dość doświadczonym audiofilem, żeby znać na pamięć 4 zasady dobrego brzmienia.

1. Tylko Tannoy.

2. Tylko R2R, ale nie za drogie. Najlepiej z Sugdenem, choć Fosi też wymiata. 

3. Tylko tranzystor, bo lampa pogrubia, zmiękcza i bez dynamiki. Tranzystory są na ogół nie do odróżnienia - z wyjątkiem brytyjskich. Brytyjskie grają najlepiej.

4. Tylko lampa, koniecznie z kolumnami na dużych przetwornikach - bez tego nie ma wieczoru z analogiem.

(Przepraszam za offtop, ale chciałoby się wziąć udział w rozmowie, a cóż może napisać domator, który nie jeździ an AVS - ile można zagrzewać innych i wyciskać z nich relacje? :))

Napisano
10 minut temu, Rafał S napisał:

ile można zagrzewać innych i wyciskać z nich relacje? :))

To ja może jeszcze kilka słów na temat tego co mi się podobało 🙂. Wrzucałem już zdjęcie systemu, który mnie najbardziej urzekł ale nie podałem nazwy kolumn, co czynię teraz - mulinide Alma. Z tego co widzę to w googlach pod tą nazwą nie pojawiają się żadne głośniki. Być może coś źle zapisałem 😁. W każdym razie te monitory grały z normą 80 i był to system, przy którym usiadłem na dłużej. Bardzo kulturalny dźwięk, z dość solidnym, jak na wielkość monitorów, basem. Nie urzekł mnie natomiast wspomniany gdzieś przez Romana @RoRo system oparty na elektronice atolla i kolumnach atohm. W szybkiej muzyce na bazie robiło się "kluchowato". Chyba wspominałem też, że bardzo spodobały mi się systemy oparte o zestawy głośnikowe DIY, oparte między innymi na przetwornikach STX. Na stadionie nie zawiód oczywiście system oparty na dużych Wilson audio. Bardzo fajnie zagrały też harbethy (o czym wspominał już @majkel74), PMC (tutaj uciąłem sobie nawet krótką rozmowę z wystawcami, na temat nowej linii marki), natomiast coś mi nie do końca zagrało na salce z podłogowymi ATC. Obok Unitry przeszedłem bez emocji, ale jak wspomniał Marcin Krawczyk, trochę tam buczało. Mam też jedno rozczarowanie wystawy ale z sentymentu do marki i żeby nie robić jej złej reklamy, nazwy nie wspomnę. 

I na zakończenie dodam, że moje odsłuchy były bardzo pobieżne, bo jak wszystkim wiadomo ja i gang Olsena jeździmy na takie wydarzenia głównie dla dobrej zabawy 😉.

Pozdrawiam 

Napisano
7 minut temu, pairtick napisał:

Rafał, ale czyż one nie są piękne? No i która firma dorzuca puszkę pasty do butów gratis? 😉 

Są piękne. Jak zamiast pasty do butów dołożą mi bonus w postaci mieszkania z dużym salonem, to je kupię. I nawet nie poproszę o rabat. :) 

Napisano
3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Podaje mój numer dwa i trzy tegorocznej wystawy. Zaraz po pułapkach basowych z miejscem na roślinki.

2. Stolik. Zajebisty , lubię takie potężne , surowe konstrukcje.

3. Stopki. Audiofil to potrafi skomplikować sobie proste sprawy :)

 

IMG_7021.JPG

 

IMG_6790.JPG

IMG_6791.JPG

IMG_7020.JPG

Tak, ten stolik na żywo wyglądał obłędnie, zamiast na elektronice skupiłem się tylko na nim w tym pokoju 😁

Napisano
9 minut temu, Rafał S napisał:

Są piękne. Jak zamiast pasty do butów dołożą mi bonus w postaci mieszkania z dużym salonem, to je kupię. I nawet nie poproszę o rabat. :) 

Mimo, że teoretycznie, są lokowane na 20-30 m², to z badań firmy, grają w 15-40 m².

Powyżej, to już raczej Canterbury - z wyłączeniem pewnych japońskich uwarunkowań.

Tak, że ten... jeżeli chcesz faktycznie kupić, to u mnie są do posłuchania. A o rabat wcale nie trzeba 'prosić' - z tym że firma w której ja kupiłem, już nie prowadzi Tannoya ☹️

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...