Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Trochę przypominają JBL4430. Też potężnie grajace.

@Adi777 moze je podłączyć do wszystkiego (oczywiście za pośrednictwem tych Crown, bo potrzeba po jednym na kolumnę) - skuteczność nominalna to 117 dB. Nawet z telefonem zagraja. Tyle , ze nawet znajmniejsze zniekształcenia usłyszysz przy tej skuteczności. Nie zawsze wysoka skuteczność jest pożądana.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AudioTube napisał:

Mam półaktywne ZG. U mnie Crown. 500W/4

 

800 zlociszy kosztował na Allegro. 

Widzę, że potrzebujesz dwóch.

Crownów bardzo często można za „grosze” na Marktplaats znaleźć. Nawet te o symbolu 2000.

M2 są pasywne. Przynajmniej z tego, co widzę 🙂 Tak, można je tanio znaleźć. Można też pójść po taniości, i kupić Behringery - tak sądzę. Można też kupić takie coś:

https://bssaudio.com/en/products/blu-800

Wtedy podłączamy dowolny wzmacniacz do M2. Crowny podobno strasznie głośne, ale nie wiem, czy dotyczy to wszystkich modeli.

 

6 minut temu, Kraft napisał:

No popatrz Adi. A jeszcze rano wydawałeś się takim sensownym gościem;) 

Pozory mylą 😜😜😜

Tutaj jest fajny system kinowy z M2:

 

Coś takiego zamierzam zrobić u siebie 💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy 

Piotr Machnik/Audiosynergia  wykonał dla mnie zestaw głośnikowy „strojony” pod wzmocnienie składające się z monobloków SE na triodach 211 z preampem na 2A3 i NOS TFunk. Od midbasu w górę. 

Crown/1000CDi jako „koń” do subbasu. 
 

Jakiś czas/miesiące  temu pokazałeś zdjęcie na których OB zobaczyłem. 18” „dół” prawda?

Mam za mały pokój, ale kto wie, może jeszcze kiedyś. 


 

 

9D243DC9-232F-46FE-AFAB-41F3B9B6DED7.jpeg

14 minut temu, AudioTube napisał:

zestaw głośnikowy „strojony” pod wzmocnienie

I salon

ZG jest z możliwością regulacji

Rezystory i kondensatory

Zasięg regulacji około 5dB

Najniższe oczywiście dsp

Jestem ciekawy jak u Ciebie @Audio Autonomy brzmienie po zastosowaniu korekcji/dsp

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 to już zależy na co będziesz miał ochotę. Crown to taki wół roboczy, który świetnie sprawdza się do napędzania prądożernych głośników niskotonowych. Na resztę pasma już lepiej dać coś lepszego. Lampa, tranzystor? To już bez różnicy. Ważny żeby zagrało tak jak lubimy.

@AudioTube faktycznie już wspominałeś o tych kolumnach. Wyleciało mi to z głowy :) U mnie jest 18" w odgrodzie, a wcale nie mam jakiegoś dużego pomieszczenia (jakieś 21m3). Jak będziesz kiedyś we Wrocławiu, to zapraszam do siebie. Będziesz mógł zobaczyć jak to gra. Jeszcze wszystko jest w trakcie dopracowywania, ale i teraz gra już nieźle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Jak będziesz kiedyś we Wrocławiu, to zapraszam do siebie. Będziesz mógł zobaczyć jak to gra. Jeszcze wszystko jest w trakcie dopracowywania, ale i teraz gra już nieźle. 

Z serca dziękuję. Odwiedzę😊 

Miałem raz przyjemność OB dotykać😃, przyłożyłem ucho. 
80 mtr kw, po dwie 18” na stronę , nie pamiętam jakie drivery dalej. Tutti, organy, Czesław Niemen, Magda Umer jak żywi. Salon wypełniony dźwiękiem. 
Fajna inność.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Lampa do salki kinowej i M2?

Jak myślisz czym były zasilane kina w latach 1930-1960 ? ;)  gdzieś kiedyś czytałem ,że nieduże sale na ~60 osób spokojnie obsługiwał wzmacniacz SET 300B czyli poniżej 10W na kanał , tylko zapewne spięty z odpowiednimi kolumnami ~100dB

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaprezentować jak wygląda wnętrze 34 letniego pre Luxman C-12. 

od razu powiem , że nie rozkręciłem go , bo mi się nudzi , czy mam takie hobby. Słuchałem sobie po prostu muzyczki jak zaczęły się jakieś trzaski w kolumnach ,a następnie coś zaczęło śmierdzieć spalenizną. Zajrzałem do instrukcji obsługi i w związku z tym , że nie znalazłem informacji , że pre ma funkcję grilla zacząłem się martwić. Po rozebraniu C-12 , a w zasadzie zdjęcia płyty dolnej znalazłem przyczynę. Ktoś skręcając pre , przyciął kabel fazowy zasilania tak że zeszła izolacja i miedź stykała się z obudową / zdjęcie 3 /. Jak zdjąłem pokrywę górną to odkryłem jeszcze jedną usterkę. Pre ma wmontowane gniazdo Schuko , jeden z kabli / czarny/ nie był dokręcony do śrubki gniazda , dyndał sobie obok styku. Był pod napięciem. / zdjęcie 4/.

Wlutowałem kabel zasilania na nowo , dokręciłem wszystko " po Bożemu " i działa.

Wyjątkowo , żadna część mi nie została 😄

Voila' :

20221227_153741.jpg

20221227_154348.jpg

20221227_160821.jpg

20221227_160751.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ktoś skręcając pre , przyciął kabel fazowy zasilania tak że zeszła izolacja i miedź stykała się z obudową / zdjęcie 3 /. Jak zdjąłem pokrywę górną to odkryłem jeszcze jedną usterkę. Pre ma wmontowane gniazdo Schuko , jeden z kabli / czarny/ nie był dokręcony do śrubki gniazda , dyndał sobie obok styku. Był pod napięciem. / zdjęcie 4/.

Zacny serwis 🙄 po takiej druciarni dałbym go komuś dobremu do sprawdzenia, jak takie podstawy sp... lili.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...