Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jest jeszcze coś Panie i Panowie. Tak jak wspomniał Witek / @audiowit / my sami. Często to nie nasza wina , że nas nie stać , ale to My napędzamy tą bylejakość. Każda firma produkująca cokolwiek , robi rozeznacie w targecie , czyli za jaką kasę , jaka liczba danego społeczeństwa jest w stanie kupić ich wyrób. Giganci robią to globalnie. Potem robi się kosztorys danego wyrobu + koszty stałe. Te ostatnie są takie jak nazwa wskazuje .Jak nam wyjdzie , że produkcja powiedzmy wzmacniacza wyniesie 10 k. a jego cena detaliczna doliczając naszą marżę i dystrybutora wyniesie 16 900 zł to patrzymy ile osób w społeczeństwie ma taką siłę nabywczą.  Jaką mamy w tej grupie cenowej konkurencje i jak plasujemy się na rynku. Jak tort do podziału jest za mały w stosunku do oczekiwanych zysków , musimy obniżyć koszty produkcji , co w praktyce sprowadza się do zastosowania najtańszych komponentów. Jak dla mnie stopień mistrzowski w tym sporcie osiągnęli deweloperzy :) Po pieriestrojce mamy tańszy wyrób , zawsze i w każdym kraju tak jest , że ludzi mniej zamożnych jest więcej ,niż bogatych. Rachunek prawdopodobieństwa pokazuje , że wraz z obniżeniem ceny nasz target obejmuje większą liczbę osób , a więc nasze szanse na sukces wzrosły. Niemalże każdy człowiek potrzebuje ,aby mu coś w domu brzęczało , radio , gramofon , CD , stream .... . To my , a raczej nasz portfel decyduje w którym kierunku pójdą producenci .

A na koniec taka dygresja . Nie winię tych ludzi , ale jak widzę jakie okna , drzwi klienci kupują to naprawdę jest mi ich żal. Wielokrotnie słyszałem , ma Pan drogie , znalazłem 30% tańsze i podaje producenta. W branży się znamy i wiem , że ten człowiek po paru latach , będzie wyrywał je z muru. Wiem , że nikt nie przyjedzie do niego na regulacje, a o uwzględnienie jakiejkolwiek reklamacji będzie się bił w sądzie. Nie da się zrobić czegoś trwałego , z najwyższej jakości komponentów , uwzględnić utrzymywanie serwisu , technologów , nowoczesnego parku maszynowego tanio . Cena ma znaczenie. 

Cóż, nie wszyscy maja tyle na koncie, by kupować co im się spodoba, inni mają I kupują, jeszcze inni choć mają, zanim coś kupią to dobrze się zastanowią i 5 razy porównają z innym produktem. 

Moim zdaniem,  gdyby tych ostatnich było więcej, producenci uważali by jakie ceny podawaja, wiedząc że - tutaj moje tylko i wyłącznie zdanie, na temat tego cyrku😁 - ich produkt będzie porównany z innymi. A różnice są niewielkie, czy to chodzi o wzmacniacze czy kolumny. Porównując oczywiście kolumny o tej samej wielkości dla przykładu.

Jest jeszcze kwestia,  z czego te kolumny np. są zrobione, jak długo trwa proces przygotowywania drewna do ich produkcji ( np. Sonus Faber ) itp. To wszystko na cenę się sklada i każdy o tym wie, no i gdzie coś jest wyprodukowane - w Europie zarobki so większe niż np. w Chinach - chyba że coś się zmieniło ostatnio. 

Jedynie tak się zastanawiam czy np. kolumna musi być wykonana z aluminium lotniczego by dobrze brzmieć. Takie aluminium lotnicze pewnie tanie nie jest. Nie można było innego materiału użyć? Pewnie można było, ale to lepiej wyglada w folderze i można więcej za to policzyć.

 

14 minut temu, RLC2 napisał:

Chromecast Audio 

Dostałem do CA tylko kabel Jack 3.5mm a działa też po optyku.

2fa02403429d8fe869e7ab4ee424.jpeg.0f3a788f3ff572ccf9bcab5a33e38754.jpeg

Dzięki za info.

Zawsze  trochę więcej info w przenośnej bazie danych.😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Cóż, nie wszyscy maja tyle na koncie, by kupować co im się spodoba, inni mają I kupują, jeszcze inni choć mają, zanim coś kupią to dobrze się zastanowią i 5 razy porównają z innym produktem. 

Moim zdaniem,  gdyby tych ostatnich było więcej, producenci uważali by jakie ceny podawaja, wiedząc że - tutaj moje tylko i wyłącznie zdanie, na temat tego cyrku😁 - ich produkt będzie porównany z innymi. A różnice są niewielkie, czy to chodzi o wzmacniacze czy kolumny. Porównując oczywiście kolumny o tej samej wielkości dla przykładu.

Jest jeszcze kwestia,  z czego te kolumny np. są zrobione, jak długo trwa proces przygotowywania drewna do ich produkcji ( np. Sonus Faber ) itp. To wszystko na cenę się sklada i każdy o tym wie, no i gdzie coś jest wyprodukowane - w Europie zarobki so większe niż np. w Chinach - chyba że coś się zmieniło ostatnio. 

Jedynie tak się zastanawiam czy np. kolumna musi być wykonana z aluminium lotniczego by dobrze brzmieć. Takie aluminium lotnicze pewnie tanie nie jest. Nie można było innego materiału użyć? Pewnie można było, ale to lepiej wyglada w folderze i można więcej za to policzyć.

 

Dzięki za info.

Zawsze  trochę więcej info w przenośnej bazie danych.😁

Powiedział gość ktory nie wie co to grafit i twierdzi, ze grafen się wydobywa....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielkowal w mojej glowie pomysl by z sentymentu do firmy Technics, zakupic ich wzmacniacz i odtwarzacz z serii Grand.

SU-G700 i pasujacy SACD SL-G700.

Jakie moje zdziwienie bylo- i jest wciaz - gdy przeczytalem ze ten wzmacniacz, to jest cyfrowy klocek, ktory nawet analogowy sygnal zamienia na cyfrowy, by potem na krotko przed wyjsciem, znow wszystko zmienic na analog.

Chyba jednak nic z tego nie bedzie.

Ma ktos z kolegow i kolezanek jakies doswiadczenia z tymy produktami?

Moze cos wiecej wie, dlaczego to tak zbudowano? Nawet podobn - wg youtubera  - sam Technics nie poleca z tego powodu, zadnych zewnetrznych przetwornikow. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ja polecę. Na studyjnego Marsa 😉

Konstrukcja całkowicie aktywna. Sekcję średnio/wysoko można sobie przekręcić. Na stojąco lub leżąco.

Brzmienie jakie chcesz, konstrukcja całkowicie aktywna z pełnym dsp. Presety do masteringu, miksowania i …audiofilskiego słuchania. Do tego plik na kompie/preset do kina domowego. 
Jestem tylko trochę egoista, ponieważ resztę szczegółów na prive.

13FA1C8C-9250-46C0-AE3D-8F406E3062A8.jpeg

B7F837D3-063C-4C64-9A67-A06F5098B5F0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AudioTube napisał:

Zatem ja polecę. Na studyjnego Marsa 😉

Konstrukcja całkowicie aktywna. Sekcję średnio/wysoko można sobie przekręcić. Na stojąco lub leżąco.

Brzmienie jakie chcesz, konstrukcja całkowicie aktywna z pełnym dsp. Presety do masteringu, miksowania i …audiofilskiego słuchania. Do tego plik na kompie/preset do kina domowego. 
Jestem tylko trochę egoista, ponieważ resztę szczegółów na prive.

13FA1C8C-9250-46C0-AE3D-8F406E3062A8.jpeg

B7F837D3-063C-4C64-9A67-A06F5098B5F0.jpeg

Focal ma podobne monitory. Tylko, ze tam sekcja sredniowysokotonowa odwraca sie automatycznie jak zmieniasz horyzontalnie lub wertykalnie pozycje monitora.

A to jakis Diy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...