Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Rafał S nie bardzo chce pisać bo to dość niebezpieczne szczególnie po krótkim czasie. W pierwszy dzień pewne aspekty mi nie do końca odpowiadały, okazało się że poprzedni właściciel wgrał mastering na wokal który ukrywa część przekazu wycisza że tak to ujmę część smaczków. Po wgraniu masteringu stock jest dobrze. Oczywiście bezwzględny DSP wbudowany, bez tego bas żyć nie daje. Wokale świetne melodyjne, ale nie słodkie po prostu klarowne urocze, bas czasem jest tak głęboki że trochę faktycznie dziwne że nie ma syna obok, jebniecie kiedy utwór wymaga jest, metalu da się słuchać z przyjemnością nie ma wielkiej kupy. Wysokie są bardzo wyważone najbardziej przypominają mi wysokie że szpilki może nie tak gładkie mają deczko pazura, ale wysokiej klasy. No gra to jak narazie dla mnie na tyle dobrze że nie czuje bólu dupy, może kiedyś zacznie boleć nie wiem. 

Miałem pewien zamysł kupując jest i jest szansa że był to dobry zakup. A ideałów nigdy nie znajdziemy :)

Napisze więcej jak się słucham. Potestuje też po xlr choć to w mojej opinii z dwóch powodów mija się z celem. 

Tak jeszcze napisze. To kolumny które w sumie powinno się patrząc na parametry zaliczyć do kolumn typu: efekt WoW i faktycznie mają takie aspiracje, ale co trochę sprzeczne grają też na tyle przyjemnie, gładko bez prężenia muskułów że to taki trochę wow nie WOW 😆 nie wiem czy wiesz o co mi chodzi heheh

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

To kolumny które w sumie powinno się patrząc na parametry zaliczyć do kolumn typu: efekt WoW i faktycznie mają takie aspiracje, ale co trochę sprzeczne grają też na tyle przyjemnie, gładko bez prężenia muskułów że to taki trochę wow nie WOW 😆 nie wiem czy wiesz o co mi chodzi

Chyba rozumiem i jak czytam, to aż zazdroszczę  Dzięki za opis. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Rafał S napisał:

Chyba rozumiem i jak czytam, to aż zazdroszczę  Dzięki za opis. :)

Jeszcze tak dodam bo słucham jak to piąteczek. Bardzo bezlitośnie kolumny selekcjonują jakość nagrań. Przeciągnięty bas czy po prostu średnio nagrane nagrania brzmią jak brzmią trochę to czasem boli bo kilka lubianych płyt brzmi teraz słabiej, ale za to w innych słychać coś nowego. Dobre realizacja brzmią świetnie i to nie mówię tylko o nowych realizacjach ale sporo starszych nagrań brzmi po prostu tak że wow. AMT deczko wszystko wyciągał co też miało swoje plusy. No nic słuchamy dalej noc jeszcze długa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po przemeblowaniu. Od 6-tej walczę. Poodpinałem wszystkie kabelki 56 sztuczek , powycierałem kurze przy okazji , dostosowałem długości kabelków do nowego układu i już prawie słucham. Prawie , bo na razie pomykam z kolumnami po pokoju. Pomiary Dirac Live jeszcze przede mną , a i REW-em przegwizdam. Na razie najbardziej optymalnie jest przy rozstawie 3,2 m i odległości 85 cm od tylnej ściany ale jeszcze poeksperymentuje. W związku ze sprzedażą Alteców które świetnie robiły za stoliki pod monobloki musiałem nabyć stoliczek. Miałem do wyboru albo kolejnego Rogoza , albo ..... o idealnych wymiarach taki bez dopisku w nazwie " Audio ". Wybrałem opcję numer dwa i jest nieźle, Luxmany wlazły bez problemu a brak tyłu i bocznych ścianek zapewnia cyrkulację powietrza. Cena też zacna , bo 140 złociszy , a Rogoz 4 tysie. Doszedłem do wniosku , że jeden w rodzinie wystarczy :) 

O dźwięku postaram się napisać po dłuższym odsłuchu. Pierwsze co zauważyłem to to , że przy utworach z podkreślonym basem , mam wzbudzenie niskich czego nie było przy Altecach.

A oto nowa aranżacja :

IMG_3097.JPG

IMG_3112.JPG

IMG_3110.JPG

IMG_3109.JPG

IMG_3100.JPG

IMG_3102.JPG

IMG_3104.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rega napisał:

@tomek4446 Wszystko ładnie, pięknie , tylko całość psują Ci te paskudne podstawki po kable. Wyrzuć to badziewie. 

A właśnie przydała by się taka jedna bo teraz dwa kable mi Roman wiszą 😆

Te kolumny mają niestety jedna duża wadę... Trzeba kupić dwa nowe kable zasilające 3.5 m najlepiej jak patrzę na ceny kabli audio nowych to wyjdzie chyba drożej niż kolumny 😆😆😆😆😆😆 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal napisał:

Taniej będzie zrobić punkty elektryczne zaraz za nimi 😂 chyba że w ścianie masz też przewód za tłuste dyszki😋

Miedź jest ;)

Zrobię gniazdka centralnie na wysokości i druty na stałe dam odrazu ustabilizują kolumny nie będą drgały 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

A gdzie ukryłeś DSP?

Ps napaluj coś na te ścianę bo bez pralek pusto jakoś :). 

DSP jest w głównej szafeczce, nawet po pomalowaniu diod nadal daje po oczach , a ja nie za bardzo kocham światełka.

Na ściany dam .... " coś " , co to mi pokażą pomiary. Mam dobry kontakt z kupcem Alteców i codziennie słyszę jak wspaniale grają. Nie , powiem zaczynają mi się rodzić wątpliwości ..... :) 

2 godziny temu, AudioTube napisał:

 a nie korciło, by tylko do testu ustawić kolumny na krótkiej? Chodzi mi o rezonanse i ich jakiś tam wpływ na Twój odbiór brzmienia.

Z trzech powodów ,nie. Pierwszy jest taki , ze miałem już system na krótkiej i dudniło jak cholera. Dwa to fakt , że producent QLN-ów zaleca rozstaw  3-5 m. , a ja się słucham mądrzejszych. Trzy to jak bym tak postawił , to musiałbym odwrócić kanapę , a wiesz Adam. Człek ma już swoje lata i codzienne przechodzenie przez kanapę , by wyjść na balkon mogłoby mnie nieco męczyć :) 

2 godziny temu, Rega napisał:

Wszystko ładnie, pięknie , tylko całość psują Ci te paskudne podstawki po kable. Wyrzuć to badziewie. 

Roman , te podstawki to opoka , fundament referencyjnego brzmienia. Bez nich " nie gra" i mam na to kwity :) 

Jak je dzisiaj montowałem to jeszcze raz się dokładnie przyjrzałem Twojemu dziełu. kurna , precyzja wykonania i estetyka na najwyższym poziomie.

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Zrobię gniazdka centralnie na wysokości i druty na stałe dam

Podłącz bezpośrednio ze ściany . Po co Ci gniazdka ? Wiesz ile kosztuje audiofilskie gniazdko ? A , zapomniałbym , tylko jak tak zrobisz to radzę obsługiwać kolumny na wszelki wypadek w kaloszach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Stolik pierwsza klasa kurczaki, super. 

Parę słów o stoliku. Od razu powiem , że składa się go samemu od podstaw. Ja jestem techniczny , a i tak zajęło mi to ok. 1,5 godz. Przyda się wkrętarka , wyobraźnia przestrzenna i .... cierpliwość :) 

Instrukcja jest mało czytelna i niezbędna będzie intuicja.

Ilość wkrętów , jest imponująca. Sama konstrukcja jest oparta na prawach fizyki , blaszki które wydają się na pierwszy rzut oka cienkie złożone w całość tworzą stabilną konstrukcję , nie do ruszenia. Można się przyczepić do trwałości malowania proszkowego elementów stalowych ale ... wówczas wystarczy sobie przypomnieć , że Rogoz kosztuje 4 tys. i już człowiek się przestaje czepiać :) 

Ogólna ocena na duży plus. A, w końcowym etapie wbija się w nóżki elementy z gwintem / chyba 6 mm / , więc można dokręcić kolce i już mamy " audio" pełną gębą :) 

https://www.vidaxl.pl/e/vidaxl-stolik-boczny-czarny-40x42x50-cm/8720845718022.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ja już po przemeblowaniu. Od 6-tej walczę. Poodpinałem wszystkie kabelki 56 sztuczek , powycierałem kurze przy okazji , dostosowałem długości kabelków do nowego układu i już prawie słucham. Prawie , bo na razie pomykam z kolumnami po pokoju. Pomiary Dirac Live jeszcze przede mną , a i REW-em przegwizdam. Na razie najbardziej optymalnie jest przy rozstawie 3,2 m i odległości 85 cm od tylnej ściany ale jeszcze poeksperymentuje. W związku ze sprzedażą Alteców które świetnie robiły za stoliki pod monobloki musiałem nabyć stoliczek. Miałem do wyboru albo kolejnego Rogoza , albo ..... o idealnych wymiarach taki bez dopisku w nazwie " Audio ". Wybrałem opcję numer dwa i jest nieźle, Luxmany wlazły bez problemu a brak tyłu i bocznych ścianek zapewnia cyrkulację powietrza. Cena też zacna , bo 140 złociszy , a Rogoz 4 tysie. Doszedłem do wniosku , że jeden w rodzinie wystarczy :) 

O dźwięku postaram się napisać po dłuższym odsłuchu. Pierwsze co zauważyłem to to , że przy utworach z podkreślonym basem , mam wzbudzenie niskich czego nie było przy Altecach.

A oto nowa aranżacja :

IMG_3097.JPG

IMG_3112.JPG

IMG_3110.JPG

IMG_3109.JPG

IMG_3100.JPG

IMG_3102.JPG

IMG_3104.JPG

Rozumiem, ze wzbudza Ci się bez dsp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

po przemeblowaniu

Tak obserwuję jak Koledzy z forum poszli mocno do przodu z głośnikami. @MMarek flagowy Bowers, @tomek4446 genialne QLN, @Rafał S flagowce Dynaudio, @Kraft nerwowo zerka to na świnkę skarbonkę to na monitory Unitry (ciekawe co wygra), @MariuszZ kultowe już Klipsch Heresy.

Pięknie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ja już po przemeblowaniu. Od 6-tej walczę. Poodpinałem wszystkie kabelki 56 sztuczek , powycierałem kurze przy okazji , dostosowałem długości kabelków do nowego układu i już prawie słucham. Prawie , bo na razie pomykam z kolumnami po pokoju. Pomiary Dirac Live jeszcze przede mną , a i REW-em przegwizdam. Na razie najbardziej optymalnie jest przy rozstawie 3,2 m i odległości 85 cm od tylnej ściany ale jeszcze poeksperymentuje. W związku ze sprzedażą Alteców które świetnie robiły za stoliki pod monobloki musiałem nabyć stoliczek. Miałem do wyboru albo kolejnego Rogoza , albo ..... o idealnych wymiarach taki bez dopisku w nazwie " Audio ". Wybrałem opcję numer dwa i jest nieźle, Luxmany wlazły bez problemu a brak tyłu i bocznych ścianek zapewnia cyrkulację powietrza. Cena też zacna , bo 140 złociszy , a Rogoz 4 tysie. Doszedłem do wniosku , że jeden w rodzinie wystarczy :) 

O dźwięku postaram się napisać po dłuższym odsłuchu. Pierwsze co zauważyłem to to , że przy utworach z podkreślonym basem , mam wzbudzenie niskich czego nie było przy Altecach.

A oto nowa aranżacja :

IMG_3097.JPG

IMG_3112.JPG

IMG_3110.JPG

IMG_3109.JPG

IMG_3100.JPG

IMG_3102.JPG

IMG_3104.JPG

To nie jest pokój audiofila, tylko świątynia dobrego dźwięku. 

Na co popatrzeć, też jest.

Gratuluję i zazdroszcze trochę, choć nie jestem pewny czego - pomieszczenia czy sprzetu. Chyba jednak pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaczadupa napisał:

Tak obserwuję jak Koledzy z forum poszli mocno do przodu z głośnikami. @MMarek flagowy Bowers, @tomek4446 genialne QLN, @Rafał S flagowce Dynaudio, @Kraft nerwowo zerka to na świnkę skarbonkę to na monitory Unitry (ciekawe co wygra), @MariuszZ kultowe już Klipsch Heresy.

Pięknie. 

Trzeba przyznać, że sama znakomita arystokracja forumowa, no może oprócz tego boomera od Bowersów 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rega napisał:

Widziałem, ze na oryginalnych standach stoją odwrotnie, czyli wysokotonowcem w dół. 

https://www.dba.dk/hoejttaler-andet-maerke-soeges/id-1115483014/

Ciekawe jak jest prawidłowo.

Myslę, ze trzeba sprawdzić w jedna i druga stronę. Przemierzyc, skalibrować i wybrać.

To akurat 400 na dba ale z 10 jest podobnie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...