Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

33 minuty temu, GunmaN napisał:

Wiele zależy od serwisanta/elektronika znaleźć dobrego fachowca i to jeszcze blisko miejsca zamieszkania. Pobożne życzenie.

Dobry serwisant choćby na drugim końcu Polski to już spełnienie 🙂

Ponoć w okolicach Szczecina jest taki jeden😊

Miałem nawet do niego jechać ale napisał wymień to i to i wystarczyło🤩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seba3002 napisał:

Panowie, byłem ostatnio u znajomego, który ma kolumny saba monitor 130. Wiem że to zapewne bardzo przeciętne kolumny, ale czy bylibyście w stanie doradzić jakąś używaną lampę w cenie 1000 - 1500 zł do tych kolumienek? 

Hej

To są dobre kolumny - dosyć wysoki model Saba ale moim zdaniem ta kolumna średnio nadaje się do lampy. Tutaj mamy "ciężki" do napędzenia niskotonowiec 12 calowy na gumowym zawieszeniu o impedancji nominalnej 4 ohm. Lampa do tego no musi być min. PP 30W? zatem coś na EL34, KTxx.

Te kolumny były projektowane pod amplitunery tranzystorowe z lat 70 tych.

W kwocie do 1500 zł kupisz tylko lampę SE na EL34 a tutaj te 11W może być za mało. Za Yagina PP EL34 trzeba te 2,5 tyś zapłacić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elektron6 napisał:

Hej

To są dobre kolumny - dosyć wysoki model Saba ale moim zdaniem ta kolumna średnio nadaje się do lampy. Tutaj mamy "ciężki" do napędzenia niskotonowiec 12 calowy na gumowym zawieszeniu o impedancji nominalnej 4 ohm. Lampa do tego no musi być min. PP 30W? zatem coś na EL34, KTxx.

Te kolumny były projektowane pod amplitunery tranzystorowe z lat 70 tych.

W kwocie do 1500 zł kupisz tylko lampę SE na EL34 a tutaj te 11W może być za mało. Za Yagina PP EL34 trzeba te 2,5 tyś zapłacić.

 

Rozumiem. Kolega napędza to obecnie starszym modelem marantza - pm8100. Wg mnie gra to troszkę zbyt ostrą górą ale może to tylko moje wrażenie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolega napędza to obecnie starszym modelem marantza - pm8100. Wg mnie gra to troszkę zbyt ostrą górą ale może to tylko moje wrażenie

Zostałbym przy tranzystorze. Ostatnio na Zlocie wpadliśmy na pomysł złagodzenia góry i dodania odrobiny człowieczeństwa do dźwięku AudioSolutions poprzez podłączenie do lampy. I owszem otrzymaliśmy muzykalność, ale kosztem basu. Wg. mnie ten deal się nie opłacił :)  

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flagowa Integra luxmana z 89r. 50W w klA. 30kg miedzi, aluminium i drewna.

Oczywiście autenuator podobny do tego w C 06. Obejzyjcie srodek w necie, jest co ogladać. Ciekawostka, o której sam nie wiedziałem, a przekazał mi ją poprzedni właściciel. Wzmacniacz jest chłodzony freonem.

Bentley wśród wzmacniaczy tamtych czasów. 

Dźwięk : typowy Luxman z tamtych czasów. Dociażony, płynny, wypełniony, dokładny. Można słuchać beż zmęczenia godzinami.

L-570 doczekał się dzisiejszego następcy. Jest nim L- 595. Niestety już nie jest zrobiony z takim pietyzmem. Podobno dźwięk też już nie ten.

Całość jest ekranowana. Miedziany ekran widać od spodu w otworach platformy/stelaża. Pełni on podobno również funkcje antywibracyjne.

Oczywiście wzmacniacz gra najlepiej w trybie direct, gdzie pominięte są układy odpowiedzialne za barwę, balans itd, ale chciałem zwrócić Waszą uwagę na pokrętło " tone compensator". Pokrętło działa w ten sposób, że dźwięk możemy modelować na zasadzie jasniejszy/ciemniejszy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pliniusie to mogę przykleić zielony listek do Luxa. Lux bierze tylko 270W, plinius 800. Do pliniusa idzie jeszcze pre WBA ponad 200W. Więc sam wiesz/rozumiesz.

To takie trochę przesady. Od kiedy gram w klA wogóle nie zauważyłem różnic w rachunkach za prąd. Może dlatego, że nie mam zbyt wiele czasu na słuchanie muzyki.

Miałem pożyczony wzmacniacz w klD 1200as. Niby taka efektywność a grzał się niemiłosiernie. Bardziej niż plinius. I gdzie ta oszczędność.

A co odważnej decyzji. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę jak pożądny sprzęt poszedł i idzie do góry. Mówię o sprzęcie z klasą oczywiście. 

No i grzanie prądem obecnie robi się najtańsze;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba go włączać. Gdy zrobi się zimno, bierzesz wzmaka pod pache i biegasz wokól chałupy. Po kilku okrążeniach zrobi się ciepło i przyjemnie. I takim oto sposobem można przetrwać zimę używając do grzania , niewłączonego nawet do sieci elektrycznej, wzmacniacza stereo....

Mój wzmak też jest ciężkawy - 22 kg, także w spokoju oczekuję nadejścia mrozów.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z tego co widać to bardzo przyzwoity stan. Osobiście bardzo lubię takie oldschoolowe sprzęty (być może dlatego, żem starszawy). Swego czasu wszystkie moje grajki miały ponad 30lat. Dziś trudno znaleźć coś dobrego w rozsądnych pieniądzach dlatego szacun, gdy komuś uda się trafić coś fajnego.

Gratuluję 🙂

PS innym fenomenem jest dla mnie @elektron6 który wciąż wynajduje coś z epoki o reaktywacji nawet nie wspominając 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej krótka relacja z modyfikacji Infinity Kappa 8.2i w Wilk-Audio-Projekt. 

Dlaczego? :  30 cm basu powinno być korzyścią - niestety nieco basem lało 😉  dziura na kilka dB pomiędzy niskim a średnim zakresem oraz generalnie zamulona średnica - oczekiwałem poczucia stopy perkusji gdzieś w okolicach klatki piersiowej 🤣🤣🤣.
Generalnie odrobinę wiecej ostrości.

Efekt: przerósł moje oczekiwania. Bas pięknie skontrolowany, bardziej punktowy ale z mega solidną podstawą. Średnica uwypuklona względem pierwotnego brzmienia na tyle ile oczekiwałem. Otworzyła kolumny na cały zakres dźwięków, które powinny być tam słyszalne.  Wokale znakomite. Fortepian - niezwykle naturalnie odzwierciedlony- @tomek4446 🙂 Smyczki? Fantastczne.

Przychodzi mi do głowy takie porównanie efektu: jakbym wykonał dobrą adaptację akustyczną w salonie - która nota bene dopiero przede mną 🤣🤣🤣

Ostatni krok w budowie zestawu to lampowy pre do drapaka 😉

Filmik od Wilk Audio:

 

 

20221007_175002.jpg

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...