Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Miro, zanim weźmiesz się za budowę możesz sprawdzić jak wyszło to innym. Producent Neat Acoustics ma sporo takich głośników.

Neat xls używany kiedyś widziałem za śmieszne pieniądze. Zanim dowiedziałem sie conieco z sieci, co to za produkt, to został sprzedany. Chciałem kupić w ciemno bez odsłuchu. Cena była tak niska, że przy odsprzedaży naprawde sporo zarobił. Nigdy pozniej juz nie widziałem takiej okazji na te monitory :(

ps: ja bardziej myślę nad kompaktowy-m/-mi subwofer-em/-ami w tej technologi. 

Oczywiscie DIY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2022 o 21:54, AudioTube napisał:

@audiowit

Jak przez to pudełko odtworzyć muzykę z Qobuz? iPad lub telefon. Czy da się?😃
Teraz mam z Lumina/transport. 
 


 

Do obsługi IO Daty używam tableta na androidzie. 

Należy zainstalować aplikację BubbleUPnP i wtedy poprzez ten program słuchamy Tidal lub Qobuz. Działa jeden i drugi. Qobuz oczywiście lepszy moim zdaniem.
Nie jest to taki typowy pełnosprawny streamer ale daje radę. 
Aplikacja Fidata, którą dostajemy wraz z magicznym pudełeczkiem do obsługi plików działa bardzo sprawnie.

Pliki i tak grają lepiej od streamingu. Oczywiście taki typowy streamer jest wygodniejszy w obsłudze, ale jednak Soundgenic może być też tak używany.

Osobiście gram po USB i nie testowałem po I2S.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3 różnych dysków. Po wpięciu danego Soundgenic czyta je bez problemu. Muzyka zgrana na dysk wewnętrzny również śmiga bez problemu. 
Jeżeli używasz USB do daca to spróbuj wpiąć kabel USB w to drugie gniazdo od Soungenica np. to niebieskie USB.

Dodatkowo możesz sprawdzić czy masz najnowszą wersje softu. Jeżeli nie, to wiadomo że trzeba zrobić aktualizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ciszyn11 napisał:

u mnie zagościły Snelle EIII. Dużo przyjemności ze słuchania

20221015_235709_2.jpg

Gratuluję! To se te kolumny która zawsze chciałem mieć czy tez zawsze chciałem ich posłuchać. O tych kolumnach jest mnóstwo pozytywnych opinii a negatywów raczej nie znalazłem. Napisz proszę z jakim wzmacniaczem grają i jak je oceniasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elektron6 napisał:

Gratuluję! To se te kolumny która zawsze chciałem mieć czy tez zawsze chciałem ich posłuchać. O tych kolumnach jest mnóstwo pozytywnych opinii a negatywów raczej nie znalazłem. Napisz proszę z jakim wzmacniaczem grają i jak je oceniasz.

U mnie grają z Dayens Ecstasy IVse i przedwzmacniaczem Cary Audio Slp-05. 

Świetne kolumny, bardzo uniwersalne. W tej cenie trudne do pobicia moim zdaniem. Żywe, nasycone granie. Nic nie brakuje, można godzinami słuchać bez zadyszki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

U mnie grają z Dayens Ecstasy IVse i przedwzmacniaczem Cary Audio Slp-05. 

Świetne kolumny, bardzo uniwersalne. W tej cenie trudne do pobicia moim zdaniem. Żywe, nasycone granie. Nic nie brakuje, można godzinami słuchać bez zadyszki

Super sprzęt! Preamp lampowy widzę pierwsza klasa - pięknie wykonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się też pochwalę. Już od dłuższego czasu stoi u mnie jeden z najlepszych wzmacniaczy lat 60. Dynaco stereo 35.

Końcówka mocy z lampami EL84 w układzie PP. Tajemnicą doskonałosci tego wzmacniacza są ręcznie nawijane trafa głośnikowe, doskonałej jakości. Elektron pewnie wie o co kaman. Są poszukiwane przez pasjonatów. Obecnie można kupić podobne trafa do dynakit ale wiadomo, nie są już tej samej jakości.

Dynaco st35 jest mniejszym bratem st70 czyli najpopularniejszego wzmacniacza na świecie. Oczywiście 35 mimo 2 razy mniejszej mocy jest dźwiękowo doskonalsza. Istnieją firmy produkujące ciągle upgrejdy do tych wzmacniaczy. Istnieją też fankluby i ich członkowie, którzy dadzą się za niego pokroić. Sam wzmacniacz jest tak niepozorny, że na tle obecnych, błyszczących luksusowych klocków wygląda jak fragment unitry przejechanej przez ciężarówkę, a następnie wygrzebany ze śmietnika. Jego wielkość, a w zasadzie małość zaskakuje każdego, kto go zobaczy po raz pierwszy. Gra jak 1mln$ i był częscią  jednego z najbardziej spójnych systemów jakie słyszałem.

Kiedyś wspominałem o rzeczach leżących na portalach, którymi nawet pies z kulawą nogą się nie zainteresuje :) i tak sobie leżał...:). A tu trwały debaty o wyższości Yamahy nad marantzem. Warto uczyć się historii.

20221012_202420.jpg

Jeszcze żeby oddać skalę tego wzmacniacza.

20221113_141451.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Jego wielkość, a w zasadzie małość zaskakuje każdego, kto go zobaczy po raz pierwszy

Przyznaję zatkało mnie heheh. SCA jest znacznie większy a i jego za maluszka uważałem :). Przemile grający sprzęt. Choć jak pisałem Wigo u mnie Dynaco nie napędził, ale wiem że ST potrafi lepiej prowadzić niskie tony. Fajny maluch można pod pachę wpakować i na testy do znajomych lecieć ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

@ciszyn11Subiektywnie wolisz ATC czy Snell?

ATC są obiektywnie lepsze. Precyzja sceny, lepszy bas. No ale to trochę nieuczciwe porównanie patrząc na budowę i ceny. Jednak słuchając Snelli nie zwraca się na to kompletnie uwagi. Nie wiem jak oni to zrobili, ale człowiek skupia się na muzyce.  Podobno z lampami single ended grają jeszcze lepiej. Może uda mi się sprawdzić.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ciszyn11 napisał:

ATC są obiektywnie lepsze. Precyzja sceny, lepszy bas. No ale to trochę nieuczciwe porównanie patrząc na budowę i ceny. Jednak słuchając Snelli nie zwraca się na to kompletnie uwagi. Nie wiem jak oni to zrobili, ale człowiek skupia się na muzyce.  Podobno z lampami single ended grają jeszcze lepiej. Może uda mi się sprawdzić.

 

 

 

 

Jakoś to dziwne jest że te paskudne stare kloce potrafią zagrać tak że pewne niedostatki kompletnie nie przeszkadzają w odsłuchu, a czy to niedostatki są w ogóle? 

Wiadomo że to nie dla każdego kolumny, jedni docenia Vintage inni lubią nowe produkcje i dobrze bo jest różnorodność. Fajnie mieć alternatywę zakupienia za 3-4 tysiące kolumn i wzmacniacza które dają tak dużo radości z słuchania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

No to ja się też pochwalę. Już od dłuższego czasu stoi u mnie jeden z najlepszych wzmacniaczy lat 60. Dynaco stereo 35.

Końcówka mocy z lampami EL84 w układzie PP. Tajemnicą doskonałosci tego wzmacniacza są ręcznie nawijane trafa głośnikowe, doskonałej jakości. Elektron pewnie wie o co kaman. Są poszukiwane przez pasjonatów. Obecnie można kupić podobne trafa do dynakit ale wiadomo, nie są już tej samej jakości.

Dynaco st35 jest mniejszym bratem st70 czyli najpopularniejszego wzmacniacza na świecie. Oczywiście 35 mimo 2 razy mniejszej mocy jest dźwiękowo doskonalsza. Istnieją firmy produkujące ciągle upgrejdy do tych wzmacniaczy. Istnieją też fankluby i ich członkowie, którzy dadzą się za niego pokroić. Sam wzmacniacz jest tak niepozorny, że na tle obecnych, błyszczących luksusowych klocków wygląda jak fragment unitry przejechanej przez ciężarówkę, a następnie wygrzebany ze śmietnika. Jego wielkość, a w zasadzie małość zaskakuje każdego, kto go zobaczy po raz pierwszy. Gra jak 1mln$ i był częscią  jednego z najbardziej spójnych systemów jakie słyszałem.

Kiedyś wspominałem o rzeczach leżących na portalach, którymi nawet pies z kulawą nogą się nie zainteresuje :) i tak sobie leżał...:). A tu trwały debaty o wyższości Yamahy nad marantzem. Warto uczyć się historii.

20221012_202420.jpg

Jeszcze żeby oddać skalę tego wzmacniacza.

20221113_141451.jpg

Piękny sprzęt, gratuluję! Dynaco to uznana marka w świecie lamp i firma referencyjna stająca w owym czasie w szranki z takimi potęgami jak Fisher, Harman, Luxman,...W Polsce i Europie konstrukcje Dynaco nie są aż tak rozpoznawalne ale w US to nie wypada nic nie wiedzieć o takiej marce. Dodatkowo konstrukcja PP EL84 - jak dla mnie strzał w dziesiątkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, doktormun napisał:

Pliki i tak grają lepiej od streamingu.

Po ponad roku obserwacji,  przemyśleń, moich możliwości, potrzeb itp podjąłem decyzję, by jako źródło muzyki używać tylko streamera/transport plus d/a converter. Mam ten abonament na Qobuz, gdzie o ile się nie mylę, można „taniej” kupić pliki. 

Niedługo sam się przekonam, ale coś tak czuję, że będę miał kłopoty, by odróżnić pliki od streamu.

@doktormun
Jak to u Ciebie wygląda? Różnice są dla Ciebie wyraźne?



 

Dzięki, że dałeś wskazówkę jak Soundgenic używać jako streamer. 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywałem Tidal w czasach gdy albumy Master praktycznie nie występowały na tej platformie. Teraz też czasami używam choć ostatni raz to było tak ze 3-4 m-ce temu.

Mój dac nie obsługuje formatu MQA i nie zależy mi aby obsługiwał.
Pewnie z okazji nadchodzącej zimy znowu zacznę słuchać więcej muzyki na Tidal. Przez jakieś 3 mce miałem konto ta Qobuz i ten był według mnie lepszy od Tidal, który jest lepszy od Spotify (który oczywiście też przetestowałem).

Jednak pliki grają według mnie lepiej od tych 3 platform streamingowych i nie podlega to dyskusji.

Z Soungenic zostaję na długo i nie bardzo nawet miałbym czym go zastąpić. No może miałbym ale trzeba by pierwem sprzedać nerkę.

I-O data działa u mnie bezproblemowo.

Dodatkowo aby spać spokojnie wywaliłem standardowy zasilacz impulsowy i dokupiłem zasilacz liniowy MuzgAUDIO i gra muzyka.


https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

Są oczywiście też inne ciekawe zasilacze.

Soungenic jest naprawdę bardzo spoko urządzeniem, tym bardziej że po ostatnim AVS okazuje się, że właściwie to najlepiej mieć na system ilość kasy równą nowemu kwadratowi od dewelopera, przynajmniej. Soundgenic wydaje się być okazją cenową biorąc pod uwagę to wszystko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AudioTube napisał:

Niedługo sam się przekonam, ale coś tak czuję, że będę miał kłopoty, by odróżnić pliki od streamu.

To zależy od tego jak masz przygotowany tor do plików, a jak tor do streamingu.

Pomijam fakt, że różni producenci różnie rozkładają priorytety dla wejść w swoich urządzeniach. Niektórzy bardziej zadbają o wej USB audio, inni o wej coaxialne, czy np. LAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...