Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Chciałem się pochwalić nowym oryginalnym podświetleniem w swoim strv6. Dziwna sprawa bo do oka zieleń jest idealnie równa. Na zdjęciu aparat wychwycił różnice w długości fal. Musicie mi więc uwierzyć na słowo, że do oka jest idealnie.

Znalazłem w końcu elektronika, który potrafi, starą się i jest pasjonatem. Na codzień naprawia zaawansowany sprzęt pro ale potrafi docenić pożądną budowę starego sprzętu.

Sony przeszedł przegląd. Został naprawiony/przeczyszczony potencjometr głośności. Ustawione prądy, zmieniona pasta pod tranzystorami oraz sprawdzony w/g serwisówki Co najważniejsze Sony jest nadal w 100% oryginalny. To był warunek serwisu. Nie chciałem ledowego podświetlenia, więc serwisant musiał mozolnie dobierać żaróweczki i blendy do nich :)

20220922_205658.jpg

Gra jeszcze lepiej, a ja jestem spokojny, że pracuje na swoich optymalnych ustawieniach.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś fajnego z holdingu Sanyo. Studyjna końcówka mocy wraz z dedykowanym preampem produkowane na rynek  japoński pod nazwą Otto. Jest to najwyższy model Sanyo. Konstrukcja bezkompromisowa - budowa modułowa z możliwością wypięcia danego moduły. Końcówka mocy to potężne 150w po 6 tranzystorów kapeluszowych na kanał. Tranzystory NEC. Piękne wycieraczki. Gra to bajecznie i najlepiej z dedykowanym preampem.

BDF75B36-76B9-4AF8-AE75-F09AC94DB47D.jpeg

54E3748D-6B49-4280-9EA2-7FD837CD9DFD.jpeg

D2C112EE-A3A2-426B-A407-DECABFEFACFC.jpeg

21BEC115-EA6F-4501-B3F9-C9EA3E370986.jpeg

1938745A-2A82-4A85-87E6-58E13D1A3471.jpeg

6D945C94-27AD-48F5-8AAB-7E7C3516D73C.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle aktualnie gram na zestawie 3 drożnym! :)
A szerokopasmówka to taka historia która ma sporo zalet jak i wad. Ot taka ciekawostka mająca swoje miejsce w historii ale i w współczesności.

1 minutę temu, audiowit napisał:

A serwisujesz Otto, czy Twój?

Otto jest mój choć dopiero teraz przyszedł czas na jego uruchomienie. Było warto choć zjadłem na nim ostatnie nerwy…:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zrobiony na oryginalnych tranzystorach a te nie jest tak łatwo już dostać a i koszta są nie małe - płacisz po prawie 150zl za oryginalny tranzystor. Końcówka miała swoje bolączki, wynikające z wieku i skomplikowania konstrukcji; pływający offset obydwu kanałów, ubita prawa końcówka łącznie z stopniem sterującym, nieprawidłowo działający układ protekcji - tutaj jest wyjątkowo przekombinowany. Preamp - mnogość okablowania, korodujące tranzystory wnoszące trzaski, wzbudzenia. Poszło na te klocki jakieś 20h i nie mało finansów. Skompletowanie części trwało 2 miesiące. Teraz będzie grał kolejne 30 lat. Pozostało jeszcze czyszczenie panela, malowanie blach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym. W jednym z moich wzmacniaczy tranzystorów brak. Nie ma szans kupić. Na szczęście są sprawne :).

fajny ten Otto. Doprowadzić go do perfekcji wizualnej, wsadzić w fajną drewnianą zabudowę typu rack i cieszyć się muzyką :).

Ostatnio z kumplem gadałem. Co te ludziska z FA tak wydają kasę na gówniany współczesny sprzęt jak za takie same pieniądze można naprawdę zbudować super zestaw. Ehhh.

To metalowe pudełko na wejściu prądowym do wzmacniacza, to rodzaj kondycjonera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadza się :) Wykonanie wysokich modeli vintage jest wzorowe. Dźwiękowo tez niczego sobie a i mamy pewność ze w razie „w”  da się taki sprzęt ogarnąć. Zabawa takim sprzętem to same pozytywne emocje - czasami jest ich aż za dużo… aż trzeba przystopować:)

Z drugiej strony taki sprzęt jest raczej dla wąskiej grupy ludzi. Zdaje sobie sprawę ze nieprzekonanych już się nie przekona a i współczesny marketing robi dobrą robotę w kierunku zakupu nowych konstrukcji. Tak było, jest i będzie co mi kompletnie nie przeszkadza:) To nowe tez będzie kiedyś starym:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt dobry w opisywaniu wrażeń dźwiękowych ale spróbuje:) Konstrukcja daje wrażenie idealnego panowania nad kolumna w zakresie dołu - bas jest mocny, dynamiczny , szybki - widać że potężne trafo, elektrolity i 3 stopnie przeciwsobne robią dobra robotę. Średnica naturalna i wciągająca. Wysokie tak jak lube nie narzucające się, lekko wycofane ale preamp daje możliwość podbicia tego pasma gdyby był tego pasma za mało. Sprzęt mocno muzykalny - można słuchać godzinami nie ma uczucia zmęczenia słuchu. Wycieraczki z podświetlaniem żarówkowym dają fajny klimat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, ostatnio obejrzałem trochę sprzętu w środku i nie bez przyczyny o tym mówimy. Dźwięk jest sprawą subiektywną ale wykonanie, dbałość o detale, jakość podzespołów już nie.

Jak oglądałem w środku luxmana c6, to pomyślałem właśnie, że teraz tak robi sprzęt już tylko ML, MBL czy Gryphon ale już na trochę gorszych podzespołach.

Takiego samego zdania jest mój serwisant.

Nie wspomnę już o tym, że ten vintage jest naprawialny. W module klD cokolwiek Ci pójdzie, to moduł do wyrzucenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...