Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 13.11.2022 o 20:33, AudioTube napisał:

Dzięki, że dałeś wskazówkę jak Soundgenic używać jako streamer. 

soft od Lumin tez pasuje do Soundgenic, pasował, tylko? nie pamiętam, jak to było z Qobuz, ja I-O Data zastąpiłem czymś innym, a gdy ostatnio testowałem U2mini to soft był zmieniony i moze już nie pasuje lub? pasuje lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM8005 czyli co dostajemy za 6 koła- wykonanie iście w stylu Marantz, całkiem niezłe komponenty, super terminale głośnikowe i poprawne granie. Niestety dyrektywa rohs zrobiła swoje i się popsuło:( nie mniej jednak został przywrócony do życia:)

F0A52225-0A19-4757-84D7-13BBB5299263.jpeg

57F17D15-D7B6-4D25-880D-540CB35FA34A.jpeg

00AD6DBE-5F5E-40C0-B975-54477B8CA4EA.jpeg

22780858-6CE7-47F1-9F7C-DA8C46BF2539.jpeg

I cd do kompletu- całkiem porządna maszyna.

D64961F4-A455-4F1C-8A2A-A7D220FFC400.jpeg

I Starszy brat PM16 jak dla mnie jeden z lepszych wzmacniaczy Marantz no i to wykonanie naprawdę na wysokim poziomie.

E168A9E2-7EEB-4D1F-B759-D8D05305689B.jpeg

AA103286-416D-4D4C-A4B8-AC99F4FB3038.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doktormun napisał:

Uzywałem Tidal w czasach gdy albumy Master praktycznie nie występowały na tej platformie. Teraz też czasami używam choć ostatni raz to było tak ze 3-4 m-ce temu.

Mój dac nie obsługuje formatu MQA i nie zależy mi aby obsługiwał.
Pewnie z okazji nadchodzącej zimy znowu zacznę słuchać więcej muzyki na Tidal. Przez jakieś 3 mce miałem konto ta Qobuz i ten był według mnie lepszy od Tidal, który jest lepszy od Spotify (który oczywiście też przetestowałem).

Jednak pliki grają według mnie lepiej od tych 3 platform streamingowych i nie podlega to dyskusji.

Z Soungenic zostaję na długo i nie bardzo nawet miałbym czym go zastąpić. No może miałbym ale trzeba by pierwem sprzedać nerkę.

I-O data działa u mnie bezproblemowo.

Dodatkowo aby spać spokojnie wywaliłem standardowy zasilacz impulsowy i dokupiłem zasilacz liniowy MuzgAUDIO i gra muzyka.


https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

Są oczywiście też inne ciekawe zasilacze.

Soungenic jest naprawdę bardzo spoko urządzeniem, tym bardziej że po ostatnim AVS okazuje się, że właściwie to najlepiej mieć na system ilość kasy równą nowemu kwadratowi od dewelopera, przynajmniej. Soundgenic wydaje się być okazją cenową biorąc pod uwagę to wszystko.

 

Dlatego napisałem, że iodata spokojnie może startować jakością dźwięku z użądzeniami 10krotnie droższymi. Zostało to sprawdzone. Można ją wstawić beż stresu w bardzo zaawansowany system. Dla mnie pozostawia wiele do życzenia jej stabilność lub współpraca z aplikacją. U mnie są problemy, u innych ich nie ma. Może to kwestia konfiguracji.

Mimo tego nie pozbędę się jej. Dźwiękiem nadrabia wszystko, a dla mnie to jest pliorytet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

U mnie są problemy, u innych ich nie ma. Może to kwestia konfiguracji.

Mój pierwszy kupiony padł po zgraniu jednej płyty z zewnętrznego napędu, wszelkie restarty czy ponowne wgranie softu nic nie dało, drugi po wstępnym sprawdzeniu działania (około 2 dni) został podłączony do dużego HDD celem zgrania muzyki, pakiet 200GB przez USB3 dobrze wystartował w połowie transferu zaczął zwalniać i przy 60% zamarł całkowicie by po chwili zniknąć z zasobów sieciowych. Obudził się 30min później, gdy jego karta sieciowa ostygła wróciłem do kopiowania i było to samo. Gdy oddawałem go do salonu już tam był inny egzemplarz z tą samą historią co mój, dla potwierdzenia mojej tezy pożyczyłem od Arka (PremiumSound) jego model testowy z pierwszej produkcji i nie było tego kłopotu. Prawdopodobnie z powodu kryzysu chińskiego skorzystano z innych podzespołów (gorszej jakości) i stąd kłopot wiec, jeśli wasze grają prawidłowo to tylko się cieszyć. A dopowiem jeszcze ze obecny Munich M1T ma bardzo podobną sygnaturę grania wiec krzywdy nie mam, no dobra ... Lumin U2 mini był lepszy.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U2 mini podobnie jak U1 też był porownywany. No nie, w żadnym aspekcie nie jest lepszy od iodaty. Może od U1 tak. 

Lumin może się podobać, nie twierdzę że nie. Ale nie da się uzyskać w zadnej konfiguracji kabli lepszego brzmienia. Ma swój charakter i tyle. Nie potrafi w żaden sposób naśladować rzeczywistości. Do iodaty brakuje dużo.

 

Nawet nie dużo. To inna klasa dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc w to czy w tamto nie robi dużej różnicy:) To znaczy jest to powiedzmy ta sam klasa cenowa.

Nie śledzę cen "online" a raczej historię tego co pokazuje net jeśli chodzi o cenę "katalogową".

Za ile faktycznie po rabatach był sprzedawany wzmacniacz to już jest zapewne tajemnica sprzedawcy.

 

https://highfidelity.pl/@main-2050&lang=

https://www.ceneo.pl/28612160

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie wtrącenie delikatne odnośnie Wigo WB70. Początkowo miałem wrażenie że wzmacniacz lampowy nie ogarnia basowca. Po kilku dniach słuchania, przepinania, zmianie ustawienia dochodzę do wniosku, że to nie był brak. Przyzwyczajenie do basu z obudów z bassreflexem  trochę zaburzyło mój pochopny osąd. 

Bas w Wigo jest podawany tylko wtedy kiedy ma być w utworze nie ma tematu przeciągania, czy tworzenia podkładu pod inne pasma przez bas w tle. Bas jak się pojawia to potężny, krótki, uderzenie jest nie tyle słyszalne co też odczuwalne. Kończy się w punkt. Nie wątpię że można tu jeszcze lepiej, ale na niektóre rzeczy nie wpłyne z racji ograniczeń finansowych. 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adi777 napisał:

Czemu lepiej?

Bo słyszałem taki w towarzystwie jesze 2 szt zamkniętych, ale to projekty DIY i nie uraczysz tego w komercyjnych konstrukcjach, choćby pod względem wagi.

W obudowie otwartej nie występuje zjawisko interferencji fal, taki sub napędzany Hypexem robi robotę, jak dla mnie nieosiągalne z żadnych kolumn i nie chodzi o łojenie basem. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DiBatonio napisał:

W obudowie otwartej nie występuje zjawisko interferencji fal

Ale za to istnieje zjawisko zwarcia akustycznego dla najniższych hz. Zdradziłbyś chociaż jak rozwiazano ten problem? Duża odgroda, czy może inny sposób?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale za to istnieje zjawisko zwarcia akustycznego dla najniższych hz. Zdradziłbyś chociaż jak rozwiazano ten problem? Duża odgroda, czy może inny sposób?

Musialbym zapytać kolegi właściciela i konstruktora, gdyby mi dal zgodę na publikację zdjęcia systemu chętnie gym pokazał, ciekawy Waszych reakcji. Ale wątpię, czy wyrazi zgodę. 

Wiem, że stroił chyba też za pomocą DSP, pomieszczenie jest mega akustycznie zaadoptowane.

Zapytam przy okazji, OK?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Panowie jeszcze takie wtrącenie delikatne odnośnie Wigo WB70. Początkowo miałem wrażenie że wzmacniacz lampowy nie ogarnia basowca. Po kilku dniach słuchania, przepinania, zmianie ustawienia dochodzę do wniosku, że to nie był brak. Przyzwyczajenie do basu z obudów z bassreflexem  trochę zaburzyło mój pochopny osąd. 

Bas w Wigo jest podawany tylko wtedy kiedy ma być w utworze nie ma tematu przeciągania, czy tworzenia podkładu pod inne pasma przez bas w tle. Bas jak się pojawia to potężny, krótki, uderzenie jest nie tyle słyszalne co też odczuwalne. Kończy się w punkt. Nie wątpię że można tu jeszcze lepiej, ale na niektóre rzeczy nie wpłyne z racji ograniczeń finansowych. 

Można. Mocniejszy wzmacniacz.

Po co sub jeśli w kolumnie najniższe częstotliwości schodzą do 20hz wg normy Din. Nie wiem czy że spadkiem... Michał rzuć proszę okiem na tabliczkę.

Michał puszczę Ci te kolumny na jakimś moim piecu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, DiBatonio napisał:

Bo słyszałem taki w towarzystwie jesze 2 szt zamkniętych, ale to projekty DIY i nie uraczysz tego w komercyjnych konstrukcjach, choćby pod względem wagi.

W obudowie otwartej nie występuje zjawisko interferencji fal, taki sub napędzany Hypexem robi robotę, jak dla mnie nieosiągalne z żadnych kolumn i nie chodzi o łojenie basem. 

Ja kojarzę tylko te:

image.thumb.png.3228d79766def51e509bd160dc6f8cb7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...