Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 minutę temu, Adi777 napisał:

Na ich stronie jest napisane, że tak. Jak będę w Polszy, to może mi się uda załatwić jakiś odsłuch kolumn tej marki.

Kolegi suby to:

250kg w odgrodzie 15 cali plus 1 sub zamknięty 10 cali i dwa moduły 8 calowe zamknięte, cokolwiek to znaczy.

Jestem z nim na łączach, niestety nie mam zgody na pokazanie systemu i tego projektu.

😥

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

O.K.

Dziękuję.

Ale, czy to odgrody?

 

No tak, tabelki....

😁

Zatem proszę:

 

Screenshot_20221116_214529_Chrome.jpg

Wiesz... jestem też fanem gatunku zwany dubstep. Tutaj mozna wygenerować dowolnie niską częstotliwość. Niejednokrotnie nawet b.niskie dźwięki w tym gatunku są "boostowane" w pasmie 25-45hz. Na dobrym subwoferze naprawde można "zwrócić" obiad :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Na dobrym subwoferze naprawde można "zwrócić" obiad :P

U kolegi jest pięknie zestrojone, niczego nie zwróciłem jeszcze u Niego.

Ale jak dla mnie poziom bardzo wysoki, nie słyszałem tego chyba nawet u Sly30, chociaż u niego ostatnio jakieś zmiany znowu 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adi777 napisał:

Kolumny też OB?

Będą. 

Na ten czas średnie w obudowie/module zamkniętym bez zwrotnicy, wysokie to samo na AMT.

Ja tam nie ogarniam tych jego projektów. 

 

26 minut temu, audiowit napisał:

Nie bardzo rozumiem Di Batonio co chcialeś pokazać, rzeczy oczywiste.

Chciałem pokazać, że 20Hz mało jaki instrument odtwarza i że to domena subów, nie kolumn.

Tylko tyle.

Nie chcę niczego udowadniać.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, subwoofery subami, a tymczasem wrócił po dłuższej nieobecności skarb techniki audio z czasów, kiedy sprzęt audio kosztował tyle, ile był wart. Wzmacniacz ten wyprzedził swoje czasy i czasy następne. I z niekłamanym żalem stwierdzam, że tym bardziej przeskoczył czasy obecne. Jest genialny pod każdym względem. Nie ma słabych stron że strony dźwiekowej i należy do klasy sprzętów ostatecznych. Pozwala na wyciągnięcie treści że źródła takiej jaka jest. Przypomniał mi o kolumnach Magico.Pozwala uwierzyć w audio.

Jest moim oczkiem w głowie. I niech was nie zmyli niepozorny wygląd :)

 

20221007_112027.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. Ochydny tranzystor w klAB. Zaprzeczenie wszystkich wartości, które wyznaje. Niestety jest na tranzystorach, które były bardzo krótko produkowane. Egzemplarz w takim stanie bardzo trudno znaleźć. I nie polecam go kupować ludziom bez podstawowej wiedzy technicznej. Zresztą produkcja bardzo limitowana, a ogromny % tych wzmacniaczy została spalona w rękach rzeźników. To skalpel, nie siekiera.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmawiamy o dźwięku czy blichcie?

Myślę, że to ten poziom. Z tym, że nawet topowe Accu, Maki i Gryphony mają charakter. Ten jest czysty jak łza.

Nie wiem skąd Esoterica wzioleś w czołówce. Trzeba było MSB wstawić. No i napewno Solution.

 

I z Accu do czołówki też nie zapedzalbym się ;). One ładnie wyglądają.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

A rozmawiamy o dźwięku czy blichcie?

Myślę, że to ten poziom. Z tym, że nawet topowe Accu, Maki i Gryphony mają charakter. Ten jest czysty jak łza.

Nie wiem skąd Esoterica wzioleś w czołówce. Trzeba było MBS wstawić.

 

Ta końcóweczka Sony to lakomy kąsek, ale jeszcze bardziej poszukiwane i wyprodukowane tylko w ilości 100szt to te bez literki "B" na końcu, niestety nieosiągalne pewno.

Z tego co wyczytałem , ich tranzystory to bolączka, są awaryjne i to całkiem mocno, trzeba dbać o to by nie podpinać kolumn poniżej 8 Ohm.

Pewno jeszcze lepijej zadbać o takie, z niewielkim spadkiem impedancji, żeby nie narażać piecyka.

Ale król jest jeden.

King of the V-FET 😉

P.S.

Obczailes w razie czego, gdzie dostać tranzystory V-FET?

Alliexpress pewno 😉

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan7 od Tan7B niczym się nie różni oprócz roku produkcji i koloru. Mogłem mieć Tan7 ale tu ważne jest pochodzenie. Swój egz mogłem rozkręcić i sprawdzić przy kupnie natomiast Tan7 właściciel nie pozwolił zdjąć jednej klapki żeby podejżeć tranzystory. Jeśli było 100szt tan7 to założę się, że 50 już nie istnieje. Tan7B wyprodukowano niecałe 1000szt. Prawdopodobnie 800.

Awaryjne są nie tranzystory tylko mózgi ludzi podpinajacy 4ohm kolumny do 8ohm wzmacniacza. Dziś z moim serwisantem przeglądałem serwisowkę Tan7 i wiem, że to wzmacniacz dla tych z pewną świadomością techniczną.

Nie ma możliwości dostać Vfety. Dlatego wzmacniacz przeszedł remont. Jest w stanie niemalże fabrycznym. Ważnym jest stabilność prądów spoczynkowych.

Nawet gdybym dostał Vfety to trzeba wiedzieć, że te są parowane dla każdego egzemplarza. Prawdopodobieństwo dostania tych o odpowiednich parametrach jest bliskie zeru.

Nie polecam na Alliexpres żadnych tranzystorów, laserów czy innych elementów elektronicznych. Nie mają nic wspólnego z oryginałami, a ich parametry mają taki rozrzut, że jeden typ tranzystora mógłby być równie dobrze innym typem w obrębie nawet jednej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, audiowit napisał:

Tan7B wyprodukowano niecałe 1000szt. Prawdopodobnie 800.

Ok 2000 szt.

Źródło :

https://www.stereolife.pl/vintage/944-sony-ta-n7b

33 minuty temu, audiowit napisał:

Awaryjne są nie tranzystory tylko mózgi ludzi podpinajacy 4ohm kolumny do 8ohm wzmacniacza.

To prawda.

34 minuty temu, audiowit napisał:

Jest w stanie niemalże fabrycznym

Pogratulować. 

Troszku zazdraszczam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

Awaryjne są nie tranzystory tylko mózgi ludzi podpinajacy 4ohm kolumny do 8ohm wzmacniacza. Dziś z moim serwisantem przeglądałem serwisowkę Tan7 i wiem, że to wzmacniacz dla tych z pewną świadomością techniczną.

Dlaczego winisz mózgi właścicieli kolumn jeśli podpinają pod wzmacniacz kolumny znamionowo 8ohm, gdy w praktyce w pomiarach okazuje się że co najmniej połowa konstrukcji to wyłącznie wesoła interpretacja marketingu by produkt się sprzedał? Przykładów jest mnóstwo. Kolega w równoległego tematu piał o R3 wiec sobie ciekawsko zerknąłem na ich pomiarówkę 8Ω... Ta jasne. 3,2Ω przy 150 Hz. Ekstra. Moje kolumny to zresztą ta sama historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, J4Z napisał:

że znaleźliśmy wzmacniacz poprawnie skonstruowany. 

🎉 

Chyba neutralny jak już. Jak na moje rozumowanie, to poprawnie skonstruowanych wzmacniaczy według @Krafta jest na rynku dużo, a te popsute czy niepoprawne mają słyszalne zniekształcenia. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...