Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

40 minut temu, Dedal75 napisał:

Twoich rozkminek od dupy strony . 

Odniosłem się do pytania o lampki i się po prostu luźno zastanawiałem, jaki procent pakują w nie producenci. Osobiście myślę, że byłoby miło zobaczyć w fabrycznym sprzęcie za 10k dwie ecc83 2 tysie ale zazwyczaj tak różowo nie jest i trzeba rolować, trzymaj się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

@J4Z dzięki. Nie dopisałem, chodziło mi o te najmniejsze, 8 w nazwie.

Na Gato site nie do kupienia/testu. Czy jest jakiś inny model Gato/następny po modelu 8?

Ja mam je u siebie, ale na razie przez świąteczny szał leżą w pudełku. W święta odpakowanie i odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Zechciałbyś kilka słów, czy zaobserwowałeś  zmiany w brzmieniu.

Piotr wyrównał , kanały tzn. usunął awarię rezystora. Przesmarował nowym lakierem płytki. Pomierzył i sparował lampy w monoblokach , dał zabezpieczenie przed zbyt dużym prądem jak lampa dobiega żywota. 

I coś jeszcze musiał zrobić , bo poprzednio miałem trzas w kolumnach przy wyłączaniu monobloków a obecnie nie. Dźwiękowo chyba niewiele się zmieniło. Ja w każdym razie jakiejś kolosalnej różnicy nie słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

 Spoko .Słuchasz sprzęty, nie tego co w środku . Pasuje granie na fabrycznych , kupuje , jest możliwość mieszania np.lampami super , więcej zabawy .  Jest jeszcze jedna kwestia ,Ty nie wiesz jakie lampy masz w pre więc to mnie ciekawi . Pzdr 

Sprawdzę, bo na 99% zostanie u mnie. Na fabryczych jest prawie, prawie to, co chce mieć na tym etapie. Na tyle ok, że nie ma ogromnej potrzby szukania innego wzmacniacza. Świadomość, że jest możliwość zmiany delikatnie charakteru  działa tylko na plus ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

I tego się trzymaj.

Prędzej zmienię DAC-a, choć też jakiegoś wielkiego parcia nie mam. Jeśli już to ciekawość, czy taki zachwalany Gustard r26 czy coś z poziomu meitner ma-1 zrobi rewolucję.  Obecny DAC gra u mnie już 10 lat. Ciekaw jestem, ile osób tak długo trzyma jeden klocek cyfrowy na źródle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nacomito napisał:

RME Adi2 PRO? To dobry DAC jest, tego można w ciemno

 

6 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie wiem jak Pro , ale tańszy mi nie spasował 

@Asia Asi też nie podszedł i chyba również Wojtkowi / @lpomis / , ja się po prostu wstrzeliłem w coś ,co doda lampą detaliczności i nie będzie dźwiękowo kolejnym " ciepłym " elementem. 

Niedługo będę mógł sprawdzić jak się ma RME do grania z tranzystorem.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 (i inni): rozumiem, że RME Adi2 PRO spisywał się dobrze jako DAC. A co z funkcją pre?  @Dedal75 - piszesz, że nie przeszkadzał z końcówką mocy. Ale czy czuliście, że grało to razem naprawdę fajnie? Lepiej niż solidna integra (np Twój Bright)? A może porównywaliście z innymi pre? 

Pytam, bo sam wypożyczyłem w piątek końcówkę (Mytek Brooklyn Amp+) i testowałem ją w połączeniu ze swoim R26 jako pre. Nie było źle, ale mojego Haiku nie przebiło, grało trochę inaczej i tyle. Zastanawiam się, czy sprawdzać dalej te końcówki pod kątem R26, czy odpuścić. Ciekawe ile można z takiego połączenia wycisnąć - do jakiego poziomu dojść zanim to pre z DAC-a stanie się głównym ograniczeniem... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wtedy chyba jeszcze Atolla Am200se i właśnie z nim Rme jako pre mi nie zagrało, lepiej było z pierwszą  wersją ST200 która posiadałem wcześniej . Ale to dla mnie, są ludzie zachwyceni  Adi.

Uważam że oddzielne pre to jest kierunek ,nie zintegrowane z dac a nawet streamerem. 

Nuprime Dac 9 (pre/dac)+ Hypex 252 zagrał gorzej  niż Dac9 (dac) + tanie pre(chińczyk ) od Kolegi Rega+ Hypex 252.

Wnioski sam wyciągnij 😏 tylko nie pytaj o szczegóły ,było całkiem 8 👍Pzdr  

received_1172488936731735.thumb.jpeg.c1ce37a2831c242121ab06134e84498a.jpeg

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dedal75 napisał:

Nuprime Dac 9 (pre/dac)+ Hypex 252 zagrał gorzej  niż Dac9 (dac) + tanie pre(chińczyk ) od Kolegi Rega+ Hypex 252.

Ten sam Hypex Nc252  z Rme Adi 2FS grał u mnie trochę mdło, bez większego wykopu, z rozlanym basem w sporej ilości. Z Clarett 2 pre Usb jako preamp plus dac gra niesamowicie dynamicznie, gęsto, a bas jest zróżnicowany aż do samego dołu (jest go ciut mniej niż na Adi, ale robi wrażenie że niżej schodzi). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...