Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

A skąd takie przepięcia? 

Mieszkasz w pobliżu stacji transformatorowej, w domu jednorodzinnym, czy jest to blok mieszkalny?

Ostatnio dużo takich przypadków w sieciach, gdzie  dookoła wszyscy lub większość jedzie na fotowoltaice, a jak wygląda w Polsce infrastruktura i jakość sieci energetycznych to o pomstę do nieba woła.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio mieszkam w bloku z 1938 i chyba żadnych fotowoltanik obok mnie nie ma, ale stacja trasformatorowa jakieś 500 metrów.

 @moss instalacja była 7 lat temu robiona od nowa, ale ukraińscy elektrycy coś skopali przy bezpieczniku przepięciowym, a tak przynajmniej wczoraj dowiedziałem się od konserwatora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

s instalacja była 7 lat temu robiona od nowa, ale ukraińscy elektrycy coś skopali przy bezpieczniku przepięciowym, a tak przynajmniej wczoraj dowiedziałem się od konserwatora...

No to jest tak jak mówiłem. Czeka cię poprawka i masz temat rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

mieszkam w bloku z 1938 i chyba żadnych fotowoltanik obok mnie nie ma, ale stacja trasformatorowa jakieś 500 metrów.

 nstalacja była 7 lat temu robiona od nowa, ale ukraińscy elektrycy coś skopali przy bezpieczniku przepięciowym, a tak przynajmniej wczoraj dowiedziałem się od konserwatora...

To jest róznicówka to co pokazałeś,  dokładnie  nie widzę. Te daje sie przede wszystkim na zabezpieczenie łazienki i kuchni.

W życiu nie dałbym Ukraińcom robić instalacji elektrycznej.

Trudno powiedzieć, czy przy poprawce teraz się da, ale zastanowiłbym się, czy nie założyć ograniczniki/ochronniki przepięć, pytanie, czy instalacja daje takie możliwości.

Na listwy, czy kondycjoner w tej materii bym nie liczył za bardzo.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Nie bądź uprzedzony. U nich tacy sami spece (dobrzy i źli) jak i u nas.

Nie jestem uprzedzony do nich, ale jest wiele przykładów, gdzie nie warto.

Procesy edukacji u nich są różne, ostatnio o tym było w radio na przykładzie "specjalistów" medyków, czy jakiś innych lekarzy.

Poza tym taki elektryk musi posiadać stosowne uprawnienia i papiery, którymi powinen się okazać, dobrze jak wykonawca - firma dysponuje jeszcze kimś, kto ma uprawnienia elektryczne z dozorem, by ten mógł ewentualnie sprawdzić pracę elektryka.

Często też takie kwalifikacje muszą obejmować uprawnienia budowlane w specjalizacji instalacyjnej w zakresie sieci elektrycznych i urządzeń elektroinstalacyjnych. Ale to w zasadzie przy powstawaniu domu, choć nie jestem pewien jak w powyższym przypadku.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas za to edukacja... Top liga po prostu. Nawet szkoda mi przywoływać epizody co te nasze elektryki za cuda potrafią robić mimo posiadanych uprawnień. Z mojej strony... Kwestia pochodzenia pracownika jeśli chodzi branże instalacyjno-budowlaną nie jest na tyle istotna by kogokolwiek dyskwalifikować z tego powodu - Tak jak Ty to zrobiłeś. Partacze są wszędzie. O medycynie się nie wypowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Butler napisał:

Kwestia pochodzenia pracownika jeśli chodzi branże instalacyjno-budowlaną nie jest na tyle istotna by kogokolwiek dyskwalifikować z tego powodu - Tak jak Ty to zrobiłeś. Partacze są wszędzie. O medycynie się nie wypowiadam.

A jak myślisz, dlaczego ktoś go zatrudnił? 

Bo to najtańsza siła robocza na tę chwilę w naszym kraju.

Nie wjeżdżaj mi tu na ambicje, czy moje sumienie, że mam uprzedzenia do Ukraińskich przybyszy.

Ale zgodzę się, że partacze są jednak wszędzie i w każdym kraju się ktoś znajdzie.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale zgodzę się, że partacze są jednak wszędzie i w każdym kraju się ktoś znajdzie.

Kurna , tak czytam i tak sobie myślę. Jak to dobrze , że mnie spieprzył instalację Polak , katolik , patriota 😂

Jak będę w lutym robił remont to wstawię zdjęcia rozdzielnicy i sposobu połączeń. Inwencja własna godna nagrody Nobla :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...