Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

47 minut temu, AudioTube napisał:

U mnie super tweetery, ot tak stoją sobie, 117mm od „czoła”

Co to za super tweeter ?

Ja myślałem do Alteców o

https://www.hifisound.de/Do-it-yourself-Products/Speaker-Drivers/Fostex-T-90-A-Super-Horn-Tweeter.html

lub

https://www.aperionaudio.com/products/aperion-audio-dual-air-motion-ribbon-super-tweeter-speaker-amt-pair?variant=636581026746774

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to "czoło" nie przeszkadza? Jakby nie patrzeć to jednak "kant" ;)

Ten tweeter "pracuje" od 5khz? 😳

To tajne dane😊 Na PW.

Jeśli lubisz granie na żywo ze sceny, bez nagłośnienia, to na pewno by się Tobie spodobało.

”rozsiewa” dźwięk, pogłosy, wybrzmienia. 
Nie pozwala się podnieść z fotela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rega napisał:

Owszem można i ..... nawet tak mam(4). Jednakże przez wielu uważane jest to za zboczenie bo normą jest jeden uniwersalny. 

Roman-ale to nie jest norma obowiązująca na naszym Forum! Jeden??? Z jednym systemem może być nudno, a brak wyboru może męczyć.

Należy zmienić tę normę ...albo się tym nie przejmować. Nowe hasło: każdy ma taką normę jaka mu pasuje!

A tak na poważnie, to obie wersje są fajne: jeden wypieszczony (bardziej lub mniej) zestaw uniwersalny albo kilka do wyboru 😎

Pozdrawiam

PS. Ta zmienna norma dotyczy liczby systemów, bo jednak dobrych norm  zachowań na Forum (i w życiu) należy się trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Acha , zdjąłeś już to coś ,co Ci się przyczepiło na górze obudowy ? :) 

bw.jpg

Będę musiał zdemontować, ponieważ zięć sądząc, że to mikrofon do karaoke, prawie  wyrwał z obudowy 😋

12 godzin temu, AudioTube napisał:

@MMarekczy to u Ciebie takie liście pochłaniają?

3262906F-FC5D-48AA-AEBA-0DCFA7A2155B.jpeg

Piękne absorbery. Nie zazdroszczę, ponieważ także mam takie :)  U Ciebie efekt akustyczny z pewnością większy, ponieważ Twoje są grubsze i chyba po dwa na stronę. Możesz pokazać całość?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Świetne zestawienie

Widzę , że wyciągnąłeś coś z piwnicy :) 

To na dole to Sony ?

Powiem Ci , że mnie też dotknęła nieodparta chęć kombinacji w ramach tego co mi mi wala w chałupie.

Ot , tak sprawdzam co z czym jak zagra.

9 minut temu, MMarek napisał:

Będę musiał zdemontować, ponieważ zięć sądząc, że to mikrofon do karaoke, prawie  wyrwał z obudowy

:) 

Koniecznie , a to może pojemnościowy ? Bo jak tak to ja akurat ......😂

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Z jednym systemem może być nudno, a brak wyboru może męczyć.

Roman mam trzy i ......czasem mam wrażenie , że ten przybytek mnie trochę rozprasza. Słucham jakiegoś utworu na lampach i już kombinuje, czy aby nie przełączyć , bo pewnie na tranzystorze byłoby lepiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMarek wiszą tylko dwa. Niesymetrycznie. Pod sufitem. Grubość 10cm.

Ich zadaniem jest wpływ na pogłos, który tworzy się pod wpływem otwartej częściowo kuchni w odległości około 6 metrów. Na około 2-3 KHz zdjęliśmy 100ms.

Te dwa absorbery jakby „patrzą” na kuchnię.

Umikiem pomierzono, ściąganie/zawieszanie i trochę na „ucho”

 


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Widzę , że wyciągnąłeś coś z piwnicy :) 

To na dole to Sony ?

Powiem Ci , że mnie też dotknęła nieodparta chęć kombinacji w ramach tego co mi mi wala w chałupie.

Ot , tak sprawdzam co z czym jak zagra.

:) 

Koniecznie , a to może pojemnościowy ? Bo jak tak to ja akurat ......😂

Roman mam trzy i ......czasem mam wrażenie , że ten przybytek mnie trochę rozprasza. Słucham jakiegoś utworu na lampach i już kombinuje, czy aby nie przełączyć , bo pewnie na tranzystorze byłoby lepiej :) 

W życiu nie włożyłbym sonego do piwnicy. To jeden z lepszych wzmacniaczy jaki w życiu słyszałem łącznie z tymi ultradrogimi. Po renowacji ciarki przechodzą słuchając muzyki. Od jakiegoś czasu gra w głównym systemie, a jego wartość od kiedy go mam wzrosła astronomicznie. 

Absolutor bardzo dobrze się z nim zgrywa. Choć wba jest bardziej otwarte i wyczynowe. Są bardzo duże zmiany przy wymianie lamp. Mam dużo 6sN7 i jest duże pole manewru. Chciałem sprawdzić jeszcze Marconiego z lat 50tych ale gdzieś mi się zapodziały. One mogłyby najbardziej pasować.

11 godzin temu, Rafał S napisał:

Podpisuję się obydwiema rękami i przy okazji nieśmiało zaznaczam, że "Norma" piszemy z wielkiej litery. Przynajmniej ja tak piszę. ;)

Dotąd wszystkie moje kontakty z Normą były ekscytujące.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jest zarys jest i koteł 😁👍

Nawet dwa. 😎 tylko drugi akurat był albo w budce na dole schowany albo szwendał się gdzieś obok. :P

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Miodzio 

O tyle miejsca miec. Nic musze dalej w lotto grac - kto wie ...

 

Miejsca aż tak dużo nie ma, bo pokój obecnie jest niestety w kształcie litery L i ten kącik to jedna z odnóg.
Przy remoncie w przyszłości może kiedyś powiększę kosztem części przedpokoju burząc ściankę, ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, J4Z napisał:

@zolt mierzyłeś? Zastanawiam się jakie zmiany wprowadziły te "basstrapy"

Nie. Nie mam Umika, więc trochę na ślepo.

Basstrapy to tylko 20 cm, więc szału nie ma. Ale jeżeli wierzyć pomiarom podanym na Mega Acoustic, to w zasadzie coś powinny wnieść w niższe rejestry. Aczkolwiek tutaj jeżeli wniosą to spoko, ale chodziło mimo wszystko o dopełnienie jeszcze absorbcją w ogóle, bo jak widać po prawo są okna i nie ma większej możliwości  sensownego wrzucenia na boki jakichś pochłaniaczy. Więc w rogach też na pewno swoje wniosą.
Po odsłuchach mam wrażenie, że jest to słyszalne i też mam wrażenie, jakby basu lekko "ubyło", co może  jest związane z jakąś redukcją pogłosu. Albo po prostu mi się wydaje. W kwestii niskich nie spodziewałem się wiele, więc psychologicznie szczególnie mocno nie powinienem się nakierowywać. Ale nie wiadomo.

Zresztą te basstrapy jeszcze podwieszę, bo jak widać jest niesymetrycznie, bo po prawo jest parapet. Więc pomierzę i pomocuję do ściany z pewnym odstępem jaki będzie i po prawo, by to jakoś miało ręce i nogi. Po lewo stoi 120cm i 60cm jeden na drugim.

Aha, jeszcze bass trap taki 120 cm stoi na parapecie "za plecami" w jednym rogu. ;)

Jeszcze po dodaniu tych bass trapów nie robiłem dodatkowych pomiarów RP, a po takiej zmianie należałoby wykonać powtórne pomiary i zobaczyć jak w połączeniu z nowym pomiarem DSP.

Jutro albo pojutrze może zrobię, bo obecnie choruję i póki co nie miałem sił i ochoty.
mp2wykres.png.490294dfba477bf8be0d8823f9c848e7.pngmp2oktawy.png.b3ac7840ab2f6e204fc1910f3f56b6ff.png

 

 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

Ok, zdrowia. Dopytam kiedyś Pana B.

Pozdr. 

No fajnie jakby się wypowiedział jak to jest z tymi piankami, bo całkowicie różne krzywe są dla MP-1, MP-2 i MP-3. Choć różnią się trochę wymiarami i wcięciami.

Jeszcze co przychodzi do głowy, to inny użyty materiał? Ale też nie sądzę. Dlatego trochę tego nie rozumiem.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zolt napisał:

Nawet dwa. 😎 tylko drugi akurat był albo w budce na dole schowany albo szwendał się gdzieś obok. :P

Miejsca aż tak dużo nie ma, bo pokój obecnie jest niestety w kształcie litery L i ten kącik to jedna z odnóg.
Przy remoncie w przyszłości może kiedyś powiększę kosztem części przedpokoju burząc ściankę, ale zobaczymy.

Ale chyba troche bardziej komfortowo niz u mnie. Choc wpakowalem tu Pylony D25 i jakos to dziala.

Jakos to by bylo chyba krzywdzace wiec powiem ze fajnie sie slucha.😀

Ale jak juz pisalem szukam godnego zastepcy...

20230214_200643.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Okolo 200 pomiedzy tweeterami i w lini prostej patrzac 60 od tylnej scianki do rogu sciany

To warto spróbować mimo wszystko zawęzić pole odsłuchowe w miarę możliwości. Mimo wszystko odsunąć jeszcze kolumny od ścian bocznych i ewentualnie w miarę możliwości przybliżyć miejsce odsłuchowe.
U mnie między tweeterami jest to 150 cm.

Choć problemem jest całkowicie puste pomieszczenie. Na pewno jest duży pogłos. Kolumny w rogach dodatkowo wzbudzają bas.

Ale wiem, że pomieszczenie nie ułatwia sprawy niestety.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zolt napisał:

To warto spróbować mimo wszystko zawęzić pole odsłuchowe w miarę możliwości. Mimo wszystko odsunąć jeszcze kolumny od ścian bocznych i ewentualnie w miarę możliwości przybliżyć miejsce odsłuchowe.
U mnie między tweeterami jest to 150 cm.

Choć problemem jest całkowicie puste pomieszczenie. Na pewno jest duży pogłos. Kolumny w rogach dodatkowo wzbudzają bas.

Ale wiem, że pomieszczenie nie ułatwia sprawy niestety.

Zblizyc - nie myślałem o tym może dlatego ze wszystko ładnie brzmi - właśnie skończyłem Master of Puppets na 33 poziomie głośności i bez problemow. Moje siedzisko tez okolo 200 cm od kolumn.

Blizej tez nie moge bo tam sie do okna podchodzi - juz i tak 2 dziury w scianie straszą. Ktos sie nie zmieścił😭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...