Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Wszystko co używam ma stan techniczny dopięty na ostatni guzik:)

Szpulowiec w 100% sprawny i włączany sporadycznie dla Klimatu.

Taśmy są używane, nowe ale oczywiście bez nagrań zatem to od nas zależy z jakiego źródła sobie coś nagramy; tuner, gramofon, cd,...

I to nie jest tak że na przykład nagranie z cd pozbawia całkowicie nagrania uroku taśmy - taśma sama w sobie powoduje w przegranym nagraniu pojawienie się charakterystycznej kompresji dynamiki co ma przełożenie na charakter brzmienia. Osobiście taki dźwięk lubię:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, elektron6 napisał:

taśma sama w sobie powoduje w przegranym nagraniu pojawienie się charakterystycznej kompresji dynamiki co ma przełożenie na charakter brzmienia. Osobiście taki dźwięk lubię:)

Całe audio. Kolega @Highlander_now na skompresowane nagrania właśnie psioczy. 

PS Ja sam nie przepadam za nagraniami z dużą dynamiką. Przy poziomie szumów jaki mam w mieszkaniu ich odsłuch jest stresujący - fragmentami albo za cicho, albo za głośno. Wolę te skompresowane.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gienas napisał:

 

@elektron6 to bardzo rzadki widok :) szpulowca w zestawie audio.

 A odsłuch taśm ma się nijak do dzisiejszych streamów :) . Ten Akai ma co najmniej dwie prędkości taśmy i puszczając nagranie na wyższej prędkości dynamika i jakość nagrania zjada na śniadanie streamy i resztę...

 

To prawda:) dobra taśma kalibrowana pod danego szpulowca ( u mnie najlepiej to wychodzi to z taśmami japońskimi np. Maxwell) + prędkość 19cm/s i mamy wszystko co trzeba - trudno odróżnić czy w danej chwili leci szpula czy cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2023 o 22:05, Webster.brd napisał:

Chcę dodać dodatki poprawiające akustykę,

dywan. Od tego zacznij.

Dnia 1.07.2023 o 02:32, J4Z napisał:

Nie ma różnicy w którą stronę jest skierowany port BR. Było pisane setki razy. Jest również temat poświęcony temu zagadnieniu. https://forum.audio.com.pl/topic/67183-bas-reflex-a-bliskość-sciany/#comment-273901 @Piotr Sonido walczyłeś coś żeby go przykleili? Moim zdaniem powinien być podpięty.

Tak. Pisałem. Bo temat powracai powraca cyklicznie.

@Redakcja AUDIO Olu jest szansa aby ten mój temat był przyklejony do głównej strony?

 

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

image.png.d73c3f7af9d1d47452bf695861876a3a.png

Kostas Metaxas 

Ładne co nie?

 

To sie składa jakoś?

3 w 1

obraz.png.3a9c21a4924af8a58f97db24c8742f63.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystając z okazji i może nie w wątku odpowiednim, a może i w odpowiednim.

W końcu pamiętałem, żeby zrobić zdjęcie statywu i mikrofonów wykozystywanych przy realizacji koncertów symfonicznych. Wiadomo, czym lepsze mikrofony, lepszy dźwięk. Tu akurat średniej klasy shure.

Rozstaw mikrofonów podobny do rozstawu uszu u człowieka.

20230704_133443.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak podoba sie brzmienie powyższych? Ja w swoich predzej czy pozniej zamienię te "pierścieniowe" na inne wysokotonowe. Srednio- niskotonowy moim zdaniem baaaardzo dobry ;)

Używam ich do grania w tle muzyki w pracy. 

Głośników nie wymieniem bo trzeba by było zebrać pomiar i zaprojektować zwrotnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Używam ich do grania w tle muzyki w pracy. 

Głośników nie wymieniem bo trzeba by było zebrać pomiar i zaprojektować zwrotnice. 

Ogólnie to nie rozpatruje ich jako kolumny do słuchania na co dzień. Dla mojego ucha to wokale nie przekazują żadnych emocji, blachy nie brzmią jak blachy, bas z takich paczek też nie zachwyca. 

Jeżeli mają już być małe paczki to te denon alias heco grają dużo lepiej. W wokalach słuchać odpowiednio sybilanty, mlaskniecia w śpiewie, blachy mają odpowiednią barwę a i bas lepszy bo paczki większe. Na szczęście nie na tyle większe by nie można było ich porównać. 

 

Te 

 

 

PSX_20230705_073317.jpg

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Ogólnie to nie rozpatruje ich jako kolumny do słuchania na co dzień. Dla mojego ucha to wokale nie przekazują żadnych emocji, blachy nie brzmią jak blachy, bas z takich paczek też nie zachwyca. 

Jeżeli mają już być małe paczki to te denon alias heco grają dużo lepiej. W wokalach słuchać odpowiednio sybilanty, mlaskniecia w śpiewie, blachy mają odpowiednią barwę a i bas lepszy bo paczki większe. Na szczęście nie na tyle większe by nie można było ich porównać. 

 

Te 

 

 

PSX_20230705_073317.jpg

Jak Grundig box 650 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Jeżeli mają już być małe paczki to te denon alias heco grają dużo lepiej. W wokalach słuchać odpowiednio sybilanty, mlaskniecia w śpiewie, blachy mają odpowiednią barwę a i bas lepszy bo paczki większe. Na szczęście nie na tyle większe by nie można było ich porównać. 

Kupując kiedyś ten zestaw głośników wraz z AIO onkyo, to właśnie w porownaniu z innym AIO denon, onkyo wygrał bezsprzecznie. Ale te sprzety były na podobnym poziomie cenowym wiec...  możliwe że inne denony dają radę w bezposrednim porownaniu.

Pozdr.

Ps: jakiej wielkości jest membrana w denon-ie? Wygląda na większą od onkyo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Kupując kiedyś ten zestaw głośników wraz z AIO onkyo, to właśnie w porownaniu z innym AIO denon, onkyo wygrał bezsprzecznie. Ale te sprzety były na podobnym poziomie cenowym wiec...  możliwe że inne denony dają radę w bezposrednim porownaniu.

Pozdr.

Ps: jakiej wielkości jest membrana w denon-ie? Wygląda na większą od onkyo.

 

165 cm. Tylko, że to obudowa zamknięta.

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Jak Grundig box 650 :)

 

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Jak Grundig box 650 :)

Grundig Box 850A Professional grają bardzo podobnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

I wszystko wiadomo. Pozdr.

Jak na takie małe ,,pierdziawki,, to nawet się bronią. Polecam posłuchać tym bardziej że można je i podobne konstukcyjnie dostać w dobrym stanie poniżej 1000zł. Czasami i poniżej 500zł. 

Bardziej do gęsto grającego wzmacniacza

Ja moje kupiłem za 600zł ale w tym była miniwieża denona all in one.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...