Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

A ja z innej strony .....

002.jpg

 

PS. Wiedziałem, że ta propozycja naszego kolegi będzie ... lekko ... dyskusyjna, bo ani to super realizacja, ani muzyka dla każdego, ooot, muza z dodatkami muzyki etnicznej, coś podobnego zrobił ostatnio Jean Michael Jarre płytą Amazônia, ta płyta to przesłanie, a ile dodatków/efektów wplecione w nagrania (polecam przesłuchać na słuchawkach wersje do tego przeznaczoną -  ehh.. dziady już zabrali te wersje, dziś już nie dostępna na Qobuz .. teraz tylko HIGHRESAUDIO za 16EU została. .... trzeba pomyśleć o kupnie i schować.

Ale dajmy już pokój tej płycie, jest jeszcze dożo innej muzy do odkrycia.

 

55 minut temu, tomek4446 napisał:

To zapewne nie wina utworów, tylko masz za bardzo transparentny system :) 

kolega Marcin z Redy zawsze mówi mi to samo, ((zgadali się czy co?)) Tylko Marcin jeszcze nie słyszał obecnego grania, już po finalnym doborze kabli sieciowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się wziąłem za albumy z kilku ostatnich lat. 

 

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ta propozycja naszego kolegi będzie ... lekko ... dyskusyjna,

To nie jest dyskusyjna propozycja, ot, połączenie jazzu z wpływami muzyki etnicznej, elektroniki, i odrobiną hiphopowej lub rockowej rytmiki. Dość oryginalny album, świeżo brzmiący, dla wielbicieli jazzu pozycja obowiązkowa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Mam taką "dyskusyjną" propozycje dla Ciebie i innych. Fragmencik muzyki "dziwnej" mi nigdy nie udało się posłuchać tego dłużej czy w całości. // link  

Akurat za jakiś czas mam zamiar zapoznać się z muzyką tego pana, i innych twórców minimalizmu.

To jest tylko i wyłącznie kwestia otwarcia się na coś nowego. Gdybym ja tego nie zrobił, to dalej słuchałbym tylko Dire Strejsów, Skorpionsów, Gans end Rołsów i podobnych zespołów, niczego innego.

Straciłbym możliwość poznania setek, jeśli nie tysięcy płyt.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie, ten "kontrowersyjny" album opiera się na ragach, czyli hindustańskiej muzyce klasycznej, które stanowią tu podstawę, a nie jazz z elementami muzyki etnicznej.

18 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

PS. Wiedziałem, że ta propozycja naszego kolegi będzie ... lekko ... dyskusyjna, bo ani to super realizacja, ani muzyka dla każdego, ooot, muza z dodatkami muzyki etnicznej

Swoją drogą, zacytowałem to, co napisałeś na temat tego albumu na blogu, z którego pochodzi recenzja tego albumu.

Ekhem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a tu jeszcze o tej płycie ... ///  ale tak jak piszesz

8 godzin temu, Adi777 napisał:

Straciłbym możliwość poznania setek, jeśli nie tysięcy płyt.

i dlatego nie tracę czasu na coś co mi nie podchodzi po dwóch nagraniach.

---------------

dziś zapodałem sobie celtycką nutę (w ramach otwartości na nowe)

002.jpg

 

zaś w temacie muzyki "innej" to W. Pacuła ma propozycje ..... http://highfidelity.pl/news/recenzja-stephan-micus-winters-end/

01.jpg

no nic, ja wracam do celtyckiej muzy.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

Słucham też.....napisałem nawet ,bo nie jestem fanem takiej muzyki,co nie oznacza że nie słucham  innych rzeczy niż moje ulubione.😁

Ogólnie, to te płyty, które słuchałem wczoraj, to dla mnie nowość, szczególnie ten Tim Hecker. Ciężko coś powiedzieć po pierwszym przesłuchaniu, na razie to może bardziej dla mnie taka ciekawa ciekawostka 😁

Z kolei Anna Von Hausswolff - Dead Magic miała być podobna do Dead Can Dance, i faktycznie, słychać podobieństwa, z tym, że DCD słuchałem, jak na razie, tylko trzech albumów.

Tak na marginesie, słuchaliście The Stone Roses? Mam na myśli debiut. Jeśli ktoś lubi muzykę rockową, taką prostszą i melodyjną, to warto posłuchać.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...