Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

13 godzin temu, J4Z napisał:

(Brothers Moving) Fajnie grają i śpiewają chłopaki. @tomek4446 @Rafał S sprawdźcie, szczególnie drugi utwór. Może Wam się spodobać. Ja słucham ich topki i się zachwycam.

W pierwszej chwili chciałem po prostu przybić lajka, ale pomyślałem, że będę szczery. Ten drugi (studyjny) kawałek - jak najbardziej udany. Ale co do zasady wolę inne podejście do muzyki roots. Tutaj surowość idzie tak daleko, że odbieram ją jako pozę, która ma trochę przykryć braki wykonawcze. W wersji studyjnej bardziej do mnie przemawiają, co jest znamienne, bo zwykle w takiej muzyce wolę jednak granie na żywo. Niemniej, krzepi mnie, że chłopakom chce się grać. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem okładka tej płyty powinna być zakazana ze względu na obrazę uczuć estetycznych. I bynajmniej nie chodzi tu o osobę Pani Renaty, ale o całość tej ekhm... kompozycji. Z drugiej strony kiczowatość tego obrazka idealnie wpisuje się w przełom wieków, kiedy ta oraz inne świetne płyty polskiej sceny powstawały. Bo ten album, jak i zdecydowaną większość twórczości Renaty Przemyk, jej głos i ekspresję uważam za coś absolutnie wartego poznania. Właśnie sobie słucham tej muzyki.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Asia napisał:

To były czasy. Gdzie są teraz ludzie, którzy potrafią coś więcej niż tylko nie fałszować? Głosy, które przyciąga uwagę, teksty, które mają sens? Czuję się staro pisząc coś takiego, ale odsłuch nowości tygodnia Tidal nie napawa optymizmem.

Asia, nie wiem, czy tacy ludzie są w Polsce. Może do nich nie docieramy. Za granicą są. Może mniej wymagam od tekstów anglojęzycznych, ale niektóre do mnie trafiają.

Nie pamiętam, czy już to wrzucałem. Płyta ma trochę lat, ale nie różni się od jej nowszych.

May Chapin Carpenter - "What To Keep And What To Throw Away"

These are your instructions
Should you choose to follow
Sit down with pen and paper
Begin with something hollow
Like the last words that he offered
No kind of explanation
They only take up space here
You do not need to save them

Open up the closet
Find his winter coat there
Check inside the pockets
Find a crumpled note there
It says "milk and Sunday paper"
And a heart smudged in blue ink
Fold it up and box it before you've time to think

Sundays are the hardest
Avoid familiar back roads
Erase the old phone numbers
Delete all the photos
And those you haven't heard from
Will come as no surprise
They made their calculation
When they chose a side

These are your instructions
When you become reclusive
When old friends say they miss you
When sleep becomes elusive
Fill up every journal
Empty every shoebox
Burn the lists and letters
Sweep out all the old thoughts
Shake off all the covers
Throw every window open
Stand here in your bare feet
Welcome in the morning
These are your instructions
When grace has left you stranded
When you are lost and wounded
Bleeding and abandoned

Use a tourniquet for pressure
Let time do it's healing
Say prayers for good measure
When you think you've lost all feeling
Now walk into the guest room
The last place he was sleeping
See the outline on the pillow
Smooth it without weeping

One last final walk through
Now move the bags and boxes
From front porch onto back seat
Haul away the losses
These are your instructions
If you choose to follow
Stop and take a big breath
Begin with something hollow

@Asia Jeszcze jeden komentarz do tego, co napisałaś. To prawda, że dobry gust na ogół przychodzi z wiekiem. Ale akurat Ty najwyraźniej dorobiłaś się go bardzo młodo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Asia napisał:

 Tidal nie napawa optymizmem.

Pomimo konta na Tidalu od ponad dwóch lat, spojrzałem tam teraz po raz pierwszy (w sensie na nowości). Serio, łał, po prostu, nie wiem nawet co napisać. Faceci modulujący głos na bliżej nieokreśloną modę, same syntezatory, rozumiem może jakąś fascynację latami 80, ale ktoś tam jednak potrafił na czymś grać. Dotarłem do numeru "CYPHER2022" (Taco Hemigway, OKI....) i dzięki, ale nie, jednak postoję.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rafał S napisał:

Asia, nie wiem, czy tacy ludzie są w Polsce. Może do nich nie docieramy.

Narodowość nie ma raczej znaczenia. Wrażliwość na słowo pisane (i śpiewane), sens i puentę to ogólna cecha człowieka. Chociaż może jednak to już ewolucja sprawia, że ta wrażliwość zanika. Popatrzmy na coraz bardziej prostacki język polityków lub nawet niektórych "autorytetów".

Lubisz @Rafał S teksty Młynarskiego? Bo "Ten New Songs" Cohena pewnie tak 🙂. To takie przykłady na poparcie mojej tezy o ponadnarodowości po prostu dobrych tekstów.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adi777 napisał:

@sonique Słuchałem tylko raz tego albumu, ale zapamiętałem go jako mocno hardkorowy :) Ponad godzinny występ na saksofon solo.

Się posłucha. Wiesz, że kolekcjonuję wariatów... ;)

Ostatnio słuchałem, się zauroczyłem, i kupić musiałem. Szczęśliwie jeden egzemplarz wisiał wirtualnie na jednym z portali tom gom pochwycił i już od dzisiaj dumnie rozpycha się na półce.

John Surman - Withholding Pattern

994FAFB5-49E0-4F01-9DE4-0CFDD56CB24A.jpeg.57efb0e9e30eb0d7aaa6c87db9e08a85.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...