Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

23 minuty temu, JohnDoe napisał:

Dzięki bo to jest naprawdę zajebiste 👍

Nie spodziewałem się, że komuś się spodoba 😉 Ja ich znam tylko z płyty Cavalcade z tego roku, ale mam w planach poznać resztę.

A nie, sorki, słuchałem jeszcze ich albumu "Schlagenheim" (2019). Dobry, ale nie nadzwyczajny, Cavalcade znacznie lepszy, ale mam świadomość, że nie do każdego trafi - brzmienie avant-progowe. Bardzo gęste i intensywne granie, także zgiełkliwe. 

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Chyba dopiero ma wyjść ten album? Coś wyczytałem na YT. 

To jest ich ostatni album. 8 utworów, na płycie nie ma Sugar/Tzu, są za to inne utwory, których nie ma na tym KEXP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze spotkania z Markiem Bilińskim, które odbyło się w Salonie Nautilus Północ i przywiozłem dwie płyty z dedykacją dla siebie. 

Druga ... to płyta "PO DRUGIEJ STRONIE ŚWIATŁA" która premiere ma za kilka minut, czyli 13,08,21 a obecnie ja już zapoznaję się z materiałem, który co nieco słyszałem dzisiejszego wieczoru .... Live.

 

IMG-20210812-233235.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20210813-073713.jpg

 

Poprawiam wieczorne/nocne zdjęcie obu płyt.

Oprócz obecnej premiery, to kolejny album będzie koncertowy. Z opowiadania P. Marka wiadomo, że materiału jest tak dużo, że będzie to album dwupłytowy + (prawdopodobnie) ruchome obrazki na nośniku Blu-Ray

-----------

Co do płyt, to, nowy album wydano też w odmianie limitowanej (do kupienia na miejscu) na przezroczystym winylu, jest ich tylko 500szt, no ja niestety nie zbieram tego nośnika (brak gramofonu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był pierwszy i jedyny raz, kiedy miałem okazję porozmawiać z Panem Markiem.  Miałem 22 lata i .... koncert Banku był wtedy jednym z niewielu wydarzeń o których pamięta się do końca życia. Porozmawialiśmy z braćmi Iskrowiczmi oraz z Panem Markiem jako dwaj z całego audytorium uczestników koncertu. Poczuliśmy sie bardzo wyróżnieni.

Cztery lata później byłem jednym z ponad sześćdziesięciu tysiecy uczestników konceru Queen na Nepstadion w Budapeszcie. Miałem okazję słyszeć Frediego na żywo. Wrażenia niezapomniane, naprawdę do końca życia.

PS Moim zdaniem najlepszy utwór Banku to ,, Ciągle ktoś mówi coś,, 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Szanowne Państwo , ale ja uwielbiam piosenkę aktorską. Jednym z jej czołowych wykonawców jest Marian Opania. Polecam jego płytę ; Fascynacje". Chyba każdy z nas czasem ma ochotę posłuchać czegoś co zmusza do refleksji , przywołuje jakieś fragmenty z życia . Piękna dykcja , dźwięk fortepianu , mądre teksty. Polecam.

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dry Cleaning

Laska w sumie nic nie śpiewa ale cały czas gada. Jak ktoś chce się wsłuchać o czym to warto ale można się pogubić. Mimo wszystko ciekawy jest cały album, fajne gitary i melodia...      oczywiście jak dla mnie, moim zdaniem i tak dalej...  gdyby był atak że to kicha  😉

@Adi777  przerabiam zaległości tygodnia, muszę powiedzieć, że Black Country New Road - podoba mi się i to bardzo!  U mnie jest roon radio które fajnie podpowiada podobne klimaty. Czekam na kolejne propozycje rockowo-psychodelicznie-jazzowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

przerabiam zaległości tygodnia, muszę powiedzieć, że Black Country New Road - podoba mi się i to bardzo!  U mnie jest roon radio które fajnie podpowiada podobne klimaty. Czekam na kolejne propozycje rockowo-psychodelicznie-jazzowo. 

Coś tam postaram się skrobnąć 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola Adi. Sam na słuchawkach to pewnie bym się wkręcił w klimat bo jest dość tripowy. Ale jak puszczę deko głośniej na kolumnach to Gamelan Semar (coś tam) to moja sąsiadka pomyśli, że jakieś azjatyckie rytuały odp...lam 😆

EDIT, w sumie to sam prosiłem o psychodelę 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...